Breednet Results

WARWICK FARM - Wednesday, April 11

Race 1 - Pride Of Dubai@coolmore Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.49 (35.03)
Prizemoney: $40,000
1
11/2
T: K A Lees
R: J R Collett (57)
11/2
2c your song (AUS) x beautiful gem (AUS) (peintre celebre (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.2
5/1
T: James Cummings
R: B Avdulla (55)
5/1
2f lonhro (AUS) x mascareri (AUS) (commands (AUS))
3
2
Altair (1)
15/4
T: C J Waller
R: J Bowman (57)
15/4
2c zoustar (AUS) x rossarita (AUS) (testa rossa (AUS))
4
2.2
Charge (3)
8/1
T: C J Waller
R: K McEvoy (57)
8/1
2c zoustar (AUS) x queen of the falls (AUS) (general nediym (AUS))
5
2.7
100/1
T: John Thompson
R: G Schofield (57)
100/1
2c pins (AUS) x eden valley (NZ) (zabeel (NZ))
6
4.2
7/1
T: P M Perry
R: J Parr (57)
7/1
2c choisir (AUS) x pure intent (AUS) (bianconi (USA))
8
4.8
11/1
T: P and P Snowden
R: B Shinn (57)
11/1
2g fastnet rock (AUS) x miss concorde (IRE) (encosta de lago (AUS))
9
5.1
13/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (55)
13/4F
Race 2 - Pluck@vinery Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:36.94 (34.94)
Prizemoney: $40,000
1
7/2
T: C J Waller
R: J Bowman (57.5)
7/2
3g makfi (GB) x skeena (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Spatsizi,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
2/1F
T: C J Waller
R: K McEvoy (56)
2/1F
3f high chaparral (IRE) x endearment (AUS) (danehill (USA))
3
2.6
5/2
T: Clare Cunningham
R: J R Collett (58.5)
5/2
3g savabeel (AUS) x prickle (NZ) (pins (AUS))
4
3.9
16/1
T: Cameron Crockett
R: J Innes Jnr (54)
16/1
3g bullet train (GB) x duchess daisy (AUS) (royal academy (USA))
5
4.7
25/1
T: C E Conners
R: Jean Van Overmeire (53)
25/1
3g time thief (AUS) x may expire (AUS) (twining (USA))
6
5.7
50/1
T: Jackson Pallot
R: J Penza (54)
50/1
3f arena (AUS) x palace capers (AUS) (archregent (CAN))
7
6.6
3/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (58)
3/1
3g civics (AUS) x storm blinka (NZ) (storm creek (USA))
8
12.6
100/1
T: David Payne
R: A Adkins (56.5)
100/1
3g reliable man (GB) x oh so royal (AUS) (danzero (AUS))
Race 3 - Ribchester New To Darley-Bm74 (1600m)
Class: Benchmark 74 Track: Good(3) Time: 1:36.81 (35.31)
Prizemoney: $40,000
1
9/2
T: C J Waller
R: L Magorrian (57.5)
9/2
3c so you think (NZ) x dark vision (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: She's Fearless,
This nick: 19 runners; 14 winners; 1 SW. Details
2
0.8
14/1
T: C J Waller
R: Chris C Williams (55)
14/1
3g your song (AUS) x ceol na sraide (IRE) (king's theatre (IRE))
3
2.3
13/2
T: James Cummings
R: J Innes Jnr (54.5)
13/2
4
2.5
5/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Jean Van Overmeire (56)
5/4F
4g wanted (AUS) x national anthem (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
5
2.7
25/1
T: P M Perry
R: Ms M Weir (56)
25/1
3g ilovethiscity (AUS) x medusa (AUS) (stratum (AUS))
6
3.3
6/1
T: Ms W Roche
R: B McDougall (53)
6/1
5m dane shadow (AUS) x ar dan (AUS) (iglesia (AUS))
7
3.5
25/1
T: M P Byers
R: Rachel Hunt (54)
25/1
7m youthful legs (USA) x evaandeva (AUS) (devaraja (NZ))
8
4.6
30/1
T: Kody Nestor
R: Chelsea Ings (53)
30/1
5g dylan thomas (IRE) x pricey (AUS) (flying spur (AUS))
9
4.8
15/1
T: Ms G Markwell
R: R Dolan (52)
15/1
3c poet's voice (GB) x dream machine (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
Race 4 - Tab (Bm74) (1300m)
Class: Benchmark 74 Track: Good(3) Time: 1:16.44 (34.19)
Prizemoney: $40,000
1
Molten (2)
12/1
T: P and P Snowden
R: B Shinn (57.5)
12/1
3g street cry (IRE) x planet rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Angel Helena,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/1
T: J M Cleary
R: J Bowman (57)
5/1
3g zariz (AUS) x gee trump (AUS) (last tycoon (IRE))
3
1.5
3/1F
T: P M Perry
R: B McDougall (54.5)
3/1F
3g sebring (AUS) x free spirited (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
1.8
9/1
T: David Pfieffer
R: C W Brown (57)
9/1
3c all american (AUS) x kvarena (AUS) (arena (AUS))
5
2.8
4/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: J Parr (56)
4/1
3g commands (AUS) x royal lineup (AUS) (viscount (AUS))
6
3.3
11/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (56)
11/1
3g helmet (AUS) x belle of new york (NZ) (stravinsky (USA))
7
3.8
15/1
T: G Portelli
R: J R Collett (54.5)
15/1
3f sebring (AUS) x miss exxi (AUS) (exceed and excel (AUS))
8
9.1
Lightz (6)
20/1
T: J and G Lee
R: A Hyeronimus (56.5)
20/1
3g sepoy (AUS) x polar success (AUS) (success express (USA))
9
12.2
9/2
T: Diane Murphy
R: K McEvoy (58)
9/2
3g lonhro (AUS) x purple (AUS) (commands (AUS))
Race 5 - Bowerman Office Furniture-Bm74 (1300m)
Class: Benchmark 74 Track: Good(3) Time: 1:16.28 (36.36)
Prizemoney: $40,000
1
14/1
T: Richard Butler
R: A Hyeronimus (57.5)
14/1
4g star witness (AUS) x extremis (AUS) (flying spur (AUS))
This nick: 24 runners; 13 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/1
T: Luke Hilton
R: Tim Clark (56)
5/1
3
1
10/1
T: G Portelli
R: B Shinn (58.5)
10/1
4h stratum (AUS) x de lightning ridge (AUS) (tale of the cat (USA))
4
1.7
11/2
T: Joseph Pride
R: J Penza (59)
11/2
4g northern meteor (AUS) x nishaani (NZ) (gold brose (AUS))
5
2.9
Braces (6)
20/1
T: G D Hickman
R: C W Brown (58)
20/1
6g duporth (AUS) x mount juliet (NZ) (o'reilly (NZ))
6
3.4
20/1
T: A P Williamson
R: J Ford (57.5)
20/1
4g dalghar (FR) x extra celestial (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
4
40/1
T: Michael Costa
R: Rachel Hunt (55.5)
40/1
4g more than ready (USA) x amelia's dream (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
6.2
7/2F
T: G R Nickson
R: J Parr (58.5)
7/2F
4g snitzel (AUS) x single rose (AUS) (irgun (USA))
9
10
Kotinos (10)
8/1
T: Nick Mitchell
R: G Schofield (56)
8/1
4g congrats (USA) x kalamata (AUS) (desert prince (IRE))
10
10.7
7/2F
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Peter Wells (58)
7/2F
5g excellent art (GB) x le sillage (AUS) (encosta de lago (AUS))
11
10.8
20/1
T: M P Tubman
R: Ms W Costin (55.5)
20/1
5h redoute's choice (AUS) x kishkat (AUS) (spinning world (USA))
Race 6 - Tab Rewards (Bm80) (1100m)
Class: Benchmark 80 Track: Good(3) Time: 1:03.02 (33.82)
Prizemoney: $40,000
1
9/10F
T: James Cummings
R: K McEvoy (58.5)
9/10F
3g street cry (IRE) x koala bear (AUS) (exceed and excel (AUS))
Winning siblings: Gumnuts, Karbors, Street Cry Success,
This nick: 14 runners; 11 winners; 1 SW. Details
2
1
10/1
T: R P Northam
R: R Thompson (57.5)
10/1
6g time thief (AUS) x octavia belle (AUS) (octagonal (NZ))
3
1.2
9/2
T: Matthew Smith
R: J R Collett (55.5)
9/2
4m krupt (AUS) x marju rani (NZ) (marju (IRE))
4
2.1
25/1
T: D K Weir
R: Deanne Panya (54.5)
25/1
5
2.6
Gadfly (6)
30/1
T: P M Perry
R: B McDougall (54.5)
30/1
6
2.7
9/1
T: Ms J Bowen
R: Rachel Hunt (50)
9/1
7
3.2
50/1
T: G P Vella
R: Ms K O'Hara (53)
50/1
5m time thief (AUS) x mixed up miss (AUS) (forest glow (USA))
8
3.4
20/1
T: Kylie Kennedy
R: Tim Clark (59)
20/1
5g encosta de lago (AUS) x sugar bay (CAN) (syncline (USA))
9
4.2
25/1
T: Benjamin Smith
R: C W Brown (59)
25/1
7g lonhro (AUS) x proclaim (NZ) (quest for fame (GB))
10
5
20/1
T: Allan Kehoe
R: A Adkins (53)
20/1
11
5.3
16/1
T: Robyn Anderson
R: B Shinn (56.5)
16/1
5g nadeem (AUS) x morecambe bay (AUS) (diatribe (AUS))
Race 7 - #theraces (Bm83) (1400m)
Class: Benchmark 83 Track: Good(3) Time: 1:22.77 (35.49)
Prizemoney: $40,000
1
9/1
T: C J Waller
R: J Bowman (60)
9/1
4g medaglia d'oro (USA) x stacked (AUS) (belong to me (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.8
15/2
T: Diane Murphy
R: G Schofield (60)
15/2
4g lonhro (AUS) x iridescente (AUS) (commands (AUS))
3
1
20/1
T: J C Coyle
R: A Hyeronimus (58.5)
20/1
9g king cugat (USA) x natural time (AUS) (naturalism (NZ))
4
1.1
9/1
T: S P Nichols
R: Jean Van Overmeire (53)
9/1
5
2.1
3/1F
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (55.5)
3/1F
5g shinzig (AUS) x schmooze (AUS) (canny lad (AUS))
6
2.2
13/4
T: James Cummings
R: C W Brown (58.5)
13/4
5m street cry (IRE) x renaissance (AUS) (lonhro (AUS))
7
3
12/1
T: L J Bridge
R: Tim Clark (53.5)
12/1
5g duporth (AUS) x one true love (AUS) (galileo (IRE))
8
3.1
Sofin (10)
25/1
T: S D Fry
R: J Penza (56)
25/1
7m casino prince (AUS) x tomescu (AUS) (galileo (IRE))
9
4.9
30/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Rachel Hunt (54.5)
30/1
5m al maher (AUS) x amulette (GB) (mark of esteem (IRE))
10
6.4
25/1
T: K A Lees
R: B Shinn (57)
25/1
3f high chaparral (IRE) x zutara (AUS) (encosta de lago (AUS))
11
6.8
50/1
T: Ms S Grills
R: A Adkins (53.5)
50/1
7g al maher (AUS) x constance (IRE) (machiavellian (USA))
12
7.8
100/1
T: G W Murray
R: G Buckley (59)
100/1
7g darci brahma (NZ) x bye bye affair (USA) (black tie affair (IRE))
13
8.8
14/1
T: David Fletcher
R: K McEvoy (61)
14/1
14
10.1
12/1
T: Lloyd Kennewell
R: J R Collett (56)
12/1
5m monaco consul (NZ) x lady gracious (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 8 - Tab.Com.Au (Bm76) (1200m)
Class: Benchmark 76 Track: Good(3) Time: 1:10.31 (34.00)
Prizemoney: $40,000
1
Resin (5)
2/1F
T: James Cummings
R: G Schofield (58)
2/1F
Winning siblings: Bezel, Lesage,
This nick: 33 runners; 27 winners; 4 SW. Details
2
0.5
6/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (60)
6/1
4m beneteau (AUS) x hussterics (AUS) (hussonet (USA))
3
0.9
10/1
T: P M Farrell
R: B Shinn (56.5)
10/1
4m al maher (AUS) x al sahra (AUS) (desert sun (GB))
4
1.1
12/1
T: Michelle Ritchie
R: Ms J Taylor (54)
12/1
4m duporth (AUS) x baby boom (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
1.7
9/1
T: P M Perry
R: J R Collett (59.5)
9/1
4m uncle mo (USA) x royal dance (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
2.6
15/1
T: K Dryden and S Collings
R: Rachel Hunt (50)
15/1
6m zizou (AUS) x mardi's magic (AUS) (kenny's best pal (AUS))
7
2.9
5/1
T: K A Lees
R: Jean Van Overmeire (58.5)
5/1
8
3.1
14/1
T: K A Lees
R: C W Brown (54.5)
14/1
3f teofilo (IRE) x dshizzl (AUS) (marju (IRE))
9
3.3
15/2
T: R J Quinton
R: A Adkins (55)
15/2
4m dream ahead (USA) x cangino (AUS) (perugino (USA))
10
7.2
25/1
T: Richard Litt
R: Ms K O'Hara (55.5)
25/1
5m exceed and excel (AUS) x queenofthefaeries (AUS) (dubai destination (USA))
* Nick figures are for Australasia.