Breednet Results

FANNIE BAY - Wednesday, April 8

Race 1 - Hot 100 Hcp (58) (1300m)
Class: Restricted 58 Track: Good(3) Time: 1:15.87 (35.88)
Prizemoney: $17,500
1
11/4
T: Philip Cole
R: W R Davis (60.5)
11/4
5g Astronomer Royal (USA) x You I Find (Hussonet (USA))
Winning siblings: You Remembered Me,
2
5.8
6/1
T: G Clarke
R: K Gladwin (59.5)
6/1
5g Stryker x Actrice (Elvstroem )
3
8.1
6/1
T: Chris Pollard
R: Ms V Arnott (60)
6/1
5g My Atacanta (IRE) x Lucy Lamplady (Stromberg Carlson )
4
9.8
12/1
T: Patrick Johnston
R: J R Todd (57)
12/1
5m Sidereus x So Elegant (Iglesia )
5
11.3
5/2F
T: Chris Pollard
R: P Shiers (61)
5/2F
6g Strategic x Geordie's Girl (Royal Academy (USA))
6
12.5
13/4
T: Philip Cole
R: Brendon Davis (57)
13/4
4m Sepoy x Skyfall (USA) (More Than Ready (USA))
7
13.8
14/1
T: Chris Pollard
R: B Huppatz (57)
14/1
6g Hinchinbrook x Rich Hussy (Hussonet (USA))
Race 2 - Tab Hcp (76) (1200m)
Class: Restricted 76 Track: Good(3) Time: 1:10.17 (35.81)
Prizemoney: $20,500
1
9/2
T: Philip Cole
R: Ms V Arnott (56)
9/2
6m Amadeus Wolf (GB) x Bella Leah (Centre Stalls (IRE))
2
0.5
7/2
T: Philip Cole
R: W R Davis (58)
7/2
7g Shellscrape x Dan Baroness (Statue Of Liberty (USA))
3
1.5
9/4F
T: Angela Forster
R: P Shiers (60)
9/4F
5g Written Tycoon x Street Music (End Sweep (USA))
4
3.8
3/1
T: G Clarke
R: J R Todd (58.5)
3/1
6m Northern Meteor x One Sweet Day (Elusive Quality (USA))
5
5.3
7/2
T: Philip Cole
R: Brendon Davis (59.5)
7/2
7g Shinzig x Schmooze (Canny Lad )
Race 3 - Treasury Wine Estates (Bm54) (1200m)
Class: Benchmark 54 Track: Good(3) Time: 1:10.36 (35.88)
Prizemoney: $17,500
1
9/1
T: Patrick Johnston
R: W R Davis (56)
9/1
8g Manton x Poison (Grand Lodge (USA))
Winning siblings: Intossicare, Toxins,
2
2.8
8/1
T: Peter Stennett
R: K Gladwin (61.5)
8/1
6g Red Arrow x Miss Josephine (Redoute's Choice )
3
4.8
11/2
T: Garry Lefoe
R: P Shiers (60)
11/2
5g Dane Shadow x Backwhereibelong (Belong To Me (USA))
4
5.0
11/8F
T: Emma Steel
R: J R Todd (61)
11/8F
5g Congrats (USA) x Wombat Woo Woo (More Than Ready (USA))
5
6.0
3/1
T: Jason Manning
R: Ms V Arnott (56)
3/1
6m I Am Invincible x Rapidfire Lady (Torrential (USA))
6
6.5
12/1
T: Chris Pollard
R: B Huppatz (56)
12/1
6m Keep The Faith x Tottenham Girl (Dash For Cash )
7
12.5
7/1
T: Philip Cole
R: Brendon Davis (56)
7/1
7m Foreplay x Aunty Betty (Encounter )
Race 4 - Ten Darwin Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 0:57.71 (34.55)
Prizemoney: $17,500
1
8/11F
T: Ms T Halter
R: P Shiers (60.5)
8/11F
4g Danerich x Let's Say Grace (Dr. Grace (NZ))
Winning siblings: Grace I Got, Gracie, Street Crier, Talbanga,
2
0.5
9/2
T: G Clarke
R: J R Todd (64)
9/2
5g Nicconi x Littoral (Commands )
3
2.5
16/1
T: Philip Cole
R: Brendon Davis (57)
16/1
4m Congrats (USA) x Mnemonic (Hussonet (USA))
4
3.3
3/1
T: D G Bates
R: K Gladwin (58.5)
3/1
4g More Than Ready (USA) x Danoise (GB) (Danehill (USA))
5
6.0
30/1
T: Chris Pollard
R: B Huppatz (56)
30/1
6
8.8
30/1
T: Chris Pollard
R: Ms V Arnott (56)
30/1
7
9.0
12/1
T: Philip Cole
R: W R Davis (56)
12/1
4m Denman x Keltara (Exceed And Excel )
Race 5 - Asian United Food Service-(64) (1600m)
Class: Restricted 64 Track: Good(3) Time: 1:37.64 (25.85)
Prizemoney: $18,500
1
9/4
T: G Clarke
R: P Shiers (56)
9/4
5g Street Cry (IRE) x Lady Paget (Testa Rossa )
Winning siblings: In Too Deep, Prince Fawaz,
2
2.5
11/2
T: G Clarke
R: B Huppatz (60)
11/2
6g Hard Spun (USA) x The Fairest (Thunder Gulch (USA))
3
2.6
15/2
T: K Hickmott
R: Ms V Arnott (60.5)
15/2
9g Old Deuteronomy (USA) x Ensejaam (End Sweep (USA))
4
5.1
11/8F
T: G Clarke
R: J R Todd (61)
11/8F
5g Captain Gerrard (IRE) x Get Up Stand Up (California Dane )
5
5.2
9/1
T: Philip Cole
R: W R Davis (61)
9/1
5g Warhead x Sacred Mountain (Flying Spur )
6
9.2
8/1
T: G Clarke
R: K Gladwin (61)
8/1