Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, April 18
Singapore
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore
Saturday, March 20
Singapore

SINGAPORE - Sunday, March 3

Race 1 - Hcp (C5) (1000m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:00.60 (36.34)
Prizemoney: $30,000
1
25/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (50)
25/1
4m burgundy (NZ) x paraiba (NZ) (faltaat (USA))
Winning siblings: Anchorman, Burgundy Rose,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/1F
T: J Peters
R: D Moor (57)
11/1F
3g denman (AUS) x lucha libre (NZ) (pins (AUS))
3
0.3
100/1
T: H W Tan
R: T H Koh (52.5)
100/1
4g tale of the cat (USA) x elle point (USA) (distorted humor (USA))
4
1.2
My Win (5)
80/1
T: H W Tan
R: S John (54.5)
80/1
3g casino prince (AUS) x bolognaise (AUS) (perugino (USA))
5
2.2
66/1
T: C T Kuah
R: I Azhar (54)
66/1
6g buffalo man (CAN) x dramatic duchess (NZ) (drama critic (USA))
6
2.4
50/1
T: D Kok
R: R Woodworth (57)
50/1
4g hinchinbrook (AUS) x rapala (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
2.5
40/1
T: H Takaoka
R: C C Wong (51.5)
40/1
10g king kamehameha (JPN) x atarama (IRE) (sadler's wells (USA))
8
3.5
Rory (12)
300/1
T: D Meagher
R: C S Chin (50)
300/1
9g rusty spur (USA) x sister sam (NZ) (vain promise (AUS))
9
10.8
400/1
T: M Yusof
R: N Zyrul (53.5)
400/1
11g umatilla (NZ) x volusia (AUS) (zeditave (AUS))
10
11.3
300/1
T: K S Tan
R: A Syahir (56.5)
300/1
11
12.6
50/1
T: L Khoo
R: G Boss (52.5)
50/1
6g gorky park (NZ) x moyvore (NZ) (grosvenor (NZ))
Race 2 - Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 0:59.59 (35.57)
Prizemoney: $75,000
1
11/1F
T: K Y Young
R: R Woodworth (57)
11/1F
3g big brown (USA) x defying gravity (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Defying Luck, Gravity Force, Levitate,
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.3
20/1
T: D Meagher
R: T See (56)
20/1
3g duporth (AUS) x saunter (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
5.6
50/1
T: J Lim
R: M Ewe (56)
50/1
3g al maher (AUS) x katellie (AUS) (fomalhaut (USA))
4
6.9
66/1
T: Ms D Logan
R: M Rodd (57)
66/1
3g helmet (AUS) x dibella (AUS) (lonhro (AUS))
6
8.4
Montrer (14)
500/1
T: K S Tan
R: M Kellady (57)
500/1
3g showcasing (GB) x silk spurs (AUS) (flying spur (AUS))
7
9.2
150/1
T: K S Tan
R: C C Wong (57)
150/1
3g showcasing (GB) x tempranillo (NZ) (faltaat (USA))
8
9.3
100/1
T: D Meagher
R: Callan Murray (57)
100/1
3g foxwedge (AUS) x infinito (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
9.4
500/1
T: C I Brown
R: D Moor (57)
500/1
3g ekraar (USA) x brooklyn roads (NZ) (bertolini (USA))
10
11.2
150/1
T: D Meagher
R: I Saifudin (57)
150/1
3g reliable man (GB) x final view (NZ) (st. petersburg (AUS))
11
12.5
100/1
T: L Dragon
R: J Powell (57)
100/1
3g husson (ARG) x naivety (AUS) (commands (AUS))
12
16
300/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (54)
300/1
3g towkay (AUS) x centaine gu li (NZ) (centaine (AUS))
Race 3 - Hcp (C4) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:06.03 (30.04)
Prizemoney: $50,000
1
20/1F
T: L Dragon
R: S John (58)
20/1F
4g bullbars (AUS) x blancpain (NZ) (generous (IRE))
Winning siblings: Le Brassus, Villeret,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2018 NZB Ready To Run Sale of 2YOs
$29,000
Vendor: Te Runga Stud Ltd
Buyer: Macau Jockey Club
2
4.3
40/1
T: K S Tan
R: C C Wong (51.5)
40/1
7g swiss ace (AUS) x lily (NZ) (one cool cat (USA))
3
4.5
30/1
T: R Le Grange
R: J P Van Der Merwe (58)
30/1
4g master of hounds (USA) x malibuwed (USA) (malibu moon (USA))
4
6.8
60/1
T: Zl Mok
R: R Iskandar (54)
60/1
4g globetrotter (USA) x inertia (AUS) (belong to me (USA))
5
7.8
50/1
T: K Y Young
R: Callan Murray (56)
50/1
3g myboycharlie (IRE) x cha cha chestnut (AUS) (elusive quality (USA))
6
8.6
100/1
T: M W Walker
R: N Zyrul (52.5)
100/1
7g tavistock (NZ) x shock (NZ) (keeper (AUS))
7
9.1
80/1
T: J Peters
R: D Moor (58)
80/1
4m red giant (USA) x conferencia (AUS) (more than ready (USA))
8
10.4
Dash (1)
40/1
T: R B Marsh
R: T H Koh (57)
40/1
5g kaphero (AUS) x best of you (AUS) (canny lad (AUS))
9
10.9
300/1
T: Ms D Logan
R: N Hanafi (49.5)
300/1
5g gemologist (USA) x lemon pop lassie (USA) (lemon drop kid (USA))
10
11.4
100/1
T: S Burridge
R: T See (56)
100/1
4g lemon drop kid (USA) x tustarta (USA) (trempolino (USA))
11
12.2
200/1
T: M Yusof
R: A Syahir (54)
200/1
7g zebedee (GB) x nelly's glen (GB) (efisio (GB))
Race 4 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.54 (35.44)
Prizemoney: $20,000
1
66/1
T: D Meagher
R: Callan Murray (57.5)
66/1
4g snitzel (AUS) x gymea lily (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Winning siblings: All From Scrap, Dr Copper, Fiddlestick,
This nick: 17 runners; 13 winners; 2 SW. Details
2
1.5
40/1
T: J Saimee
R: I Amirul (55.5)
40/1
4g o'reilly (NZ) x joy (NZ) (pins (AUS))
3
2.3
25/1
T: M W Walker
R: D Moor (55)
25/1
3g showcasing (GB) x tiaralae (AUS) (beautiful crown (USA))
4
2.5
500/1
T: H W Tan
R: J P Van Der Merwe (55)
500/1
3g dick turpin (IRE) x dirty vegas (AUS) (lucky owners (NZ))
4
2.5
60/1
T: S Gray
R: M Rodd (57.5)
60/1
4g your song (AUS) x trading halt (AUS) (econsul (NZ))
6
2.8
500/1
T: J Tan
R: S Shafrizal (55.5)
500/1
5g the factor (USA) x seeking luck (USA) (seeking the gold (USA))
7
4.1
300/1
T: M W Walker
R: G Boss (57.5)
300/1
4g redoute's choice (AUS) x all enfield (AUS) (red ransom (USA))
8
4.6
11/1F
T: J O'Hara
R: I Saifudin (57.5)
11/1F
4g pins (AUS) x disneyland (NZ) (o'reilly (NZ))
9
5.1
400/1
T: J O'Hara
R: R Iskandar (53.5)
400/1
4g coats choice (AUS) x gypsy wind (NZ) (hawkeye (IRE))
10
5.6
500/1
T: K Y Young
R: M Ewe (56.5)
500/1
4g commands (AUS) x nobody gets (AUS) (forestry (USA))
11
6.1
100/1
T: S Gray
R: V Duric (57.5)
100/1
4g burgundy (NZ) x mya (AUS) (desert king (IRE))
12
6.3
300/1
T: J O'Hara
R: R Woodworth (56)
300/1
4m von costa de hero (AUS) x offer me jewels (AUS) (court of jewels (NZ))
Race 5 - Kranji Stakes (D) (1400m)
Class: Restricted Track: Good Time: 1:23.11 (36.10)
Prizemoney: $38,000
1
40/1
T: R Le Grange
R: Ben Thompson (58)
40/1
5g o'reilly (NZ) x toss up (NZ) (zabeel (NZ))
Winning siblings: Aegon, Even Chance, Riverfalls,
This nick: 61 runners; 44 winners; 3 SW. Details
2017 NZB Select Yearling Sale
$200,000
Vendor: Waikato Stud Ltd
Buyer: Mr RA James
2
0.8
30/1
T: R B Marsh
R: T See (57)
30/1
4g arlington (AUS) x timecutter (AUS) (ready's image (USA))
3
3.8
150/1
T: C T Kuah
R: I Azhar (56.5)
150/1
5g lilbourne lad (IRE) x piacenza (IRE) (darshaan (IRE))
4
4
Redoubt (11)
66/1
T: J Lim
R: T H Koh (55.5)
66/1
5
5.3
50/1
T: S Gray
R: I Amirul (56)
50/1
6g handsome ransom (AUS) x finissima (AUS) (fasliyev (USA))
6
5.5
100/1
T: S Gray
R: V Duric (58)
100/1
7g time thief (AUS) x tycoon tess (AUS) (last tycoon (IRE))
7
6.3
150/1
T: D Hill
R: Y Salim (55)
150/1
6g nicconi (AUS) x quiz queen (NZ) (defensive play (USA))
8
7.1
300/1
T: J Lim
R: M Ewe (55.5)
300/1
6g fastnet rock (AUS) x most striking (USA) (giant's causeway (USA))
9
8.1
25/1F
T: J Peters
R: D Moor (58)
25/1F
4g kodiac (GB) x causeway charm (USA) (giant's causeway (USA))
10
8.4
40/1
T: C I Brown
R: M Rodd (58)
40/1
4g tavistock (NZ) x half irish (NZ) (half iced (USA))
11
8.9
300/1
T: L Khoo
R: W S Chan (53.5)
300/1
4g thewayyouare (USA) x fairy fingers (NZ) (king's chapel (AUS))
12
9.4
100/1
T: M W Walker
R: N Zyrul (55)
100/1
5g alamosa (NZ) x danewhisper (AUS) (danehill (USA))
13
10.2
150/1
T: M W Walker
R: Callan Murray (58)
150/1
4g pour moi (IRE) x november rain (NZ) (stravinsky (USA))
14
17.2
50/1
T: L Khoo
R: A Syahir (54)
50/1
Race 6 - Hcp (C5) (1800m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:49.10 (48.26)
Prizemoney: $30,000
1
30/1
T: C T Kuah
R: I Azhar (55)
30/1
4g alamosa (NZ) x anne carina (NZ) (danske (NZ))
Winning siblings: Burning Energy, Tegwin, Winkler,
This nick: 7 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
0.1
50/1
T: S Gray
R: C C Wong (56.5)
50/1
4g shocking (AUS) x bendelta (NZ) (perfectly ready (AUS))
3
0.6
50/1
T: H Takaoka
R: S John (55.5)
50/1
4g nakayama festa (JPN) x kashima flower (JPN) (hector protector (USA))
4
1.1
300/1
T: J Saimee
R: M Nizar (52)
300/1
5
2.6
25/1
T: C I Brown
R: M Rodd (56.5)
25/1
4g fast company (IRE) x sawahill (GB) (diktat (GB))
6
2.7
25/1
T: M W Walker
R: G Boss (57)
25/1
3g minstrel court (AUS) x zabba (NZ) (zabeel (NZ))
7
4
25/1F
T: J Saimee
R: F Yusoff (51.5)
25/1F
5g darci brahma (NZ) x molly coco (NZ) (savabeel (AUS))
8
4.1
100/1
T: C T Kuah
R: Ben Thompson (51)
100/1
4g gingerbread man (AUS) x fontaine's fantasy (AUS) (general nediym (AUS))
9
6.1
50/1
T: L Khoo
R: I Amirul (50)
50/1
10
13.6
200/1
T: J Tan
R: D Moor (56)
200/1
4g americain (USA) x half eight (AUS) (octagonal (NZ))
11
14.4
150/1
T: D Kok
R: R Woodworth (54)
150/1
5g hussonet (USA) x whiskered rose (AUS) (catbird (AUS))
Race 7 - Kranji Stakes (C) (1000m)
Class: Restricted Track: Synthetic Time: 0:59.44 (36.26)
Prizemoney: $70,000
1
12/1F
T: M W Walker
R: I Amirul (57.5)
12/1F
5g sakhee's secret (GB) x london welsh (GB) (cape cross (IRE))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
30/1
T: R Le Grange
R: M Rodd (59.5)
30/1
3
3
40/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (55)
40/1
4g mossman (AUS) x autumnconcerto (AUS) (hussonet (USA))
4
3.1
25/1
T: D Kok
R: Y Salim (56.5)
25/1
5
5.1
60/1
T: D Meagher
R: C S Chin (56.5)
60/1
5h invincible spirit (IRE) x cabaret (IRE) (sadler's wells (USA))
6
5.6
100/1
T: J Saimee
R: F Yusoff (51)
100/1
6g showcasing (GB) x hermitage (NZ) (generous (IRE))
7
6.4
66/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (59.5)
66/1
5g showcasing (GB) x molly's dolly (NZ) (bertolini (USA))
8
6.7
150/1
T: K S Tan
R: T H Koh (52.5)
150/1
6g swiss ace (AUS) x poetic music (NZ) (stravinsky (USA))
9
8
100/1
T: K S Tan
R: C C Wong (56.5)
100/1
4g orpen (USA) x enchanted miss (ARG) (luhuk (USA))
10
8.8
100/1
T: D Koh
R: R Woodworth (56.5)
100/1
8g california dane (AUS) x aspirant (AUS) (native aspen (USA))
12
10.8
200/1
T: D Koh
R: N Hanafi (54)
200/1
5g snitzel (AUS) x forced to tango (AUS) (general nediym (AUS))
Race 8 - Hcp (C4) (1600m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:34.81 (47.37)
Prizemoney: $50,000
1
20/1
T: C I Brown
R: M Rodd (56)
20/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
60/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (56.5)
60/1
4g tavistock (NZ) x limbea (NZ) (zabeel (NZ))
3
1.8
200/1
T: C I Brown
R: Ben Thompson (56)
200/1
5g high chaparral (IRE) x kurylenko (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
2.3
Alamak (14)
40/1
T: M Clements
R: J P Van Der Merwe (53.5)
40/1
4g alamosa (NZ) x castellina (NZ) (zabeel (NZ))
5
3.1
66/1
T: M W Walker
R: G Boss (56.5)
66/1
5g savabeel (AUS) x kinsella (AUS) (shamardal (USA))
6
3.9
16/1F
T: D L Freedman
R: D Moor (57)
16/1F
3g animal kingdom (USA) x intimation (AUS) (hussonet (USA))
7
5.4
300/1
T: S Burridge
R: I Amirul (53.5)
300/1
5g pendragon (NZ) x reglisse (NZ) (zabeel (NZ))
8
5.9
150/1
T: L Khoo
R: C S Chin (51.5)
150/1
9
9.4
200/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (55.5)
200/1
6g o'reilly (NZ) x tiptoes (NZ) (pins (AUS))
10
9.9
150/1
T: S Burridge
R: I Saifudin (57)
150/1
5g o'reilly (NZ) x ethics (AUS) (zabeel (NZ))
11
10.4
150/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (56.5)
150/1
4g fastnet rock (AUS) x donatella (IRE) (sadler's wells (USA))
12
12.4
66/1
T: M W Walker
R: Callan Murray (56.5)
66/1
13
12.9
40/1
T: D Meagher
R: T See (56)
40/1
4g exceed and excel (AUS) x strawberry field (AUS) (encosta de lago (AUS))
14
14.9
100/1
T: J Lim
R: K A'isisuhairi (55)
100/1
4g commands (AUS) x fleet riane (AUS) (barely a moment (AUS))
Race 9 - Kranji Stakes (C) (1000m)
Class: Restricted Track: Synthetic Time: 0:59.32 (35.87)
Prizemoney: $70,000
1
100/1
T: H W Tan
R: I Amirul (54.5)
100/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
8/1F
T: J Peters
R: M Rodd (58)
8/1F
4g vocalised (USA) x tense (IRE) (invincible spirit (IRE))
3
1.5
100/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (58)
100/1
4g sepoy (AUS) x pandoro de lago (IRE) (encosta de lago (AUS))
4
2.5
20/1
T: D L Freedman
R: D Moor (59.5)
20/1
5g lonhro (AUS) x full figure (USA) (polish numbers (USA))
5
3
66/1
T: J Saimee
R: F Yusoff (51)
66/1
4g all american (AUS) x celadon (NZ) (danehill (USA))
6
3.5
200/1
T: R Le Grange
R: J P Van Der Merwe (56.5)
200/1
4g denman (AUS) x boat quay (AUS) (belong to me (USA))
7
4.5
100/1
T: C I Brown
R: Ben Thompson (58)
100/1
4g denman (AUS) x iltizaam (AUS) (exceed and excel (AUS))
8
5
300/1
T: D Kok
R: Y Salim (56.5)
300/1
9
5.1
Biraz (4)
100/1
T: D Meagher
R: A Syahir (55.5)
100/1
6g per incanto (USA) x tap 'n' gap (NZ) (spectatorial (AUS))
10
6.4
Kratos (6)
100/1
T: J O'Hara
R: I Saifudin (58)
100/1
5g guillotine (NZ) x finishing school (AUS) (royal academy (USA))
11
7.4
500/1
T: J Peters
R: K A'isisuhairi (55)
500/1
5g exceed and excel (AUS) x charmview (AUS) (royal academy (USA))
12
8.7
150/1
T: D Koh
R: C C Wong (59.5)
150/1
7g kitten's joy (USA) x atlantic beauty (USA) (stormy atlantic (USA))
* Nick figures are for Australasia.