Breednet Results

GUNNEDAH - Thursday, October 10

Race 1 - Kelaher Instrument/Elect. (C2) (2050m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 2:06.78 (37.35)
Prizemoney: $22,000
1
11/4
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (56)
11/4
6g dubleo (USA) x obeys (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Southern Orders,
This nick: 6 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.5
13/2
T: John Bannister
R: Ms R Murray (58)
13/2
2017 NZB Select Yearling Sale
Vendor: Little Avondale Stud
Buyer: Psd, Res $50,000
3
1.5
6/1
T: G D Lunn
R: Billy Cray (54)
6/1
4
2.6
Ortez (4)
9/2
T: M K Mason
R: Clayton Gallagher (56)
9/2
5g charge forward (AUS) x laissez faire (AUS) (flying spur (AUS))
5
2.7
7/4F
T: G D Lunn
R: A Bullock (59)
7/4F
5g big brown (USA) x procession (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
2.8
40/1
T: Connie Greig
R: Rasit Yetimova (54)
40/1
8g bel esprit (AUS) x cranachan (AUS) (desert sun (GB))
7
6.9
50/1
T: Ms R Cooper
R: Brooke Stower (54)
50/1
8
8
25/1
T: Zach Hatch
R: G M Ryan (55)
25/1
5g arlington (AUS) x bold issue (AUS) (bold expectation (AUS))
9
9.4
66/1
T: Stirling Osland
R: L Cumberland (54)
66/1
4m monaco consul (NZ) x haughty (AUS) (viscount (AUS))
Race 2 - Kelaher Instrument/Elect. Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:17.12 (35.20)
Prizemoney: $22,000
1
8/1
T: John W Ramsey
R: D Mc Lellan (56.5)
8/1
3g artie schiller (USA) x delightful attire (AUS) (cryptoclearance (USA))
Winning siblings: Al Samui, Modha,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4
15/1
T: Bryan Dixon
R: Qin Yong (55)
15/1
5m canford cliffs (IRE) x whippy van (AUS) (street cry (IRE))
3
5
4/6F
T: K A Lees
R: A Bullock (57)
4/6F
4m camelot (GB) x autumn ember (AUS) (don eduardo (NZ))
4
8.9
60/1
T: Jeremy Everson
R: L Cumberland (59)
60/1
5g al samer (AUS) x shotime (AUS) (our maizcay (AUS))
5
15.4
9/2
T: Simon Casey
R: Ashley Morgan (57)
9/2
4m excelebration (IRE) x ready for more (AUS) (more than ready (USA))
6
16.5
Jessie (8)
150/1
T: Adam Vine
R: G Snowden (57)
150/1
5m cape blanco (IRE) x prized gem (NZ) (prized (USA))
7
18.2
100/1
T: B T Parker
R: Vad Bolozhinskyi (59)
100/1
5g wanted (AUS) x belolly (AUS) (bel esprit (AUS))
8
19
8/1
T: Ms S Grills
R: Yvette Lewis (54)
8/1
5m dream ballad (AUS) x ocean hawk (NZ) (yachtie (AUS))
9
19.3
100/1
T: Gavin Groth
R: J Pracey-Holmes (59)
100/1
10
24.3
150/1
T: Ms J Clement
R: Ms B Hodder (54.5)
150/1
3f arlington (AUS) x four moons (AUS) (galileo (IRE))
Race 3 - Kelaher Instrument/Elect. Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.87 (34.32)
Prizemoney: $22,000
1
Mymill (11)
5/1
T: Peter G Sinclair
R: Brooke Stower (55.5)
5/1
Winning siblings: Nordic Thunder, Redaktor,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
12/1
T: C R Clegg
R: Ms B Hodder (55.5)
12/1
5m dubleo (USA) x lil (AUS) (last tycoon (IRE))
3
2.3
Vescio (5)
10/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (56)
10/1
4m street boss (USA) x galldora (AUS) (minardi (USA))
4
2.9
15/2
T: L K Roberts
R: Clayton Gallagher (56)
15/2
5
4.8
Pippin (13)
100/1
T: Melanie Bolwell
R: Vad Bolozhinskyi (55.5)
100/1
6m pendragon (NZ) x envy (AUS) (hussonet (USA))
6
6.6
11/8F
T: Ms S Grills
R: G M Ryan (59)
11/8F
4g tickets (AUS) x dyna diva (AUS) (king cugat (USA))
7
7
11/4
T: S C Jones
R: A Bullock (56.5)
11/4
5g street cry (IRE) x amalienborg (AUS) (danehill (USA))
8
7.6
150/1
T: Bryan Dixon
R: Qin Yong (53.5)
150/1
6m el nino (USA) x miss goody goody (AUS) (el moxie (USA))
9
8
150/1
T: R P Northam
R: D Northey (55.5)
150/1
3f mulaazem (AUS) x floral garden (AUS) (seidnazar (AUS))
10
21.4
100/1
T: Zach Hatch
R: Ms R Murray (55.5)
100/1
4m ready as (AUS) x itstheritz (AUS) (charge forward (AUS))
11
22.7
100/1
T: J A Berry
R: J Pracey-Holmes (55.5)
100/1
3f dawn approach (IRE) x empire bay (AUS) (polish navy (USA))
Race 4 - Kelaher Instrument/Elect. (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:22.69 (35.99)
Prizemoney: $22,000
1
2/1
T: Peter G Sinclair
R: Yvette Lewis (53.5)
2/1
Winning siblings: Futooh,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
14/1
T: C K Martin
R: Ms R Murray (55)
14/1
5g arlington (AUS) x imperfect angel (AUS) (lion heart (USA))
3
1
12/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (55.5)
12/1
5g youthful legs (USA) x canadian bullet (AUS) (canadian silver (CAN))
4
2
30/1
T: Michelle Fleming
R: D Mc Lellan (54)
30/1
5g dane fever (AUS) x gossip maid (AUS) (snippets (AUS))
5
2.1
11/2
T: C R Clegg
R: Ms B Hodder (54)
11/2
5m drumbeats (AUS) x out of brass (AUS) (mujahid (USA))
6
3.1
20/1
T: Gavin Groth
R: J Pracey-Holmes (54)
20/1
5m equiano (FR) x the gorgon (AUS) (street cry (IRE))
7
3.8
11/1
T: Neville McCarthy
R: Ms J Worley (55.5)
11/1
6g dane shadow (AUS) x bold horizon (AUS) (hurricane sky (AUS))
8
4.6
100/1
T: S J Dixon
R: Qin Yong (52)
100/1
6m captain sonador (AUS) x finer feelings (AUS) (secret savings (USA))
9
5.7
11/8F
T: K A Lees
R: A Bullock (59.5)
11/8F
4g lope de vega (IRE) x princess pedrille (AUS) (desert prince (IRE))
Race 5 - Kelaher Instrument/Elect. Cup (2050m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 2:06.63 (35.33)
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: Stirling Osland
R: Yvette Lewis (53)
5/1
7g dylan thomas (IRE) x entice (AUS) (last tycoon (IRE))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details1 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
16/1
T: Gavin Groth
R: Wendy Peel (54)
16/1
5m magic albert (AUS) x lady starstruck (AUS) (mr. henrysee (USA))
3
2.3
15/2
T: Dar Lunn
R: Clayton Gallagher (56.5)
15/2
6g helmet (AUS) x star on high (USA) (fusaichi pegasus (USA))
4
2.4
11/1
T: Bryan Dixon
R: Brooke Stower (54)
11/1
6g mutawaajid (AUS) x space gala (AUS) (galileo (IRE))
5
3.2
Zagaya (3)
10/1
T: Bryan Dixon
R: Qin Yong (55)
10/1
8g i am invincible (AUS) x tokaleya (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
3.5
2/1F
T: R P Northam
R: G M Ryan (58)
2/1F
5m poet's voice (GB) x star of athena (AUS) (fantastic light (USA))
7
4.4
40/1
T: Ms L Selby
R: Billy Cray (54)
40/1
10g oasis dream (GB) x hi calypso (IRE) (in the wings (GB))
8
5.8
13/2
T: Sally Torrens
R: Ms R Murray (54)
13/2
5g all american (AUS) x tang (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
13.4
5/1
T: Stirling Osland
R: B Looker (55)
5/1
5g equiano (FR) x amarynthia (AUS) (song of tara (IRE))
Race 6 - Kelaher Instrument/Elect.-Bm66 (1300m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(3) Time: 1:16.33 (35.13)
Prizemoney: $22,000
1
15/1
T: Stirling Osland
R: Ashley Morgan (60.5)
15/1
7g casino prince (AUS) x tennessee red (AUS) (red ransom (USA))
This nick: 13 runners; 13 winners; 0 SW. Details
2
0.5
2/1F
T: Gavin Groth
R: J Pracey-Holmes (56)
2/1F
5g stratum (AUS) x azwa (AUS) (haafhd (GB))
3
1
8/1
T: Gavin Groth
R: D Northey (55)
8/1
6g casino prince (AUS) x sunday star (AUS) (canny lad (AUS))
4
2.2
Dan Roy (11)
15/1
T: Michelle Fleming
R: Ms R Murray (54)
15/1
7g dane shadow (AUS) x gaelic aura (AUS) (clear choice (USA))
5
3
9/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (56.5)
9/1
8g red element (AUS) x cinerama (AUS) (best western (AUS))
6
5.7
11/4
T: K A Lees
R: A Bullock (59.5)
11/4
4g myboycharlie (IRE) x miss murphy's law (AUS) (murphy's blu boy (AUS))
7
7.1
10/1
T: Ms M Moses
R: Vad Bolozhinskyi (58)
10/1
5m al maher (AUS) x see her run (AUS) (royal academy (USA))
8
7.5
8/1
T: Ms S Grills
R: Wendy Peel (59.5)
8/1
9
7.7
15/1
T: Peter G Sinclair
R: B Looker (57.5)
15/1
8g i am invincible (AUS) x dynamic lass (AUS) (redoute's choice (AUS))
10
8.2
100/1
T: G A O'Brien
R: G Snowden (55)
100/1
8g arena (AUS) x glorious lady (AUS) (king's theatre (IRE))
Race 7 - Kelaher Instrument/Elect.-Bm58 (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 0:56.85 (33.64)
Prizemoney: $22,000
1
10/1
T: B T Parker
R: J Pracey-Holmes (57.5)
10/1
5m nicconi (AUS) x pin up lass (NZ) (pins (AUS))
Winning siblings: Demykani Miss, Pin High,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3
6/1
T: Troy O'Neile
R: Ms M Weir (59.5)
6/1
4g nicconi (AUS) x crystal jewel (AUS) (stratum (AUS))
3
3.5
5/1
T: C R Clegg
R: Ms B Hodder (60)
5/1
5m al samer (AUS) x outback legend (AUS) (outback prince (AUS))
4
4.5
15/2
T: Melanie O'Gorman
R: Billy Cray (58.5)
15/2
5g so you think (NZ) x anevay (AUS) (exceed and excel (AUS))
5
4.8
11/1
T: Mark Schmetzer
R: Qin Yong (58.5)
11/1
5g exceed and excel (AUS) x fate rules (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
5
9/2F
T: Cody Morgan
R: K J Cowan (59.5)
9/2F
5g exceed and excel (AUS) x actress (AUS) (snippets (AUS))
7
5.2
9/2F
T: Gavin Groth
R: Yvette Lewis (61.5)
9/2F
6g magic albert (AUS) x my gunyah (AUS) (beautiful crown (USA))
8
6.7
14/1
T: Simon Casey
R: Ashley Morgan (57.5)
14/1
4g the factor (USA) x cashkalani (AUS) (ashkalani (IRE))
9
7.1
10/1
T: G A O'Brien
R: G M Ryan (59)
10/1
6m snippetson (AUS) x exabaa (AUS) (anabaa (USA))
10
7.4
St Luke (10)
60/1
T: Michelle Fleming
R: D Mc Lellan (58.5)
60/1
8g shaft (AUS) x mintage (AUS) (varick (USA))
11
9
60/1
T: Bryan Dixon
R: Brooke Stower (54)
60/1
8g trotamondo (CHI) x friends for life (AUS) (special bond (AUS))
12
15.7
20/1
T: Melanie O'Gorman
R: D Northey (57.5)
20/1
5g onemorenomore (AUS) x zazie (AUS) (zabeel (NZ))
* Nick figures are for Australasia.