Breednet Results

WARRNAMBOOL - Thursday, December 13

Race 1 - Stockdale & Leggo Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:27.26 (36.32)
Prizemoney: $26,000
1
13/2
T: Symon Wilde
R: Damien Thornton (58)
13/2
3g domesday (AUS) x buratti (AUS) (exceed and excel (AUS))
Winning siblings: Galactic Express, Galactic Fury, Tris,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/9F
T: D K Weir
R: D Yendall (58)
4/9F
3c darci brahma (NZ) x star jasmine (NZ) (encosta de lago (AUS))
3
1.7
8/1
T: J P Salanitri
R: Dean Holland (58)
8/1
3g choisir (AUS) x immortalize (NZ) (thorn park (AUS))
4
1.9
11/1
T: M W Greig
R: Ms N Beriman (58)
11/1
3g desert king (IRE) x fleur de lion (AUS) (tale of the cat (USA))
5
2.9
10/1
T: Symon Wilde
R: A Mallyon (58)
10/1
3c camelot (GB) x theatre buff (USA) (theatrical (IRE))
6
8.1
Joule (3)
30/1
T: Daniel Bowman
R: L C Williams (58)
30/1
3g atomic (AUS) x miss occy (AUS) (octagonal (NZ))
Race 2 - Star Of The West Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:06.96 (36.36)
Prizemoney: $26,000
1
30/1
T: V L Malady
R: Jordan Childs (58.5)
30/1
5g street boss (USA) x irish charm (AUS) (tobougg (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
10/9F
T: M A O'Leary
R: J Lorensini (58.5)
10/9F
4g street boss (USA) x gold aura (AUS) (perugino (USA))
3
1.1
Campo (1)
11/4
T: G A Daffy
R: Jarrod Fry (58.5)
11/4
4g hard spun (USA) x lady chopin (AUS) (distant music (USA))
4
2.1
10/1
T: R C Bruhn
R: Damien Thornton (58.5)
10/1
4g turffontein (AUS) x deltrice (AUS) (keltrice (AUS))
5
4.3
100/1
T: Ms J Gow-Whyte
R: L C Williams (58.5)
100/1
4g ad valorem (USA) x wuji (AUS) (northern state (USA))
6
5.6
60/1
T: S R Fisher
R: Dylan Dunn (58.5)
60/1
5r atomic (AUS) x little arrows (AUS) (shagny (USA))
7
6.8
5/2
T: Aaron Purcell
R: Teodore Nugent (55)
5/2
4m equiano (FR) x blonde bombshell (NZ) (towkay (AUS))
8
9.3
100/1
T: Kaye Edwards
R: Samuel Payne (58.5)
100/1
Race 3 - Matthews Petroleum Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:12.41 (36.84)
Prizemoney: $25,000
1
25/1
T: Ms M Harry
R: Teodore Nugent (52.5)
25/1
7m u s ranger (USA) x hubba hubba (AUS) (keltrice (AUS))
Winning siblings: Hoodwinked, Nankervis,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
3
5/1
T: Matthew Cumani
R: D Yendall (58.5)
5/1
7g o'reilly (NZ) x mica's pride (AUS) (bite the bullet (USA))
3
4.5
7/1
T: Jamie Opperman
R: Jordan Childs (57.5)
7/1
3g moshe (AUS) x lady rohlon (AUS) (lonhro (AUS))
4
4.7
Madja (3)
8/11F
T: Ms S Jaensch
R: J Lorensini (58)
8/11F
4m atomic (AUS) x lanema (AUS) (mustin lake (USA))
5
6.4
10/1
T: M G Price
R: Jack Hill (58)
10/1
3g magnus (AUS) x initial venture (AUS) (hennessy (USA))
6
9.4
20/1
T: Ms J Gow-Whyte
R: Dean Holland (55.5)
20/1
5m krupt (AUS) x melcordy smile (AUS) (domesday (AUS))
7
10.2
13/2
T: Symon Wilde
R: A Mallyon (59)
13/2
4g written tycoon (AUS) x excelvision (AUS) (exceed and excel (AUS))
Race 4 - Hyland Sportswear Mdn (1700m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:47.78 (37.02)
Prizemoney: $26,000
1
2/1
T: Daniel Bowman
R: Dylan Dunn (58.5)
2/1
4g clangalang (AUS) x shezout (AUS) (secret savings (USA))
Winning siblings: Don't Dismiss, Onthetake, Uncle Danny,
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
1
66/1
T: Jason Post
R: Dean Holland (58.5)
66/1
4g red arrow (AUS) x indira morning (AUS) (indian danehill (IRE))
3
2.3
4/6F
T: M D Moroney
R: Jordan Childs (58.5)
4/6F
4g artie schiller (USA) x diamond life (AUS) (dynaformer (USA))
2018 Inglis Premier Yearling Sale Book 2
Vendor: Rushton Park, Tatura
Buyer: Withdrawn
4
4.5
10/1
T: Symon Wilde
R: A Mallyon (58.5)
10/1
4g tickets (AUS) x kunga (AUS) (jeune (GB))
5
9
Skelm (8)
12/1
T: T D Kelly
R: J Lorensini (58.5)
12/1
4g animal kingdom (USA) x lajoie (AUS) (spinning world (USA))
6
9.5
25/1
T: J G Brooks
R: J Maskiell (58.5)
25/1
4g magnus (AUS) x netra (AUS) (testa rossa (AUS))
7
9.6
150/1
T: Deanne Taylor
R: Samuel Payne (58.5)
150/1
6g wanted (AUS) x spectrum's image (AUS) (spectrum (IRE))
8
15.1
150/1
T: S R Fisher
R: Jarrod Fry (56.5)
150/1
4m keep the faith (AUS) x lady cabeelga (AUS) (kingston rule (USA))
9
22.1
150/1
T: J G Brooks
R: L C Williams (58.5)
150/1
5g wanted (AUS) x metellus (AUS) (naturalism (NZ))
10
31.1
150/1
T: Brian Lawlor
R: Lucinda Doodt (54.5)
150/1
6m stryker (AUS) x she's no flirt (AUS) (zeditave (AUS))
Race 5 - Port Fairy Folk Festival-Bm64 (1000m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(5) Time: 0:59.66 (35.18)
Prizemoney: $25,000
1
12/1
T: Ms J Gow-Whyte
R: J Benbow (57)
12/1
7m kaphero (AUS) x sorell creek (AUS) (king of kings (IRE))
Winning siblings: Stream Royale, Wonderell,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/1
T: Symon Wilde
R: J Maskiell (58)
5/1
4m floral pegasus (AUS) x forbidden (AUS) (general nediym (AUS))
3
0.9
8/1
T: W P Cerchi
R: Teodore Nugent (59.5)
8/1
8g ruwi (GB) x forewarning (AUS) (magic albert (AUS))
4
1.6
7/2F
T: J G Brooks
R: D Yendall (57.5)
7/2F
4m testa rossa (AUS) x macsplash (AUS) (rohatyn (NZ))
5
1.8
Brobak (10)
25/1
T: Krystal Trembath
R: P Marks (56.5)
25/1
6g dane shadow (AUS) x pure fire (AUS) (scenic (IRE))
6
2
13/2
T: Daniel Bowman
R: Dylan Dunn (58.5)
13/2
4g hard spun (USA) x hippy deluxe (AUS) (danehill (USA))
7
3
9/2
T: P W McKenna
R: Jordan Childs (61)
9/2
6g magnus (AUS) x flokkati (AUS) (fastnet rock (AUS))
8
5
11/2
T: N W Rees
R: Alana Kelly (54.5)
11/2
5m delightful choice (AUS) x oncilla (AUS) (king of roses (AUS))
9
7.2
15/2
T: Luke Oliver
R: Jarrod Fry (60)
15/2
5g equiano (FR) x belle artiste (AUS) (choisir (AUS))
Race 6 - Moyne Shire (Bm64) (1700m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(5) Time: 1:48.95 (36.18)
Prizemoney: $25,000
1
13/2
T: Matthew Cumani
R: Jordan Childs (57)
13/2
4m strada (AUS) x valse des fleurs (NZ) (stravinsky (USA))
Winning siblings: I Won't Dance, Senitoa,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
13/2
T: K M Elford
R: Teodore Nugent (57)
13/2
3
1
11/1
T: P A Chow
R: J Maskiell (59)
11/1
4
2
12/1
T: Peter Gelagotis
R: J Benbow (55.5)
12/1
5m darci brahma (NZ) x queen to be (AUS) (king's theatre (IRE))
5
3
Tiza (11)
15/1
T: R C Bruhn
R: Damien Thornton (55.5)
15/1
4m stryker (AUS) x chalkboard (AUS) (snippets (AUS))
6
3.2
8/1
T: Peter Hardacre
R: D Yendall (55)
8/1
5m magnus (AUS) x catch the magic (AUS) (strategic (AUS))
7
3.5
50/1
T: Peter Hardacre
R: Dean Holland (55)
50/1
4m foxwedge (AUS) x loves sarova (AUS) (carnegie (IRE))
8
3.6
12/1
T: Ms S Jaensch
R: J Lorensini (60.5)
12/1
9
3.7
15/2
T: Symon Wilde
R: A Mallyon (61)
15/2
6g purrealist (AUS) x eumeralla miss (AUS) (favorite trick (USA))
10
3.9
100/1
T: D J Cannon
R: Ms C Puls (54)
100/1
9g tough speed (USA) x dazzling vintage (AUS) (weasel clause (AUS))
11
4.1
13/4F
T: M G Price
R: Jack Hill (59)
13/4F
4g written tycoon (AUS) x rocktruder (AUS) (fastnet rock (AUS))
12
4.6
30/1
T: Aaron Purcell
R: H Coffey (59)
30/1
6g mount nelson (GB) x tottie (GB) (fantastic light (USA))
13
11.6
13/2
T: Symon Wilde
R: Jarrod Fry (59.5)
13/2
Race 7 - Port Fairy Iga Cup (1400m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:25.56 (35.92)
Prizemoney: $45,000
1
13/4
T: D K Weir
R: J Lorensini (57)
13/4
4g all too hard (AUS) x royal season (AUS) (royal academy (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/1
T: D K Weir
R: H Coffey (56.5)
11/1
5g snitzel (AUS) x inthemix (AUS) (easy rocking (AUS))
3
0.4
11/4
T: Logan McGill
R: Dean Holland (58)
11/4
6g churchill downs (AUS) x gold delta (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
0.5
8/1
T: Simon Ryan
R: Teodore Nugent (52.5)
8/1
4g bushranger (IRE) x magic by gosh (AUS) (magic albert (AUS))
5
0.7
14/1
T: Aaron Purcell
R: Jordan Childs (57)
14/1
6g tertullian (USA) x guantana (GER) (dynaformer (USA))
6
1.7
66/1
T: Aaron Purcell
R: Damien Thornton (56)
66/1
8g sebring (AUS) x tycoon milly (AUS) (last tycoon (IRE))
7
3.7
5/2F
T: M G Price
R: J Noonan (56)
5/2F
4g hard spun (USA) x fanza (AUS) (bellotto (USA))
8
3.9
30/1
T: V L Malady
R: Ms G Cartwright (54)
30/1
6g o'lonhro (AUS) x cape moss (AUS) (cape cross (IRE))
9
6.1
30/1
T: Symon Wilde
R: Ms N Beriman (54)
30/1
6m sebring (AUS) x four star princess (AUS) (general nediym (AUS))
10
7.9
30/1
T: Ms S Jaensch
R: Dylan Dunn (59.5)
30/1
7g churchill downs (AUS) x canchita (AUS) (canny lad (AUS))
11
12.4
100/1
T: J G Brooks
R: Alana Kelly (51)
100/1
5g testa rossa (AUS) x macsplash (AUS) (rohatyn (NZ))
12
14.6
80/1
T: D K Weir
R: Jack Hill (56.5)
80/1
Race 8 - Bamstone Plate (Bm70) (1300m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(5) Time: 1:19.33 (35.70)
Prizemoney: $30,000
1
9/1
T: D T O'Brien
R: Damien Thornton (60.5)
9/1
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/2
T: D K Weir
R: D Yendall (59)
11/2
4g manhattan rain (AUS) x whisper bay (AUS) (royal academy (USA))
3
3.6
12/1
T: E V Musgrove
R: Ms N Beriman (58)
12/1
7g ne coupez pas (USA) x hurricane hocky (AUS) (hurricane sky (AUS))
4
4.3
30/1
T: Aaron Purcell
R: Alana Kelly (57.5)
30/1
7g duke of marmalade (IRE) x capitalism (AUS) (royal academy (USA))
5
4.4
7/4F
T: Matthew Cumani
R: Jordan Childs (59)
7/4F
4g manhattan rain (AUS) x modave (NZ) (montjeu (IRE))
6
4.9
4/1
T: M J Williams
R: Teodore Nugent (58.5)
4/1
7
7.2
30/1
T: V L Malady
R: Jarrod Fry (58)
30/1
8g war pass (USA) x tarlaquena (NZ) (don eduardo (NZ))
8
7.3
50/1
T: D K Weir
R: J Maskiell (58)
50/1
6g oratorio (IRE) x belle of the bay (AUS) (dolphin street (FR))
9
8
12/1
T: Symon Wilde
R: A Mallyon (59.5)
12/1
6m congrats (USA) x mysteries (AUS) (rahy (USA))
10
8.2
9/1
T: Ms S Jaensch
R: J Lorensini (56.5)
9/1
11
8.3
16/1
T: P W McKenna
R: Dean Holland (60)
16/1
7g haradasun (AUS) x berryland (AUS) (redoute's choice (AUS))
12
11.6
100/1
T: D F Daffy
R: L C Williams (57.5)
100/1
* Nick figures are for Australasia.