Breednet Results

GRAFTON - Sunday, July 9

Race 1 - South Grafton Ex-Serv. Club-C1 (2215m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 2:19.36 (35.73)
Prizemoney: $20,000
1
8/1
T: R J Knight
R: G Snowden (59)
8/1
6g thorn park (AUS) x zambria (NZ) (zabeel (NZ))
Winning siblings: Justwarmingup, Very Bizarre,
This nick: 13 runners; 7 winners; 2 SW. Details
2
0.1
13/8F
T: M R Stitt
R: M McGuren (59)
13/8F
4g power of destiny (AUS) x porizkova (AUS) (canny lad (AUS))
3
1.6
8/1
T: Paul Matts
R: P Graham (59)
8/1
5g magic albert (AUS) x frisco's lass (AUS) (frisco view (USA))
4
3.2
7/2
T: Ms M Brosnan
R: R Fradd (59)
7/2
4g ekraar (USA) x netravati (NZ) (success express (USA))
5
3.5
13/2
T: Jason Reilly
R: Ms K Stanley (54)
13/2
6
3.6
Jeewan (4)
20/1
T: Sally Torrens
R: B El-Issa (59)
20/1
4g more than ready (USA) x el daana (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
5.8
15/1
T: S S Cunningham
R: Ms B Hodder (59)
15/1
4g street cry (IRE) x mayfield (GB) (danehill (USA))
9
5.9
25/1
T: W J Gavenlock
R: M Bennett (56.5)
25/1
10
6.8
20/1
T: Q J Scott
R: B Looker (59)
20/1
4g red arrow (AUS) x encosterino (AUS) (encosta de lago (AUS))
11
11.1
100/1
T: Ms W Bannerot
R: R Cuneen (59)
100/1
7g savabeel (AUS) x tycoon miss (NZ) (chief bearhart (CAN))
Race 2 - George's Tree Services Mdn (1106m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:03.84 (34.35)
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: Kevin King
R: R Spokes (56)
7/2
Winning siblings: Luvia, Speed Camera,
This nick: 10 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/1
T: Ms D Cunningham
R: M Paget (57.5)
5/1
4g mustaneer (USA) x bellequalo (AUS) (sequalo (AUS))
3
3
30/1
T: D B Campbell
R: Carla Dougherty (52)
30/1
4m oratorio (IRE) x gypsy ahlee (AUS) (alquoz (USA))
4
3.8
20/1
T: Ms F Firth
R: C P Franklin (55)
20/1
3f gio ponti (USA) x high style (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
5.1
5/1
T: R N Godbolt
R: Ms B Hodder (59)
5/1
6
5.2
20/1
T: T Fletcher
R: Cejay Graham (52)
20/1
5m onemorenomore (AUS) x gladwell (AUS) (anabaa (USA))
7
6
80/1
T: Paul Grills
R: L Cumberland (55)
80/1
8
7.5
5/2F
T: M J Dunn
R: M McGuren (56.5)
5/2F
3f sebring (AUS) x rare diamond (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
7.7
60/1
T: Ms J Hardy
R: P Graham (55)
60/1
10
8.5
50/1
T: G C Kilner
R: Kirk Matheson (57)
50/1
3f choisir (AUS) x black prophet (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
11
8.7
60/1
T: Carolyn Halliday
R: S Lisnyy (55.5)
60/1
3g masked assassin (AUS) x bijou (AUS) (spectrum (IRE))
12
11.6
25/1
T: Ethan Ensby
R: J L Taylor (55)
25/1
2f super easy (NZ) x top star (NZ) (fast 'n' famous (AUS))
13
13.5
12/1
T: K J Lantry
R: B Looker (55.5)
12/1
2g moshe (AUS) x cat belle (AUS) (catbird (AUS))
14
14.3
16/1
T: G J Howells
R: Ms K Stanley (56.5)
16/1
3f swift alliance (AUS) x frisco miss (AUS) (frisco view (USA))
Race 3 - Fashions On The Field Mdn (1106m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.12 (34.93)
Prizemoney: $20,000
1
16/1
T: T Fletcher
R: M McGuren (55.5)
16/1
2g husson (ARG) x oh so stunning (AUS) (royal academy (USA))
Winning siblings: The Demtel Man,
This nick: 8 runners; 5 winners; 2 SW. Details
2
0.8
12/1
T: S J Phelps
R: B Looker (58)
12/1
3g monashee mountain (USA) x rose general (AUS) (general nediym (AUS))
3
1
6/4F
T: Bruce Hill
R: R Fradd (55.5)
6/4F
4
2.1
5/2
T: David Pfieffer
R: Anthony Allen (59)
5/2
3g foxwedge (AUS) x new style (AUS) (snippets (AUS))
5
2.6
30/1
T: K J Lantry
R: S Lisnyy (57.5)
30/1
6
2.7
50/1
T: Morgan Butler
R: B El-Issa (55)
50/1
3f pendragon (NZ) x sminker (AUS) (giant's causeway (USA))
7
2.8
14/1
T: Owen Glue
R: J L Taylor (56.5)
14/1
8
2.9
16/1
T: W J Gavenlock
R: R Spokes (55)
16/1
9
3.7
6/1
T: G C Kilner
R: Jackson Murphy (54)
6/1
2f so you think (NZ) x baby angel (AUS) (lucky owners (NZ))
10
4.5
30/1
T: Carolyn Halliday
R: P Graham (55)
30/1
4m minardi (USA) x just devine (AUS) (just awesome (AUS))
11
5.2
300/1
T: Kevin Tonks
R: Ms B Hodder (55)
300/1
4m red dazzler (AUS) x izabelascot (AUS) (el moxie (USA))
12
6.4
Almas (6)
100/1
T: Daniel Bowen
R: Kirk Matheson (56)
100/1
2g mulaazem (AUS) x canzero (AUS) (danzero (AUS))
13
11.1
150/1
T: Ms J Hardy
R: C P Franklin (55)
150/1
4m publishing (AUS) x petria (AUS) (rocket to mars (AUS))
14
11.2
300/1
T: B D Bellamy
R: Cejay Graham (53.5)
300/1
4m monaco consul (NZ) x lent (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 4 - Grafton Ally Fabrication (C1) (1006m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:57.20 (33.70)
Prizemoney: $20,000
1
4/6F
T: A J Edmonds
R: R Fradd (59)
4/6F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/1
T: W Oakenfull
R: B El-Issa (54.5)
9/1
4g jet spur (AUS) x chilli magic (AUS) (magic albert (AUS))
3
0.5
11/2
T: A F Ryan
R: Carla Dougherty (55)
11/2
4
2.6
25/1
T: B D Bellamy
R: P Graham (54.5)
25/1
5
2.8
50/1
T: G Prosser
R: Jackson Murphy (52.5)
50/1
5m octagonal (NZ) x lulabell (AUS) (integra (AUS))
6
3.3
12/1
T: K J Lantry
R: S Lisnyy (58.5)
12/1
7g dance dreamer (USA) x half shilling (AUS) (desert style (IRE))
7
3.9
11/1
T: Michael Frappell
R: M McGuren (56.5)
11/1
4m sequalo (AUS) x sale eve (AUS) (general nediym (AUS))
8
4.4
40/1
T: J L Jarvis
R: Mikiko Nakao (51)
40/1
7g hemingway (IRE) x vermouth (NZ) (marju (IRE))
9
4.9
40/1
T: P J Cunningham
R: Ms J Worley (56)
40/1
3g more than great (AUS) x acquits (AUS) (mr. innocent (AUS))
10
6.8
Accede (10)
14/1
T: J L Jarvis
R: Anthony Allen (54)
14/1
3f foreplay (AUS) x turbo rose (AUS) (strategic (AUS))
11
7.3
66/1
T: R W Murray
R: B Looker (55.5)
66/1
4g falvelon (AUS) x south sea dancer (AUS) (splendent (USA))
Race 5 - Crown Hotel Motel Mdn Plate (1410m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:23.93 (35.30)
Prizemoney: $20,000
1
11/4
T: David Pfieffer
R: Anthony Allen (59)
11/4
3g myboycharlie (IRE) x ibis (AUS) (al samer (AUS))
Winning siblings: Hussonibis, Lady River,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
10/9F
T: Daniel Want
R: B Looker (59)
10/9F
5g wicked style (USA) x tarantella (AUS) (palace music (USA))
3
3.5
12/1
T: S B Lee
R: R Fradd (54.5)
12/1
2f teofilo (IRE) x black terror (NZ) (kaapstad (NZ))
4
4.6
100/1
T: Ms S Pepper
R: Kirk Matheson (57)
100/1
3f poet's voice (GB) x bodega miss (AUS) (canny lad (AUS))
5
5.5
30/1
T: P J Cunningham
R: Ms J Worley (57)
30/1
3f statue of liberty (USA) x passing by (AUS) (charge forward (AUS))
6
5.6
12/1
T: B J Ratcliff
R: S Lisnyy (57)
12/1
3f bon hoffa (AUS) x she's no miss (AUS) (desert king (IRE))
7
6.2
80/1
T: A Parramore
R: Carla Dougherty (54)
80/1
8
6.8
50/1
T: J D Shelton
R: M Bennett (57)
50/1
4m oratorio (IRE) x chant (AUS) (filante (NZ))
9
7
20/1
T: Ms J Hardy
R: P Graham (57)
20/1
3f danewin (AUS) x hussidora (AUS) (hussonet (USA))
10
7.2
12/1
T: Paul Matts
R: M Paget (59)
12/1
3g sepoy (AUS) x silvery hill (AUS) (red ransom (USA))
11
10.8
8/1
T: D T Kelly
R: R Cuneen (59)
8/1
12
12.1
30/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (57)
30/1
4m dylan thomas (IRE) x allisonic (AUS) (peintre celebre (USA))
13
23.6
150/1
T: Ethan Ensby
R: J L Taylor (54.5)
150/1
2f bullet train (GB) x natures girl (AUS) (shamardal (USA))
Race 6 - Holiday Coast Meats (Bm55) (1410m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 1:24.06 (35.42)
Prizemoney: $20,000
1
15/4F
T: Ms S Grills
R: M Paget (56)
15/4F
5m duporth (AUS) x fashion sister (AUS) (fasliyev (USA))
Winning siblings: Sassy Sister, Zulu Warrior,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
5/1
T: John McLachlan
R: Chloe Baker (54)
5/1
3
1.7
20/1
T: P J Cunningham
R: Jackson Murphy (53.5)
20/1
7m our maizcay (AUS) x minaan (AUS) (bataan (AUS))
4
1.9
20/1
T: Ms L Selby
R: L Cumberland (55)
20/1
5m krupt (AUS) x global start (AUS) (agnes world (USA))
5
2.3
7/1
T: T W McCarthy
R: R Plumb (57.5)
7/1
4m tycoon ruler (AUS) x buck 'n' jazz (AUS) (buck's pride (AUS))
6
3.2
16/1
T: Gregory Cornish
R: P Graham (56.5)
16/1
5g falvelon (AUS) x sagarmatha (AUS) (octagonal (NZ))
7
4.5
11/1
T: Ms S Pepper
R: M McGuren (58)
11/1
7g snippetson (AUS) x gone wild (AUS) (viscount (AUS))
8
4.6
12/1
T: W A Perrett
R: Ms J Worley (57.5)
12/1
5m murtajill (AUS) x heartland (AUS) (show a heart (AUS))
9
5.1
11/1
T: Daniel Want
R: Carla Dougherty (60)
11/1
5m good journey (USA) x radio sky (NZ) (kreisler (IRE))
10
5.7
9/1
T: Rochelle Smith
R: J L Taylor (59)
9/1
11
5.8
20/1
T: J D Shelton
R: B Looker (58.5)
20/1
12
6.7
14/1
T: S B Lee
R: R Fradd (56)
14/1
4g fastnet rock (AUS) x perfect persuasion (AUS) (encosta de lago (AUS))
13
7.5
25/1
T: Daniel Want
R: C P Franklin (61)
25/1
6g hard spun (USA) x verse (AUS) (quest for fame (GB))
14
8
11/1
T: A F Ryan
R: R Spokes (55)
11/1
Race 7 - Grafton Toyota Sth Grafton Cup (1610m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:35.81 (35.06)
Prizemoney: $50,000
1
10/1
T: D Lane
R: J L Taylor (54)
10/1
4g krupt (AUS) x grail queen (AUS) (lake coniston (IRE))
Winning siblings: Alert's Image, Balmont, King's Council,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
Sofin (1)
4/1F
T: S D Fry
R: B Looker (59)
4/1F
6m casino prince (AUS) x tomescu (AUS) (galileo (IRE))
3
3.5
5/1
T: Paul Murray
R: R Thompson (58)
5/1
6g darci brahma (NZ) x bye bye affair (USA) (black tie affair (IRE))
4
3.9
12/1
T: K J Lantry
R: M Bennett (57)
12/1
6g henny hughes (USA) x red nile (AUS) (el qahira (NZ))
5
4.5
Tatoosh (18)
7/1
T: Ms W Roche
R: R Cuneen (54)
7/1
4g beneteau (AUS) x miss columbus (AUS) (spinning world (USA))
6
4.8
Kasharn (15)
12/1
T: David Pfieffer
R: Anthony Allen (54)
12/1
5g all american (AUS) x forest city girl (USA) (deputy minister (CAN))
7
5.6
15/2
T: Bruce Hill
R: R Fradd (54)
15/2
5g statue of liberty (USA) x miduki (AUS) (snippets (AUS))
8
5.7
50/1
T: S B Lee
R: R Plumb (58.5)
50/1
7g dubawi (IRE) x critical miss (AUS) (desert prince (IRE))
9
6.6
10/1
T: Scott Henley
R: M McGuren (54)
10/1
4m sebring (AUS) x pearl ardane (AUS) (danehill (USA))
10
7.8
60/1
T: L J Clapham
R: P Graham (54)
60/1
5m red element (AUS) x mulsanne (AUS) (flying spur (AUS))
11
9.2
20/1
T: R E Pilling
R: Carla Dougherty (54)
20/1
12
10
30/1
T: S W Edmonds
R: L Cumberland (55)
30/1
8g show a heart (AUS) x wild and windswept (AUS) (honour and glory (USA))
13
10.3
8/1
T: Marcus Wilson
R: B El-Issa (54)
8/1
4g nicconi (AUS) x uneasy silence (AUS) (flying spur (AUS))
14
10.6
150/1
T: S Spackman
R: S Lisnyy (54)
150/1
7g bel danoro (AUS) x limbea (NZ) (zabeel (NZ))
15
12.1
16/1
T: P J Cunningham
R: Jackson Murphy (54)
16/1
5g carry the flag (GB) x anora fair (AUS) (appleby fair (AUS))
Race 8 - Decomagic Blinds (Bm55) (1610m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 1:36.30 (36.09)
Prizemoney: $20,000
1
12/1
T: T A Commerford
R: J L Taylor (54)
12/1
3f duke of marmalade (IRE) x satin sands (AUS) (peintre celebre (USA))
Winning siblings: Dantalion, Materialised,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3.3
9/2F
T: B D Bellamy
R: P Graham (57.5)
9/2F
5g starcraft (NZ) x helluva party (AUS) (dante's fury (AUS))
3
4.1
10/1
T: Shane Everson
R: Olivia Pickering (55.5)
10/1
5g encosta de lago (AUS) x romantic ballerina (USA) (giant's causeway (USA))
4
4.5
11/2
T: Allan Kehoe
R: M Bennett (57)
11/2
3f congrats (USA) x palo duro (AUS) (more than ready (USA))
5
4.7
20/1
T: Ms S McDonald
R: Ms J Worley (56)
20/1
5g haradasun (AUS) x mischievous (AUS) (red ransom (USA))
6
6.2
30/1
T: Michael Costa
R: Jackson Murphy (59)
30/1
3g stratum (AUS) x el ashb (IRE) (fasliyev (USA))
7
7.1
9/1
T: Ms W Bannerot
R: M Paget (59)
9/1
6m all bar one (AUS) x lady so (AUS) (lion hunter (AUS))
8
8.6
12/1
T: Ms J Hardy
R: R Plumb (58)
12/1
4m choisir (AUS) x pamper me (AUS) (vettori (IRE))
9
9.1
100/1
T: A F Ryan
R: R Spokes (58)
100/1
5m sebring (AUS) x crave (AUS) (grand lodge (USA))
10
9.2
Ponzi (12)
8/1
T: A Parramore
R: Carla Dougherty (54)
8/1
4g myboycharlie (IRE) x herzigova (AUS) (favorite trick (USA))
11
10.6
12/1
T: P J Cunningham
R: B El-Issa (56)
12/1
12
11.8
7/1
T: Bruce Hill
R: R Fradd (59)
7/1
4g rothesay (AUS) x flo jo (AUS) (danzero (AUS))
13
12.6
50/1
T: V B Jones
R: Cejay Graham (52)
50/1
5g reset (AUS) x camellias (AUS) (commands (AUS))
300
15/2
T: S J Phelps
R: M McGuren (55.5)
15/2
5g natural destiny (AUS) x rose general (AUS) (general nediym (AUS))
* Nick figures are for Australasia.