Breednet Results

NARROMINE - Monday, April 27

Race 1 - Usmc Light Horseman Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:06.50
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: C Lundholm
R: G M Ryan (57)
5/4F
4m poet's voice (GB) x anemometer (GB) (sunday silence (USA))
Winning siblings: Anemoi, Harmattan, Weathervane,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
13/4
T: M D Griffith
R: C Lever (56.5)
13/4
3
1.9
7/1
T: Ms A Smith
R: M A Cahill (59)
7/1
4g mosayter (USA) x lace wing (GB) (caerleon (USA))
4
2.8
15/2
T: Brett Thompson
R: Ms W Costin (56.5)
15/2
3f hinchinbrook (AUS) x special episode (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
4.4
30/1
T: M A Milton
R: J Pracey-Holmes (56.5)
30/1
3f sacred falls (NZ) x fancy dress (NZ) (savabeel (AUS))
6
4.5
66/1
T: Justin W Stanley
R: Billy Cray (56.5)
66/1
3f redoute's show (AUS) x questify (AUS) (sequalo (AUS))
7
5.4
80/1
T: Barry Wall
R: Wendy Peel (58.5)
80/1
3g zoffany (IRE) x monchelle (AUS) (montjeu (IRE))
8
6.2
15/2
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (59)
15/2
4g dreamscape (AUS) x vamps (AUS) (hennessy (USA))
9
8.2
12/1
T: Darren Hyde
R: A Banks (57)
12/1
4m excites (AUS) x friends venture (AUS) (sequalo (AUS))
10
8.5
150/1
T: Terry Fulwood
R: Angela Cooper (54)
150/1
5m may'haab (AUS) x misty pegasus (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
11
9.6
66/1
T: Kody Nestor
R: M Heagney (56.5)
66/1
3f americain (USA) x euterpe (AUS) (not a single doubt (AUS))
12
11.2
100/1
T: Karen Lunn
R: Ms K Bell-Pitomac (57.5)
100/1
4g duporth (AUS) x in arrears (AUS) (stratum (AUS))
Race 2 - Narromine Usmc Rising Sun Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:07.14
Prizemoney: $20,000
1
7/2F
T: C Lundholm
R: Clayton Gallagher (57)
7/2F
4m bernardini (USA) x castigate (AUS) (street cry (IRE))
Winning siblings: All Words, Chastise,
This nick: 6 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.1
30/1
T: Kylie Kennedy
R: M A Cahill (56.5)
30/1
3f uncle mo (USA) x deal or no deal (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
0.6
9/1
T: Ms A Smith
R: A Layt (57)
9/1
4
1
Raposa (11)
6/1
T: C Lundholm
R: G M Ryan (56.5)
6/1
3f shamus award (AUS) x jayjaye (NZ) (deputy governor (USA))
5
1.5
10/1
T: G D Lunn
R: Billy Cray (56.5)
10/1
3f dissident (AUS) x lady sol (NZ) (nom du jeu (NZ))
7
2.5
16/1
T: R P Northam
R: C Lever (56.5)
16/1
3f magic albert (AUS) x champagne dynamite (AUS) (not a single doubt (AUS))
8
3.6
12/1
T: T J Fahey
R: K Dunbar (59)
12/1
5g ilovethiscity (AUS) x regalina (AUS) (regal shot (AUS))
9
6.5
50/1
T: Karen Lunn
R: K J Cowan (55)
50/1
10
6.8
7/1
T: Justin W Stanley
R: Nick Heywood (59)
7/1
4g fighting sun (AUS) x explain yourself (AUS) (desert king (IRE))
11
7
4/1
T: R W Howe
R: R Bensley (58.5)
4/1
3g snippetson (AUS) x dual rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
12
9.3
100/1
T: W Collison
R: M Heagney (58.5)
100/1
3g nicconi (AUS) x eleyce's jewel (AUS) (carry the crown (CAN))
Race 3 - Robert Handsaker Ford Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:20.94
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: D R Mirfin
R: M A Cahill (58)
9/10F
3g excelebration (IRE) x galactic princess (AUS) (monashee mountain (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/1
T: J T McMillan
R: A Layt (55)
11/1
4m strada (AUS) x bizarre princess (AUS) (enemy of average (AUS))
3
1.6
25/1
T: Brett Thompson
R: Ronald Simpson (52)
25/1
3f poet's voice (GB) x ondine belle (AUS) (bellotto (USA))
4
2.1
16/1
T: Aaron Clarke
R: A Banks (55)
16/1
5g skilled (AUS) x castles (AUS) (universal prince (AUS))
5
2.2
8/1
T: R Caton
R: Clayton Gallagher (55)
8/1
6m danesis (IRE) x sandgate (USA) (giacomo (USA))
6
7.1
5/1
T: Brett Thompson
R: Ms W Costin (55)
5/1
7
8.8
11/1
T: Justin W Stanley
R: Billy Cray (55)
11/1
5g arlington (AUS) x aporia (AUS) (viscount (AUS))
8
10
66/1
T: M G Cooper
R: K Dunbar (56.5)
66/1
3g dalakhani (IRE) x rose of barabba (AUS) (royal academy (USA))
9
11
12/1
T: M D Griffith
R: C Lever (58.5)
12/1
4g high chaparral (IRE) x essence of success (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
11.3
200/1
T: Troy Mc Carney
R: Wendy Peel (55)
200/1
7g bon hoffa (AUS) x stately dane (AUS) (danehill (USA))
11
11.9
150/1
T: Brian Young
R: J Pracey-Holmes (55)
150/1
6m bon hoffa (AUS) x dominant lover (AUS) (commands (AUS))
12
12.1
66/1
T: Karen Lunn
R: Ms K Bell-Pitomac (53.5)
66/1
3g the factor (USA) x red fever (AUS) (red ransom (USA))
13
14.4
100/1
T: Kody Nestor
R: M Heagney (57)
100/1
14
17.4
150/1
T: C K Maxwell
R: Angela Cooper (54.5)
150/1
5g helmet (AUS) x alannah jo (NZ) (black minnaloushe (USA))
Race 4 - 2du/Zoo Fm (Bm58) (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:40.68
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (57.5)
9/10F
5g street boss (USA) x revives (AUS) (commands (AUS))
This nick: 11 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
2.5
Lygia (9)
15/4
T: M C Lynch
R: Josh Richards (56)
15/4
4m manhattan rain (AUS) x magical mist (NZ) (high chaparral (IRE))
3
2.7
10/1
T: Ms J Galea
R: Ms A Stanley (53.5)
10/1
6g host (CHI) x lotus blossom (AUS) (show a heart (AUS))
4
4.3
10/1
T: G L Bignell
R: Wendy Peel (61)
10/1
6g trusting (AUS) x newborn (AUS) (halo homewrecker (USA))
5
7.1
12/1
T: T J Fahey
R: Ronald Simpson (55.5)
12/1
6
7.5
20/1
T: Connie Greig
R: Ms K Bell-Pitomac (53.5)
20/1
8m haradasun (AUS) x barberton (AUS) (flying spur (AUS))
7
7.6
12/1
T: Ms K McCarroll
R: Ellen Hennessy (53)
12/1
9g hurricane sky (AUS) x greta bridge (AUS) (blackfriars (AUS))
8
7.7
30/1
T: T G Payne
R: Heni Ede (55)
30/1
7g purrealist (AUS) x miss rosedale (AUS) (celtic swing (GB))
9
7.8
20/1
T: W Collison
R: Angela Cooper (52)
20/1
10
9.4
200/1
T: Dar Lunn
R: A Kajiya (53.5)
200/1
7m tickets (AUS) x fleur de lion (AUS) (tale of the cat (USA))
11
14
150/1
T: Karen Lunn
R: K J Cowan (53.5)
150/1
6g bon hoffa (AUS) x packed house (NZ) (jetball (AUS))
Race 5 - Narromine Usmc All Veterans-C1 (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:40.38
Prizemoney: $20,000
1
4/9F
T: Cody Morgan
R: C Lever (59)
4/9F
4g shamus award (AUS) x hiragana (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Winning siblings: Battle Hardened,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
4.3
100/1
T: G D Lunn
R: Billy Cray (59)
100/1
6g moshe (AUS) x gemabaa (AUS) (anabaa (USA))
3
4.8
13/4
T: Kody Nestor
R: G M Ryan (55.5)
13/4
4
6.6
60/1
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (59)
60/1
6g tickets (AUS) x elcarim (AUS) (brief truce (USA))
5
7.7
150/1
T: Ms D Prest
R: Ms A Stanley (55)
150/1
6
8.6
50/1
T: G D Lunn
R: K J Cowan (55.5)
50/1
4m moshe (AUS) x celebrity times (NZ) (cape cross (IRE))
7
9.2
20/1
T: Dar Lunn
R: Ms K Bell-Pitomac (55.5)
20/1
5m snippetson (AUS) x selva (AUS) (timber country (USA))
8
10.6
100/1
T: Gregory O'Neill
R: M A Cahill (57)
100/1
4m redente (AUS) x fast impulse (AUS) (fastnet rock (AUS))
9
11.1
30/1
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (59)
30/1
10
15.7
100/1
T: Terry Fulwood
R: A Banks (56.5)
100/1
4g power of destiny (AUS) x cantata (AUS) (oratorio (IRE))
11
16.9
100/1
T: Bryan Dixon
R: A Layt (59)
100/1
6g helmet (AUS) x husson circle (AUS) (hussonet (USA))
12
19.6
20/1
T: Terry Fulwood
R: Angela Cooper (54)
20/1
4m tickets (AUS) x favourite way (AUS) (strategic (AUS))
13
23
150/1
T: Barry Wall
R: Wendy Peel (55)
150/1
4m harbour watch (IRE) x cloudy skies (IRE) (sadler's wells (USA))
14
24.4
20/1
T: A J Gibson
R: K Dunbar (57.5)
20/1
3g oratorio (AUS) x lady alaska (AUS) (reset (AUS))
Race 6 - Usmc Kokoda Trail (Bm50) (1300m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(4) Time: 1:21.57
Prizemoney: $20,000
1
7/2F
T: Kody Nestor
R: K J Cowan (57.5)
7/2F
3f dundeel (NZ) x duke's lass (AUS) (duke of marmalade (IRE))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Harabel (13)
15/2
T: Kylie Kennedy
R: K Dunbar (57.5)
15/2
5m haradasun (AUS) x my tinkerbel (AUS) (bel esprit (AUS))
3
1
7/1
T: R W Howe
R: M A Cahill (58)
7/1
7g northern meteor (AUS) x conquistar (NZ) (danasinga (AUS))
4
1.3
8/1
T: David J Smith
R: J Pracey-Holmes (58)
8/1
5
1.5
20/1
T: Connie Greig
R: Ellen Hennessy (56.5)
20/1
7g bon hoffa (AUS) x i presume (AUS) (johannesburg (USA))
6
2.5
20/1
T: Darren Hyde
R: Ms W Costin (61)
20/1
5g bullet train (GB) x rich addiction (AUS) (last tycoon (IRE))
7
3.6
30/1
T: Merv Rumble
R: Ms K Bell-Pitomac (60)
30/1
5g choisir (AUS) x money tree (AUS) (fastnet rock (AUS))
8
3.8
10/1
T: Brett Thompson
R: Ronald Simpson (59)
10/1
4g smart missile (AUS) x dreams and desires (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
3.9
20/1
T: Karen Lunn
R: Billy Cray (60)
20/1
6g bel esprit (AUS) x investment grade (AUS) (high yield (USA))
10
4
8/1
T: R C Robb
R: G M Ryan (61)
8/1
6g dubleo (USA) x meriwether (AUS) (catbird (AUS))
11
4.1
Astir (10)
30/1
T: R E Hogan
R: M Heagney (58)
30/1
5g real saga (AUS) x dara seans (AUS) (giant's causeway (USA))
12
4.3
9/2
T: C Lundholm
R: Clayton Gallagher (60.5)
9/2
4g bon hoffa (AUS) x stralara (AUS) (strategic (AUS))
13
4.8
40/1
T: Ms A Smith
R: Nick Heywood (59.5)
40/1
14
6.2
30/1
T: T J Fahey
R: Wendy Peel (58)
30/1
6g eavesdropper (USA) x luloah (AUS) (al maher (AUS))
Race 7 - Dubbo Equine Hospital (Bm50) (1300m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(4) Time: 1:20.59
Prizemoney: $20,000
1
10/1
T: M A Milton
R: James Rogers (58)
10/1
6g elvstroem (AUS) x centrefaye (AUS) (centro (NZ))
Winning siblings: Phantom Sox,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/1
T: Peter Kirby
R: Heni Ede (56)
7/1
4m myboycharlie (IRE) x mossletta (AUS) (mossman (AUS))
3
0.6
4/1
T: L W Harland
R: A Banks (61)
4/1
3g may'haab (AUS) x patient way (AUS) (hemingway (IRE))
4
1.5
20/1
T: B T Parker
R: Ms K Bell-Pitomac (58.5)
20/1
5g helmet (AUS) x raaheeya (AUS) (henrythenavigator (USA))
5
1.7
50/1
T: Ms S Sharp
R: K Dunbar (58)
50/1
7m mosayter (USA) x divine destiny (AUS) (second empire (IRE))
6
5.8
40/1
T: Bryan Dixon
R: M Heagney (55.5)
40/1
5g ad valorem (USA) x coasters (AUS) (covetous (AUS))
7
6.2
9/4F
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (55)
9/4F
6m magic albert (AUS) x elegant jewel (AUS) (mister c. (USA))
8
9.7
30/1
T: Ms A Smith
R: A Layt (60.5)
30/1
7m mosayter (USA) x star gold (AUS) (luskin star (AUS))
9
9.8
40/1
T: G L Bignell
R: Wendy Peel (61)
40/1
3g time for war (AUS) x bit tiddly (AUS) (canny lad (AUS))
10
10.7
10/1
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (56.5)
10/1
4m delago deluxe (AUS) x lambrays (AUS) (red ransom (USA))
11
13.7
11/1
T: Justin W Stanley
R: Billy Cray (59.5)
11/1
6m onemorenomore (AUS) x ducks (AUS) (woodman (USA))
12
13.8
25/1
T: David J Smith
R: J Pracey-Holmes (58.5)
25/1
99
Banff (1)
8/1
T: R P Northam
R: C Lever (61.5)
8/1
4g magic albert (AUS) x roman match (AUS) (antonius pius (USA))
Race 8 - Narromine Usmc Diggers Cup (1300m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:20.00
Prizemoney: $20,000
1
16/1
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (61)
16/1
7g zariz (AUS) x a magic pick (AUS) (magic albert (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
25/1
T: W Collison
R: A Layt (55)
25/1
7g martin place (AUS) x miss ginger nut (AUS) (magic albert (AUS))
3
1
8/11F
T: Kody Nestor
R: Nick Heywood (57.5)
8/11F
4g smart missile (AUS) x stage performer (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
1.5
12/1
T: A J Gibson
R: K Dunbar (55)
12/1
5g foxwedge (AUS) x casta laetitia (AUS) (flying spur (AUS))
5
3.2
30/1
T: G A O'Brien
R: James Rogers (55)
30/1
7g lope de vega (IRE) x fudge delight (AUS) (lago delight (AUS))
6
4.2
40/1
T: Luke Berger
R: M A Cahill (60)
40/1
5g pins (AUS) x just be cos (NZ) (no excuse needed (GB))
7
6.2
8/1
T: D R Mirfin
R: C Lever (56.5)
8/1
5m nicconi (AUS) x rosie's halo (AUS) (al maher (AUS))
8
7.1
20/1
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (53)
20/1
5m olympus (AUS) x kindilan (AUS) (shagny (USA))
9
8.5
Attalea (12)
40/1
T: Brett Thompson
R: Ronald Simpson (52)
40/1
7g shaft (AUS) x babassu (AUS) (desert king (IRE))
10
9.4
9/2
T: Cody Morgan
R: G M Ryan (56.5)
9/2
11
9.5
40/1
T: David J Smith
R: J Pracey-Holmes (55.5)
40/1
7g lookin at lucky (USA) x beautiful gem (AUS) (peintre celebre (USA))
12
11.5
150/1
T: R E Hogan
R: M Heagney (55)
150/1
6g dane shadow (AUS) x portside (USA) (congrats (USA))
13
11.6
150/1
T: R Caton
R: Chelsea Ings (55)
150/1
7m beautiful crown (USA) x make me dance (AUS) (country reel (USA))
Race 9 - Narromine Usmc Gallipoli (C3) (1100m)
Class: Class 3 Track: Soft(5) Time: 1:06.39
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: C Lundholm
R: G M Ryan (62.5)
7/2
Winning siblings: Celosia, Rich Megastar, Rock 'N' Rich,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
10/1
T: Bryan Dixon
R: K Dunbar (57)
10/1
5g al maher (AUS) x queen of roses (AUS) (king of roses (AUS))
3
0.2
16/1
T: J T McMillan
R: Ms K Bell-Pitomac (53.5)
16/1
6g pentire (GB) x miss thorn (NZ) (thorn park (AUS))
4
0.4
5/2
T: Brett Thompson
R: Nick Heywood (59.5)
5/2
5m zizou (AUS) x lets have some fun (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
0.9
15/8F
T: S C Jones
R: C Lever (58)
15/8F
6g magnus (AUS) x priceless diamond (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
6
1.6
30/1
T: R C Robb
R: Wendy Peel (55)
30/1
6g o'reilly (NZ) x ziya (IRE) (lion cavern (USA))
7
2
20/1
T: Aaron Clarke
R: M Heagney (55)
20/1
5g shaft (AUS) x kohinoor crown (AUS) (beautiful crown (USA))
8
6.5
50/1
T: Bryan Dixon
R: A Layt (55)
50/1
6m captain sonador (AUS) x finer feelings (AUS) (secret savings (USA))
9
7.9
25/1
T: Dennis Bush
R: M A Cahill (58.5)
25/1
7g henny hughes (USA) x sacred hit (AUS) (commands (AUS))
10
11
50/1
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (60.5)
50/1
6g so you think (NZ) x mont tremblant (USA) (st. jovite (USA))
11
11.9
100/1
T: M J Lunn
R: K J Cowan (53.5)
100/1
4g wicked style (USA) x vice anglais (USA) (slew o' gold (USA))
12
14.1
100/1
T: G L Bignell
R: James Rogers (55)
100/1
5m publishing (AUS) x here's to ya (AUS) (denmarket (AUS))
* Nick figures are for Australasia.