Breednet Results

GOLD COAST - Wednesday, January 24

Race 1 - Free Entry Saturday 27/1 (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Good(3) Time: 1:23.45 (35.00)
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: M A Kropp
R: Ms R Ride (56.5)
9/1
4g onemorenomore (AUS) x ausvall (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: Abstain, Ausfighter, Force One, Soul Secrets,
This nick: 13 runners; 10 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/2
T: Ms H Page
R: M Hellyer (55)
15/2
4g red dazzler (AUS) x which vault (AUS) (break the vault (AUS))
3
0.4
3/1
T: M J Dunn
R: J Lloyd (55.5)
3/1
4g therock (AUS) x strarena's prize (NZ) (stravinsky (USA))
4
0.9
15/8F
T: T J Sears
R: Emma Ljung (56)
15/8F
4g showcasing (GB) x silkwood (NZ) (grosvenor (NZ))
5
1
20/1
T: Daniel Bowen
R: S Galloway (54)
20/1
5g casino prince (AUS) x beachland (AUS) (falvelon (AUS))
6
1.3
11/1
T: P J Balzen
R: M Cahill (54)
11/1
4g magic albert (AUS) x mantova (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
2.3
11/2
T: T J Gollan
R: J Byrne (57)
11/2
8
4.3
8/1
T: J P Wallace
R: Jackson Murphy (51.5)
8/1
6g rock of cashel (IRE) x brief me (AUS) (legal opinion (AUS))
Race 2 - Chinese N.Year R'day 17/2-Bm75 (900m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(3) Time: 0:50.67 (32.70)
Prizemoney: $20,000
1
4/13F
T: K M Schweida
R: J Lloyd (54)
4/13F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
16/1
T: Patrick Sexton
R: Hannah English (53.5)
16/1
7m not a single doubt (AUS) x bellucci (AUS) (van nistelrooy (USA))
3
3
7/1
T: M G Nolan
R: Boris Thornton (57)
7/1
6g i am invincible (AUS) x general's dynasty (AUS) (general nediym (AUS))
4
3.8
20/1
T: Gregory Cornish
R: Emma Ljung (55.5)
20/1
8g sequalo (AUS) x pleasure seeker (AUS) (nine carat (USA))
5
4
25/1
T: S L Smith
R: J Byrne (54)
25/1
4g written tycoon (AUS) x train of love (AUS) (universal prince (AUS))
6
4.2
8/1
T: M T Eggleston
R: J Woodhouse (53.5)
8/1
5g ad valorem (USA) x explicit vixen (AUS) (general nediym (AUS))
Race 3 - March To The Millions Mdn (900m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:51.44 (33.05)
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (57)
9/10F
3g sidereus (AUS) x canadian caper (AUS) (canadian silver (CAN))
Winning siblings: Platinum Prince,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
10/1
T: M A Palmer
R: J Byrne (55)
10/1
3f falvelon (AUS) x cara mine (AUS) (belong to me (USA))
3
1.7
11/1
T: K R Kemp
R: Ron Stewart (55)
11/1
3f bradbury's luck (AUS) x grager (AUS) (kalanisi (IRE))
4
3.2
8/1
T: Ms J Hardy
R: Tiffani Brooker (53.5)
8/1
5
3.7
13/4
T: M J Dunn
R: R Fradd (55)
13/4
3f americain (USA) x pea biggy (NZ) (pentire (GB))
6
4.1
16/1
T: B and T Lunney
R: Ms R Williams (57)
16/1
3g players choice (AUS) x sweet sweet love (AUS) (easy rocking (AUS))
7
4.6
40/1
T: M J Dunn
R: Chris Taylor (57)
40/1
3c bradbury's luck (AUS) x madam speaker (IRE) (sadler's wells (USA))
8
8.1
80/1
T: L D Kelly
R: M Cahill (55)
80/1
3f congrats (USA) x mamma's love (NZ) (occidental tourist (USA))
9
11.9
60/1
T: B J Hudson
R: Noriyuki Masuda (54)
60/1
3g immovable option (IRE) x stay in honour (AUS) (honours list (IRE))
Race 4 - Ubet Hcp (1800m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:50.30 (35.30)
Prizemoney: $20,000
1
13/4
T: C J Waller
R: R Fradd (56)
13/4
5g champs elysees (GB) x short dance (USA) (hennessy (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.2
5/1
T: B and D Guy
R: C Whiteley (55)
5/1
5m not a single doubt (AUS) x she's warrego (AUS) (giant's causeway (USA))
3
1.5
9/4F
T: C J Waller
R: M Cahill (54)
9/4F
7g choisir (AUS) x joleur (AUS) (bite the bullet (USA))
4
2.3
10/1
T: D J Wilcock
R: Adam Sewell (53)
10/1
5
2.7
3/1
T: Grant Young
R: Tiffani Brooker (57.5)
3/1
7g danehill dancer (IRE) x helena molony (IRE) (sadler's wells (USA))
6
3
66/1
T: H J Norman
R: Ms R Palmer (54)
66/1
7m casino prince (AUS) x jazz band (AUS) (red ransom (USA))
7
4.3
8/1
T: N R Stewart
R: Jag Guthmann-Chester (53)
8/1
5m reset (AUS) x special grange (AUS) (dehere (USA))
Race 5 - Dome Package Resumes 17/2 Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:09.34 (34.03)
Prizemoney: $20,000
1
66/1
T: B J Dais
R: Boris Thornton (55)
66/1
4g snitzel (AUS) x silk ending (USA) (end sweep (USA))
This nick: 7 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
0.8
5/1
T: Ms D Newham
R: L P Rolls (57)
5/1
5g reset (AUS) x did you call (AUS) (falvelon (AUS))
3
2.8
13/8F
T: M J Dunn
R: R Fradd (55.5)
13/8F
3g street cry (IRE) x damah lady (AUS) (mukaddamah (USA))
4
4.8
15/1
T: J P Wallace
R: Jackson Murphy (54)
15/1
5g zizou (AUS) x gold and fame (AUS) (quest for fame (GB))
5
6.3
5/1
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (54)
5/1
3g not a single doubt (AUS) x infinito (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
7.1
Sidere (5)
40/1
T: Ms T Timbery
R: P Timbery (57)
40/1
4g sidereus (AUS) x chilly ruler (AUS) (king of danes (AUS))
7
8.1
8/1
T: D J Hansen
R: Tiffani Brooker (54)
8/1
3g golden archer (AUS) x toiling (AUS) (spinning world (USA))
8
12.4
Squeaky (12)
30/1
T: A Newing
R: Ron Stewart (55.5)
30/1
3g reset (AUS) x clean (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
12.8
40/1
T: B S Baldwin
R: Ms C Schmidt (57)
40/1
4g northern meteor (AUS) x rose island (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
10
18.6
100/1
T: Marcus Wilson
R: M Cahill (55.5)
100/1
3g power (GB) x volume one (AUS) (nadeem (AUS))
Race 6 - Jewel Of The Coast 17/3 Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:09.95 (34.84)
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: T J Gollan
R: J Byrne (55.5)
9/10F
3f foxwedge (AUS) x miffy (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Moving Target,
This nick: 9 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
3.3
30/1
T: W K Sutton
R: S Galloway (57)
30/1
4m falvelon (AUS) x burning fig (AUS) (show a heart (AUS))
3
3.8
Fatz (5)
20/1
T: R K Mahon
R: Hannah English (54)
20/1
4m court command (AUS) x lyricalworks (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
4.8
Wakata (11)
4/1
T: M J Dunn
R: R Fradd (57)
4/1
6
5.2
Fusspot (13)
8/1
T: G R Newham
R: Shannon Doyle (55.5)
8/1
3f pierro (AUS) x bossypants (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
6.5
25/1
T: Ms K Doughty
R: Matthew Palmer (57)
25/1
4m wanted (AUS) x belleluia (AUS) (bel esprit (AUS))
8
6.9
30/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: L R Dittman (57)
30/1
4m lonhro (AUS) x petroica (AUS) (anabaa (USA))
9
7.4
Boingo (12)
20/1
T: I A Livingstone
R: J L Taylor (55.5)
20/1
3f helmet (AUS) x beguile (AUS) (elusive quality (USA))
10
7.5
20/1
T: M T Eggleston
R: L P Rolls (57)
20/1
5m meld (AUS) x mystic scene (AUS) (falvelon (AUS))
11
8.5
20/1
T: B J Dais
R: Boris Thornton (55)
20/1
4m lope de vega (IRE) x to be surprised (AUS) (redoute's choice (AUS))
12
14
150/1
T: R L Cameron
R: A Spinks (57)
150/1
4m benfica (AUS) x gloryforus (NZ) (cape cross (IRE))
Race 7 - Girls On Tour Event 17/3 (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:04.00 (34.88)
Prizemoney: $20,000
1
5/2F
T: L J Gough
R: J Lloyd (58.5)
5/2F
5g natural destiny (AUS) x academy pride (AUS) (lion hunter (AUS))
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
16/1
T: N R Stewart
R: Jag Guthmann-Chester (53)
16/1
3
1.1
12/1
T: Jon Walk
R: R Fradd (54)
12/1
4g clang (AUS) x jess sar belle (AUS) (brahms (USA))
4
1.9
11/4
T: T J Gollan
R: J Byrne (57.5)
11/4
4m hidden dragon (AUS) x cindest (AUS) (best western (AUS))
5
2.1
20/1
T: D J Graham
R: A Spinks (54)
20/1
4g shaft (AUS) x dark queen (AUS) (bletchley park (IRE))
6
2.2
11/1
T: D J Graham
R: Ms C Schmidt (57)
11/1
4g love conquers all (AUS) x lekitama (AUS) (west quest (CAN))
7
3.2
11/4
T: David Joice
R: Jackson Murphy (52)
11/4
4m pluck (USA) x family girl (AUS) (zeditave (AUS))
8
5.2
40/1
T: C W Weston
R: Brooke Ainsworth (54)
40/1
5m artie schiller (USA) x with decorum (AUS) (savoire vivre (GB))
9
8.5
14/1
T: Ms K Doughty
R: S Galloway (55.5)
14/1
3g your song (AUS) x quality impulse (AUS) (elusive quality (USA))
10
9.5
100/1
T: H J Norman
R: Ms R Palmer (54)
100/1
4m casino prince (AUS) x katherine gold (AUS) (made of gold (USA))
* Nick figures are for Australasia.