Breednet Results

MUSWELLBROOK - Friday, June 9

Race 1 - Rubick @ Coolmore Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:01.32 (37.12)
Prizemoney: $20,000
1
Tarboy (4)
9/1
T: I N McRobert
R: Chloe Baker (57)
9/1
4g killy (AUS) x kiahni miss (AUS) (quest for fame (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
12/1
T: P H Bloomfield
R: C G O'Brien (57)
12/1
3
1.6
Kabelo (3)
60/1
T: P M Perry
R: C Dwyer (59)
60/1
3g ready's image (USA) x lightning luse (AUS) (thunder gulch (USA))
4
2.6
16/1
T: D I Atkins
R: Ms A Threadwell (57)
16/1
5
2.7
Hamiko (8)
4/9F
T: Bjorn Baker
R: G M Ryan (57)
4/9F
4m snitzel (AUS) x geisha (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
4.7
10/1
T: Tanya Parry
R: Josh Adams (57)
10/1
5m california dane (AUS) x foxheart (AUS) (foxhound (USA))
7
8.4
40/1
T: P L Boyd
R: P King (57)
40/1
6m bel danoro (AUS) x killara mist (AUS) (monongahela (USA))
8
8.9
11/1
T: P Cleal
R: Shane Arnold (59)
11/1
3g al maher (AUS) x bella heart (AUS) (show a heart (AUS))
9
14
50/1
T: L K Roberts
R: A Cavallo (59)
50/1
4g henny hughes (USA) x cool awesome (AUS) (just awesome (AUS))
Race 2 - Godolphin 2yo Country Plate (1000m)
Class: Open Track: Heavy(10) Time: 1:01.17 (36.73)
Prizemoney: $20,000
1
11/2
T: K A Lees
R: A Gibbons (57)
11/2
2f denman (AUS) x cheeky order (AUS) (commands (AUS))
This nick: 28 runners; 19 winners; 0 SW. Details
2
0.4
5/4F
T: P M Perry
R: P King (57)
5/4F
3
0.6
Delete (4)
25/1
T: Jacob Perrett
R: G M Ryan (56)
25/1
2c arlington (AUS) x dawn to dusk (USA) (son of briartic (CAN))
4
1.3
8/1
T: K A Lees
R: Rachel King (56)
8/1
2g mossman (AUS) x nephtys (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
1.7
9/2
T: Bjorn Baker
R: B Spriggs (54)
9/2
2f hinchinbrook (AUS) x ultimate rock (AUS) (tale of the cat (USA))
6
1.8
60/1
T: Mark Hatch
R: Travis Wolfgram (56)
60/1
2g arlington (AUS) x thunderclap (AUS) (thunder gulch (USA))
7
1.9
30/1
T: Allan Kehoe
R: Josh Adams (54)
30/1
2f may'haab (AUS) x perfect sailing (AUS) (polish navy (USA))
8
3.4
80/1
T: J A Sylvester
R: R Thompson (54)
80/1
2f pluck (USA) x deelites (AUS) (excites (AUS))
9
4.4
7/1
T: Bjorn Baker
R: Ms C R Van Der Werf (56)
7/1
2g medaglia d'oro (USA) x conferre (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
8
60/1
T: Ms J Bowen
R: A Cavallo (54)
60/1
2f tickets (AUS) x judem (AUS) (galileo (IRE))
11
12.4
25/1
T: P M Farrell
R: C Dwyer (54)
25/1
2f star witness (AUS) x badabing badaboom (AUS) (encosta de lago (AUS))
12
14.6
60/1
T: Ms S Grills
R: G Buckley (56)
60/1
13
17.1
100/1
T: S W Thompson
R: Ms R Murray (54)
100/1
2f foxwedge (AUS) x marie soleil (USA) (louis quatorze (USA))
Race 3 - Tab.Com.Au (Bm65) (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(10) Time: 1:00.58 (35.54)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: D Lane
R: Jean Van Overmeire (59.5)
9/2
Winning siblings: She's A Nightstar,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
Bonita (5)
7/2
T: J C Deamer
R: C Lever (57)
7/2
3f dubleo (USA) x our jen (AUS) (youthful legs (USA))
3
4.6
11/2
T: Cody Morgan
R: Ms R Murray (57.5)
11/2
5g mossman (AUS) x goldfinger (AUS) (dubai destination (USA))
4
4.5
25/1
T: I N McRobert
R: Chloe Baker (57)
25/1
7m shaft (AUS) x imperatrix (AUS) (strategic (AUS))
5
4.5
150/1
T: G L Andrews
R: A Cavallo (54)
150/1
6
4.6
13/2
T: Ms S Grills
R: Travis Wolfgram (55.5)
13/2
5m not a single doubt (AUS) x banishing (AUS) (red ransom (USA))
7
4.7
15/2
T: P M Perry
R: P King (55)
15/2
7
4.7
2/1F
T: P M Farrell
R: G M Ryan (58)
2/1F
4m floral dynamite (AUS) x sutton manor (AUS) (beautiful crown (USA))
Race 4 - Shalaa @ Arrowfield Mdn Plate (1450m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:33.12 (39.51)
Prizemoney: $20,000
1
12/1
T: Mitchell Kearney
R: Jean Van Overmeire (55)
12/1
Winning siblings: Browneyedhawk, De Master,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/1
T: Peter D Green
R: R Brewer (59)
7/1
4g casino prince (AUS) x crazy quality (AUS) (elusive quality (USA))
3
4.1
11/2
T: P R Atkins
R: Ms A Threadwell (57)
11/2
3f myboycharlie (IRE) x tillakea (AUS) (umatilla (NZ))
4
6.8
25/1
T: G McFarlane
R: P King (57)
25/1
5
9
14/1
T: Jason Waters
R: Ms N Burrells (57.5)
14/1
6
9.1
15/4F
T: Ms K Buchanan
R: Rachel King (59)
15/4F
4g written tycoon (AUS) x sports laureate (AUS) (beautiful crown (USA))
7
10.5
15/4F
T: Sally Taylor
R: Ms C R Van Der Werf (59)
15/4F
3g skilled (AUS) x so much joy (AUS) (red ransom (USA))
8
14
25/1
T: Nick Mitchell
R: C Lever (57)
25/1
5m flying spur (AUS) x tranquil storm (USA) (storm cat (USA))
9
15.7
15/4F
T: Angela Davies
R: A Gibbons (59)
15/4F
10
26.4
30/1
T: R P Northam
R: D Northey (57)
30/1
11
28.1
150/1
T: Jason Waters
R: Alena Skerritt (55)
150/1
5m floral dynamite (AUS) x bree (AUS) (viscount (AUS))
12
38.7
30/1
T: A C Bayley
R: G Buckley (59)
30/1
Race 5 - Barry Francis Daniel Mem. (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Heavy(10) Time: 1:00.83 (36.16)
Prizemoney: $20,000
1
13/4
T: P R Atkins
R: Ms A Threadwell (56.5)
13/4
This nick: 15 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2019 Inglis Classic Yearling Sale
$25,000
Vendor: Widden Stud, Widden Valley
Buyer: Paradise Lodge
2
0.8
9/4F
T: C E Ritchie
R: Chloe Baker (55.5)
9/4F
3f snitzel (AUS) x revolutions (AUS) (spinning world (USA))
3
4.8
10/1
T: Nick Mitchell
R: C Lever (57)
10/1
5m written tycoon (AUS) x old bird (AUS) (langfuhr (CAN))
4
5.4
20/1
T: P N Mills
R: Josh Adams (57)
20/1
3g ready as (AUS) x calabrese (AUS) (danehill star (AUS))
5
5.6
3/1
T: Bjorn Baker
R: G M Ryan (57)
3/1
4g drumbeats (AUS) x mishyfit (AUS) (happy giggle (AUS))
6
6
14/1
T: R W Howe
R: A Cavallo (59)
14/1
4g northern meteor (AUS) x conquistar (NZ) (danasinga (AUS))
7
6.4
12/1
T: G L Andrews
R: Ms R Murray (54)
12/1
4m sebring (AUS) x paris who (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
9.3
30/1
T: J A Sylvester
R: Cejay Graham (56.5)
30/1
3g oratorio (IRE) x mrs. ledden (AUS) (ignatius (USA))
9
11.6
25/1
T: Mark Hatch
R: Travis Wolfgram (54.5)
25/1
4g wanted (AUS) x savanna la mar (NZ) (stravinsky (USA))
Race 6 - Godolphin (Bm54) (1500m)
Class: Benchmark 54 Track: Heavy(10) Time: 1:38.12 (37.62)
Prizemoney: $20,000
1
15/4
T: G L Andrews
R: A Cavallo (57)
15/4
6g strada (AUS) x hymn (AUS) (palace music (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
2/1F
T: Luke A Thomas
R: G M Ryan (55.5)
2/1F
4m excites (AUS) x say when (AUS) (more than ready (USA))
3
2.2
2/1
T: G J Shulman
R: P King (57.5)
2/1
4g oratorio (IRE) x jersey road (AUS) (tobougg (IRE))
4
2.9
3/1
T: P M Perry
R: K S Latham (57)
3/1
3g congrats (USA) x arrabeea (NZ) (zabeel (NZ))
Race 7 - Pierro @ Coolmore Hcp (C3) (1280m)
Class: Class 3 Track: Heavy(10) Time: 1:20.26 (38.35)
Prizemoney: $20,000
1
5/2F
T: J A Sylvester
R: R Thompson (56)
5/2F
This nick: 23 runners; 12 winners; 3 SW. Details
2
3.5
12/1
T: Benjamin Smith
R: Rachel King (55.5)
12/1
5m ad valorem (USA) x corelli miss (AUS) (general nediym (AUS))
3
5.5
8/1
T: R H Holloway
R: Josh Adams (57)
8/1
5g keep the faith (AUS) x danish puss (AUS) (tale of the cat (USA))
4
5.6
11/2
T: Mark Hatch
R: G M Ryan (58)
11/2
4g paco boy (IRE) x kintyre lil (NZ) (casual lies (USA))
5
6.2
12/1
T: L K Roberts
R: Cejay Graham (50)
12/1
5g domesday (AUS) x bella vie (AUS) (octagonal (NZ))
6
6.9
7/2
T: J C Deamer
R: C Lever (59.5)
7/2
4g medaglia d'oro (USA) x clean (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
7.7
5/1
T: K A Lees
R: Ms L Day (54)
5/1
8
7.9
30/1
T: L J Tilley
R: Ms R Murray (54)
30/1
5g real saga (AUS) x talk to the heart (AUS) (show a heart (AUS))
9
8.8
16/1
T: Carl Spry
R: Travis Wolfgram (54)
16/1
5g i am invincible (AUS) x wasabi miss (AUS) (fuji kiseki (JPN))
10
9
25/1
T: D J Nugent
R: B Spriggs (58)
25/1
6g mutawaajid (AUS) x yomna (AUS) (true hero (USA))
Race 8 - Mikki Isle @ Arrowfield (C1) (1450m)
Class: Class 1 Track: Heavy(10) Time: 1:33.24 (38.76)
Prizemoney: $20,000
1
Renown (3)
8/1
T: D I Atkins
R: Ms A Threadwell (58)
8/1
3g ready's image (USA) x sezero (AUS) (danzero (AUS))
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.5
2/1F
T: D Lane
R: Cejay Graham (57)
2/1F
4g domesday (AUS) x bella stella (AUS) (danehill (USA))
3
1.9
6/1
T: D J Nugent
R: B Spriggs (55)
6/1
4g ready's image (USA) x bacara (NZ) (daggers drawn (USA))
4
2
Scienta (11)
15/1
T: Melissa Dennett
R: Travis Wolfgram (54)
15/1
4g choisir (AUS) x science (AUS) (red ransom (USA))
5
2.1
40/1
T: P M Perry
R: C Dwyer (54)
40/1
6
2.2
12/1
T: Ms K Buchanan
R: Rachel King (60)
12/1
5g authorized (IRE) x lonrose (AUS) (lonhro (AUS))
7
2.3
3/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (54)
3/1
4m oratorio (IRE) x grande attack (AUS) (show a heart (AUS))
8
5.4
15/1
T: I N McRobert
R: Chloe Baker (53.5)
15/1
4g killy (AUS) x yaourt (AUS) (commands (AUS))
9
5.5
10/1
T: Ken Tynan
R: Jean Van Overmeire (54)
10/1
4m zariz (AUS) x golden briar (AUS) (magic ring (IRE))
10
12.2
Happy (5)
16/1
T: R P Northam
R: R Thompson (55.5)
16/1
4m lonhro (AUS) x hi on love (AUS) (love a dane (AUS))
* Nick figures are for Australasia.