Breednet Results

SUNSHINE COAST - Wednesday, November 30

Race 1 - Coastline Bmw Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good(3) Time: 1:10.78 (34.57)
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: R G Coveney
R: N Tomizawa (57)
7/2
2
0.3
2/1F
T: P H Duncan
R: Ms S Lacy (55.5)
2/1F
4m Collate x Spurring (Flying Spur )
3
0.7
9/4
T: S W Kendrick
R: R Wiggins (56.5)
9/4
4m Show A Heart x Spectroscope (Geiger Counter (USA))
4
2.7
10/1
T: L G Ross
R: James Orman (55.5)
10/1
4m Court Command x Piaf (Great Dane (IRE))
5
2.9
9/2
T: K C Anderson
R: Rhiannon Payne (54)
9/2
6
3.7
6/1
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (56.5)
6/1
5m Easy Rocking x Ocean Beach (Octagonal (NZ))
7
5.5
25/1
T: R R Wilson
R: M Hellyer (54)
25/1
5m Show A Heart x Heartbreak (Commands )
Race 2 - Yalumba Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:11.41 (34.88)
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: T J Gollan
R: R Fradd (58.5)
5/4F
Winning siblings: Goldthorn, Lady Highly, Sniper Fire, Zedda,
2
1.3
3/1
T: Tom Bourke
R: Ms S Lacy (52)
3/1
3
2.6
Deeks (4)
13/4
T: A P Williamson
R: J Lloyd (56)
13/4
6g Oratorio (IRE) x Ezza (Snippets )
4
4.4
4/1
T: B J Smith
R: Tiffani Brooker (56)
4/1
5
6.7
30/1
T: Brett Lunney
R: Ms R Williams (54.5)
30/1
5g Dubleo (USA) x Love You (Shinko Forest (IRE))
6
9.5
7/1
T: Ms H Page
R: Luke Tarrant (55.5)
7/1
3g Al Maher x Graphique (Galileo (IRE))
Race 3 - XXXX Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:24.00 (35.73)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: L F Birchley
R: Joshua Oliver (53.5)
9/2
4m Big Brown (USA) x On Type (Zeditave )
2
0.2
6/1
T: David Vandyke
R: M Cahill (58)
6/1
5g Ad Valorem (USA) x Salsify (Grand Lodge (USA))
3
0.7
Adhere (1)
9/4F
T: S W Kendrick
R: Luke Tarrant (59)
9/4F
4m Teofilo (IRE) x Constance (IRE) (Machiavellian (USA))
4
1.1
4/1
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (59)
4/1
4g Snitzel x Sky Academy (Royal Academy (USA))
5
3.9
13/4
T: R L Heathcote
R: J Lloyd (56.5)
13/4
5m Stratum x Search For Fame (Quest For Fame (GB))
6
7.2
4/1
T: S P Ryan
R: G Colless (59)
4/1
4g Northern Meteor x Vera's Pride (Youthful Legs (USA))
Race 4 - Anmel Cherrypicker Hire Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:24.22 (34.62)
Prizemoney: $20,000
1
1/2F
T: B J Smith
R: L V Cassidy (56)
1/2F
3g Iffraaj (GB) x Glass Half Full (NZ) (Van Nistelrooy (USA))
Winning siblings: Top Me Up Again,
2019 NZB Karaka Book 1
$210,000
Vendor: Goodwood Stud
Buyer: Victorian Bloodstock
2
2.8
2/1
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (57.5)
2/1
4g Teofilo (IRE) x Elusivity (Elusive Quality (USA))
3
10.8
20/1
T: Dale Healey
R: James Orman (57.5)
20/1
4g Sebring x Chinner Street (Hussonet (USA))
4
12.6
40/1
T: Darren Bell
R: B E Grylls (54)
40/1
4m Hidden Dragon x Huka (NZ) (Volksraad (GB))
5
12.8
100/1
T: P J Richardson
R: G Geran (57.5)
100/1
5g Markane x Ready To Love (Sea Road )
6
13.6
16/1
T: B Herne
R: N Day (54)
16/1
3f Drumbeats x Anigma (GB) (Machiavellian (USA))
7
14.4
25/1
T: Bruce Hill
R: R Fradd (54)
25/1
3f High Chaparral (IRE) x Ion You (Geiger Counter (USA))
8
14.9
40/1
T: B W Brown
R: Joshua Oliver (55.5)
40/1
Race 5 - Cmbm Facility Services Pty Ltd (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:58.19 (34.00)
Prizemoney: $20,000
1
5/2
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (55.5)
5/2
Winning siblings: Castles Sakura,
2
0.2
9/10F
T: T J Gollan
R: R Fradd (56)
9/10F
3f I Am Invincible x Orange Marmalade (NZ) (Stravinsky (USA))
3
0.6
20/1
T: Darren Bell
R: M Cahill (55)
20/1
4m Red Element x Mont D'Oro (Monashee Mountain (USA))
4
2.9
11/2
T: T J Gollan
R: Luke Tarrant (55)
11/2
3f Snitzel x Graphic (Rubiton )
5
4.2
15/1
T: S W Kendrick
R: James Orman (57)
15/1
3c Smart Missile x Symileo (Galileo (IRE))
6
4.6
16/1
T: L J Gough
R: B Pengelly (59)
16/1
4g Dylan Thomas (IRE) x Belle Salieri (Salieri (USA))
7
5.4
20/1
T: B J Dais
R: Tiffani Brooker (55.5)
20/1
4g Time Thief x Particles (Dust In The Wind (NZ))
8
6.7
10/1
T: T J Gollan
R: J Mallyon (55.5)
10/1
3f Pluck (USA) x Bonded (Danewin )
9
7.7
100/1
T: T N Miller
R: N Thomas (54)
100/1
3f Longhorn x Tudor Arcade (Archway (IRE))
10
9.0
30/1
T: Chris Munce
R: Joshua Oliver (54.5)
30/1
3c Show A Heart x Coni Bay (Bianconi (USA))
Race 6 - Sto Law Part Of The Slater Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.82 (33.85)
Prizemoney: $20,000
1
2/1
T: L F Birchley
R: J Lloyd (55)
2/1
2f Falvelon x No Time (Barely A Moment )
2
1.0
13/8F
T: Chris Anderson
R: B Pengelly (57)
13/8F
2g Show A Heart x Scarlet Tanager (Red Dazzler )
3
3.3
8/1
T: M J Mair
R: Daniel Griffin (55)
8/1
4
3.4
5/1
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (57)
5/1
2c Snitzel x Rose Of Mulan (More Than Ready (USA))
5
5.2
6/1
T: G R Duncan
R: R Fradd (57)
6/1
2c Magnus x Le Bel Away (Bel Esprit )
6
7.2
8/1
T: Chris Anderson
R: L V Cassidy (55)
8/1
7
10.7
16/1
T: S W Kendrick
R: Luke Tarrant (55)
16/1
2f Trusting x Jackie (Last Tycoon (IRE))
8
10.8
25/1
T: Ms J Green
R: M Hellyer (55)
25/1
2f Duporth x Beaucoup (Choisir )
9
10.9
Morion (4)
50/1
T: T N Miller
R: M Cahill (57)
50/1
2c Helmet x Any Wonder (Fasliyev (USA))
10
15.9
Punta (5)
40/1
T: I A Livingstone
R: J L Taylor (57)
40/1
2g Delago Deluxe x Mount Juliet (NZ) (O'Reilly (NZ))
Race 7 - Secutor Securities P/L (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 0:57.65 (33.55)
Prizemoney: $20,000
1
5/2F
T: G K Taylor
R: Ms C Jokic (54.5)
5/2F
4m Nicconi x Catch The Pussy (Catbird )
2
1.5
4/1
T: S W Kendrick
R: B Pengelly (59)
4/1
4g Starcraft (NZ) x Singles Bar (Rory's Jester )
3
2.0
15/1
T: K M Schweida
R: Ms R Williams (57)
15/1
5g Real Saga x Cenotime (Gilded Time (USA))
4
2.5
7/1
T: T J Sears
R: James Orman (60)
7/1
6g Statue Of Liberty (USA) x Coinage (Show A Heart )
5
2.7
7/1
T: Ms H Page
R: Luke Tarrant (57)
7/1
5m Not A Single Doubt x Quest For Success (Quest For Fame (GB))
6
3.5
Le Jeu (9)
6/1
T: S W Kendrick
R: R Wiggins (56.5)
6/1
4m Jet Spur x Jouer Le Jeu (NZ) (Montjeu (IRE))
7
4.8
7/1
T: L F Birchley
R: J Lloyd (57)
7/1
3f Show A Heart x Pedantic (Peintre Celebre (USA))
8
5.1
20/1
T: T J Gollan
R: R Fradd (54)
20/1
5g Show A Heart x Testalimit (Testa Rossa )
9
5.3
6/1
T: B J Hudson
R: Adam Sewell (56)
6/1
5g Hidden Dragon x Snipps Safari (Lion Hunter )
10
5.4
30/1
T: Chris Munce
R: Michael Murphy (54.5)
30/1
5g Red Dazzler x Rosendahl (Octagonal (NZ))
Race 8 - Pfd Foodservices Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good(3) Time: 1:11.19 (33.80)
Prizemoney: $20,000
1
6/1
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (56.5)
6/1
5g I Am Invincible x Cellini (More Than Ready (USA))
Winning siblings: Bandinelli,
2
0.8
2/1
T: Tom Bourke
R: Ms S Lacy (55)
2/1
4g Drumbeats x Priced (Alannon )
3
2.3
10/9F
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (58.5)
10/9F
4g Rothesay x Laravissante (NZ) (O'Reilly (NZ))
4
2.8
6/1
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (58.5)
6/1
5g Jet Spur x Our Heather (NZ) (Centaine )
5
9.3
5/1
T: Chris Munce
R: Michael Murphy (55)
5/1
4g Snitzel x Helvetia (Flying Spur )
6
11.3
20/1
T: L G Ross
R: R Fradd (55)
20/1
Race 9 - Pelican Motors Serv Ctre-Bm58 (1300m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:18.11 (35.51)
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: G R Duncan
R: J Lloyd (57.5)
5/4F
4m All American x Illusionist (Favorite Trick (USA))
2
1.5
8/1
T: G K Taylor
R: Ms C Jokic (56)
8/1
4h Sequalo x Dulce (Concealed )
3
2.0
11/2
T: P M Kalinowski
R: James Orman (56.5)
11/2
7g Casino Prince x Stage Beauty (Desert Prince (IRE))
4
3.3
4/1
T: R W Simpson
R: Joshua Oliver (56.5)
4/1
8m Oratorio (IRE) x Dancer's Choice (Bletchingly )
5
3.5
10/1
T: B W Brown
R: Tiffani Brooker (52.5)
10/1
7g Jet Spur x Gwen's Star (Strategic )
6
3.6
Ponty (11)
11/2
T: L G Ross
R: J L Taylor (56)
11/2
7
3.7
30/1
T: R Drysdale
R: M Hellyer (55.5)
30/1
8
3.8
20/1
T: T N Miller
R: Rhiannon Payne (55.5)
20/1
7g Sequalo x Cool It Queenie (Mendham (GB))
9
4.3
7/1
T: P J Facoory
R: Ms S Lacy (54)
7/1
4m Wanted x Comedy Club (Perugino (USA))
10
7.7
14/1
T: L M Clarke
R: R Fradd (57)
14/1
Race 10 - Centrepoint Holiday Apart.-70 (1600m)
Class: Restricted 70 Track: Good(4) Time: 1:36.49 (35.66)
Prizemoney: $20,000
1
Biantic (11)
5/2
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (54)
5/2
5g Bianconi (USA) x Testajoy (Testa Rossa )
Winning siblings: Remolad, Zymatic,
2
0.8
8/1
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (54)
8/1
5m Wicked Style (USA) x Angel's Trilogy (Don't Say Halo (USA))
3
1.6
7/4F
T: T J Gollan
R: R Fradd (54)
7/4F
4m Casino Prince x Laura's Charm (Encosta De Lago )
4
3.4
14/1
T: G K Taylor
R: Ms C Jokic (55.5)
14/1
4g Flying Spur x Fifth Avenue (FR) (Numerous (USA))
5
3.8
11/2
T: R L Heathcote
R: N Day (54.5)
11/2
6m Danasinga x Battle Line (Galileo (IRE))
6
4.2
16/1
T: Darren Bell
R: Tiffani Brooker (55)
16/1
7g Bite The Bullet (USA) x Erintel (Telesto (NZ))
7
5.0
12/1
T: Alyssa Ross
R: Daniel Griffin (58)
12/1
5g Haradasun x Mystifying (NZ) (Last Tycoon (IRE))
8
5.3
60/1
T: S A Mackinnon
R: Ms S Lacy (52)
60/1
7g Niello x Call Me Kate (Semipalatinsk (USA))
9
5.5
30/1
T: Ms R Cooper
R: R Plumb (56)
30/1
7g Dane Fever x Amazing Rabbit (Inflate (USA))
10
5.6
12/1
T: R L Heathcote
R: James Orman (56)
12/1
6g Easy Rocking x Cantantes (Just Awesome )
11
6.1
14/1
T: L F Birchley
R: Michael Murphy (52)
14/1
4g Red Dazzler x Everybodys Talking (Unbridled's Song (USA))
12
7.6
60/1
T: Ms M Hassam
R: M Hellyer (54)
60/1
4m Red Element x Alexa Ray (Shovhog )
13
8.9
12/1
T: D J Hansen
R: Luke Tarrant (55.5)
12/1
6g Husson (ARG) x Lent (Encosta De Lago )
Race 11 - Searite Container Repairs (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:37.01 (35.07)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (58)
9/2
4g O'Reilly (NZ) x Sweet Lady (Encosta De Lago )
Winning siblings: Sweet Leader, Swift Lady, Voodoo Lady,
2
4.5
5/2
T: J Dann
R: James Orman (56)
5/2
4m Captain Sonador x Rose Of Kwila (Mister Kwila )
3
4.6
9/4F
T: T J Sears
R: M Cahill (58.5)
9/4F
4h Sebring x Sleeplessinseattle (End Sweep (USA))
4
5.1
11/1
T: P Duff
R: J L Taylor (55.5)
11/1
4g Red Dazzler x Darmala (NZ) (Danehill (USA))
5
6.1
4/1
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (59)
4/1
4g Domesday x Magic Summer (Magic Albert )
6
6.5
4/1
T: K C Wood
R: B Pengelly (59)
4/1
4g Shaft x My Southern Bell (NZ) (Octagonal (NZ))
7
7.3
60/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (52)
60/1
8
8.1
9/1
T: K E Sempf
R: Ms S Lacy (55)
9/1
5m Swiss Ace x China Choice (Encosta De Lago )
9
9.9
50/1
T: P M Kalinowski
R: Ms S Bogenhuber (56)
50/1
5g Easy Rocking x Smoo La La (Rory's Jester )
10
14.4
100/1
T: P G Blackwell
R: Rhiannon Payne (51)
100/1
5m Freeze x Pecosa (Iglesia )
11
17.2
100/1
T: T N Miller
R: N Thomas (54)
100/1
7g High Chaparral (IRE) x Nuance (NZ) (Star Way (GB))
Race 12 - Chaps Menswear Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:11.74 (35.42)
Prizemoney: $20,000
1
7/4F
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (55)
7/4F
3f Pluck (USA) x Logan's Choice (Redoute's Choice )
2
1.0
5/2
T: L F Birchley
R: James Orman (55.5)
5/2
3f Bradbury's Luck x Glennie West (Western Red (NZ))
3
1.8
4/1
T: B S Baldwin
R: Ms C Schmidt (56)
4/1
5m Ekraar (USA) x Windy Lindy (Best Western )
4
2.3
4/1
T: R L Heathcote
R: Tiffani Brooker (57)
4/1
5m Duporth x Famous Courtisan (Quest For Fame (GB))
5
6.1
12/1
T: Ms J Green
R: M Hellyer (54.5)
12/1
3f Testa Rossa x Calvello (Flying Spur )
6
11.6
50/1
T: A P Williamson
R: M Cahill (54.5)
50/1
3f Skilled x Star Tour (Dolphin Street (FR))
7
13.4
20/1
T: Ms S Lawlor
R: J L Taylor (54)
20/1
3f Magnus x Jester Rumble (Rory's Jester )