Breednet Results

MOREE - Saturday, December 14

Race 1 - Ritchie Bros Auctioneers Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:17.55
Prizemoney: $12,000
1
4/9F
T: Peter G Sinclair
R: Brooke Stower (57)
4/9F
4m camelot (GB) x pan's flute (AUS) (lonhro (AUS))
Winning siblings: Billy Vee, Flying Pan, Sanjay, Teodosio,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/2
T: B F Cavanough
R: Ms B Hodder (57)
7/2
4m snitzel (AUS) x flame of sydney (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
2.3
7/1
T: Jeremy Everson
R: Ms K Stanley (57)
7/1
4m hidden dragon (AUS) x fantastic flo jo (AUS) (fantastic light (USA))
4
5.6
15/1
T: Ms J Clement
R: D Northey (57.5)
15/1
3g rubick (AUS) x bellasinga (AUS) (danasinga (AUS))
5
9.7
50/1
T: P J Cunningham
R: Ms J Worley (59)
50/1
5g more than great (AUS) x gee gee (AUS) (king's theatre (IRE))
6
9.8
Drogon (2)
100/1
T: K McGovern
R: S Mc Govern (59)
100/1
5g hidden dragon (AUS) x altissimo (AUS) (show a heart (AUS))
7
11.6
25/1
T: Peter G Sinclair
R: G Snowden (57.5)
25/1
3g dream ballad (AUS) x place to gaze (AUS) (intergaze (AUS))
8
14.6
80/1
T: S W Thompson
R: Billy Cray (59)
80/1
5g dream ballad (AUS) x aussie beauty (AUS) (dangerous (AUS))
9
14.8
25/1
T: Ms L Selby
R: M Squires (57.5)
25/1
3g ocean park (NZ) x elusive elle (AUS) (elusive quality (USA))
Race 2 - Green Ultimate Mdn Hcp (950m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:54.32
Prizemoney: $12,000
1
10/9F
T: Peter G Sinclair
R: Brooke Stower (59)
10/9F
4g delago deluxe (AUS) x miss sarah jane (AUS) (dolphin street (FR))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/4
T: A J Foran
R: Vad Bolozhinskyi (56.5)
7/4
6m magnus (AUS) x counteract (AUS) (geiger counter (USA))
3
3.8
50/1
T: A J Foran
R: Ms J Worley (57)
50/1
3f albrecht (AUS) x fastest dash (AUS) (dash for cash (AUS))
4
4.4
20/1
T: Luke Berger
R: Yvette Lewis (54.5)
20/1
5m swift alliance (AUS) x jewel passport (AUS) (dubai destination (USA))
5
5.5
16/1
T: G A O'Brien
R: Billy Cray (56.5)
16/1
6
7.8
20/1
T: Nathaniel Scott
R: D Northey (56.5)
20/1
4m conleys choice (AUS) x kristabella (AUS) (lion heart (USA))
7
10.1
40/1
T: K McGovern
R: S Mc Govern (56.5)
40/1
4m husson (ARG) x bechwat (AUS) (danzero (AUS))
8
10.5
100/1
T: Scott Barker
R: Ms K Stanley (56.5)
100/1
9
10.6
20/1
T: Peter G Sinclair
R: G Snowden (57)
20/1
6m olympus (AUS) x sterling silver (AUS) (mossman (AUS))
10
12
100/1
T: Ms L Selby
R: M Squires (57.5)
100/1
4g summa cum laude (AUS) x wildcoast (AUS) (thunder gulch (USA))
11
14.3
8/1
T: B F Cavanough
R: Ms B Hodder (57.5)
8/1
3f magic albert (AUS) x inaname (AUS) (catbird (AUS))
Race 3 - Bg Northwest (Bm50) (1200m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(3) Time: 1:10.43
Prizemoney: $12,000
1
Elavada (11)
11/1
T: Peter G Sinclair
R: Ms B Hodder (56.5)
11/1
4m arlington (AUS) x fool's ride (AUS) (carnegie (IRE))
Winning siblings: Foolproof,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/4F
T: Peter G Sinclair
R: Brooke Stower (60.5)
11/4F
7g denman (AUS) x captivating (AUS) (canny lad (AUS))
3
1.1
3/1
T: A J Foran
R: Yvette Lewis (58)
3/1
4
1.7
6/1
T: Melissa Dennett
R: D Northey (59.5)
6/1
7m excites (AUS) x balancitta (AUS) (galileo (IRE))
5
2
13/2
T: Leon Cross
R: Ms J Worley (59.5)
13/2
6g rothesay (AUS) x pointe dancer (AUS) (noverre (USA))
6
3.7
16/1
T: W Oakenfull
R: Billy Cray (60)
16/1
5g encosta de lago (AUS) x first look (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
4.9
11/1
T: Peter G Sinclair
R: M Squires (62.5)
11/1
8g i am invincible (AUS) x dynamic lass (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
5.9
30/1
T: Melanie O'Gorman
R: G Snowden (56)
30/1
4m pluck (USA) x tansgirl (AUS) (orientate (USA))
9
7.2
10/1
T: G A O'Brien
R: Olivia Pickering (57)
10/1
9g snippetson (AUS) x el chickie (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
8.3
40/1
T: Kelly Smith
R: Jacob Golden (54.5)
40/1
6g medaglia d'oro (USA) x blue lotus (AUS) (redoute's choice (AUS))
11
9.9
20/1
T: Luke Berger
R: S Sweedman (59)
20/1
5g star witness (AUS) x body language (AUS) (fastnet rock (AUS))
12
11.3
Myvatn (10)
100/1
T: G R Brooker
R: Vad Bolozhinskyi (58)
100/1
Race 4 - Hague Building Plate (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:38.03
Prizemoney: $12,000
1
9/10F
T: A J Foran
R: Brooke Stower (59)
9/10F
Winning siblings: Jenni's Rainbow, Triband,
This nick: 8 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
1.5
7/1
T: Neil Jones
R: Ms J Worley (57)
7/1
7m dane shadow (AUS) x husniyah (AUS) (hennessy (USA))
3
2.5
13/2
T: Nathaniel Scott
R: Yvette Lewis (57)
13/2
5g pierro (AUS) x ballerina girl (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
4.6
11/1
T: Brian Young
R: Vad Bolozhinskyi (56.5)
11/1
6g dylan thomas (IRE) x dizzy rocking (AUS) (easy rocking (AUS))
5
5.4
14/1
T: Scott Barker
R: Ms K Stanley (57)
14/1
5m nicconi (AUS) x hennessy bay (AUS) (half hennessy (AUS))
6
8.9
20/1
T: Ms L Selby
R: M Squires (59)
20/1
5g bon hoffa (AUS) x fame princess (AUS) (quest for fame (GB))
7
9.7
9/1
T: Ms J Clement
R: D Northey (55)
9/1
3g helmet (AUS) x steflara (AUS) (zabeel (NZ))
8
11.1
20/1
T: Adam Vine
R: S Sweedman (54.5)
20/1
4m charge forward (AUS) x cornersoff (AUS) (octagonal (NZ))
9
12.7
25/1
T: Ms C Monaghan
R: Billy Cray (59)
25/1
6g husson (ARG) x blonde mafia (AUS) (redoute's choice (AUS))
10
20
100/1
T: M F Hemmings
R: S Mc Govern (59)
100/1
5g americain (USA) x koranovsky (AUS) (sunday knight (AUS))
11
22.8
Lithely (13)
100/1
T: Adam Vine
R: Olivia Pickering (52.5)
100/1
5m americain (USA) x national (AUS) (al maher (AUS))
12
30.5
Sketchy (10)
20/1
T: B F Cavanough
R: Ms B Hodder (55)
20/1
3g illo (GER) x snohalo (AUS) (flying spur (AUS))
Race 5 - Cloud 9 Skin And Beauty (C2) (950m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 0:53.98
Prizemoney: $12,000
1
14/1
T: W Oakenfull
R: Ms B Hodder (55)
14/1
4m mossman (AUS) x creative chance (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 12 runners; 9 winners; 0 SW. Details
2
0.4
Swoop (3)
5/2
T: Peter G Sinclair
R: Brooke Stower (59)
5/2
4g unencumbered (AUS) x katique (AUS) (danzero (AUS))
3
1.4
9/4F
T: Peter G Sinclair
R: Jacob Golden (51)
9/4F
4
2.2
11/2
T: Luke Berger
R: Yvette Lewis (55)
11/2
5m dream ahead (USA) x shivering (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
2.5
50/1
T: G R Brooker
R: Vad Bolozhinskyi (59)
50/1
6g pluck (USA) x vestry (AUS) (marscay (AUS))
6
2.6
14/1
T: Ms C Monaghan
R: Billy Cray (59)
14/1
5g lonhro (AUS) x arctic drift (USA) (gone west (USA))
7
4.6
4/1
T: I P Cook
R: Olivia Pickering (55)
4/1
5g nicconi (AUS) x solvini (NZ) (bertolini (USA))
8
5.6
50/1
T: Kelly Smith
R: Ms J Worley (57)
50/1
5m cougar power (AUS) x dreamalicious (AUS) (delago brom (AUS))
9
6
60/1
T: S J Dixon
R: D Northey (57)
60/1
6m captain sonador (AUS) x finer feelings (AUS) (secret savings (USA))
10
6.4
50/1
T: S Sampson
R: S Mc Govern (55)
50/1
6m sepoy (AUS) x iseult (AUS) (dehere (USA))
11
7.2
25/1
T: Nathaniel Scott
R: G Snowden (55)
25/1
4m conleys choice (AUS) x canny me (AUS) (canny lad (AUS))
12
8.6
100/1
T: Luke Berger
R: S Sweedman (57)
100/1
5g roadhog (AUS) x hussey an dheas (AUS) (hussonet (USA))
13
19.5
100/1
T: Douglas Fernando
R: M Squires (57)
100/1
8g sequalo (AUS) x manic monday (AUS) (el moxie (USA))
Race 6 - Brooker Trading Co (Bm66) (1400m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(3) Time: 1:22.23
Prizemoney: $12,000
1
3/1F
T: Peter G Sinclair
R: Brooke Stower (56)
3/1F
7g danerich (AUS) x filigree (AUS) (gilded time (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
13/4
T: Melanie O'Gorman
R: Billy Cray (57)
13/4
5g dream ballad (AUS) x youth dew (AUS) (youthful legs (USA))
3
1
4/1
T: Peter G Sinclair
R: Yvette Lewis (53)
4/1
7g snitzel (AUS) x further (AUS) (more than ready (USA))
4
1.1
8/1
T: B F Cavanough
R: Ms B Hodder (54)
8/1
6g o'reilly (NZ) x ziya (IRE) (lion cavern (USA))
5
2.4
9/2
T: Peter G Sinclair
R: Jacob Golden (54)
9/2
6
8.1
Mr Malu (12)
40/1
T: Leon Cross
R: Ms K Stanley (54)
40/1
7
9.8
20/1
T: A J Foran
R: Olivia Pickering (54.5)
20/1
8
14.1
66/1
T: K McGovern
R: S Mc Govern (54)
66/1
5g street boss (USA) x syria (GB) (halling (USA))
9
16.4
5/1
T: P J Cunningham
R: Ms J Worley (55)
5/1
* Nick figures are for Australasia.