Breednet Results

MORUYA - Monday, January 7

Race 1 - Women In Racing Canberra (C1) (920m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:52.95 (33.09)
Prizemoney: $30,000
1
7/4F
T: Matthew Dale
R: Mitchell Bell (58)
7/4F
4m exceed and excel (AUS) x girls night out (AUS) (charge forward (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
Denesc (3)
7/4F
T: D A Williams
R: Ms J Taylor (56.5)
7/4F
4m denman (AUS) x escalotte (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
1.8
25/1
T: Natalie Jarvis
R: Brock Ryan (54)
25/1
3f equiano (FR) x demasheen (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
3.6
40/1
T: G W Murray
R: G Buckley (54)
40/1
5g krupt (AUS) x ali of dubai (AUS) (dubai destination (USA))
5
3.8
2/1
T: S A Stephens
R: M A Cahill (59)
2/1
4m magic albert (AUS) x outofafrika (AUS) (johannesburg (USA))
6
7.3
60/1
T: Skye Wansey
R: Aaron Sweeney (52.5)
60/1
7
9.1
40/1
T: Becky Byrne
R: P Scorse (54.5)
40/1
4g smart missile (AUS) x medea (AUS) (lonhro (AUS))
Race 2 - Curtis & Cloud Fashions Mdn (1425m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:27.33 (34.97)
Prizemoney: $30,000
1
15/8F
T: K J Parker
R: A Layt (57.5)
15/8F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2
T: D A Williams
R: Mitchell Bell (55.5)
7/2
3f zoffany (IRE) x komodo blue (AUS) (hidden dragon (AUS))
3
0.3
5/1
T: R and L Price
R: Brock Ryan (59)
5/1
4g sepoy (AUS) x leamington (USA) (pleasant tap (USA))
4
0.5
13/4
T: Ms L Davies
R: Ms J Taylor (57.5)
13/4
3g mossman (AUS) x a little prayer (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
5
0.6
9/2
T: W A Mathie
R: M A Cahill (57)
9/2
5m zariz (AUS) x summertown girl (AUS) (keepers (AUS))
6
3.9
30/1
T: Ms L Bundy
R: Ms C Gravener (55)
30/1
5m canny show (AUS) x sunsation (AUS) (desert sun (GB))
7
7.4
100/1
T: Ms L Morrison
R: P Scorse (56)
100/1
3g dream ballad (AUS) x grand strike (AUS) (grandera (IRE))
Race 3 - Stonefish Wines Hcp (C1) (1425m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:25.58 (36.84)
Prizemoney: $30,000
1
Garros (1)
20/1
T: Greg Stephens
R: Billy Owen (58.5)
20/1
4g lope de vega (IRE) x funzero (AUS) (danzero (AUS))
Winning siblings: Our Fun,
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.2
2/1F
T: W A Mathie
R: P Scorse (55.5)
2/1F
6g zariz (AUS) x summertown girl (AUS) (keepers (AUS))
3
1
15/2
T: R and L Price
R: G Buckley (54)
15/2
5g myboycharlie (IRE) x ibis (AUS) (al samer (AUS))
4
2
5/1
T: Matthew Dale
R: Mitchell Bell (56)
5/1
5
2.8
16/1
T: Ms T Bateup
R: Brock Ryan (56.5)
16/1
6
3.6
10/1
T: B P Connell
R: Simon Miller (54)
10/1
5m dane shadow (AUS) x expect to win (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
4.6
20/1
T: C Heywood
R: M Travers (55)
20/1
4g foxwedge (AUS) x mo cuishle (AUS) (galileo (IRE))
9
7.7
6/1
T: C Hensler
R: Aaron Sweeney (55)
6/1
5g atomic (AUS) x val gardena (AUS) (lacryma cristi (IRE))
10
9
11/2
T: Steven Cummins
R: M A Cahill (54)
11/2
6m canny lad (AUS) x glove puppet (AUS) (toy pindarri (NZ))
Race 4 - Moruya Golf Club Mdn Hcp (1010m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:59.55 (35.02)
Prizemoney: $40,000
1
7/2
T: Joseph Ible
R: B McDougall (58.5)
7/2
3g skilled (AUS) x sublime lass (AUS) (canny lad (AUS))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Sarzana (10)
13/2
T: Natalie Jarvis
R: Ms J Taylor (55.5)
13/2
3
0.7
30/1
T: C Heywood
R: Chris C Williams (55)
30/1
3g pluck (USA) x chelsea rose (AUS) (hennessy (USA))
4
0.9
40/1
T: C Heywood
R: M Travers (55)
40/1
4m strada (AUS) x you ess odyssey (AUS) (american odyssey (USA))
5
1.1
Farage (5)
9/1
T: B Joseph and P and M Jones
R: P Scorse (55.5)
9/1
3g eurozone (AUS) x abba (AUS) (pendragon (NZ))
6
3.4
150/1
T: N E Layt
R: Brock Ryan (55.5)
150/1
3g animal kingdom (USA) x languedoc (AUS) (street cry (IRE))
7
3.6
8/1
T: Matthew Dale
R: G Buckley (55.5)
8/1
3f more than ready (USA) x forget the weather (USA) (stormy atlantic (USA))
8
4.4
6/1
T: Todd Smart
R: Billy Owen (58.5)
6/1
3g eurozone (AUS) x magsaya (AUS) (danehill dancer (IRE))
9
4.9
100/1
T: Greg Stephens
R: B P Ward (55)
100/1
3g stryker (AUS) x pywacket (AUS) (tale of the cat (USA))
10
5.2
150/1
T: John L Morrison
R: A Layt (55)
150/1
3f dream ahead (USA) x varella (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
11
5.4
10/1
T: Aaron Clarke
R: M A Cahill (59)
10/1
4g shaft (AUS) x kohinoor crown (AUS) (beautiful crown (USA))
12
5.6
2/1F
T: Luke Pepper
R: Simon Miller (55.5)
2/1F
3f nicconi (AUS) x zedski (AUS) (zeditave (AUS))
Race 5 - Williams Family Hcp (C3) (1650m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:40.03 (36.34)
Prizemoney: $30,000
1
14/1
T: Ms W Roche
R: M Travers (56)
14/1
6m dane shadow (AUS) x ar dan (AUS) (iglesia (AUS))
Winning siblings: Let Me Say This,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/2
T: B Joseph and P and M Jones
R: B McDougall (57.5)
9/2
4g pendragon (NZ) x stormy sac (AUS) (anabaa (USA))
3
0.9
Resort (1)
20/1
T: Natalie Jarvis
R: R Brewer (60.5)
20/1
5g domesday (AUS) x nusa dua (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
2.4
15/4F
T: R and L Price
R: Brock Ryan (58)
15/4F
5g shellscrape (AUS) x courrier de coeur (AUS) (fastnet rock (AUS))
5
2.5
13/2
T: W A Mathie
R: M A Cahill (54)
13/2
8m zariz (AUS) x summertown girl (AUS) (keepers (AUS))
6
2.6
9/1
T: D A Williams
R: Simon Miller (54)
9/1
4m roadhog (AUS) x star tiara (AUS) (beautiful crown (USA))
7
3.1
9/2
T: J M Cleary
R: Ms J Taylor (57)
9/2
5g artie schiller (USA) x enrich (USA) (dynaformer (USA))
8
4.4
50/1
T: Ms L Bundy
R: Ms C Gravener (52)
50/1
6g haradasun (AUS) x gorgeous dancer (AUS) (grand lodge (USA))
9
4.5
11/2
T: Kurt Goldman
R: Mitchell Bell (60)
11/2
5g dalghar (FR) x honor babe (NZ) (honor grades (USA))
9
4.5
20/1
T: Greg Stephens
R: B P Ward (54)
20/1
5g magic albert (AUS) x salinas (AUS) (al maher (AUS))
11
5.5
30/1
T: B P Connell
R: A Layt (54)
30/1
6m gonski (AUS) x class display (AUS) (with class (CAN))
12
6
16/1
T: J W Marzol
R: G Buckley (54.5)
16/1
5g sebring (AUS) x idalia belle (AUS) (hard spun (USA))
Race 6 - Mitre 10 Moruya Town Plate (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:10.39 (34.83)
Prizemoney: $35,000
1
3/1
T: C Heywood
R: Chris C Williams (55)
3/1
6g bon hoffa (AUS) x pride and gorgeous (AUS) (pride and glory (GB))
Winning siblings: Native Warrior,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
11/8F
T: R and L Price
R: Brock Ryan (60.5)
11/8F
6m darci brahma (NZ) x leamington (USA) (pleasant tap (USA))
3
1.3
9/1
T: D A Williams
R: Mitchell Bell (58)
9/1
4
3.3
9/2
T: G W Murray
R: G Buckley (61)
9/2
7g danerich (AUS) x scores (AUS) (hussonet (USA))
5
4.3
20/1
T: G Backhouse
R: Ms J Taylor (54)
20/1
4m rogano (AUS) x betty's belle (AUS) (tale of the cat (USA))
6
5.3
30/1
T: Matthew J Stephens
R: A Layt (54)
30/1
7m bryannbo's gift (NZ) x madam's choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
5.7
11/1
T: K Dryden and S Collings
R: B McDougall (58.5)
11/1
6g dane shadow (AUS) x star of crown (AUS) (beautiful crown (USA))
Race 7 - North Ryde Rsl Moruya Cup (1425m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:25.51 (35.07)
Prizemoney: $50,000
1
7/2
T: Matthew Dale
R: Billy Owen (55.5)
7/2
Winning siblings: Abduction, Perdicaris, Reparations, Retrieve,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2
T: Natalie Jarvis
R: M Travers (54)
7/2
5m ad valorem (USA) x amitola (AUS) (viscount (AUS))
3
0.3
11/4F
T: Luke Pepper
R: M A Cahill (56)
11/4F
7g sir percy (GB) x bankonher (NZ) (british banker (CAN))
4
0.5
Cuba (4)
7/2
T: John Thompson
R: Chris C Williams (55.5)
7/2
4g all too hard (AUS) x tabasco kitten (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
3
20/1
T: R and L Price
R: Brock Ryan (54)
20/1
6m thorn park (AUS) x halleys (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
3.2
20/1
T: B Joseph and P and M Jones
R: P Scorse (54)
20/1
6g beneteau (AUS) x naeb (AUS) (red ransom (USA))
7
4.7
16/1
T: Mark Gee
R: G Buckley (54)
16/1
6m star witness (AUS) x eckland (AUS) (spinning world (USA))
8
5.2
40/1
T: T J Robinson
R: B P Ward (54)
40/1
8g murtajill (AUS) x kurotaka (AUS) (black hawk (GB))
9
6.2
100/1
T: Clare Mansell
R: Ms C Gravener (52)
100/1
7g churchill downs (AUS) x miss charmagne (AUS) (king charlemagne (USA))
Race 8 - Amh Auto Group (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:11.32 (35.03)
Prizemoney: $30,000
1
14/1
T: Natalie Jarvis
R: R Brewer (60.5)
14/1
6g dubleo (USA) x supreme minstrel (AUS) (supremo (USA))
Winning siblings: Daisy Cuttem,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/10F
T: N J Olive
R: Billy Owen (59.5)
9/10F
3g hinchinbrook (AUS) x loulou (AUS) (strategic (AUS))
3
0.3
20/1
T: Natalie Jarvis
R: Ms J Taylor (59)
20/1
4
1.1
14/1
T: G Backhouse
R: B McDougall (60)
14/1
5
1.9
100/1
T: B P Connell
R: A Layt (57)
100/1
6
2
80/1
T: Matthew J Stephens
R: M Travers (54)
80/1
7
2.2
16/1
T: Ms J Hoy
R: M A Cahill (59.5)
16/1
5g zariz (AUS) x golden freeze (AUS) (nuclear freeze (USA))
8
2.3
16/1
T: G W Murray
R: G Buckley (59)
16/1
6g alert (ARG) x yeats' magic (AUS) (yeats (USA))
9
2.4
13/2
T: R and L Price
R: Mitchell Bell (59.5)
13/2
4m so you think (NZ) x libor lady (USA) (exchange rate (USA))
10
2.5
9/2
T: Thomas Lyttle
R: Simon Miller (58)
9/2
6m congrats (USA) x crystal empire (AUS) (statue of liberty (USA))
11
2.7
60/1
T: J W Marzol
R: Aaron Sweeney (56)
60/1
4g star witness (AUS) x exhibit (AUS) (octagonal (NZ))
* Nick figures are for Australasia.