Breednet Results

GRAFTON - Monday, October 21

Race 1 - Restaurant 24sixty @ Gdsc-Bm58 (2200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 2:15.73 (38.15)
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: Tess Wilkes
R: M Mc Guren (60.5)
5/1
9g shamardal (USA) x fallen in love (GB) (galileo (IRE))
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
0.4
4/1
T: Ms M Hopkins
R: Ms R Murray (56)
4/1
3
1.9
8/1
T: A Parramore
R: Ms J Worley (55)
8/1
6g snippetson (AUS) x yakama (AUS) (umatilla (NZ))
4
2.4
3/1F
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (57.5)
3/1F
6g dubleo (USA) x obeys (AUS) (commands (AUS))
5
2.7
7/2
T: S L Brewer
R: Ms B Hodder (56.5)
7/2
6g widden valley (AUS) x fabulash (AUS) (tobougg (IRE))
6
3.2
10/1
T: K Hickmott
R: Brooke Ainsworth (54)
10/1
6g drumbeats (AUS) x whitechapel (AUS) (giant's causeway (USA))
7
6.3
8/1
T: Ms L Selby
R: Jayden Barrie (53)
8/1
10g oasis dream (GB) x hi calypso (IRE) (in the wings (GB))
8
18.1
40/1
T: Paul Robbins
R: Liam Blanch (58)
40/1
9g pentire (GB) x noubeel (NZ) (zabeel (NZ))
Race 2 - Sweet Sisters Boutique Mdn (1700m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:43.59 (35.84)
Prizemoney: $22,000
1
7/2
T: Ethan Ensby
R: Noriyuki Masuda (56.5)
7/2
5m mastercraftsman (IRE) x torch (NZ) (deputy governor (USA))
Winning siblings: Clint, Helen,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
Guest (1)
5/4F
T: J L Jarvis
R: M Mc Guren (60)
5/4F
5g host (CHI) x riverina's girl (AUS) (stratum (AUS))
3
3.3
4/1
T: K A Lees
R: A Mallyon (57.5)
4/1
4g lope de vega (IRE) x raindane (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
3.4
Elysia (6)
20/1
T: K Hickmott
R: Brooke Ainsworth (54)
20/1
5m medaglia d'oro (USA) x lindabrava (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
4.3
40/1
T: Stirling Osland
R: M Paget (55.5)
40/1
4g epaulette (AUS) x eastern charm (AUS) (king's high (AUS))
6
6
7/1
T: G M Hoy
R: P Graham (55)
7/1
4g al maher (AUS) x tully thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
7
6.2
10/1
T: G C Kilner
R: Leah Kilner (54)
10/1
3f rothesay (AUS) x third degree (AUS) (northern meteor (AUS))
8
8.4
30/1
T: Diane Murphy
R: L P Rolls (54)
30/1
Race 3 - Angourie Resort (Bm66) (1200m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(4) Time: 1:09.62 (34.36)
Prizemoney: $22,000
1
8/1
T: S Cumming
R: Yvette Lewis (62)
8/1
7g encosta de lago (AUS) x passageway (USA) (gold fever (USA))
Winning siblings: Griddlebone,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
2/1F
T: T Fletcher
R: Ms M Weir (55)
2/1F
5g husson (ARG) x oh so stunning (AUS) (royal academy (USA))
2017 MM Gold Coast March Yearling Sale
$20,000
Vendor: Jorson Farm South Burnett Qld
Buyer: Les Kelly
3
3.6
15/2
T: D B Campbell
R: Liam Blanch (54.5)
15/2
8g any given saturday (USA) x final file (AUS) (pride of place (AUS))
4
4.9
10/1
T: S Cumming
R: Jacob Golden (62.5)
10/1
7g new approach (IRE) x amish (AUS) (canny lad (AUS))
5
5.3
30/1
T: Shane Everson
R: Olivia Pickering (52)
30/1
8g ad valorem (USA) x desert lark (AUS) (hurricane sky (AUS))
6
5.9
3/1
T: Ms L Sheppard
R: Leah Kilner (59.5)
3/1
6g arlington (AUS) x parsa (USA) (risen star (USA))
7
6
11/2
T: M J Dunn
R: Emily Atkinson (58)
11/2
5g high chaparral (IRE) x miss stone (AUS) (rory's jester (AUS))
8
7.3
9/1
T: Ms J Clement
R: Wendy Peel (56)
9/1
8g red element (AUS) x cinerama (AUS) (best western (AUS))
Race 4 - Book A Xmas Party Package Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:03.64 (34.89)
Prizemoney: $22,000
1
1/2F
T: M J Dunn
R: Ron Stewart (54)
1/2F
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
11/2
T: Stirling Osland
R: Liam Blanch (52)
11/2
4m salade (AUS) x lovely lonny (AUS) (lonhro (AUS))
3
1
12/1
T: D D Schmidt
R: L P Rolls (54)
12/1
5g astronomer royal (USA) x miraclea (NZ) (rodrigo de triano (USA))
4
2.5
30/1
T: D D Schmidt
R: Jackson Murphy (54)
30/1
4g congrats (USA) x queen's ransom (AUS) (red ransom (USA))
5
3.2
30/1
T: Cathy Chapman
R: P Graham (57.5)
30/1
4g primus (AUS) x taikun princess (AUS) (tycoon ruler (AUS))
6
3.9
Vescio (8)
12/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (54.5)
12/1
4m street boss (USA) x galldora (AUS) (minardi (USA))
7
4.5
10/1
T: Sean Hendry
R: Brooke Stower (56)
10/1
4m choisir (AUS) x lucky in love (AUS) (lucky owners (NZ))
8
7.6
25/1
T: Aiden St Vincent
R: M Paget (54.5)
25/1
9
7.9
100/1
T: Wayne S Lawson
R: Ms J Worley (58)
100/1
10
15.4
40/1
T: P A Smith
R: R Spokes (55.5)
40/1
3g deep field (AUS) x all primed up (AUS) (blackfriars (AUS))
Race 5 - Gateway Village Over 50's (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:03.67 (35.17)
Prizemoney: $22,000
1
7/4F
T: M J Dunn
R: Ron Stewart (59.5)
7/4F
4m all too hard (AUS) x ready miss (AUS) (more than ready (USA))
This nick: 42 runners; 30 winners; 2 SW. Details
2
0.2
30/1
T: K J Randall
R: Emily Atkinson (55.5)
30/1
5m frisco view (USA) x likeacracker (AUS) (lord bounty (AUS))
3
0.7
10/1
T: Donna Grisedale
R: B Looker (61.5)
10/1
5m al maher (AUS) x nepean spark (AUS) (loup sauvage (USA))
4
0.9
13/4
T: Bruce Hill
R: M Mc Guren (60)
13/4
4m ambidexter (AUS) x magic broom (AUS) (end sweep (USA))
5
1.2
15/2
T: G K Taylor
R: Anthony Allen (54)
15/2
6
1.3
9/1
T: W J Gavenlock
R: M Paget (57.5)
9/1
4m stratum (AUS) x feng shui baby (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
1.6
20/1
T: D D Schmidt
R: L P Rolls (57.5)
20/1
8
1.7
10/1
T: J A Sprague
R: J L Taylor (56.5)
10/1
4m nicconi (AUS) x hot 'n' breezy (AUS) (zephyr zip (NZ))
9
1.8
Ornate (11)
60/1
T: T Fletcher
R: Ms K Stanley (54.5)
60/1
4m congrats (USA) x florid affair (NZ) (sebring (AUS))
10
4.6
30/1
T: Aiden St Vincent
R: Ms R Murray (56.5)
30/1
4m hinchinbrook (AUS) x mystic belle (AUS) (success express (USA))
11
8.5
50/1
T: P J Cunningham
R: N Thomas (54)
50/1
5m animal kingdom (USA) x hannigan rules (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
12
15
20/1
T: A J & T Edmonds
R: Jackson Murphy (56.5)
20/1
Race 6 - Family Xmas Race Day 1/12 (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:03.57 (34.99)
Prizemoney: $22,000
1
7/2F
T: P A Smith
R: R Spokes (55.5)
7/2F
3g moonlark (USA) x ritzy gal (AUS) (brave hawk (AUS))
Winning siblings: Ritzy's Boy, Ritzy's Command,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
25/1
T: J D Shelton
R: M Paget (57)
25/1
3
1.5
40/1
T: Wayne S Lawson
R: Ms J Worley (61)
40/1
4
1.8
12/1
T: R N Godbolt
R: Ms R Murray (56)
12/1
5
2
5/1
T: Donna Grisedale
R: M Mc Guren (62)
5/1
4g sizzling (AUS) x surrealist (AUS) (kenny's best pal (AUS))
6
2.3
7/2
T: Ms J Graham
R: B Looker (58)
7/2
4g magnus (AUS) x songbird lane (AUS) (street cry (IRE))
7
2.8
6/1
T: I P Cook
R: Liam Blanch (54)
6/1
5g nicconi (AUS) x solvini (NZ) (bertolini (USA))
8
4.1
100/1
T: Mick O'Neill
R: Brooke Stower (54)
100/1
8g za-im (GB) x tamarao miss (AUS) (secret savings (USA))
9
5.6
12/1
T: J D Shelton
R: Ms L G Cheshire (56)
12/1
4g publishing (AUS) x o'sasha (NZ) (o'reilly (NZ))
10
5.7
15/1
T: G K Taylor
R: L P Rolls (55.5)
15/1
4g spirit of boom (AUS) x flying tequila (AUS) (flying spur (AUS))
11
7.3
40/1
T: Julie Hodder
R: Ms B Hodder (54)
40/1
7g ferocity (AUS) x brangaine (AUS) (desert prince (IRE))
12
8.7
Jahez (9)
9/1
T: Peter R Stanley
R: Ms K Stanley (55.5)
9/1
4g sepoy (AUS) x lobola (AUS) (anabaa (USA))
13
9.5
30/1
T: A J Foran
R: Leah Kilner (54)
30/1
14
10.8
66/1
T: Carolyn Halliday
R: J L Taylor (54)
66/1
6g masked assassin (AUS) x bijou (AUS) (spectrum (IRE))
Race 7 - Village Green Hotel Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:24.34 (36.49)
Prizemoney: $22,000
1
2/1F
T: Daniel Want
R: Anthony Allen (59)
2/1F
4g eurozone (AUS) x dark brown sugar (AUS) (pendragon (NZ))
Winning siblings: Sugar Zone,
This nick: 8 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
0.4
4/1
T: D B Campbell
R: M Paget (56.5)
4/1
3g eurozone (AUS) x flying mistress (AUS) (flying spur (AUS))
3
0.9
100/1
T: Ethan Ensby
R: Noriyuki Masuda (59)
100/1
4g rip van winkle (IRE) x vega sicilia (NZ) (rodrigo de triano (USA))
4
1.8
11/2
T: Ms J Graham
R: B Looker (56.5)
11/2
3g scintillo (GB) x strawberry canyon (AUS) (good journey (USA))
5
2.7
11/1
T: Ms J Hardy
R: P Graham (57)
11/1
4m shamus award (AUS) x purringa (AUS) (purrealist (AUS))
6
3.4
40/1
T: H R Dew
R: Jayden Barrie (53)
40/1
7
3.9
7/1
T: T G Hardy
R: M Mc Guren (57)
7/1
4m sebring (AUS) x starlevie (AUS) (fasliyev (USA))
8
4
11/2
T: D D Schmidt
R: L P Rolls (57)
11/2
5m roman emperor (NZ) x patroness (NZ) (bakharoff (USA))
9
4.8
20/1
T: K C Smith
R: Liam Blanch (56)
20/1
5g mulaazem (AUS) x flying dancer (AUS) (flying spur (AUS))
10
6.5
40/1
T: Mick O'Neill
R: Ms L G Cheshire (57)
40/1
4m frisco view (USA) x woz one (AUS) (carry the flag (GB))
11
7.1
150/1
T: J L Jarvis
R: Ms R Murray (56.5)
150/1
3g poet's voice (GB) x graylight girl (AUS) (ad valorem (USA))
12
8.4
50/1
T: P J Cunningham
R: N Thomas (59)
50/1
5g snippetson (AUS) x sanskrit (AUS) (untouchable (AUS))
Race 8 - Book A Xmas Party Marquee (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:23.58 (36.89)
Prizemoney: $22,000
1
11/8F
T: Ms J Hardy
R: M Mc Guren (59)
11/8F
4g snippetson (AUS) x princess iris (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Treasured Art,
This nick: 18 runners; 14 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/1
T: A J & T Edmonds
R: Jackson Murphy (55)
11/1
4m the factor (USA) x suantrai (IRE) (sinndar (IRE))
3
0.3
7/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (55)
7/1
5g youthful legs (USA) x canadian bullet (AUS) (canadian silver (CAN))
4
0.4
8/1
T: R N Godbolt
R: Ms R Murray (56)
8/1
5g mastercraftsman (IRE) x condover (NZ) (king's chapel (AUS))
5
1.2
20/1
T: Matthew McCudden
R: Anthony Allen (55)
20/1
6
1.8
6/1
T: A Parramore
R: Ms J Worley (55.5)
6/1
5g toorak toff (AUS) x often away (AUS) (hussonet (USA))
7
2.1
Shinar (10)
20/1
T: Ethan Ensby
R: Noriyuki Masuda (54.5)
20/1
4g bernardini (USA) x babel (AUS) (lonhro (AUS))
8
4.5
Eurogem (11)
14/1
T: Ms J Graham
R: B Looker (54)
14/1
4m eurozone (AUS) x empire express (AUS) (royal academy (USA))
9
7.7
11/2
T: M J Dunn
R: L P Rolls (55)
11/2
4m all too hard (AUS) x stellamac (AUS) (mull of kintyre (USA))
* Nick figures are for Australasia.