Breednet Results

WYONG - Wednesday, December 13

Race 1 - Openshore Pty Ltd Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 0:56.31 (32.60)
Prizemoney: $30,000
1
2/7F
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (59)
2/7F
4g Lonhro x Cirque Du Soleil (Danehill (USA))
2
4.8
9/1
T: Dennis Bush
R: B Avdulla (57)
9/1
4m Poet's Voice (GB) x Danrory (Danehill (USA))
3
5.2
40/1
T: J Fairleigh
R: Chloe Baker (53)
40/1
4
7.0
8/1
T: J M Austin
R: Mitchell Bell (58.5)
8/1
4g Bon Hoffa x She's Blessed (Coronation Day )
5
8.6
8/1
T: Bjorn Baker
R: Tim Clark (54)
8/1
3f Smart Missile x Miss Dodwell (Falbrav (IRE))
Race 2 - Go Train Industry Plate (C1) (2100m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 2:13.34 (34.70)
Prizemoney: $30,000
1
2/5F
T: James Cummings
R: B Avdulla (55.5)
2/5F
3f Street Cry (IRE) x Grilse (USA) (Rahy (USA))
Winning siblings: Aerobatics, Alverta, Revolte, Ultimate Glory,
2
1.0
25/1
T: Allan Kehoe
R: Josh Adams (56.5)
25/1
4g May'haab x Woolwich Woman (Quest For Fame (GB))
3
4.3
9/2
T: R A Freedman
R: C W Brown (55)
9/2
4
6.4
30/1
T: Craig Weeding
R: J Innes Jnr (54.5)
30/1
4m Star Witness x Cashew (Royal Academy (USA))
5
8.0
14/1
T: S J Hodge
R: C G O'Brien (56.5)
14/1
4g Star Witness x Silk And Money (Frisco View (USA))
6
10.0
Eyota (1)
12/1
T: D Lane
R: Jean Van Overmeire (57)
12/1
4g Reward For Effort x Bichette (Bellotto (USA))
7
14.2
100/1
T: J N Englebrecht
R: S Lisnyy (59)
100/1
7g Snippetson x Rose Of De Lago (Encosta De Lago )
Race 3 - Potters Flooring Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:39.22 (34.86)
Prizemoney: $40,000
1
9/4
T: J A O'Shea
R: B Avdulla (59)
9/4
4g High Chaparral (IRE) x Zago (NZ) (Zabeel (NZ))
Winning siblings: Eclair Spargo,
2
0.4
13/4
T: T R Martin
R: A Hyeronimus (57.5)
13/4
3g Arlington x Royal Bebe (Captain's Gold (USA))
3
0.6
60/1
T: Jay Hopkins
R: Mitchell Bell (59)
60/1
7g Saint Thomas x Juba's Sister (Steel Blade )
4
1.6
13/8F
T: C J Waller
R: T Angland (57.5)
13/8F
3g Smart Missile x Glendelvine (Sunday Silence (USA))
5
3.0
5/1
T: John Thompson
R: J Parr (57.5)
5/1
3c Roman Emperor (NZ) x Speedonice (Bradbury's Luck )
Race 4 - Wyong Equine Clinic Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:19.78 (34.55)
Prizemoney: $30,000
1
5/4F
T: Joseph Pride
R: C W Brown (57.5)
5/4F
3g Choisir x Polite (USA) (Elusive Quality (USA))
Winning siblings: Pleasantries, Raffinato,
2
1.3
11/1
T: Dennis Bush
R: B Avdulla (55.5)
11/1
3f Benfica x Sacred Hit (Commands )
3
1.7
12/1
T: A and E Cummings
R: D P McDonogh (57.5)
12/1
3c Teofilo (IRE) x Mycup Runneth Over (Encosta De Lago )
4
2.4
7/4
T: James Cummings
R: T Angland (57.5)
7/4
3g Exceed And Excel x Pure Joy (Fusaichi Pegasus (USA))
5
5.2
25/1
T: J G Sargent
R: Tim Clark (55.5)
25/1
3f Star Witness x Abscond (Galileo (IRE))
6
5.9
40/1
T: P M Perry
R: B McDougall (54)
40/1
3f Fastnet Rock x Gypsy Chimes (USA) (Snow Ridge (USA))
7
6.3
15/2
T: N R Ward
R: Alena Skerritt (54.5)
15/2
3g Haradasun x War Empress (Buriton (NZ))
8
9.1
100/1
T: Ms W Ings
R: Jamie Gibbons (54)
100/1
4m Trusting x Capital Raising (General Nediym )
Race 5 - Guardian Partners Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:09.95 (34.27)
Prizemoney: $30,000
1
13/4
T: Joseph Pride
R: J Ford (57)
13/4
Winning siblings: Krone,
2
0.2
5/2
T: Bjorn Baker
R: K McEvoy (55)
5/2
3f Snitzel x Zamerit (NZ) (Zabeel (NZ))
3
0.5
10/1
T: R L Pearse
R: J Parr (59)
10/1
4
0.8
7/4F
T: Bjorn Baker
R: Tim Clark (57.5)
7/4F
3g Pierro x Alice's Smart (USA) (Smart Strike (CAN))
5
1.8
16/1
T: M, W and J Hawkes
R: B Avdulla (55)
16/1
3f Smart Missile x Rondanini (Delago Brom )
6
4.1
25/1
T: J and G Lee
R: G Buckley (54.5)
25/1
4m Oratorio (IRE) x Lady Gulch (Thunder Gulch (USA))
7
5.2
15/1
T: Ms K Waugh
R: T Angland (57)
15/1
3g Sebring x Kimillsy (Danehill Dancer (IRE))
8
5.4
150/1
T: P M Perry
R: B McDougall (53)
150/1
9
20.3
80/1
T: P H Bloomfield
R: Rachel King (54.5)
80/1
3f Benfica x Winifred (Fasliyev (USA))
Race 6 - Hudson Homes Town Plate Hcp-C4 (1350m)
Class: Class 4 Track: Good(3) Time: 1:18.42 (34.89)
Prizemoney: $50,000
1
12/1
T: S I Singleton
R: J Ford (55.5)
12/1
4g Poet's Voice (GB) x Roseville (Yallah Prince )
Winning siblings: Iandra, Rubirose, Schibello,
2
0.2
15/4
T: Mark Newnham
R: T Angland (56)
15/4
6g Wanted x With Love (Favorite Trick (USA))
3
1.0
3/1F
T: Ms K Gavenlock
R: Tim Clark (56.5)
3/1F
5g I Am Invincible x Irish Loup (Loup Sauvage (USA))
4
1.1
16/1
T: Ms K Waugh
R: B Avdulla (54.5)
16/1
5
2.7
3/1F
T: C J Waller
R: K McEvoy (58.5)
3/1F
5g Mossman x Why're You Waiting (More Than Ready (USA))
6
3.1
11/1
T: J C Coyle
R: Rachel Hunt (51)
11/1
5g Star Witness x Hairpin (Octagonal (NZ))
7
3.7
20/1
T: Richard Litt
R: A Banks (54.5)
20/1
4g Redoute's Show x Italian Beauty (Elusive Quality (USA))
8
4.1
6/1
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (54)
6/1
4m Snitzel x Shoboard (Show A Heart )
9
7.0
20/1
T: M, W and J Hawkes
R: C W Brown (54.5)
20/1
Race 7 - Mda Built/Diverse Bldg (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:38.00 (36.71)
Prizemoney: $30,000
1
16/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (54)
16/1
8m Any Given Saturday (USA) x Expozay (Naturalism (NZ))
2
1.0
4/1
T: M C Conners
R: Ms W Costin (58)
4/1
4m Manhattan Rain x Sunburnt Park (More Than Ready (USA))
3
1.1
6/1
T: C J Waller
R: T Angland (59)
6/1
4
5.8
20/1
T: D Lane
R: A Bullock (58)
20/1
5m Starcraft (NZ) x La Saronet (Hussonet (USA))
5
6.7
7/2
T: C J Waller
R: K McEvoy (56.5)
7/2
4m Street Cry (IRE) x Lady Capel (Last Tycoon (IRE))
6
8.1
20/1
T: J N Englebrecht
R: S Lisnyy (57)
20/1
4m Nicconi x Markworthy (Lujain (USA))
7
12.8
5/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (58)
5/4F
3g Pierro x Lucky Angel (Redoute's Choice )