Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Saturday, February 10

Race 1 - Shellharbour Relay (Bm65) (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 0:57.26 (32.96)
Prizemoney: $30,000
1
9/10F
T: Matthew Vella
R: C Lever (61.5)
9/10F
5g magnus (AUS) x russian rites (AUS) (stravinsky (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/2
T: Matthew Vella
R: G Buckley (59.5)
5/2
3f commands (AUS) x forget the weather (USA) (stormy atlantic (USA))
3
3.8
7/2
T: Bryce Heys
R: Katelyn Mallyon (60.5)
7/2
5g red element (AUS) x extension of life (AUS) (flying spur (AUS))
4
5.8
20/1
T: Natalie Jarvis
R: Brock Ryan (56)
20/1
5g dubleo (USA) x supreme minstrel (AUS) (supremo (USA))
5
7.1
16/1
T: Carl Poidevin
R: J Grisedale (54)
16/1
Race 2 - Right Choice Real Estate Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.94 (34.21)
Prizemoney: $30,000
1
2/1F
T: Bjorn Baker
R: Katelyn Mallyon (56.5)
2/1F
3f i am invincible (AUS) x isadora (AUS) (gold fever (USA))
Winning siblings: Malmsteen, Samadoubt, Top Brass,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
6/1
T: Ms G Markwell
R: Brock Ryan (57)
6/1
3
1.7
9/2
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (57)
9/2
5m written tycoon (AUS) x badger's catch (AUS) (belong to me (USA))
4
6
20/1
T: Ms G Markwell
R: J Penza (56.5)
20/1
3f choisir (AUS) x tata ma chance (AUS) (shrewdy (AUS))
5
9
9/4
T: Bjorn Baker
R: C Lever (56.5)
9/4
3f husson (ARG) x glorious show (AUS) (show a heart (AUS))
6
13.8
14/1
T: G W Moore
R: B Spriggs (58.5)
14/1
3g all too hard (AUS) x ocean bridge (AUS) (dolphin street (FR))
Race 3 - Intact Formwork Hcp (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:37.56 (33.97)
Prizemoney: $30,000
1
14/1
T: J A Steinmetz
R: K S Latham (57.5)
14/1
4g dylan thomas (IRE) x deal or no deal (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 10 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
1.5
6/4F
T: Joseph Pride
R: Mitchell Bell (56.5)
6/4F
4g redwood (GB) x our squeezer (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
2
7/4
T: Clare Cunningham
R: Katelyn Mallyon (54.5)
7/4
4
3
4/1
T: R L Pearse
R: G Buckley (55.5)
4/1
5
6
Kent (1)
7/1
T: James Cummings
R: J Penza (59.5)
7/1
4g domesday (AUS) x malbun (AUS) (commands (AUS))
6
7.5
30/1
T: K J Parker
R: J Grisedale (56)
30/1
4g dylan thomas (IRE) x blasphemy (AUS) (galileo (IRE))
Race 4 - Property Inspection Plate-C1 (2000m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 2:04.96 (37.73)
Prizemoney: $30,000
1
11/2
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (57)
11/2
5m snippetson (AUS) x elegant beauty (NZ) (sir tristram (IRE))
Winning siblings: Happy Seventy, Turf Speedie, Violacea,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/2
T: C J Waller
R: C Lever (59)
5/2
5g dubawi (IRE) x clara bow (IRE) (sadler's wells (USA))
3
4.6
9/4F
T: R J Quinton
R: Brock Ryan (55)
9/4F
4m lope de vega (IRE) x litter (AUS) (catbird (AUS))
4
6.4
4/1
T: Brad Widdup
R: Mitchell Bell (54)
4/1
3f snitzel (AUS) x perfect truth (IRE) (galileo (IRE))
5
22.9
15/4
T: J G Sargent
R: A Gibbons (57.5)
15/4
6
26.4
20/1
T: J G Sargent
R: Katelyn Mallyon (54)
20/1
3f star witness (AUS) x abscond (AUS) (galileo (IRE))
Race 5 - Railcon Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:10.42 (34.01)
Prizemoney: $30,000
1
9/4
T: James Cummings
R: G Buckley (58.5)
9/4
3g exceed and excel (AUS) x preserve (AUS) (canny lad (AUS))
This nick: 20 runners; 17 winners; 2 SW. Details
2
0.1
15/2
T: K J Parker
R: J Penza (55)
15/2
3
3.4
Molten (3)
13/8F
T: P and P Snowden
R: Mitchell Bell (58.5)
13/8F
3g street cry (IRE) x planet rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
3.9
14/1
T: Carl Poidevin
R: Brock Ryan (53)
14/1
5
4.2
7/2
T: P and P Snowden
R: C Lever (60)
7/2
5g myboycharlie (IRE) x elvish (AUS) (elusive quality (USA))
6
5
25/1
T: Thomas Lyttle
R: S Pollard (54)
25/1
5m congrats (USA) x crystal empire (AUS) (statue of liberty (USA))
7
6.8
50/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (54)
50/1
6g eavesdropper (USA) x zuhoor (AUS) (lonhro (AUS))
8
9.1
40/1
T: Donna Grisedale
R: R Dolan (51)
40/1
Race 6 - Chrispy's Angels (Bm61) (1400m)
Class: Benchmark 61 Track: Good(3) Time: 1:26.11 (33.95)
Prizemoney: $30,000
1
15/4
T: C J Waller
R: G Buckley (59)
15/4
Winning siblings: Brandwood, Game Of Fame, Miss Exfactor,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
12/1
T: Z Garsztka
R: B Spriggs (59)
12/1
3
0.9
100/1
T: B L Adams
R: R Dolan (51)
100/1
6m bernardini (USA) x scot's flyer (AUS) (hennessy (USA))
4
1
25/1
T: R and L Price
R: Brock Ryan (53.5)
25/1
4m curata storm (AUS) x terrera (AUS) (intergaze (AUS))
5
2
3/1F
T: Bjorn Baker
R: C Lever (58.5)
3/1F
3g bullet train (GB) x in other words (AUS) (henny hughes (USA))
6
2.2
7/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: Katelyn Mallyon (61)
7/2
3c dream ahead (USA) x faiza (AUS) (danehill (USA))
7
2.4
Bolord (2)
7/2
T: Ms G Markwell
R: J Penza (60)
7/2
6g god's own (AUS) x vintrack (AUS) (blackfriars (AUS))
9
2.7
11/1
T: Mark De Montfort
R: Mitchell Bell (60)
11/1
7g oratorio (IRE) x ready made family (AUS) (more than ready (USA))
Race 7 - Mbc Employment Services Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:26.17 (34.18)
Prizemoney: $30,000
1
6/4
T: A and E Cummings
R: J Penza (58.5)
6/4
3f so you think (NZ) x reglisse (NZ) (zabeel (NZ))
This nick: 22 runners; 18 winners; 2 SW. Details
2
1.3
8/1
T: Matthew Smith
R: L Magorrian (57.5)
8/1
3
1.5
11/8F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Katelyn Mallyon (56)
11/8F
3f fastnet rock (AUS) x satinka (NZ) (stravinsky (USA))
4
1.8
Zedge (7)
15/4
T: Jason Attard
R: K S Latham (56.5)
15/4
4m foxwedge (AUS) x zugat (AUS) (king cugat (USA))
Race 8 - The Big Tasty Steaks Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:23.86 (35.56)
Prizemoney: $30,000
1
7/4F
T: M, W and J Hawkes
R: Mitchell Bell (59.5)
7/4F
3g all too hard (AUS) x climatic (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Winning siblings: Killcareless,
This nick: 9 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Tiomo (9)
16/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (54)
16/1
3g uncle mo (USA) x sunday's choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
1.3
7/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Katelyn Mallyon (57.5)
7/1
4
1.4
8/1
T: G W Moore
R: G Buckley (55)
8/1
5
1.6
14/1
T: Ms L Dean
R: Brock Ryan (54)
14/1
3g keep the faith (AUS) x my harmonica (AUS) (musee d'orsay (AUS))
6
3.1
13/4
T: J P Caught
R: C Lever (55.5)
13/4
3g purrealist (AUS) x mollyhawk (AUS) (catbird (AUS))
7
8.4
15/2
T: A and E Cummings
R: J Penza (56.5)
15/2
8
23.2
8/1
T: Bjorn Baker
R: K S Latham (56)
8/1
3g smart missile (AUS) x ditas (NZ) (don eduardo (NZ))
* Nick figures are for Australasia.