Breednet Results

GOULBURN - Sunday, November 20

Race 1 - Divalls Earthmoving Hcp (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:37.41 (34.42)
Prizemoney: $20,000
1
2/5F
T: Matthew Smith
R: Mitchell Bell (58)
2/5F
This nick: 15 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
0.1
13/4
T: J A O'Shea
R: C Reith (56.5)
13/4
3
2.6
5/1
T: Todd Smart
R: Brodie Loy (57.5)
5/1
5g commands (AUS) x song of success (USA) (irish river (FR))
Race 2 - David Alt Electrical (Bm65) (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:10.73 (34.32)
Prizemoney: $25,000
1
11/4
T: Nick Mitchell
R: G Buckley (60)
11/4
7g snitzel (AUS) x made of diamonds (AUS) (made of gold (USA))
This nick: 7 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
1.3
6/1
T: J M Cleary
R: Jason Devrimol (60.5)
6/1
6g encosta de lago (AUS) x suppose (USA) (danehill (USA))
3
4.6
15/1
T: C E Conners
R: S Pollard (59)
15/1
7g royal academy (USA) x stormy petrel (AUS) (flying spur (AUS))
4
4.7
7/2
T: Matthew Smith
R: J Ford (57.5)
7/2
5
6.2
11/1
T: J and G Lee
R: A Hyeronimus (56)
11/1
6g faltaat (USA) x westmeath (NZ) (stark south (USA))
6
7.3
13/8F
T: Kurt Goldman
R: Mitchell Bell (59)
13/8F
4g casino prince (AUS) x flying footsteps (USA) (fusaichi pegasus (USA))
Race 3 - Radio 2st (Bm62) (2300m)
Class: Benchmark 62 Track: Good(3) Time: 2:22.69 (37.45)
Prizemoney: $30,000
1
3/1
T: John Thompson
R: B Spriggs (60.5)
3/1
This nick: 7 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
6.3
7/2
T: D A Williams
R: C Reith (55.5)
7/2
5m husson (ARG) x regardez moi (AUS) (perugino (USA))
3
8.6
4/1
T: T and P Vigouroux
R: J Penza (61)
4/1
5g canny lad (AUS) x dezhilla (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
13.1
7/1
T: M J Smith
R: Ms K O'Hara (58.5)
7/1
4g artie schiller (USA) x beijing bound (AUS) (quest for fame (GB))
5
16.3
9/4F
T: W P Cave
R: G Buckley (61)
9/4F
4g benicio (AUS) x fuji cee rocks (AUS) (fuji kiseki (JPN))
Race 4 - Storage King Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:34.65 (35.98)
Prizemoney: $20,000
1
13/2
T: Ms T Bateup
R: Brock Ryan (57.5)
13/2
Winning siblings: Aphroditis, Lightning Gail,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3
11/4F
T: John Thompson
R: B Spriggs (59)
11/4F
4g dalakhani (IRE) x siren's song (IRE) (azamour (IRE))
3
3.5
8/1
T: T R Martin
R: C Reith (54)
8/1
4
3.9
13/4
T: L W Curtis
R: Lester Grace (57.5)
13/4
4g starcraft (NZ) x miss danewood (AUS) (danehill (USA))
5
4.6
5/1
T: Paul Murray
R: G Buckley (54)
5/1
4g oratorio (IRE) x scorpio spirit (AUS) (mukaddamah (USA))
6
5.1
15/1
T: Paul Murray
R: Brodie Loy (54)
15/1
3f wilful default (AUS) x see the universe (AUS) (universal prince (AUS))
7
6.5
14/1
T: John Thompson
R: Deanne Panya (54)
14/1
8
7.1
20/1
T: J G Sargent
R: J Ford (54.5)
20/1
3f alamosa (NZ) x everswindell (NZ) (align (AUS))
9
11.4
25/1
T: F S Cleary
R: J Penza (54)
25/1
4m teofilo (IRE) x obladee obladah (AUS) (strategic (AUS))
10
14.2
Saraden (13)
40/1
T: T P Donnelly
R: M A Cahill (54)
40/1
3f denman (AUS) x la saronet (AUS) (hussonet (USA))
11
17.2
20/1
T: D A Williams
R: Ms K O'Hara (55.5)
20/1
4g bon hoffa (AUS) x court charm (AUS) (king ivor (AUS))
12
18.1
100/1
T: G W Moore
R: J Victoire (55.5)
100/1
3g testa rossa (AUS) x fromage (AUS) (flying spur (AUS))
Race 5 - Goulburn Mulwaree Council (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:21.84 (35.45)
Prizemoney: $20,000
1
3/1
T: Ms T Bateup
R: Simon Miller (55.5)
3/1
4m red giant (USA) x danny's daughter (NZ) (danasinga (AUS))
Winning siblings: Stay And Play,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2
T: Lauri Wray
R: Ms J Taylor (56)
7/2
3g i am invincible (AUS) x flying mahal (AUS) (flying spur (AUS))
3
3.2
11/1
T: T J Robinson
R: S Pollard (54)
11/1
6g murtajill (AUS) x kurotaka (AUS) (black hawk (GB))
4
3.9
13/2
T: Paul Murray
R: J Penza (57)
13/2
3f snippetson (AUS) x cyndiana star (AUS) (johannesburg (USA))
5
5.1
Mauzel (1)
11/4F
T: J A O'Shea
R: C Reith (59)
11/4F
4m commands (AUS) x shibboleth (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
5.6
50/1
T: Natalie Jarvis
R: Ms M Kinny (52.5)
50/1
5m magic albert (AUS) x blue mistral (AUS) (hurricane sky (AUS))
7
7.7
30/1
T: J W Van Duren
R: Ms N Burrells (52.5)
30/1
6g alert (ARG) x in the clover (AUS) (bureaucracy (NZ))
8
12.6
40/1
T: Ms D Prest
R: K Jennings (56.5)
40/1
4g bon hoffa (AUS) x salamores lass (AUS) (king of danes (AUS))
9
14.2
6/1
T: K J Parker
R: J Ford (57.5)
6/1
4m stryker (AUS) x harpy (AUS) (night shift (USA))
Race 6 - Emirates Park/Guy Walter-Bm70 (1300m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:16.01 (35.01)
Prizemoney: $40,000
1
3/1
T: J C Coyle
R: A Hyeronimus (58.5)
3/1
4m ad valorem (USA) x summer touch (AUS) (foreplay (AUS))
Winning siblings: Maxey Campo,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/1
T: K Dryden and S Collings
R: M A Cahill (58.5)
9/1
5m choisir (AUS) x prayer time (AUS) (genuine (JPN))
3
0.5
20/1
T: T J Robinson
R: Jason Devrimol (57.5)
20/1
4
1
14/1
T: D A Williams
R: K Jennings (62.5)
14/1
7m beautiful crown (USA) x polar north (AUS) (distinctly north (USA))
5
1.4
12/1
T: N F Gardner
R: J Penza (60)
12/1
5m shaft (AUS) x lucifina (AUS) (clang (AUS))
6
1.9
11/1
T: D A Williams
R: B Spriggs (56.5)
11/1
4m i am invincible (AUS) x toldyas (AUS) (magic albert (AUS))
7
2.2
13/2
T: D A Williams
R: C Reith (61)
13/2
5m ready's image (USA) x danzability (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
3.8
12/1
T: Bjorn Baker
R: J Ford (59)
12/1
4m starcraft (NZ) x la saronet (AUS) (hussonet (USA))
9
4.1
Otter (10)
2/1F
T: J A O'Shea
R: J Victoire (58)
2/1F
4m street cry (IRE) x mink (AUS) (redoute's choice (AUS))
10
4.6
11/1
T: N E Layt
R: Brock Ryan (52.5)
11/1
3f domesday (AUS) x cash for cards (AUS) (dash for cash (AUS))
11
5.9
25/1
T: G M Brown
R: Deanne Panya (53.5)
25/1
4m zizou (AUS) x downsize (NZ) (pins (AUS))
Race 7 - Star Track Goulburn City Cup (1600m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:33.07 (34.42)
Prizemoney: $100,000
1
7/1
T: J A O'Shea
R: J Victoire (54)
7/1
4m street cry (IRE) x hexameter (AUS) (octagonal (NZ))
Winning siblings: Hexagonal, Metrical, Phemonoe,
This nick: 4 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
2.5
5/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (55)
5/4F
4m snitzel (AUS) x redeeming lass (AUS) (red ransom (USA))
3
2.6
20/1
T: Paul Murray
R: J Penza (54)
20/1
6g o'reilly (NZ) x charlotte's revenge (NZ) (danasinga (AUS))
4
4.7
12/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: M A Cahill (54.5)
12/1
6m dane shadow (AUS) x lenswood (AUS) (woodman (USA))
5
5.2
20/1
T: Paul Murray
R: Brodie Loy (54)
20/1
6
6
40/1
T: A P Williamson
R: C Reith (54)
40/1
8g darci brahma (NZ) x you can't say that (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
6.8
12/1
T: T J Robinson
R: B Spriggs (54)
12/1
8
8
11/1
T: Bjorn Baker
R: Deanne Panya (54)
11/1
5m sebring (AUS) x crown princess (AUS) (beautiful crown (USA))
9
8.3
30/1
T: J C Coyle
R: G Buckley (54)
30/1
6g sebring (AUS) x lady cay (AUS) (marscay (AUS))
10
8.5
50/1
T: G D Hickman
R: Ms J Taylor (54)
50/1
7g dream ballad (AUS) x folk (AUS) (cerreto (IRE))
11
9
100/1
T: J and G Lee
R: A Layt (54)
100/1
6g canny lad (AUS) x lucky jewel (NZ) (lucky ring (IRE))
12
10.1
Zarreig (15)
40/1
T: P S Clancy
R: B Vale (54)
40/1
8g zariz (AUS) x greig's girl (AUS) (greig (NZ))
13
10.6
5/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (54)
5/1
7g foreplay (AUS) x zelady (AUS) (zeditave (AUS))
14
11.3
80/1
T: B L Adams
R: Ms M Kinny (52.5)
80/1
7m dubai destination (USA) x swift gift (AUS) (flying spur (AUS))
15
13.1
25/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Brock Ryan (52.5)
25/1
7g halling (USA) x society rose (GB) (diesis (GB))
Race 8 - Terminus Hotel Marulan Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:09.76 (35.26)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: Matthew Smith
R: J Ford (59)
20/1
6g domesday (AUS) x charlotte's way (AUS) (table limit (USA))
Winning siblings: Back To My Bay, Cleveland,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
50/1
T: David Pfieffer
R: J Penza (55.5)
50/1
3f magic albert (AUS) x epona star (AUS) (red ransom (USA))
3
0.8
9/1
T: J and G Lee
R: A Hyeronimus (57)
9/1
4m henny hughes (USA) x satirical impact (AUS) (distorted humor (USA))
4
2.4
8/1
T: Kurt Goldman
R: Mitchell Bell (57.5)
8/1
3g dane shadow (AUS) x optometrist (AUS) (canny lad (AUS))
5
2.7
The Bar (13)
2/1F
T: J A O'Shea
R: B Spriggs (55.5)
2/1F
3f ad valorem (USA) x shouts (AUS) (strategic (AUS))
6
3.6
16/1
T: Bjorn Baker
R: Ms K O'Hara (57.5)
16/1
3c o'reilly (NZ) x fireside (NZ) (thorn park (AUS))
7
3.9
100/1
T: Mark Minehan
R: Ms M Kinny (55.5)
100/1
5m keep the faith (AUS) x excelvision (AUS) (exceed and excel (AUS))
8
4.2
12/1
T: Luke Price
R: S Pollard (57)
12/1
4m ad valorem (USA) x vo vixen (AUS) (carnegie (IRE))
9
4.3
4/1
T: D A Williams
R: M A Cahill (57)
4/1
4m o'lonhro (AUS) x fair look (AUS) (bianconi (USA))
10
5.1
8/1
T: K Dryden and S Collings
R: B P Ward (59)
8/1
4g road to rock (AUS) x bulavka (NZ) (pins (AUS))
11
5.6
80/1
T: G W Moore
R: J Victoire (59)
80/1
4g stravinsky (USA) x gardenia (NZ) (danehill (USA))
12
5.8
100/1
T: M C Conners
R: Ms J Taylor (55.5)
100/1
13
6.6
40/1
T: Matthew Smith
R: G Buckley (55.5)
40/1
3f encosta de lago (AUS) x go kate go (AUS) (more than ready (USA))
14
10.6
9/2
T: D A Williams
R: C Reith (55.5)
9/2
* Nick figures are for Australasia.