Breednet Results

GATTON - Thursday, July 5

Race 1 - Agr. Requirements Gatton Mdn (860m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:49.46 (33.15)
Prizemoney: $15,000
1
5/4F
T: K M Schweida
R: M R Du Plessis (59)
5/4F
Winning siblings: Tuff Cat,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
11/4
T: B K Wakefield
R: R Wiggins (57)
11/4
3
6.1
20/1
T: A W Doyle
R: K Yoshida (59)
20/1
3g mulaazem (AUS) x nada (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
4
6.2
11/4
T: Ben Currie
R: Emma Ljung (56)
11/4
3f exceedingly good (AUS) x koitaki (AUS) (chateau istana (GB))
5
7.2
10/1
T: John Thomas
R: Dale Smith (54)
10/1
6
8.5
50/1
T: Richard Butler
R: Alannah Fancourt (57.5)
50/1
3g set alight (USA) x chantruse (AUS) (salieri (USA))
7
10.3
60/1
T: R Little
R: N Tomizawa (56)
60/1
3f exceedingly good (AUS) x generally speedy (AUS) (general nediym (AUS))
8
14.1
100/1
T: S Mesken
R: Ms C Eaton (54)
100/1
3g instinction (AUS) x mira dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
9
16.1
50/1
T: Ms D Franks
R: Ms A Badger (57)
50/1
3f show a heart (AUS) x sandwalker (AUS) (desert king (IRE))
10
17.9
30/1
T: John Thomas
R: Ms R Williams (59)
30/1
3g jet spur (AUS) x hawaii moon (AUS) (springsteen (AUS))
Race 2 - Gatton View Hotel Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:04.26 (34.54)
Prizemoney: $15,000
1
4/11F
T: B K Wakefield
R: L V Cassidy (59)
4/11F
4m red element (AUS) x garden of eden (AUS) (blackfriars (AUS))
Winning siblings: Akkadian, Lady Athena,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
12
30/1
T: Ms W Bannerot
R: R Wiggins (57.5)
30/1
3
13
30/1
T: Patrick Sexton
R: N Tomizawa (54.5)
30/1
3f murtajill (AUS) x kamulla (AUS) (conatus (AUS))
4
13.2
80/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (56.5)
80/1
4m sebring (AUS) x fiery sunset (AUS) (thunder gulch (USA))
5
15.2
40/1
T: J L Johnston
R: N Thomas (57.5)
40/1
4m masked assassin (AUS) x my tinny (AUS) (shadow creek (NZ))
6
15.3
13/4
T: Tim Cook
R: M R Du Plessis (57)
13/4
4m choisir (AUS) x mountain (AUS) (sequalo (AUS))
7
15.8
12/1
T: C J White
R: R Goltz (57)
12/1
3f real saga (AUS) x final joy (AUS) (flying spur (AUS))
8
17.6
100/1
T: Ms D Franks
R: Leslie Tilley (55.5)
100/1
9
20
50/1
T: T J Hurley
R: Jackson Murphy (55.5)
50/1
4m dash for cash (AUS) x gold spinner (AUS) (gilded time (USA))
10
25.6
50/1
T: Ms W Bannerot
R: N Fazackerley (55.5)
50/1
3f excelebration (IRE) x latte (AUS) (anabaa (USA))
Race 3 - Lockyer Valley Res Village Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:04.98 (34.79)
Prizemoney: $15,000
1
Doom (1)
6/4F
T: K M Schweida
R: M R Du Plessis (59)
6/4F
4g natural destiny (AUS) x domina (AUS) (flying spur (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.8
8/1
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (55.5)
8/1
3
3.6
2/1
T: Paul Butterworth
R: R Wiggins (57.5)
2/1
4
4
Tatoi (10)
9/1
T: A Ross and T Sweeney
R: Baylee Nothdurft (56.5)
9/1
4g equiano (FR) x brideshead (USA) (rahy (USA))
5
6
20/1
T: Garry Smith
R: K Yoshida (57.5)
20/1
6
10
30/1
T: N J Doyle
R: M Shimodaira (54)
30/1
3g exceedingly good (AUS) x golden zen (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
11.8
7/1
T: Ben Currie
R: N Tomizawa (58.5)
7/1
3c drumbeats (AUS) x anisette (AUS) (rubiton (AUS))
8
14.3
25/1
T: Ms J Williams
R: Ms R Williams (58.5)
25/1
9
20.3
100/1
T: B Robinson
R: A Spinks (54)
100/1
3g mulaazem (AUS) x miss thunder (AUS) (king of kings (IRE))
10
24.1
100/1
T: Ms D Franks
R: Ms A Badger (58)
100/1
4h al jaasi (AUS) x diamond edition (AUS) (kaaptive edition (NZ))
11
28.6
30/1
T: Matthew Dunn
R: Ms R Palmer (58.5)
30/1
8g silverson (AUS) x just kitty (AUS) (sea road (AUS))
Race 4 - Grantham Farm Workers Res-Bm60 (2000m)
Class: Benchmark 60 Track: Soft(6) Time: 2:06.56 (38.15)
Prizemoney: $16,000
1
4/1
T: Brenton Andrew
R: Hannah English (58)
4/1
4g smart missile (AUS) x symileo (AUS) (galileo (IRE))
Winning siblings: Gundy Magic, Lady Of Kos, Qingdao,
This nick: 12 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.5
Watched (11)
14/1
T: Daniel Bowen
R: C Small (54)
14/1
5m teofilo (IRE) x sagre (AUS) (clang (AUS))
3
1.9
20/1
T: G J Banks
R: Ms R Williams (57.5)
20/1
4
4.9
9/1
T: L J Gough
R: Michael Murphy (56)
9/1
4g nicconi (AUS) x street jam (AUS) (flying spur (AUS))
5
5.4
Qabla (3)
12/1
T: E R Singh
R: M Shimodaira (56.5)
12/1
8g al samer (AUS) x dal cuore (IRE) (dalakhani (IRE))
6
5.7
7/1
T: B J Smith
R: M R Du Plessis (57)
7/1
4g helmet (AUS) x miss aryan (NZ) (masterclass (USA))
7
6
7/2F
T: Paul Butterworth
R: R Wiggins (56)
7/2F
3f rothesay (AUS) x multiple wins (USA) (sea salute (USA))
8
6.3
15/1
T: Ms M Brosnan
R: J Woodhouse (56)
15/1
5g zabeel (NZ) x wanaka (NZ) (green perfume (USA))
9
8.6
6/1
T: T B Thomas
R: Baylee Nothdurft (54.5)
6/1
4g street cry (IRE) x gayika (AUS) (galileo (IRE))
10
9.1
16/1
T: Lauren Herne
R: Tiffani Brooker (57.5)
16/1
5g stryker (AUS) x lassarina (IRE) (sakhee (USA))
11
13.6
9/1
T: M G Nolan
R: N Tomizawa (58.5)
9/1
4h authorized (IRE) x quite likely (AUS) (grand lodge (USA))
Race 5 - McNeil Farms Gatton Hcp (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:04.89 (35.64)
Prizemoney: $16,000
1
5/1
T: Jon Walk
R: Baylee Nothdurft (54)
5/1
4g clang (AUS) x jess sar belle (AUS) (brahms (USA))
Winning siblings: Jessina,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/1
T: Lauren Herne
R: Tiffani Brooker (56)
8/1
4g captain sonador (AUS) x cea world (AUS) (dolphin street (FR))
3
0.3
9/4F
T: R L Heathcote
R: Michael Murphy (57)
9/4F
4g written tycoon (AUS) x queenie (NZ) (black minnaloushe (USA))
4
2.3
7/2
T: M J Lakey
R: M R Du Plessis (54)
7/2
3f falvelon (AUS) x sphene (AUS) (fasliyev (USA))
5
2.8
9/2
T: P A Nolan Jnr
R: L V Cassidy (59)
9/2
4g sequalo (AUS) x manic monday (AUS) (el moxie (USA))
6
3.6
16/1
T: T B Thomas
R: N Thomas (54)
16/1
7
4.9
25/1
T: Norma King
R: R Goltz (54)
25/1
8
10.7
20/1
T: Garry Osborne
R: Emma Ljung (54)
20/1
4m husson (ARG) x fly like angels (AUS) (fasliyev (USA))
9
12.5
30/1
T: J M Judge
R: R M Goldsbury (54)
30/1
10
18.3
60/1
T: N H Boyle
R: M Shimodaira (54)
60/1
7g hotel grand (AUS) x she's a mountain (AUS) (monashee mountain (USA))
Race 6 - Rock Trade Ind Helidon Hcp-C1 (1600m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:38.00 (37.46)
Prizemoney: $16,000
1
12/1
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (54.5)
12/1
4g monaco consul (NZ) x icedane (AUS) (danachenka (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/1
T: J P Wallace
R: N Day (55.5)
5/1
3f showcasing (GB) x ivy hall (NZ) (towkay (AUS))
3
0.9
11/2
T: P A Nolan Jnr
R: K Yoshida (58)
11/2
4g choisir (AUS) x see my baby (AUS) (johannesburg (USA))
4
1.7
20/1
T: Amy McDonald
R: Anthony Allen (57)
20/1
5
3
5/4F
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (59)
5/4F
3c show a heart (AUS) x fires (AUS) (forest glow (USA))
6
4.3
30/1
T: Ms K Loy
R: M Schrapel (54)
30/1
7
5.8
8/1
T: Chris Munce
R: M R Du Plessis (57)
8/1
3g sebring (AUS) x always discreet (AUS) (exceed and excel (AUS))
8
8.1
50/1
T: G J Banks
R: Beau Appo (56.5)
50/1
4g easy rocking (AUS) x my flight (AUS) (iglesia (AUS))
9
8.2
Kijito (8)
14/1
T: N H Boyle
R: M Shimodaira (54.5)
14/1
4g hinchinbrook (AUS) x outofafrika (AUS) (johannesburg (USA))
10
10.2
12/1
T: Ms G Bell
R: R Goltz (54.5)
12/1
4m raheeb (AUS) x dizzy joker (AUS) (canny lad (AUS))
Race 7 - L V Council Cup Day 15/9-Bm60 (1400m)
Class: Benchmark 60 Track: Soft(7) Time: 1:25.43 (37.30)
Prizemoney: $16,000
1
30/1
T: Greg Gatti
R: J Hoopert (54.5)
30/1
6m za-im (GB) x coochen jenny wren (AUS) (manshood (CAN))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
20/1
T: T J Sears
R: N Tomizawa (58)
20/1
7g husson (ARG) x bella coureuse (AUS) (beautiful crown (USA))
3
1.7
14/1
T: Patrick Sexton
R: Hannah English (54.5)
14/1
3f masked assassin (AUS) x diasco (AUS) (mr. innocent (AUS))
4
2.1
16/1
T: B Robinson
R: Brooke Ainsworth (57)
16/1
5
4.4
Get On (6)
9/1
T: T B Thomas
R: Baylee Nothdurft (57.5)
9/1
9m court of jewels (NZ) x achtung valour (AUS) (proven valour (AUS))
6
4.9
10/1
T: K J Jones
R: Leslie Tilley (58)
10/1
7
5.1
13/2
T: H J Norman
R: Ms R Palmer (55)
13/2
4m casino prince (AUS) x katherine gold (AUS) (made of gold (USA))
8
5.6
12/1
T: Matthew Dunn
R: M R Du Plessis (57.5)
12/1
3g dream ahead (USA) x samra (AUS) (wily trader (AUS))
9
5.8
14/1
T: R G Lipp
R: Ms R Williams (57)
14/1
4g ferocity (AUS) x vintage class (AUS) (more than ready (USA))
10
6.6
100/1
T: James Hepworth
R: Jackson Murphy (55.5)
100/1
5g onemorenomore (AUS) x volted in (AUS) (rory's jester (AUS))
11
7.9
15/4
T: Gregory Cornish
R: J Hodge (57)
15/4
5g teranaba (AUS) x tasty secret (AUS) (spicy fact (USA))
12
12.2
9/4F
T: L M Clarke
R: R Wiggins (57)
9/4F
* Nick figures are for Australasia.