Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore
Saturday, March 20
Singapore

SINGAPORE - Sunday, June 30

Race 1 - Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:24.10 (34.98)
Prizemoney: $30,000
1
100/1
T: L Dragon
R: S John (59)
100/1
Winning siblings: Jimmy Says Yes,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
66/1
T: M W Walker
R: R Zawari (57.5)
66/1
3g alamosa (NZ) x broadway express (AUS) (snitzel (AUS))
3
2.8
200/1
T: M W Walker
R: I Azhar (54.5)
200/1
4m burgundy (NZ) x breezed (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
4
3
Plato (6)
25/1F
T: J O'Hara
R: D Moor (59.5)
25/1F
4h pierro (AUS) x skates (AUS) (danehill (USA))
5
3.5
40/1
T: K S Tan
R: W H Kok (55.5)
40/1
7g dark angel (IRE) x belle rebelle (IRE) (in the wings (GB))
6
4
100/1
T: D Meagher
R: M Zaki (60)
100/1
5g magic albert (AUS) x bella cassani (AUS) (testa rossa (AUS))
7
4.1
66/1
T: C T Kuah
R: T H Koh (58)
66/1
5g lilbourne lad (IRE) x piacenza (IRE) (darshaan (IRE))
8
5.4
400/1
T: H Takaoka
R: A Syahir (57)
400/1
5g king halo (JPN) x morning run (JPN) (manhattan cafe (JPN))
9
5.6
300/1
T: S Gray
R: R Iskandar (60)
300/1
7g time thief (AUS) x tycoon tess (AUS) (last tycoon (IRE))
10
9.1
300/1
T: J Saimee
R: S Noh (58)
300/1
4g beautiful crown (USA) x lady of love (AUS) (lago delight (AUS))
11
15.1
300/1
T: Ms D Logan
R: Joseph Azzopardi (55)
300/1
5g gemologist (USA) x lemon pop lassie (USA) (lemon drop kid (USA))
12
16.1
500/1
T: L Khoo
R: G Boss (59)
500/1
4g sufficient (NZ) x sabio lass (NZ) (carnegie (IRE))
13
16.6
100/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (57)
100/1
3g all american (AUS) x rainbow queen (AUS) (royal academy (USA))
14
17.6
Zman (5)
100/1
T: K Y Young
R: S Shafrizal (58)
100/1
Race 2 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:11.27 (35.42)
Prizemoney: $75,000
1
Bushido (10)
20/1F
T: M Clements
R: D Moor (54.5)
20/1F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
40/1
T: L Khoo
R: G Boss (57)
40/1
3g coats choice (AUS) x ashberg (NZ) (bigstone (IRE))
3
0.7
20/1F
T: J Lim
R: T H Koh (56)
20/1F
3g street boss (USA) x georgian queen (AUS) (elvstroem (AUS))
4
1.2
30/1
T: D Meagher
R: W H Kok (54)
30/1
5
1.5
Tell Me (12)
400/1
T: K S Tan
R: C C Wong (50)
400/1
6
4
300/1
T: S Baertschiger
R: N Zyrul (49.5)
300/1
2g burgundy (NZ) x lottery (NZ) (carnegie (IRE))
7
4.5
50/1
T: D Kok
R: F Yusoff (53)
50/1
3g super easy (NZ) x sade (NZ) (savabeel (AUS))
8
6.3
80/1
T: S Gray
R: Ben Thompson (57)
80/1
3g road to rock (AUS) x power (NZ) (electronic zone (USA))
9
6.5
300/1
T: S Burridge
R: T Rehaizat (56)
300/1
3g more than ready (USA) x imanun (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
9.3
150/1
T: H W Tan
R: Callan Murray (55.5)
150/1
3f the factor (USA) x more than promised (USA) (more than ready (USA))
11
9.6
Newton (5)
100/1
T: S Gray
R: V Duric (57)
100/1
12
10.1
400/1
T: M Clements
R: Joseph Azzopardi (57)
400/1
13
10.9
100/1
T: D Kok
R: R Iskandar (46.5)
100/1
2g roc de cambes (NZ) x en garde (NZ) (duelled (AUS))
14
11.7
200/1
T: J Tan
R: Marc R Lerner (55.5)
200/1
3f not a single doubt (AUS) x true malt (AUS) (elusive quality (USA))
Race 3 - Hcp (C4) (1000m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 0:59.32 (35.72)
Prizemoney: $50,000
1
20/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (57.5)
20/1
4g exceed and excel (AUS) x strawberry field (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Almighty, Meadow, Superare,
This nick: 56 runners; 40 winners; 7 SW. Details
2
0.8
60/1
T: K Y Young
R: W H Kok (54)
60/1
5g darci brahma (NZ) x amaryllis (NZ) (red ransom (USA))
3
3.8
30/1
T: M W Walker
R: I Azhar (55.5)
30/1
4g o'reilly (NZ) x pin up (NZ) (pins (AUS))
4
4.3
60/1
T: M W Walker
R: R Zawari (58)
60/1
5m time thief (AUS) x six o'clock rock (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
4.8
66/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (58.5)
66/1
6
5.3
Kratos (1)
80/1
T: J O'Hara
R: T H Koh (59)
80/1
5g guillotine (NZ) x finishing school (AUS) (royal academy (USA))
7
5.8
40/1
T: D Koh
R: S Noh (57)
40/1
5g dylan thomas (IRE) x joie de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
5.9
Ottawa (2)
20/1F
T: J Peters
R: M Rodd (59.5)
20/1F
5g foxwedge (AUS) x marie soleil (USA) (louis quatorze (USA))
9
6.1
200/1
T: K Y Young
R: J See (50)
200/1
4g niagara (AUS) x murphy's cash (AUS) (aucash (AUS))
10
8.1
200/1
T: K S Tan
R: C C Wong (56.5)
200/1
4g orpen (USA) x enchanted miss (ARG) (luhuk (USA))
11
16.9
100/1
T: J Saimee
R: K A'isisuhairi (50.5)
100/1
4g align (AUS) x perfect set (AUS) (reset (AUS))
Race 4 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.74 (35.20)
Prizemoney: $75,000
1
80/1
T: D Kok
R: M Zaki (50)
80/1
2c showcasing (GB) x keeper coming (NZ) (keeper (AUS))
Winning siblings: Colorado Bay, Keep On Coming,
This nick: 11 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.8
14/1
T: S Burridge
R: W H Kok (54)
14/1
3g so you think (NZ) x reglisse (NZ) (zabeel (NZ))
3
3.3
12/1F
T: S Gray
R: V Duric (57)
12/1F
3g sebring (AUS) x empress milly (AUS) (stratum (AUS))
4
3.8
Sky Eye (12)
100/1
T: L Dragon
R: N Zyrul (49.5)
100/1
2g per incanto (USA) x centaine gu li (NZ) (centaine (AUS))
5
4.6
50/1
T: M W Walker
R: K A'isisuhairi (50)
50/1
2g makfi (GB) x shamabelle (NZ) (shamardal (USA))
6
6.1
150/1
T: K S Tan
R: Callan Murray (57)
150/1
7
6.3
400/1
T: S Burridge
R: T Rehaizat (56)
400/1
3g hussonet (USA) x tevez (AUS) (street cry (IRE))
8
7.3
300/1
T: J Saimee
R: J P Van Der Merwe (50)
300/1
2c ocean park (NZ) x chico (NZ) (high chaparral (IRE))
9
8.1
100/1
T: D Meagher
R: Ben Thompson (57)
100/1
3g snippetson (AUS) x moving (AUS) (desert style (IRE))
10
8.9
50/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
50/1
3g turffontein (AUS) x night sky dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
11
18.2
400/1
T: H W Tan
R: Marc R Lerner (55.5)
400/1
3f captain rio (GB) x la bella rouge (NZ) (green perfume (USA))
12
27
200/1
T: J O'Hara
R: R Iskandar (51.5)
200/1
3g cockney rebel (IRE) x forest fire (SWE) (never so bold (IRE))
Race 5 - Hcp (C4) (2000m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 2:03.34 (26.01)
Prizemoney: $50,000
1
100/1
T: J Saimee
R: C C Wong (51)
100/1
5g darci brahma (NZ) x molly coco (NZ) (savabeel (AUS))
Winning siblings: De Chine, Ronnani,
This nick: 9 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.2
Tigress (13)
100/1
T: D L Freedman
R: R Iskandar (47)
100/1
3f uncle mo (USA) x fly me home (AUS) (flying spur (AUS))
3
0.4
20/1
T: S Baertschiger
R: N Zyrul (57)
20/1
4g tavistock (NZ) x limbea (NZ) (zabeel (NZ))
4
0.5
30/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (54.5)
30/1
5g matsurida gogh (JPN) x excellent biko (JPN) (french deputy (USA))
5
0.6
Larry (12)
200/1
T: S Gray
R: I Amirul (49.5)
200/1
4g mastercraftsman (IRE) x larrinka (NZ) (volksraad (GB))
6
1.1
16/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (58.5)
16/1F
5m sufficient (NZ) x beaver (NZ) (kashani (USA))
7
1.3
100/1
T: C I Brown
R: Ben Thompson (57.5)
100/1
8
3.1
200/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (51)
200/1
5m storming home (GB) x toshi the mika (JPN) (polish navy (USA))
9
3.9
Alamak (4)
40/1
T: M Clements
R: K A'isisuhairi (56)
40/1
4g alamosa (NZ) x castellina (NZ) (zabeel (NZ))
10
4.4
150/1
T: R Le Grange
R: J P Van Der Merwe (52.5)
150/1
5g galileo (IRE) x adoration (USA) (exclusive native (USA))
11
5.4
300/1
T: S Gray
R: T Krisna (50)
300/1
4g time thief (AUS) x red rhonda (AUS) (general nediym (AUS))
12
7.2
50/1
T: J O'Hara
R: J Powell (55.5)
50/1
4g pins (AUS) x singasong (NZ) (danasinga (AUS))
Race 6 - Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:24.12 (35.89)
Prizemoney: $30,000
1
66/1
T: M W Walker
R: I Azhar (57.5)
66/1
5g coats choice (AUS) x explain (NZ) (success express (USA))
Winning siblings: Aide Memoire, La Capiche, She's A Tomboy,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
25/1F
T: Zl Mok
R: R Woodworth (56.5)
25/1F
5g helmet (AUS) x tricolore (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
3.3
Archie (1)
50/1
T: J Saimee
R: F Yusoff (55.5)
50/1
5
3.8
100/1
T: C I Brown
R: Ben Thompson (55.5)
100/1
4g fast company (IRE) x sawahill (GB) (diktat (GB))
6
3.9
50/1
T: J Lim
R: T H Koh (58.5)
50/1
7
4.7
66/1
T: J Saimee
R: M Rodd (59)
66/1
6g street cry (IRE) x arapaho miss (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
5
100/1
T: D Kok
R: J See (56.5)
100/1
4g hinchinbrook (AUS) x rapala (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
5.5
50/1
T: S Gray
R: W H Kok (56.5)
50/1
3g high chaparral (IRE) x ah ha (NZ) (encosta de lago (AUS))
10
5.6
100/1
T: S Burridge
R: Joseph Azzopardi (59.5)
100/1
4g husson (ARG) x queen of peace (AUS) (redoute's choice (AUS))
11
6.1
50/1
T: C T Kuah
R: T Rehaizat (58)
50/1
4g alamosa (NZ) x anne carina (NZ) (danske (NZ))
12
7.1
200/1
T: J Lim
R: M Ewe (56)
200/1
6g fastnet rock (AUS) x most striking (USA) (giant's causeway (USA))
13
7.3
100/1
T: M Clements
R: R Iskandar (56.5)
100/1
3f playing god (AUS) x mia myth (AUS) (don't say halo (USA))
14
8.6
50/1
T: J Saimee
R: M Nizar (52.5)
50/1
4g pour moi (IRE) x special belt (NZ) (pentire (GB))
Race 7 - Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:09.98 (34.59)
Prizemoney: $85,000
1
50/1
T: D L Freedman
R: W H Kok (51)
50/1
4g hard spun (USA) x lady of letters (AUS) (geiger counter (USA))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
100/1
T: M Clements
R: R Iskandar (47)
100/1
4g makfi (GB) x doduo (AUS) (danehill (USA))
3
0.4
30/1
T: H W Tan
R: C C Wong (52.5)
30/1
4h magnus (AUS) x penny opera (NZ) (danasinga (AUS))
4
0.9
50/1
T: C I Brown
R: J P Van Der Merwe (51)
50/1
4m reliable man (GB) x asciano miss (AUS) (jet spur (AUS))
5
1.4
50/1
T: M W Walker
R: D Moor (52.5)
50/1
5g o'reilly (NZ) x mexican rose (NZ) (volksraad (GB))
6
2.2
100/1
T: M W Walker
R: I Azhar (53.5)
100/1
7g keeper (AUS) x flying florence (NZ) (centaine (AUS))
7
2.3
300/1
T: S Baertschiger
R: N Zyrul (49.5)
300/1
8g dane shadow (AUS) x kisma (AUS) (snippets (AUS))
8
2.4
Biraz (4)
25/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (54)
25/1
6g per incanto (USA) x tap 'n' gap (NZ) (spectatorial (AUS))
9
3.2
66/1
T: M Clements
R: Joseph Azzopardi (54.5)
66/1
10
3.7
100/1
T: C I Brown
R: I Amirul (50.5)
100/1
5g so you think (NZ) x modonna (AUS) (more than ready (USA))
11
5.5
150/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (52.5)
150/1
4g super easy (NZ) x vital choice (AUS) (stratum (AUS))
12
6.5
Target (11)
400/1
T: D Meagher
R: A Syahir (51)
400/1
6g war front (USA) x temperence gift (USA) (kingmambo (USA))
13
7
25/1F
T: H W Tan
R: Marc R Lerner (57)
25/1F
5g mossman (AUS) x lillabiddy (AUS) (nediym (IRE))
14
7.3
150/1
T: H W Tan
R: T H Koh (51)
150/1
5g tribal rule (USA) x stacie's smile (USA) (lemon drop kid (USA))
Race 8 - Hcp (C4) (1000m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:00.15 (35.61)
Prizemoney: $50,000
1
30/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (56.5)
30/1
3g super easy (NZ) x posh bec (NZ) (le bec fin (NZ))
Winning siblings: Bonny Lass, Way Too Easy,
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2019 NZB Karaka Book 3
$15,000
Vendor: Hallmark Stud
Buyer: Mr DW Mayers
2019 NZB Ready To Run Sale
$80,000
Vendor: Kaipira Lodge Limited
Buyer: Mr Tao Gu
2
0.1
12/1F
T: M W Walker
R: V Duric (57.5)
12/1F
4g all too hard (AUS) x black minx (NZ) (lonhro (AUS))
3
0.2
150/1
T: D Meagher
R: Marc R Lerner (56)
150/1
5g bel esprit (AUS) x spinelli (AUS) (spinning world (USA))
4
1
30/1
T: D Meagher
R: F Yusoff (55)
30/1
6g kaphero (AUS) x solamina (AUS) (scenic (IRE))
5
2.8
30/1
T: L Dragon
R: S John (60)
30/1
4g your song (AUS) x gladtobehome (AUS) (haradasun (AUS))
6
2.9
80/1
T: M W Walker
R: M M Firdaus (58.5)
80/1
7
3.4
40/1
T: J O'Hara
R: A Syahir (55)
40/1
8
3.9
150/1
T: J Peters
R: I Amirul (54.5)
150/1
4g dalghar (FR) x appleton's lass (NZ) (woodbury lad (USA))
9
4.4
200/1
T: C T Kuah
R: T Krisna (57)
200/1
5g alamosa (NZ) x paint me a dream (USA) (deputy minister (CAN))
10
5.4
My Gold (10)
200/1
T: Zl Mok
R: R Iskandar (52)
200/1
4g globetrotter (USA) x inertia (AUS) (belong to me (USA))
11
6.7
400/1
T: K Y Young
R: S Shafrizal (50)
400/1
4g so you think (NZ) x little diamond a (USA) (dixie union (USA))
12
13.5
500/1
T: D Koh
R: T Rehaizat (54)
500/1
6g bel esprit (AUS) x drop anchor (AUS) (at talaq (USA))
Race 9 - Stewards' Cup (1600m) Gr2
Class: Open Track: Good Time: 1:35.21 (23.89)
Prizemoney: $400,000
1
40/1
T: C I Brown
R: Ben Thompson (55.5)
40/1
4m casino prince (AUS) x pussycat dream (GB) (oasis dream (GB))
Winning siblings: Desert Realm, Gorgeous Geisha,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.8
16/1F
T: M W Walker
R: R Woodworth (57)
16/1F
4g savabeel (AUS) x croix du sud (NZ) (howbaddouwantit (USA))
3
1.6
30/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
30/1
4g wanted (AUS) x wai lin (AUS) (scenic (IRE))
4
1.7
50/1
T: M Clements
R: D Moor (57)
50/1
4g bradbury's luck (AUS) x lacada point (AUS) (giant's causeway (USA))
5
2
Nimble (4)
150/1
T: L Dragon
R: S John (57)
150/1
4g patronize (AUS) x grand oscar (AUS) (grandera (IRE))
6
2.2
50/1
T: M Clements
R: V Duric (57)
50/1
4g empire maker (USA) x last message (JPN) (jungle pocket (JPN))
7
2.3
Glasgow (12)
300/1
T: S Burridge
R: Marc R Lerner (57)
300/1
4g not a single doubt (AUS) x unspoken choice (AUS) (giant's causeway (USA))
8
3.1
150/1
T: R Le Grange
R: Callan Murray (57)
150/1
9
3.2
400/1
T: J Peters
R: S Noh (57)
400/1
4g alamosa (NZ) x shezabeel (NZ) (zabeel (NZ))
10
3.5
400/1
T: C I Brown
R: I Amirul (57)
400/1
4g iffraaj (GB) x burren rose (USA) (storm cat (USA))
11
3.6
80/1
T: D L Freedman
R: J Powell (57)
80/1
4h sebring (AUS) x purrfection (NZ) (tale of the cat (USA))
12
3.7
30/1
T: D L Freedman
R: G Boss (57)
30/1
4g high chaparral (IRE) x precautionary (GB) (green desert (USA))
13
5.7
300/1
T: D L Freedman
R: M Kellady (57)
300/1
4g power (GB) x victoria belle (NZ) (zabeel (NZ))
14
7.7
300/1
T: C I Brown
R: C C Wong (57)
300/1
15
8.2
500/1
T: M W Walker
R: I Azhar (57)
500/1
4g sebi halo (ARG) x baaltis (ARG) (incurable optimist (USA))
16
10.2
200/1
T: C I Brown
R: K A'isisuhairi (57)
200/1
4g reset (AUS) x unabated (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 10 - Hcp (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:23.50 (35.87)
Prizemoney: $50,000
1
60/1
T: C I Brown
R: M Rodd (59.5)
60/1
4m ilovethiscity (AUS) x moondreamer (IRE) (danehill (USA))
Winning siblings: El Vee Are, Moonlover, Singsurat,
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
0.1
30/1
T: J Saimee
R: F Yusoff (52.5)
30/1
5g northern meteor (AUS) x spurcific (AUS) (flying spur (AUS))
3
0.6
16/1F
T: Ms D Logan
R: W H Kok (57)
16/1F
4g mossman (AUS) x autumnconcerto (AUS) (hussonet (USA))
4
0.7
40/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (57.5)
40/1
6g new approach (IRE) x redesign (AUS) (commands (AUS))
5
2.5
60/1
T: D L Freedman
R: Joseph Azzopardi (56)
60/1
3g zoustar (AUS) x faster pussycat (AUS) (flying spur (AUS))
6
3
100/1
T: M W Walker
R: K A'isisuhairi (59)
100/1
5g red giant (USA) x celtic class (AUS) (spectrum (IRE))
7
4.3
40/1
T: K S Tan
R: D Moor (56.5)
40/1
3g showcasing (GB) x lemonade (NZ) (bertolini (USA))
8
4.8
100/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (55)
100/1
4g casino prince (AUS) x silenzia blue (AUS) (testa rossa (AUS))
9
6.6
80/1
T: R B Marsh
R: N Zyrul (49.5)
80/1
9g nadeem (AUS) x unrocel tap (AUS) (geiger counter (USA))
10
8.9
80/1
T: L Khoo
R: K Nuh (50)
80/1
3g nadeem (AUS) x sunbrease (NZ) (towkay (AUS))
11
9
150/1
T: Ms D Logan
R: Ben Thompson (57.5)
150/1
4g medaglia d'oro (USA) x wokpool (AUS) (hussonet (USA))
12
9.2
300/1
T: L Khoo
R: S John (56)
300/1
13
10
200/1
T: R Le Grange
R: Callan Murray (57.5)
200/1
5g swiss ace (AUS) x firelight (NZ) (fantastic light (USA))
* Nick figures are for Australasia.