Breednet Results

RANDWICK - Saturday, June 10

Race 1 - Club Redfern Plate (1000m)
Class: Open Track: Heavy(10) Time: 1:00.16 (36.46)
Prizemoney: $100,000
1
10/9F
T: Bjorn Baker
R: J R Collett (55)
10/9F
Winning siblings: Curl Up, Skytrek, Undoubted,
2
2.3
6/4
T: G Portelli
R: Deanne Panya (52)
6/4
3
5.3
Pymble (2)
5/1
T: G A Ryan
R: C Lever (56)
5/1
2g Snitzel x Ravenswood (Woodman (USA))
4
5.8
16/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (52)
16/1
2f Exceed And Excel x Girls Night Out (Charge Forward )
Race 2 - Anderson (Bm72) (1100m)
Class: Benchmark 72 Track: Heavy(10) Time: 1:06.52 (37.14)
Prizemoney: $100,000
1
Memes (5)
7/2
T: J C Coyle
R: Rachel King (54.5)
7/2
3f Time Thief x Patois (Street Cry (IRE))
Winning siblings: Vox Pop,
2
1.3
13/4F
T: C J Waller
R: Tim Clark (58.5)
13/4F
3f Street Cry (IRE) x Military Rose (General Nediym )
3
3.3
9/1
T: J N Englebrecht
R: C Reith (56)
9/1
3f Tickets x Stellana (Testa Rossa )
4
5.1
7/1
T: Bjorn Baker
R: B McDougall (52)
7/1
3f Beneteau x Jazzy General (General Nediym )
5
7.2
25/1
T: P M Perry
R: Deanne Panya (57.5)
25/1
3f Uncle Mo (USA) x Royal Dance (Danehill Dancer (IRE))
6
9.5
9/1
T: G A Ryan
R: J Ford (55)
9/1
3f Duporth x Viennese Lass (Redoute's Choice )
7
12.0
4/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (57.5)
4/1
3g Snippetson x Miss Judge (Al Maher )
8
15.6
6/1
T: Bjorn Baker
R: J R Collett (59)
6/1
3g Smart Missile x Cadazzle (USA) (Malibu Moon (USA))
Race 3 - Tab Highway Hcp (C3) (1000m)
Class: Class 3 Track: Heavy(10) Time: 0:59.93 (36.09)
Prizemoney: $60,000
1
8/11F
T: Matthew Dale
R: Tim Clark (56.5)
8/11F
3f Beneteau x Bellbird Hill (Ashkalani (IRE))
Winning siblings: Brook Hill, Maylani, One For Bede,
2
2.8
8/1
T: M J Dunn
R: B Avdulla (55)
8/1
4m Nicconi x Ro's Purring (Lonhro )
3
3.0
13/4
T: Cameron Crockett
R: G M Ryan (57)
13/4
3g Nicconi x Ready To Rumba (Danehill Dancer (IRE))
4
5.6
30/1
T: Brett Thompson
R: J Innes Jnr (51)
30/1
3f Pluck (USA) x Overly (Over )
5
5.8
9/1
T: Brett Thompson
R: A Adkins (53.5)
9/1
3f I Am Invincible x Baby Belle (Filante (NZ))
6
7.3
20/1
T: T W McCarthy
R: Nick Heywood (56.5)
20/1
5g Duporth x Desert Ash (Woodman (USA))
7
11.5
100/1
T: Colt Prosser
R: B El-Issa (53)
100/1
6m Husson (ARG) x Rink (Danzero )
8
13.2
20/1
T: Cody Morgan
R: Ms R Murray (54.5)
20/1
Race 4 - Leading The Way Stayers Cup (3200m)
Class: Open Track: Heavy(10) Time: 3:37.15 (39.34)
Prizemoney: $100,000
1
15/1
T: P and P Snowden
R: J Innes Jnr (53)
15/1
2
0.5
11/4
T: C J Waller
R: B Avdulla (53)
11/4
5g Oasis Dream (GB) x Cascata (IRE) (Montjeu (IRE))
3
2.0
13/8F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (58)
13/8F
5g Raise The Flag (GB) x Anam Cara (NZ) (Straight Strike (USA))
4
3.2
16/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: A Adkins (53)
16/1
5m Husson (ARG) x Elegant Dane (Danehill (USA))
5
10.4
7/2
T: C J Waller
R: J R Collett (57)
7/2
6g Dutch Art (GB) x Place De Moscou (IRE) (Rock Of Gibraltar (IRE))
6
13.4
11/1
T: D T O'Brien
R: J Ford (53)
11/1
4m Excellent Art (GB) x Severo (Danzero )
7
15.5
50/1
T: R P Northam
R: Travis Wolfgram (53)
50/1
7g Dream Ballad x Glareola (Mukaddamah (USA))
8
18.9
16/1
T: B K Cross
R: A Banks (53)
16/1
Race 5 - Heard Agency (Bm72) (2000m)
Class: Benchmark 72 Track: Heavy(10) Time: 2:12.20 (37.25)
Prizemoney: $100,000
1
12/1
T: Ms W Roche
R: Rachel King (51)
12/1
3f Sebring x Cleanup (Dehere (USA))
Winning siblings: Furbish, Pedicel, Swimmer,
2
10.0
13/4F
T: P and P Snowden
R: B Avdulla (57)
13/4F
3g Snitzel x Lost For Words (NZ) (Zabeel (NZ))
3
11.8
Roseito (13)
14/1
T: Paul Messara
R: A Adkins (51.5)
14/1
3f Snitzel x Bellini Rose (NZ) (Faltaat (USA))
4
13.9
5/1
T: C J Waller
R: J R Collett (55)
5/1
3f Savabeel x Splendid (NZ) (O'Reilly (NZ))
5
14.0
5/1
T: M M Laurie
R: L Currie (57)
5/1
3g Casino Prince x Jeter (Mossman )
6
15.2
13/2
T: D R Brideoake
R: J Innes Jnr (54)
13/2
3f Artie Schiller (USA) x Al Nakhla (Redoute's Choice )
7
15.9
9/2
T: C J Waller
R: A Hyeronimus (58)
9/2
3g Al Maher x Power Of Love (NZ) (Bahhare (USA))
8
16.0
10/1
T: Lauri Wray
R: J Ford (54.5)
10/1
3g I Am Invincible x Flying Mahal (Flying Spur )
9
16.1
Vega (3)
16/1
T: Bjorn Baker
R: R Hutchings (58)
16/1
3g Lope De Vega (IRE) x Our Duchess (Flying Spur )
Race 6 - Pemulwuy (Bm80) (1400m)
Class: Benchmark 80 Track: Heavy(10) Time: 1:28.00 (38.36)
Prizemoney: $100,000
1
11/4F
T: K J Parker
R: J Ford (59)
11/4F
4m Duporth x Caviar Emptor (USA) (Quiet American (USA))
Winning siblings: County Limerick, Houston, Montpensier,
2
3.3
7/2
T: C J Waller
R: Tim Clark (60)
7/2
4m Darci Brahma (NZ) x One Perfect Day (NZ) (Fusaichi Pegasus (USA))
3
3.5
14/1
T: R and L Price
R: A Adkins (51.5)
14/1
6m Purrealist x Traverse (Good Journey (USA))
4
3.8
11/4F
T: P and P Snowden
R: Nick Heywood (55.5)
11/4F
4m Not A Single Doubt x Sandy Desert (USA) (Line In The Sand (USA))
5
4.7
12/1
T: M C Conners
R: Ms R Murray (55.5)
12/1
5m Husson (ARG) x Tennessee Red (Red Ransom (USA))
6
5.7
25/1
T: C J Waller
R: C Reith (60.5)
25/1
5m Tale Of The Cat (USA) x Vinavion (Flying Spur )
7
6.9
8/1
T: Richard Litt
R: Deanne Panya (56.5)
8/1
6m Nadeem x Floribunda (Brief Truce (USA))
8
14.5
8/1
T: C J Waller
R: J R Collett (57.5)
8/1
4m Stryker x Bold Moment (Fasliyev (USA))
9
19.7
66/1
T: R T Leemon
R: B McDougall (52)
66/1
Race 7 - June Stakes (1100m) LR
Class: Open Track: Heavy(10) Time: 1:06.26 (36.23)
Prizemoney: $150,000
1
15/2
T: B F Cavanough
R: Josh Adams (57.5)
15/2
6g California Dane x Sirocco Mist (Brocco (USA))
2
5.8
Kudero (7)
2/1F
T: C E Conners
R: J R Collett (54)
2/1F
6g Choisir x Bomba (Last Tycoon (IRE))
3
8.3
9/2
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (53)
9/2
5g Zariz x Bonne Bouche (Imperial Baron )
4
8.8
9/1
T: P M Perry
R: Ms R Murray (53)
9/1
6g Choisir x Mia Cat Dancer (USA) (Tactical Cat (USA))
5
9.5
11/2
T: K A Lees
R: J Parr (59)
11/2
5m Conatus x Jellicles (Tale Of The Cat (USA))
6
9.7
8/1
T: James Cummings
R: J Ford (53)
8/1
5g Street Cry (IRE) x Viennese (Redoute's Choice )
7
11.8
8/1
T: Joseph Pride
R: Tim Clark (53.5)
8/1
5g Manhattan Rain x Fashion Police (Elusive Quality (USA))
8
26.4
14/1
T: M P Tubman
R: B El-Issa (53)
14/1
6g Kaphero x Comedy Turn (Spinning World (USA))
Race 8 - Souths Juniors (Bm80) (2000m)
Class: Benchmark 80 Track: Heavy(10) Time: 2:12.00 (39.62)
Prizemoney: $100,000
1
11/1
T: E and L Longmire
R: J Ford (53)
11/1
4m Magnus x Alpinia (Reenact )
Winning siblings: Wild Ginger,
2
1.5
30/1
T: C J Waller
R: A Hyeronimus (59.5)
30/1
6g Shamardal (USA) x Fallen In Love (GB) (Galileo (IRE))
3
1.7
15/2
T: Luke Oliver
R: A Adkins (52)
15/2
5m Nicconi x Lantern Court (USA) (Chester House (USA))
4
1.8
11/4F
T: T Busuttin and N Young
R: Nick Heywood (57.5)
11/4F
4g Tavistock (NZ) x Shock (NZ) (Keeper )
5
3.6
12/1
T: Allan Kehoe
R: B McDougall (55)
12/1
7g Home On The Grange x Lea Tonde (Filante (NZ))
6
5.8
10/1
T: J C Coyle
R: Rachel King (55)
10/1
7
9.9
6/1
T: C J Waller
R: J Parr (57)
6/1
8
12.0
8/1
T: Ms K Waugh
R: B Avdulla (56)
8/1
6g Myboycharlie (IRE) x Raindane (Danehill Dancer (IRE))
9
18.8
10/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: R Hutchings (61)
10/1
4g Paco Boy (IRE) x Telescopic (GB) (Galileo (IRE))
10
78.4
9/2
T: C J Waller
R: J R Collett (59.5)
9/2
4g Mossman x Why're You Waiting (More Than Ready (USA))
Race 9 - Leith Group (Bm78) (1200m)
Class: Benchmark 78 Track: Heavy(10) Time: 1:14.06 (37.66)
Prizemoney: $100,000
1
10/1
T: K M Schweida
R: B Avdulla (56.5)
10/1
4g Dane Shadow x Sweet As (Monashee Mountain (USA))
2
0.3
4/1F
T: G McFarlane
R: C Reith (55.5)
4/1F
4g Sharkbite x Jive Rock (Easy Rocking )
3
0.5
9/2
T: K A Lees
R: J Ford (53.5)
9/2
4m Time Thief x Dawn To Dusk (USA) (Son Of Briartic (CAN))
4
1.9
5/1
T: K A Lees
R: Rachel King (52.5)
5/1
4m More Than Ready (USA) x Zingaling (Redoute's Choice )
5
3.7
40/1
T: R H Holloway
R: Josh Adams (54.5)
40/1
5g Dubai's Choice x Whyceebee (Rustic Amber (IRE))
6
3.8
15/1
T: J A Sylvester
R: R Thompson (55)
15/1
5g Stratum x Provoking (Snippets )
7
4.7
30/1
T: Bjorn Baker
R: B McDougall (58)
30/1
4g Savabeel x Senorita Lucy (NZ) (Senor Pete (USA))
8
6.3
20/1
T: G D Hickman
R: J Parr (57.5)
20/1
7g Reset x More Laurels (More Than Ready (USA))
9
6.9
Painte (2)
8/1
T: D K Weir
R: J Innes Jnr (58.5)
8/1
5g Strada x Volkaspray (NZ) (Volksraad (GB))
10
7.1
20/1
T: P and P Snowden
R: Nick Heywood (55)
20/1
4m Stratum x Anabarbarian (Anabaa (USA))
11
8.6
9/1
T: James Cummings
R: Tim Clark (56)
9/1
3g Medaglia D'Oro (USA) x Moravany (Elusive Quality (USA))
12
9.3
30/1
T: T J Bartley
R: Deanne Panya (53)
30/1
5g Zizou x Solysombra (Iglesia )
13
10.6
9/1
T: C E Conners
R: A Adkins (55)
9/1
5g Time Thief x Quadrunner (Zeditave )