Breednet Results

WYONG - Thursday, November 24

Race 1 - Wrc $30 Mid Year M'ship Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.29 (34.97)
Prizemoney: $30,000
1
9/10F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (57)
9/10F
3g Snitzel x Workhard (Red Ransom (USA))
Winning siblings: Payroll,
2
0.1
2/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (57)
2/1
3
0.9
Memes (8)
13/4
T: J C Coyle
R: M McGillivray (55)
13/4
3f Time Thief x Patois (Street Cry (IRE))
4
6.8
40/1
T: Mark Newnham
R: B Spriggs (57)
40/1
3c Medaglia D'Oro (USA) x Via (USA) (Southern Halo (USA))
5
13.7
66/1
T: Wayne Seelin
R: J Kehoe (55)
66/1
3f Al Maher x Freewheel (Canny Lad )
6
16.2
30/1
T: A J Denham
R: C G O'Brien (57)
30/1
3g Myboycharlie (IRE) x Sarilla (BRZ) (Astor Place (IRE))
Race 2 - Www.Tab.Com.Au Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:57.53 (33.72)
Prizemoney: $30,000
1
5/2
T: J A Steinmetz
R: P King (55.5)
5/2
3f Keep The Faith x Crimson Code (Redoute's Choice )
2
2.0
11/1
T: M, W and J Hawkes
R: Tommy Berry (57.5)
11/1
3g Exceed And Excel x Joleur (Bite The Bullet (USA))
3
2.2
8/1
T: C E Conners
R: T Angland (57.5)
8/1
3c Smart Missile x Trick Or Treating (Favorite Trick (USA))
4
2.3
4/1
T: Scott Aspery
R: J Parr (55.5)
4/1
3f Snitzel x Macedon Lady (Filante (NZ))
5
2.8
8/1
T: Joseph Pride
R: Tim Clark (57.5)
8/1
3g Arlington x Anamanor (Anabaa (USA))
6
4.7
10/1
T: T and P Vigouroux
R: J Penza (59)
10/1
4g Canny Lad x Dezhilla (Danehill Dancer (IRE))
7
4.9
2/1F
T: J and G Lee
R: A Adkins (57.5)
2/1F
4g Darci Brahma (NZ) x Cats Whiskers (NZ) (One Cool Cat (USA))
8
11.0
66/1
T: G R Nickson
R: A Banks (57)
66/1
4m Beneteau x Comical Option (Rory's Jester )
9
16.7
100/1
T: B A Partelle
R: B McDougall (57)
100/1
Race 3 - Great Northern On Tap Mdn Plte (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:19.73 (34.68)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: K A Lees
R: Tommy Berry (55.5)
7/2
3f Snitzel x Royal Commands (Commands )
Winning siblings: No Doubt Ma'am, Regal Poyse,
2
3.0
10/9F
T: T R Martin
R: C Lever (57.5)
10/9F
3g Al Maher x She's Lovely (NZ) (Zabeel (NZ))
3
3.8
9/1
T: T J Bartley
R: J Parr (59)
9/1
5g Manhattan Rain x Starry Way (Danehill (USA))
4
5.7
12/1
T: W T Prain
R: Ms K O'Hara (55.5)
12/1
5
5.8
4/1
T: G W Moore
R: Tim Clark (59)
4/1
4g Lookin At Lucky (USA) x Shasmecka (Secret Savings (USA))
6
7.8
8/1
T: M C Conners
R: Ms J Taylor (55.5)
8/1
3f Street Sense (USA) x Masterkova (Fairy King (USA))
7
10.1
100/1
T: P R Atkins
R: Ms A Threadwell (59)
100/1
5g Wonderful World x Catalyst (USA) (Tabasco Cat (USA))
8
20.8
Kylami (8)
66/1
T: Allan Kehoe
R: T Angland (57)
66/1
5m Pendragon (NZ) x Garryurra (GB) (Daylami (IRE))
9
21.9
150/1
T: S Thomas
R: J Kehoe (59)
150/1
5g Beautiful Crown (USA) x Tatiana's Triumph (Desert Style (IRE))
Race 4 - Sorensen Real Estate Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:38.08 (34.42)
Prizemoney: $30,000
1
6/4F
T: K A Lees
R: B Avdulla (58)
6/4F
Winning siblings: Backless, Taroni,
2
1.5
5/2
T: R J Quinton
R: Mitchell Bell (56)
5/2
5m Lonhro x Mamzelle Pedrille (Zoffany (USA))
3
6.3
25/1
T: M C Conners
R: Deanne Panya (54)
25/1
4
7.2
13/2
T: P M Perry
R: Tim Clark (56)
13/2
3g Zoffany (IRE) x Centaure (NZ) (Centaine )
5
8.2
30/1
T: C E Conners
R: T Angland (56)
30/1
3f Beneteau x Growing Market (USA) (Green Dancer (USA))
6
9.5
66/1
T: Stephen Schofield
R: J Innes Jnr (54.5)
66/1
5g Henrythenavigator (USA) x Top Category (Tale Of The Cat (USA))
7
12.5
Ciqala (3)
16/1
T: P M Perry
R: Ms M Weir (53)
16/1
5m Snippetson x Indrani (Commands )
8
13.5
12/1
T: J C Coyle
R: Tommy Berry (56)
12/1
3g Star Witness x Celebrity Appeal (One Cool Cat (USA))
9
14.9
80/1
T: Jason Waters
R: Ms N Burrells (53)
80/1
5m Floral Dynamite x Bree (Viscount )
10
16.9
5/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (56)
5/1
4m Oratorio (IRE) x Grande Attack (Show A Heart )
Race 5 - Huckel Excavations (Bm60) (1600m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:38.73 (34.73)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: G D Hickman
R: Tommy Berry (59)
7/2
4g I Am Invincible x Assumpta (Northern Regent (CAN))
Winning siblings: Born In Barcelona,
2
0.4
1/1F
T: Joseph Pride
R: T Angland (60)
1/1F
5g Keeper x Heartache (NZ) (Casual Lies (USA))
3
0.6
9/1
T: N J Rogers
R: Tim Clark (59)
9/1
7g Benicio x Grandma (Hula Chief (NZ))
4
2.0
Jayzou (3)
4/1
T: Allan Kehoe
R: P King (59.5)
4/1
4g Zizou x Vanetta (Danehill Dancer (IRE))
5
3.0
15/1
T: P M Perry
R: Ms M Weir (56.5)
15/1
5m Excellent Art (GB) x Falwood (Falbrav (IRE))
6
5.1
50/1
T: Ms G Englebrecht
R: Ms K O'Hara (54)
50/1
6g More Than Ready (USA) x Elle Duccio (Danehill (USA))
7
5.3
12/1
T: D Lane
R: B McDougall (53)
12/1
5g Bernardini (USA) x Pirate Rose (Al Hareb (USA))
Race 6 - Snap Fitness Tuggerah Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:10.29 (35.07)
Prizemoney: $30,000
1
Anisha (8)
11/2
T: Mark Newnham
R: J Parr (56)
11/2
5m High Chaparral (IRE) x Quiet Life (USA) (Sunday Silence (USA))
2
0.8
7/4F
T: J A O'Shea
R: Tim Clark (55.5)
7/4F
3f Street Cry (IRE) x Albaicin (Redoute's Choice )
3
1.6
10/1
T: Grant Allard
R: C Reith (58.5)
10/1
4
2.9
50/1
T: B A Partelle
R: A Bullock (58)
50/1
4g Testa Rossa x Miffy (Flying Spur )
5
4.2
Ajeeta (10)
12/1
T: Ms K Gavenlock
R: G Buckley (54.5)
12/1
4m I Am Invincible x Exselva (Exceed And Excel )
6
4.8
6/1
T: Bjorn Baker
R: B Avdulla (59)
6/1
4g Lonhro x Oh So Discreet (Bluebird (USA))
7
5.6
15/1
T: Ms K Waugh
R: T Angland (57.5)
15/1
5g Dylan Thomas (IRE) x Miss Monashee (Monashee Mountain (USA))
8
5.7
7/2
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (57.5)
7/2
5g Encosta De Lago x Amber Plate (Rustic Amber (IRE))
9
8.5
20/1
T: R H Holloway
R: P King (54)
20/1
5m Raheeb x Miss Jinx (Flying Spur )
Race 7 - Doylo Smokehouse (Bm65) (1000m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 0:57.33 (33.66)
Prizemoney: $30,000
1
3/1F
T: C E Conners
R: C Reith (59)
3/1F
Winning siblings: Hello Al, Merciless, Stagger,
2
1.0
6/1
T: A J Denham
R: C G O'Brien (60.5)
6/1
4h Nadeem x Morecambe Bay (Diatribe )
3
1.4
5/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (57.5)
5/1
3f Tickets x Stellana (Testa Rossa )
4
2.3
11/2
T: G W Moore
R: J Victoire (60.5)
11/2
4g Alfred Nobel (IRE) x Matilda Grace (NZ) (Stravinsky (USA))
5
3.4
8/1
T: B A Partelle
R: A Bullock (58)
8/1
6
3.9
12/1
T: D Lane
R: T Angland (61)
12/1
5g Casino Prince x Gorgeous Miss (Shamardal (USA))
7
4.2
7/2
T: Angela Davies
R: B McDougall (58)
7/2
4g Magic Albert x Fairchild (General Nediym )
8
4.7
50/1
T: B A Partelle
R: J Parr (58)
50/1
6g Sequalo x Macintyre River (King Ivor )
9
5.9
40/1
T: B A Partelle
R: Rachel King (56.5)
40/1
7g Fomalhaut (USA) x Dear Deputy (NZ) (Deputy Governor (USA))
10
8.3
30/1
T: Scott Aspery
R: J Ford (57.5)
30/1
5m Stratum x Dream Beauty (Lacryma Cristi (IRE))
Race 8 - Wyong Magic Millions Rday-Bm60 (1350m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:19.60 (35.35)
Prizemoney: $30,000
1
Bodalay (10)
13/2
T: C E Conners
R: Deanne Panya (55.5)
13/2
4m Testa Rossa x Lindalay (Honour And Glory (USA))
Winning siblings: Happy Bao Bei, Oompa Loompa, Sodalay,
2
0.8
5/1F
T: Joseph Pride
R: J Ford (59.5)
5/1F
4m Big Brown (USA) x Quillionaire (NZ) (Entrepreneur (GB))
3
3.1
6/1
T: K A Lees
R: B Avdulla (58)
6/1
4g Hinchinbrook x Laebeel (NZ) (Zabeel (NZ))
4
3.3
15/1
T: Peter W Stanley
R: Ms R Murray (58)
15/1
7m Byblos (CHI) x Flying Grange (Festival Hall (IRE))
5
4.8
10/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (57.5)
10/1
6
5.1
7/1
T: T J Bartley
R: J Penza (60)
7/1
5g Shamardal (USA) x Swiss Current (USA) (Swiss Yodeler (USA))
7
5.4
50/1
T: T S Howlett
R: J Parr (60)
50/1
5m Snitzel x Southern Jazz (NZ) (Stark South (USA))
8
6.1
12/1
T: L J Fairhall
R: P King (59.5)
12/1
4g Hinchinbrook x Stormy Empress (King's Best (USA))
9
8.1
15/2
T: Stephen Schofield
R: C G O'Brien (58)
15/2
4g Stratum x Princess Ruhie (Fusaichi Pegasus (USA))
10
10.7
8/1
T: P M Perry
R: Ms K O'Hara (59.5)
8/1
5g Stratum x Sparkling Now (Bellotto (USA))
11
10.8
12/1
T: Ms G Englebrecht
R: Tim Clark (55.5)
12/1
5m Snitzel x Cloudwing (Lujain (USA))
12
19.2
11/1
T: G Portelli
R: Ms J Taylor (58.5)
11/1
4m Snitzel x Cloudygaze (Intergaze )