Breednet Results

GOULBURN - Sunday, October 30

Race 1 - S & K Wilson Plumbing 3yo Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.55 (34.38)
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (57)
4/1
3g charge forward (AUS) x milanesa (AUS) (snitzel (AUS))
Winning siblings: Now Or Never, Pandano,
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/8F
T: J M Austin
R: C Reith (57)
11/8F
3g dubleo (USA) x requite (NZ) (honour and glory (USA))
3
4.2
6/1
T: Ms T Bateup
R: J Ford (55)
6/1
3f stryker (AUS) x hudoo (GB) (halling (USA))
4
5.8
6/1
T: Joseph Pride
R: Deanne Panya (53.5)
6/1
3f snitzel (AUS) x gold fortune (AUS) (made of gold (USA))
5
6.7
30/1
T: C Karakatsanis
R: M McGillivray (57)
30/1
6
7.1
15/4
T: Bjorn Baker
R: Brodie Loy (57)
15/4
3g congrats (USA) x lightning jo (AUS) (johannesburg (USA))
7
7.6
20/1
T: John Thompson
R: B Spriggs (55)
20/1
8
12.7
50/1
T: Ms M Harrison
R: B P Ward (55)
50/1
3f trotamondo (CHI) x accademia (AUS) (royal academy (USA))
Race 2 - Doyles On The Beach Plate-C1 (2130m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 2:12.95 (37.95)
Prizemoney: $20,000
1
13/8
T: G L Frazer
R: J Parr (56.5)
13/8
4g dylan thomas (IRE) x pricey (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Astronomic, Campania, Music Miss, Price War,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
10/9F
T: Joseph Pride
R: J Ford (59)
10/9F
5g keeper (AUS) x heartache (NZ) (casual lies (USA))
3
6.3
5/1
T: C E Conners
R: C Reith (54.5)
5/1
5m dash for cash (AUS) x bella vita (NZ) (marauding (NZ))
4
8.8
20/1
T: K J Parker
R: J Penza (59)
20/1
4g congrats (USA) x minnastar (NZ) (black minnaloushe (USA))
5
9.7
20/1
T: Ms G Markwell
R: Peter Wells (57)
20/1
5m mossman (AUS) x in paradise (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
9.8
30/1
T: M C Conners
R: Ms J Taylor (56.5)
30/1
7
15.1
15/1
T: A Newing
R: Deanne Panya (57.5)
15/1
4g magic albert (AUS) x spurnof (AUS) (flying spur (AUS))
8
15.5
30/1
T: Ms W Ings
R: B P Ward (54.5)
30/1
5m all american (AUS) x leica ruby rose (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
Race 3 - Goulburn Workers Members (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:11.14 (36.14)
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: N F Gardner
R: J Penza (58)
5/4F
5m shaft (AUS) x lucifina (AUS) (clang (AUS))
Winning siblings: Atom Eve, Cyborg, Devil's Watch,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/2
T: N J Olive
R: Kalina Bone (57)
5/2
4g sebring (AUS) x secrets sleeping (NZ) (viking ruler (AUS))
3
2.8
7/4
T: Mark Gee
R: Brodie Loy (57)
7/4
4g krupt (AUS) x ebony fair (AUS) (kenfair (NZ))
4
3.7
30/1
T: Karen Welch
R: Mikiko Nakao (51)
30/1
5g alert (ARG) x tangerine (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
7.5
12/1
T: R J Price
R: Peter Wells (56)
12/1
5g benicio (AUS) x hesperia (AUS) (catbird (AUS))
Race 4 - Fifes Stockfeeds Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 0:59.08 (36.25)
Prizemoney: $20,000
1
16/1
T: T J Robinson
R: B P Ward (54.5)
16/1
5m magic albert (AUS) x yama kumo (AUS) (fuji kiseki (JPN))
Winning siblings: Underground Music,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/5F
T: C Karakatsanis
R: J Ford (58)
4/5F
3g magic albert (AUS) x kvarena (AUS) (arena (AUS))
3
0.2
7/1
T: Scott Aspery
R: C Reith (57)
7/1
4m time thief (AUS) x storyland (NZ) (tale of the cat (USA))
4
0.8
5/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Peter Wells (57)
5/1
5m magic albert (AUS) x shepishir (AUS) (shepherd's field (USA))
5
1.1
8/1
T: Kevin Cassidy
R: J Parr (58)
8/1
4g bon hoffa (AUS) x rosie sunrise (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
6
1.9
16/1
T: N F Gardner
R: Ms J Taylor (56)
16/1
5m i am invincible (AUS) x gaelic aura (AUS) (clear choice (USA))
7
4
10/1
T: G L Payne
R: Kristina Rayner (50.5)
10/1
3f jet spur (AUS) x merry shinko (AUS) (shinko forest (IRE))
8
4.8
20/1
T: C C Pearson
R: A Banks (56.5)
20/1
6g god's own (AUS) x swissac (AUS) (secret savings (USA))
Race 5 - Crookwell Cup (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:34.68 (35.31)
Prizemoney: $25,000
1
7/4F
T: M C Conners
R: J Parr (60)
7/4F
Winning siblings: Celtic Love,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
6.3
4/1
T: B L Adams
R: Jean Van Overmeire (56.5)
4/1
7m dubai destination (USA) x swift gift (AUS) (flying spur (AUS))
3
7.6
7/1
T: David Pfieffer
R: B El-Issa (56.5)
7/1
5m sebring (AUS) x crave (AUS) (grand lodge (USA))
4
7.7
10/1
T: J C Coyle
R: Ms J Taylor (54)
10/1
5g myboycharlie (IRE) x friendly conflict (AUS) (kenny's best pal (AUS))
5
8.2
Balius (5)
3/1
T: G D Neale
R: A Hyeronimus (56.5)
3/1
4g lonhro (AUS) x miss mycenae (UAE) (mark of esteem (IRE))
6
8.4
20/1
T: P Gillis
R: A Banks (54.5)
20/1
7m danehill dancer (IRE) x unconditional love (AUS) (elusive quality (USA))
7
9.8
6/1
T: N F Gardner
R: Rachel Hunt (59.5)
6/1
7g beautiful crown (USA) x canon law (AUS) (commands (AUS))
8
10.3
5/1
T: Natalie Jarvis
R: J Penza (54.5)
5/1
8g dash for cash (AUS) x elaine (IRE) (common grounds (GB))
Race 6 - Goulburn W.C.-Anniversary Cup (1300m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:16.73 (36.03)
Prizemoney: $30,000
1
6/4F
T: Paul Murray
R: Brodie Loy (55.5)
6/4F
This nick: 13 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/2
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (54)
7/2
7g excites (AUS) x belle of all (AUS) (alannan (USA))
3
0.8
6/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Peter Wells (55)
6/1
4g postponed (USA) x lady mulroy (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
1
10/1
T: R J Price
R: Rachel Hunt (52)
10/1
9g traditionally (USA) x bustri (NZ) (housebuster (USA))
5
2.5
9/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: J Penza (54)
9/1
6
5
7/1
T: Craig Weeding
R: R Brewer (60.5)
7/1
9g pins (AUS) x go our dana (NZ) (danasinga (AUS))
7
7.3
10/1
T: Kathryn Cahill
R: M A Cahill (54)
10/1
7m zizou (AUS) x wildly entertained (USA) (forestry (USA))
8
7.4
Opoho (3)
25/1
T: Ms J Hoy
R: Jason Devrimol (54.5)
25/1
11g el moxie (USA) x lucky chief (AUS) (chief's crown (USA))
9
8.7
40/1
T: G L Payne
R: Kristina Rayner (51)
40/1
10g delago brom (AUS) x scenic lil (AUS) (scenic (IRE))
10
13.3
Mazurka (12)
11/1
T: G G Kirkup
R: B P Ward (54)
11/1
4m shaft (AUS) x monet's diva (AUS) (naturalism (NZ))
Race 7 - Goulburn Post Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:18.09 (35.16)
Prizemoney: $20,000
1
15/2
T: Anne-Marie Ruttley
R: K Jennings (57.5)
15/2
4g bryannbo's gift (NZ) x horshoe (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Dovana, Emerald Kingdom,
This nick: 4 runners; 4 winners; 2 SW. Details
2
1.3
6/1
T: John Thompson
R: B Spriggs (58)
6/1
4g dalakhani (IRE) x siren's song (IRE) (azamour (IRE))
3
1.4
16/1
T: Ms M Hopkins
R: A Banks (54)
16/1
4g strategic (AUS) x miss ishiguru (AUS) (ishiguru (USA))
4
1.6
8/1
T: Natalie Jarvis
R: Peter Wells (54)
8/1
5g ad valorem (USA) x elaine (IRE) (common grounds (GB))
5
3.4
15/2
T: T J Robinson
R: B P Ward (54)
15/2
4g street boss (USA) x parore (NZ) (keeper (AUS))
6
4
16/1
T: J C Coyle
R: B El-Issa (55)
16/1
3g star witness (AUS) x celebrity appeal (AUS) (one cool cat (USA))
7
4.5
4/1
T: John Thompson
R: J Penza (55.5)
4/1
8
4.9
5/2F
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (57.5)
5/2F
4h pendragon (NZ) x black sensation (AUS) (mr. henrysee (USA))
9
6.7
40/1
T: Lauri Wray
R: Ms J Taylor (54)
40/1
5m dylan thomas (IRE) x rubizan (AUS) (rubiton (AUS))
10
13.1
7/1
T: J M Austin
R: C Reith (57)
7/1
4g de beers (NZ) x poetic faith (AUS) (keep the faith (AUS))
* Nick figures are for Australasia.