Breednet Results

MUSWELLBROOK - Friday, November 25

Race 1 - Prime7 Starmaker 2yo Hcp (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:58.95 (34.88)
Prizemoney: $30,000
1
5/2
T: K A Lees
R: A Gibbons (56)
5/2
2f denman (AUS) x cheeky order (AUS) (commands (AUS))
This nick: 28 runners; 19 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/4F
T: A J Denham
R: R Thompson (58)
7/4F
2g i am invincible (AUS) x knights eagle (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
4
6/1
T: Allan Kehoe
R: Kody Nestor (58)
6/1
2c zizou (AUS) x solysombra (AUS) (iglesia (AUS))
4
4.8
5/1
T: Ms J Clement
R: Ms R Murray (57)
5/1
2f trusting (AUS) x star over kansas (AUS) (starcraft (NZ))
5
5.2
14/1
T: Allan Kehoe
R: J Kehoe (56)
14/1
2f may'haab (AUS) x perfect sailing (AUS) (polish navy (USA))
6
5.3
9/2
T: P M Farrell
R: J Parr (56)
9/2
2f hinchinbrook (AUS) x chieti (AUS) (elvstroem (AUS))
Race 2 - Shamus Award Yearling Plate-C1 (1750m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:45.50 (35.69)
Prizemoney: $30,000
1
13/4
T: Darryl Roberts
R: P King (59)
13/4
7g ad valorem (USA) x de laroche (AUS) (quest for fame (GB))
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/2
T: A J Denham
R: A Bullock (56.5)
9/2
4g bernardini (USA) x sibylline (AUS) (chief's crown (USA))
3
1.7
5/1
T: Bjorn Baker
R: C Lever (59)
5/1
5g shaft (AUS) x orcym (AUS) (orpen (USA))
4
2.6
7/1
T: Mark Schmetzer
R: S Guymer (59)
7/1
6g niello (AUS) x tycoon emma (NZ) (last tycoon (IRE))
5
4.9
25/1
T: P R Atkins
R: Ms M Weir (55)
25/1
6
8.7
30/1
T: Ms K Buchanan
R: J Kehoe (56.5)
30/1
7
9.8
10/9F
T: Ms K Waugh
R: Mitchell Bell (59)
10/9F
5g duke of marmalade (IRE) x call collect (AUS) (charge forward (AUS))
8
16.4
25/1
T: Jacob Perrett
R: A Chau (59)
25/1
5g haradasun (AUS) x mischievous (AUS) (red ransom (USA))
Race 3 - Tab.Com.Au Country Mdn (1280m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:15.37 (34.61)
Prizemoney: $40,000
1
12/1
T: Mark Schmetzer
R: S Guymer (57.5)
12/1
4m duke of marmalade (IRE) x love one (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Winning siblings: Favourite Uncle,
This nick: 7 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/2
T: C J Bashford
R: A Gibbons (56.5)
7/2
3f duporth (AUS) x papoose (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
2.4
9/1
T: A J Foran
R: Ms J Worley (56.5)
9/1
4
4.4
11/1
T: Janelle Bowden
R: D Northey (56.5)
11/1
5
5
Lockout (11)
5/1
T: P M Farrell
R: J Parr (56.5)
5/1
3f hinchinbrook (AUS) x bit tiddly (AUS) (canny lad (AUS))
6
5.9
16/1
T: L K Roberts
R: Ms B Hodder (56.5)
16/1
4g all american (AUS) x bella costa (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
6
50/1
T: A D McHardie
R: Vad Bolozhinskyi (57)
50/1
5m dubleo (USA) x grand attraction (AUS) (grand lodge (USA))
8
6.3
7/4F
T: Ms J Graham
R: R Thompson (57)
7/4F
3f dream ahead (USA) x zeba (AUS) (strategic (AUS))
9
6.5
15/1
T: David J Smith
R: A Bullock (56.5)
15/1
10
6.7
20/1
T: Ms J Bowen
R: Mitchell Bell (56.5)
20/1
4m high chaparral (IRE) x dreamalittledream (IRE) (danehill dancer (IRE))
11
6.8
100/1
T: John Bannister
R: Ms M Toms (53)
100/1
5m shaft (AUS) x irish flyer (NZ) (celtic swing (GB))
12
7.2
30/1
T: Justin McIntosh
R: Jackson Murphy (54.5)
30/1
3f raheeb (AUS) x automate (AUS) (strategic (AUS))
13
8.7
40/1
T: Gavin Groth
R: Mollie Partridge (56.5)
40/1
3g casino prince (AUS) x sunday star (AUS) (canny lad (AUS))
14
9.7
7/1
T: S W Thompson
R: Ms R Murray (58)
7/1
5m strategic (AUS) x tilante (AUS) (filante (NZ))
Race 4 - Peel Valley Machinery Hcp (C3) (1280m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:14.89 (34.68)
Prizemoney: $30,000
1
5/2F
T: Bjorn Baker
R: C Lever (56)
5/2F
4m testa rossa (AUS) x arms wide open (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: War Of Courage,
This nick: 34 runners; 26 winners; 3 SW. Details
2
1
9/1
T: Ken Tynan
R: Jackson Murphy (52)
9/1
4m dubai's choice (AUS) x eyewina (AUS) (marwina (AUS))
3
1.4
15/4
T: K A Lees
R: A Bullock (59.5)
15/4
5g nicconi (AUS) x mal de mer (AUS) (bahamian bounty (GB))
4
1.5
20/1
T: P M Perry
R: Ms M Weir (53.5)
20/1
5g reset (AUS) x camellias (AUS) (commands (AUS))
6
3
Lemming (12)
6/1
T: Greg Bennett
R: Ms R Murray (54)
6/1
5m charge forward (AUS) x cool chick (NZ) (centaine (AUS))
7
4
6/1
T: J A Sylvester
R: R Thompson (58.5)
6/1
6g excites (AUS) x spy lover (AUS) (encounter (AUS))
8
4.7
30/1
T: Tim McIntosh
R: P King (56)
30/1
5g eavesdropper (USA) x so impressed (AUS) (reassure (USA))
9
8.7
20/1
T: Ms K Waugh
R: S Lisnyy (61)
20/1
6g sharkbite (AUS) x brookton flash (AUS) (spartacus (AUS))
10
8.9
10/1
T: Ms S Grills
R: Mitchell Bell (55)
10/1
4m dubleo (USA) x annjolino (AUS) (dexter (GB))
Race 5 - Mt Arthur Coal Wayne Harris (1280m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:14.44 (34.22)
Prizemoney: $40,000
1
7/2F
T: P M Perry
R: Ms R Murray (56)
7/2F
This nick: 8 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
1.3
13/2
T: Ms K Waugh
R: S Lisnyy (54)
13/2
8g danzero (AUS) x red blooded (AUS) (hennessy (USA))
3
3.3
5/1
T: Grant Allard
R: A Bullock (58)
5/1
6g mossman (AUS) x jaes jeune (AUS) (jeune (GB))
4
3.5
9/2
T: R P Northam
R: R Thompson (55)
9/2
5
3.6
66/1
T: S J Gleeson
R: Ms L G Henry (54)
66/1
6m danehill dancer (IRE) x drama (IRE) (sadler's wells (USA))
6
3.8
5/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (54.5)
5/1
6g desert king (IRE) x sansapa (AUS) (bletchingly (AUS))
7
4.5
9/2
T: P J Cunningham
R: Jackson Murphy (55.5)
9/2
5g hidden dragon (AUS) x true cross (AUS) (general nediym (AUS))
8
4.7
7/1
T: J A Sylvester
R: J Parr (57)
7/1
5g youthful legs (USA) x canadian bullet (AUS) (canadian silver (CAN))
9
5.4
25/1
T: Mark Spackman
R: P King (54)
25/1
7g bel danoro (AUS) x secret moment (AUS) (secret savings (USA))
10
5.6
40/1
T: M P Byers
R: A Gibbons (54)
40/1
7g youthful legs (USA) x grenadier grey (AUS) (military plume (NZ))
11
5.9
50/1
T: R P Northam
R: D Northey (54)
50/1
6g street sense (USA) x sharp hill (AUS) (danehill (USA))
12
6.3
30/1
T: S W Thompson
R: Ms B Hodder (54)
30/1
7g snippetson (AUS) x shahzadi (AUS) (desert king (IRE))
13
7.8
14/1
T: Greg Bennett
R: Ms M Weir (60.5)
14/1
7g reset (AUS) x more laurels (AUS) (more than ready (USA))
14
9.4
Rumeron (14)
30/1
T: Thomas Elmes
R: B McDougall (52.5)
30/1
5m murtajill (AUS) x more tisha (AUS) (more than ready (USA))
Race 6 - Horsepower Skellatar Sprint (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:56.27 (32.91)
Prizemoney: $50,000
1
4/1
T: J C Deamer
R: Ms K O'Hara (58.5)
4/1
6m bianconi (USA) x biscara (AUS) (bluebird (USA))
Winning siblings: Back To Zero, Miss Sojourn, Rockbird,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
7/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (62.5)
7/1
3
2.3
15/1
T: Jacob Perrett
R: A Chau (57.5)
15/1
7g dane fever (AUS) x magic myalla (AUS) (zeditave (AUS))
4
2.5
10/1
T: T J Gollan
R: C Lever (58.5)
10/1
7g sequalo (AUS) x girlzone (AUS) (lion hunter (AUS))
5
2.7
6/1
T: K A Lees
R: J Parr (58.5)
6/1
6m commands (AUS) x aemilee (AUS) (grand lodge (USA))
6
2.9
3/1
T: J A Sylvester
R: R Thompson (58.5)
3/1
5g stratum (AUS) x provoking (AUS) (snippets (AUS))
7
3
25/1
T: Ken Tynan
R: Mitchell Bell (57)
25/1
10g marwina (AUS) x danse pas (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
3.9
30/1
T: P M Farrell
R: Ms A Threadwell (54)
30/1
7m lion heart (USA) x cash crazy (AUS) (secret savings (USA))
9
4.4
25/1
T: I N McRobert
R: Ms R Murray (54.5)
25/1
6g jet spur (AUS) x nannidot (AUS) (canny lad (AUS))
10
5.3
Jetello (13)
40/1
T: Mark Schmetzer
R: S Guymer (54)
40/1
6g niello (AUS) x poniard (AUS) (lake coniston (IRE))
11
5.4
25/1
T: P J Nestor
R: D Northey (54)
25/1
7g ice point (ARG) x chiswell green (AUS) (king of roses (AUS))
12
7.1
11/4F
T: Mark Schmetzer
R: A Bullock (57)
11/4F
6g choisir (AUS) x kirei (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
13
7.5
30/1
T: P M Perry
R: Ms M Toms (53)
30/1
4g high chaparral (IRE) x heavenly dreamer (USA) (fusaichi pegasus (USA))
Race 7 - Hollydene Est Wine M'brook Cup (1500m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:28.55 (34.69)
Prizemoney: $80,000
1
11/2
T: Ms K Waugh
R: Mitchell Bell (58.5)
11/2
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
Alart (4)
11/8F
T: P M Farrell
R: J Parr (59)
11/8F
4m excellent art (GB) x al sahra (AUS) (desert sun (GB))
3
2.2
5/1
T: M D Griffith
R: A Bullock (60.5)
5/1
4
2.7
14/1
T: M R Stitt
R: S Thurlow (57)
14/1
7g not a single doubt (AUS) x stunning spirit (AUS) (beautiful crown (USA))
5
3.2
30/1
T: S J Hodge
R: S Lisnyy (54)
30/1
8g king cugat (USA) x tegan sky (AUS) (royal academy (USA))
5
3.2
11/2
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (54)
11/2
7g excites (AUS) x belle of all (AUS) (alannan (USA))
7
4.6
30/1
T: B J Dodson
R: A Gibbons (54)
30/1
8
5.1
20/1
T: P J Nestor
R: D Northey (54)
20/1
6g danzero (AUS) x fidele (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
5.2
11/1
T: Bjorn Baker
R: C Lever (60.5)
11/1
6g savabeel (AUS) x fiorenza (NZ) (stravinsky (USA))
10
5.6
30/1
T: J A Sylvester
R: Ms R Murray (57)
30/1
8g o'reilly (NZ) x laebeel (NZ) (zabeel (NZ))
11
6.1
16/1
T: A G Scorse
R: Jackson Murphy (52)
16/1
6g nadeem (AUS) x antonicheva (IRE) (sadler's wells (USA))
12
21
25/1
T: J A Sylvester
R: R Thompson (63)
25/1
9g shamardal (USA) x kathy caerleon (IRE) (caerleon (IRE))
Race 8 - Schmetzer Racing (Bm60) (1000m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 0:57.06 (33.76)
Prizemoney: $30,000
1
2/1F
T: Angela Davies
R: B McDougall (60.5)
2/1F
5g time thief (AUS) x dedicate (AUS) (sanction (AUS))
Winning siblings: Psychics,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
7/2
T: Tim McIntosh
R: A Bullock (56.5)
7/2
4m dubleo (USA) x minnesong (AUS) (brahms (USA))
3
2.8
15/1
T: J L Roberts
R: Mitchell Bell (57.5)
15/1
6m jet spur (AUS) x city press (AUS) (citidancer (IRE))
4
2.9
25/1
T: T and P Vigouroux
R: Ms M Weir (56)
25/1
6m enemy of average (AUS) x arisara (AUS) (secret savings (USA))
5
3.4
7/1
T: Andrew Robinson
R: P King (57)
7/1
4m lope de vega (IRE) x muppets (AUS) (snippets (AUS))
6
3.5
20/1
T: Mark Schmetzer
R: S Guymer (58.5)
20/1
4m al maher (AUS) x coogee crown (NZ) (stravinsky (USA))
7
4.2
10/1
T: P M Farrell
R: J Kehoe (57.5)
10/1
4m floral dynamite (AUS) x sutton manor (AUS) (beautiful crown (USA))
8
4.5
30/1
T: C J Bashford
R: Chloe Baker (60)
30/1
7g holy roman emperor (IRE) x umoya (GB) (nashwan (USA))
9
5
20/1
T: B A Perrett
R: Billy Cray (60)
20/1
7g haayil (AUS) x scilly (AUS) (vettori (IRE))
10
8
25/1
T: L K Roberts
R: Jackson Murphy (52)
25/1
5g domesday (AUS) x bella vie (AUS) (octagonal (NZ))
11
9.5
5/1
T: Ms J Bowen
R: J Parr (59)
5/1
4g star witness (AUS) x magsaya (AUS) (danehill dancer (IRE))
12
15.4
5/1
T: Ms S Grills
R: A Gibbons (58.5)
5/1
4g falvelon (AUS) x shewhomustbeobeyed (AUS) (legal opinion (AUS))
* Nick figures are for Australasia.