Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Wednesday, January 3

Race 1 - Happy New Year Prov & Ctry Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:18.17 (33.00)
Prizemoney: $30,000
1
25/1
T: R and L Price
R: Ms W Costin (55)
25/1
3f so you think (NZ) x libor lady (USA) (exchange rate (USA))
Winning siblings: Allibor, Libidosun, Little Bird, Otouto,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
10/1
T: Brad Widdup
R: J Penza (55)
10/1
3f snitzel (AUS) x perfect truth (IRE) (galileo (IRE))
3
3.7
15/2
T: D J Rolfe
R: G Buckley (58)
15/2
4g salade (AUS) x evening charmer (USA) (woodman (USA))
4
4.8
5/4F
T: John Bateman
R: B Shinn (56.5)
5/4F
3f nicconi (AUS) x kuitpo crystal (AUS) (southern halo (USA))
5
5.3
100/1
T: D J D'Arcy
R: Ms E Webster-Hawes (55)
100/1
5m tickets (AUS) x little holly (AUS) (mr. henrysee (USA))
6
6.8
15/8
T: Ms G Markwell
R: Brock Ryan (56)
15/8
4m foxwedge (AUS) x occurrence (AUS) (choisir (AUS))
7
6.9
20/1
T: Ms G Markwell
R: Mitchell Bell (56)
20/1
8
8.2
50/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (57.5)
50/1
3g dash for cash (AUS) x badger's catch (AUS) (belong to me (USA))
9
8.7
30/1
T: K J Parker
R: J Grisedale (55.5)
30/1
3f arlington (AUS) x itsahit (AUS) (pure theatre (AUS))
10
10
30/1
T: N Mayfield-Smith
R: Ms K O'Hara (55)
30/1
Race 2 - Bulli Meat & Seafood Fresh Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:18.27 (34.11)
Prizemoney: $30,000
1
4/1
T: R L Pearse
R: A Hyeronimus (59)
4/1
This nick: 11 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
1.3
11/4F
T: K J Parker
R: J Ford (57)
11/4F
4m makfi (GB) x chinamora (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
1.4
20/1
T: P and P Snowden
R: R Hutchings (59)
20/1
4g helmet (AUS) x nepal (AUS) (quest for fame (GB))
4
2.4
14/1
T: Mark Newnham
R: C Reith (57.5)
14/1
5
2.6
20/1
T: Rick Freyer
R: J Grisedale (59)
20/1
5
2.6
11/1
T: C J Waller
R: J R Collett (55.5)
11/1
7
6.4
25/1
T: C J Waller
R: C Lever (57.5)
25/1
3g nicconi (AUS) x rhythm beat (NZ) (pentire (GB))
8
6.6
Sytus (9)
25/1
T: P and P Snowden
R: Ms W Costin (57.5)
25/1
3g so you think (NZ) x union street (AUS) (universal prince (AUS))
9
7.4
Moonmo (12)
9/2
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (55.5)
9/2
3f uncle mo (USA) x moongambler (AUS) (victory note (USA))
10
7.6
9/1
T: M, W and J Hawkes
R: Mitchell Bell (57.5)
9/1
3g shamardal (USA) x shaqira (GB) (redoute's choice (AUS))
11
8.1
60/1
T: B Robinson
R: Ms J Taylor (57.5)
60/1
3g big brown (USA) x my precious (AUS) (belong to me (USA))
12
8.3
30/1
T: G A Ryan
R: B Shinn (57.5)
30/1
3c nicconi (AUS) x beauty kit (AUS) (tale of the cat (USA))
13
8.5
30/1
T: David Payne
R: K S Latham (57.5)
30/1
3c more than ready (USA) x divya (AUS) (danzero (AUS))
14
15.5
40/1
T: C J Waller
R: D P McDonogh (55.5)
40/1
3f al maher (AUS) x pure black (AUS) (chanteclair (AUS))
Race 3 - Mick Lavalle Memorial Plate-C1 (2000m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 2:03.27 (36.45)
Prizemoney: $30,000
1
9/10F
T: J A O'Shea
R: T Angland (59)
9/10F
5h lonhro (AUS) x pepiniere (IRE) (sadler's wells (USA))
Winning siblings: Pepikhani,
This nick: 7 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/1
T: P and P Snowden
R: D P McDonogh (57)
7/1
4m encosta de lago (AUS) x miss sivivatu (IRE) (danehill dancer (IRE))
3
4.8
16/1
T: W T Prain
R: J Penza (54)
16/1
3f arena (AUS) x soft angel (AUS) (valixir (IRE))
4
5
16/1
T: N Mayfield-Smith
R: G Buckley (59)
16/1
4g pendragon (NZ) x initial (AUS) (flying spur (AUS))
5
5.5
8/1
T: Ms G Markwell
R: Brock Ryan (52.5)
8/1
5m snippetson (AUS) x elegant beauty (NZ) (sir tristram (IRE))
7
53.6
20/1
T: K J Parker
R: J Ford (59)
20/1
5g written tycoon (AUS) x filming (AUS) (brocco (USA))
Race 4 - Resolutions Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Soft(5) Time: 1:08.60 (32.84)
Prizemoney: $30,000
1
9/10F
T: Clare Cunningham
R: J R Collett (59)
9/10F
4g west quest (CAN) x from japan (NZ) (jungle pocket (JPN))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
3
6/1
T: David Pfieffer
R: B Shinn (59)
6/1
4g bernardini (USA) x satyric (AUS) (danehill (USA))
3
7.3
12/1
T: Edward O'Rourke
R: Rachel King (54)
12/1
3f sebring (AUS) x catch a thief (NZ) (one cool cat (USA))
4
7.5
25/1
T: K J Parker
R: J Grisedale (55)
25/1
4g charge forward (AUS) x america bay (AUS) (fastnet rock (AUS))
5
7.6
6/1
T: Brad Widdup
R: C Reith (56)
6/1
4m poet's voice (GB) x sabkha (USA) (green desert (USA))
6
7.8
Bukzel (7)
9/1
T: P and P Snowden
R: J Penza (55)
9/1
4m snitzel (AUS) x bukhoor (AUS) (jeune (GB))
7
7.9
20/1
T: R and L Price
R: Brock Ryan (52)
20/1
4m commands (AUS) x leamington (USA) (pleasant tap (USA))
8
9.1
30/1
T: J C Coyle
R: A Hyeronimus (58.5)
30/1
4g trusting (AUS) x weekend in paris (AUS) (beautiful crown (USA))
9
10.6
Boyish (4)
14/1
T: G A Ryan
R: G Schofield (57)
14/1
3g hinchinbrook (AUS) x morceau (AUS) (more than ready (USA))
Race 5 - Shane Eades Transport Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:24.05 (34.24)
Prizemoney: $30,000
1
5/2
T: P and P Snowden
R: T Angland (57.5)
5/2
3g pierro (AUS) x elimbari (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Riapinka, Vanbari, Vincere Volare,
This nick: 39 runners; 23 winners; 2 SW. Details
2
0.5
6/1
T: Mark Newnham
R: B Shinn (59.5)
6/1
5g bernardini (USA) x lustre lady (AUS) (flying spur (AUS))
3
3.3
11/1
T: W P Cave
R: Ms K O'Hara (54.5)
11/1
5g amadeus wolf (GB) x so unique (NZ) (fuji kiseki (JPN))
4
3.5
6/4F
T: Brad Widdup
R: C Reith (59)
6/4F
4g lonhro (AUS) x hallucinates (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
5
12/1
T: D P Englebrecht
R: J Ford (56.5)
12/1
3g foxwedge (AUS) x dahleah (AUS) (flying spur (AUS))
6
5.2
11/2
T: S P Nichols
R: J R Collett (58.5)
11/2
4g dalghar (FR) x philippa chelsea (NZ) (viscount (AUS))
Race 6 - Poplar Petfood & Produce-Bm72 (1600m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(4) Time: 1:37.08 (34.38)
Prizemoney: $30,000
1
8/15F
T: P and P Snowden
R: Ms W Costin (58.5)
8/15F
This nick: 42 runners; 28 winners; 5 SW. Details
2
0.1
25/1
T: P and P Snowden
R: G Buckley (54.5)
25/1
3c delago deluxe (AUS) x occasio (AUS) (snitzel (AUS))
3
2.9
5/1
T: G A Ryan
R: J R Collett (55)
5/1
3c dalakhani (IRE) x global dance (IRE) (sadler's wells (USA))
4
3.4
8/1
T: L J Bridge
R: A Hyeronimus (54.5)
8/1
4g medaglia d'oro (USA) x mysterious light (AUS) (fantastic light (USA))
5
3.6
25/1
T: Jason Attard
R: J Ford (55)
25/1
4g bernardini (USA) x kenbelle (AUS) (kenmare (FR))
6
3.8
15/1
T: Carl Spry
R: B Shinn (57.5)
15/1
7
4.3
Bolord (13)
60/1
T: Ms G Markwell
R: J Grisedale (54)
60/1
6g god's own (AUS) x vintrack (AUS) (blackfriars (AUS))
8
4.4
100/1
T: R and L Price
R: Brock Ryan (53)
100/1
5m zariz (AUS) x witching hour (AUS) (snaadee (USA))
9
4.6
30/1
T: W T Prain
R: J Penza (55)
30/1
10
8.6
20/1
T: Bjorn Baker
R: C Lever (59.5)
20/1
5g sebring (AUS) x acqua de parma (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 7 - Auld Lang Syne Mdn Plate (1500m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:31.55 (35.69)
Prizemoney: $30,000
1
9/2
T: Mark Newnham
R: C Reith (55.5)
9/2
3f so you think (NZ) x goolash (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 19 runners; 14 winners; 1 SW. Details
2
0.2
100/1
T: R and L Price
R: Ms K O'Hara (59)
100/1
5g teofilo (IRE) x grand juror (AUS) (zeditave (AUS))
3
0.4
3/1
T: James Cummings
R: T Angland (57)
3/1
4m sepoy (AUS) x hold to ransom (USA) (red ransom (USA))
4
1.4
8/1
T: P and P Snowden
R: D P McDonogh (57)
8/1
5
2.2
11/1
T: C J Waller
R: B Shinn (57.5)
11/1
3g all too hard (AUS) x devil moon (AUS) (king cugat (USA))
6
2.4
12/1
T: C J Waller
R: G Schofield (57.5)
12/1
7
2.5
20/1
T: C J Waller
R: G Buckley (55.5)
20/1
3f fastnet rock (AUS) x valourina (AUS) (snippets (AUS))
8
2.7
40/1
T: P and P Snowden
R: Ms W Costin (57.5)
40/1
3g foxwedge (AUS) x casta laetitia (AUS) (flying spur (AUS))
9
3.5
40/1
T: C J Waller
R: J Ford (55.5)
40/1
10
4
15/8F
T: M, W and J Hawkes
R: Mitchell Bell (57)
15/8F
4m redoute's choice (AUS) x just dancing (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
11
5.5
66/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (57)
66/1
4m uncle mo (USA) x river thames (AUS) (fastnet rock (AUS))
* Nick figures are for Australasia.