Breednet Results

PIONEER PARK - Saturday, April 13

Race 1 - Ladbrokes Hvp (66) (1100m)
Class: Restricted 66 Track: Good(3) Time: 1:03.30 (34.50)
Prizemoney: $18,000
1
4/1
T: Ms K Petrick
R: W R Davis (56.5)
4/1
Winning siblings: Brian Lamont,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
4.8
7/4F
T: Ms L Lefoe
R: J R Todd (58.5)
7/4F
3
5.6
13/2
T: D Leech
R: Casey Hunter (60)
13/2
5g wanted (AUS) x jazzily (AUS) (elvstroem (AUS))
4
5.7
9/1
T: J W Peacock
R: Wesley Cave (55)
9/1
3g all too hard (AUS) x breezer (AUS) (royal academy (USA))
5
6.8
15/8
T: Greg Connor
R: S Tsaikos (60.5)
15/8
6g excites (AUS) x run bella run (AUS) (more than ready (USA))
6
7.6
Woogie (5)
9/1
T: K J Lamprecht
R: R Vigar (55.5)
9/1
6m written tycoon (AUS) x basic instinct (AUS) (honours list (IRE))
Race 2 - Hello World Alice Springs Dash (1100m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:02.89 (34.33)
Prizemoney: $25,000
1
11/4F
T: W A Savage
R: Lorelle Crow (56)
11/4F
Winning siblings: Alternate, Raleigh,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
15/4
T: Ms L Lefoe
R: J R Todd (59)
15/4
6g killy (AUS) x terrawinda (AUS) (sequalo (AUS))
3
2.4
9/1
T: P A Gardner
R: K Gladwin (55)
9/1
6m kaphero (AUS) x not quite (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
2.5
9/2
T: Ms T Halter
R: R Vigar (55.5)
9/2
6g congrats (USA) x satyric (AUS) (danehill (USA))
5
3.5
8/1
T: Ms L Lefoe
R: P Denton (55)
8/1
6
5.8
Kilim (5)
12/1
T: Ms K Petrick
R: W R Davis (55.5)
12/1
7
6.5
3/1
T: Greg Connor
R: S Tsaikos (59)
3/1
8
7.5
Pyxis (3)
11/1
T: M D Nyhan
R: W Kerford (56.5)
11/1
7m dubleo (USA) x on cosmos (AUS) (fasliyev (USA))
Race 3 - Yeperenye Shopping Cntr Hcp-70 (1000m)
Class: Restricted 70 Track: Good(3) Time: 0:56.26 (34.28)
Prizemoney: $19,000
1
12/1
T: K N Rogerson
R: W R Davis (58)
12/1
6g danerich (AUS) x gold magic (AUS) (magic albert (AUS))
Winning siblings: Ringwood Magic, Ringwood Ranger,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
6/1
T: W A Savage
R: Lorelle Crow (53.5)
6/1
6m congrats (USA) x offshore sham (AUS) (shamardal (USA))
3
2
7/4F
T: Greg Connor
R: Dan Morgan (57.5)
7/4F
6g magnus (AUS) x rubyraja (AUS) (devaraja (NZ))
4
2.9
11/2
T: Ms S Arnold
R: K Gladwin (57.5)
11/2
5
3.1
11/1
T: Ms L Lefoe
R: J R Todd (55)
11/1
6
4.1
5/2
T: K J Lamprecht
R: R Vigar (59.5)
5/2
8g bel esprit (AUS) x norway (AUS) (danzero (AUS))
7
4.6
6/1
T: Greg Connor
R: S Tsaikos (59.5)
6/1
7g wilander (AUS) x forget ima lady (AUS) (lion hunter (AUS))
Race 4 - Wildfire Blooms Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:22.22 (35.86)
Prizemoney: $25,000
1
11/2
T: Ms T Halter
R: R Vigar (55.5)
11/2
Winning siblings: Harreb Lady, Holiday Host,
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
13/8F
T: G Clarke
R: Brendon Davis (56)
13/8F
6g starcraft (NZ) x aussie crawl (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
4.1
9/2
T: D Leech
R: Casey Hunter (57)
9/2
9g bernardini (USA) x cinnadream (AUS) (king of kings (IRE))
4
5
30/1
T: K N Rogerson
R: W R Davis (55)
30/1
5
6.7
40/1
T: J W Peacock
R: Wesley Cave (55)
40/1
7m shaft (AUS) x pinnacle (GB) (shirley heights (GB))
6
7.5
5/1
T: Angela Forster
R: C Spry (58)
5/1
6g sebring (AUS) x scenes (AUS) (scenic (IRE))
7
11.2
9/2
T: Philip Cole
R: J R Todd (55)
9/2
7g wanted (AUS) x with fervour (USA) (dayjur (USA))
8
15.5
7/1
T: W A Savage
R: Lorelle Crow (59)
7/1
8g bel esprit (AUS) x tiffany's best (AUS) (soviet lad (USA))
Race 5 - Medaesthetics Hcp (66) (1400m)
Class: Restricted 66 Track: Good(3) Time: 1:23.84 (35.90)
Prizemoney: $18,000
1
9/2
T: Ms L Gillett
R: J R Todd (56.5)
9/2
This nick: 9 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
0.5
11/4F
T: Barry Cooke
R: R Vigar (55)
11/4F
6m tickets (AUS) x summer raid (AUS) (marauding (NZ))
3
0.7
3/1
T: Ms L Gillett
R: W Kerford (58)
3/1
5m magic albert (AUS) x chelsea rose (AUS) (hennessy (USA))
4
0.9
15/2
T: D Leech
R: Casey Hunter (57)
15/2
4g reward for effort (AUS) x extra spice (AUS) (golden snake (USA))
5
1.9
25/1
T: M D Nyhan
R: Brendon Davis (55)
25/1
6
2.4
Chima (7)
6/1
T: W A Savage
R: Lorelle Crow (53.5)
6/1
7g haradasun (AUS) x busty (AUS) (danzero (AUS))
7
5.4
40/1
T: K J Lamprecht
R: Ms S Wiseman (55)
40/1
6m danehill express (AUS) x quite right (AUS) (dolphin street (FR))
8
5.6
6/1
T: Ms S Arnold
R: Dan Morgan (54)
6/1
5g al maher (AUS) x note d'amour (IRE) (rainbow quest (USA))
9
6.6
100/1
T: M D Nyhan
R: W R Davis (55)
100/1
4g artie schiller (USA) x in expectation (AUS) (more than ready (USA))
10
6.8
66/1
T: J W Peacock
R: Wesley Cave (55)
66/1
4g husson (ARG) x kaysean d'sunshine (AUS) (mister c. (USA))
11
7.8
20/1
T: P A Gardner
R: K Gladwin (55)
20/1
6m host (CHI) x rural lover (AUS) (centre stalls (IRE))
12
20.5
30/1
T: Ms K Petrick
R: P Denton (55)
30/1
4m street boss (USA) x gail (AUS) (bianconi (USA))
Race 6 - Imparja Television Nt Guineas (1600m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:33.53 (35.70)
Prizemoney: $50,000
1
2/5F
T: W A Savage
R: Lorelle Crow (58)
2/5F
3g kuroshio (AUS) x li'l miss hayley (NZ) (savabeel (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
6
9/2
T: G Clarke
R: K Gladwin (58)
9/2
3g ilovethiscity (AUS) x feesforus (AUS) (legal opinion (AUS))
3
16.5
80/1
T: D Leech
R: Casey Hunter (58)
80/1
4
19
8/1
T: D Leech
R: Ms S Wiseman (58)
8/1
3g choisir (AUS) x arctic light (AUS) (more than ready (USA))
5
19.4
100/1
T: Garry Lefoe
R: R Vigar (58)
100/1
3g americain (USA) x morelia (NZ) (bertolini (USA))
6
20.1
16/1
T: Ms K Petrick
R: W R Davis (58)
16/1
3g helmet (AUS) x purity (AUS) (ferocity (AUS))
7
24.9
30/1
T: J W Peacock
R: Wesley Cave (58)
30/1
3g shrapnel (AUS) x morethanapenny (AUS) (more than ready (USA))
8
25.1
60/1
T: Ms L Lefoe
R: P Denton (58)
60/1
3g pierro (AUS) x midnight oil (NZ) (keeper (AUS))
9
25.8
30/1
T: G Clarke
R: Brendon Davis (58)
30/1
3g manhattan rain (AUS) x black prophet (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
10
35.6
150/1
T: Philip Cole
R: J R Todd (56)
150/1
3f congrats (USA) x mnemonic (AUS) (hussonet (USA))
11
40.3
100/1
T: Philip Cole
R: Dan Morgan (58)
100/1
3g salade (AUS) x hill of roses (AUS) (tiger hill (IRE))
12
80.3
20/1
T: R G Bell
R: W Kerford (58)
20/1
3c zoustar (AUS) x laetitia (AUS) (woodman (USA))
Race 7 - Plaza Wellbeing Centre Hcp-58 (1200m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 1:09.57 (35.52)
Prizemoney: $18,000
1
3/1F
T: N W Bracken
R: Dan Morgan (56)
3/1F
3g barbados (AUS) x suncoast gem (AUS) (lion hunter (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.8
30/1
T: Terry Huish
R: Casey Hunter (59.5)
30/1
6g carbon prince (NZ) x akhaton (AUS) (akhadan (AUS))
3
5.1
11/1
T: James Bell
R: Brendon Davis (57.5)
11/1
4m danerich (AUS) x gilded rose (AUS) (gold ace (AUS))
4
5.5
9/2
T: Greg Connor
R: S Tsaikos (60)
9/2
4g commands (AUS) x sastruga (AUS) (elusive quality (USA))
5
6.2
30/1
T: George Cooke
R: R Vigar (57.5)
30/1
6
6.3
12/1
T: Garry Lefoe
R: W R Davis (57)
12/1
6g passenger (AUS) x dreamburg (AUS) (johannesburg (USA))
7
6.5
11/1
T: W A Savage
R: Lorelle Crow (58.5)
11/1
8
7
15/2
T: D Leech
R: Ms S Wiseman (56)
15/2
9
7.2
7/2
T: Ms L Lefoe
R: J R Todd (60)
7/2
4g bullet train (GB) x maghro (AUS) (lonhro (AUS))
10
8
20/1
T: M D Nyhan
R: W Kerford (59)
20/1
6g sebring (AUS) x danrego (AUS) (danzero (AUS))
11
8.2
Keysor (5)
25/1
T: Scott Westover
R: K Gladwin (59.5)
25/1
12
9.2
12/1
T: Angela Forster
R: C Spry (58)
12/1
4g manhattan rain (AUS) x arctic light (AUS) (more than ready (USA))
* Nick figures are for Australasia.