Breednet Results

WYONG - Tuesday, June 26

Race 1 - Bulldogs Masters Rugby Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:04.79 (34.74)
Prizemoney: $30,000
1
5/1
T: G R Nickson
R: C G O'Brien (59)
5/1
3c Great Hall x Queensgate (Danehill (USA))
2
0.4
Cosimo (6)
15/4
T: Lauri Wray
R: Mitchell Bell (56.5)
15/4
2g Written Tycoon x Tuscan Haze (Flying Spur )
3
0.9
5/4F
T: Joseph Pride
R: J Penza (56.5)
5/4F
2g Star Witness x Confidential Queen (Shamardal (USA))
4
1.2
12/1
T: G W Moore
R: A Adkins (59)
12/1
3g Golden Archer x Musical Orbit (Palace Music (USA))
5
4.1
5/1
T: Ms K Waugh
R: B Avdulla (57)
5/1
3f Equiano (FR) x Devonshire (Racer's Edge )
6
6.0
13/2
T: Luke Hilton
R: T Angland (59)
13/2
3g Fastnet Rock x Hummingbird (Galileo (IRE))
Race 2 - Huckel Excavations Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:18.64 (35.39)
Prizemoney: $30,000
1
9/10F
T: G G Slattery
R: T Angland (57)
9/10F
3f Snippetson x Hypnotize (Belong To Me (USA))
2
1.0
7/2
T: G Portelli
R: J Grisedale (59)
7/2
3
2.8
20/1
T: G R Nickson
R: Ms K O'Hara (57)
20/1
3f Choisir x Ivyrose (Strategic )
4
2.9
8/1
T: D Lane
R: Mitchell Bell (57)
8/1
3f Bullet Train (GB) x She Likes To Party (Quest For Fame (GB))
5
4.2
60/1
T: J N Englebrecht
R: S Lisnyy (57)
60/1
6m High Chaparral (IRE) x Tonality (Encosta De Lago )
6
5.3
16/1
T: Graham R Hughes
R: A Adkins (57)
16/1
3f Starcraft (NZ) x Goujon (Snitzel )
7
7.4
9/2
T: Stephen Schofield
R: Jean Van Overmeire (57.5)
9/2
3g Street Cry (IRE) x Mink (Redoute's Choice )
Race 3 - Potters Flooring Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:17.99 (35.87)
Prizemoney: $30,000
1
20/1
T: P M Perry
R: J Ford (56)
20/1
Winning siblings: Dancing Express, Stagnite,
2
0.5
Skyray (1)
5/2F
T: C E Conners
R: B Avdulla (59.5)
5/2F
2g Smart Missile x Distinctive (Falbrav (IRE))
3
1.5
4/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: C W Brown (56.5)
4/1
2c The Factor (USA) x Fill The Page (Dane Shadow )
4
1.9
Purton (9)
15/2
T: Brad Widdup
R: Tim Clark (56)
15/2
2g I Am Invincible x You Can Dance (Redoute's Choice )
5
2.0
15/1
T: P and P Snowden
R: A Adkins (57)
15/1
2c Pierro x Majestic Music (Al Maher )
6
2.4
Reagan (11)
12/1
T: David Payne
R: Ms K O'Hara (55.5)
12/1
2g All American x Merlene De Lago (Encosta De Lago )
7
4.3
10/1
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (55)
10/1
2f Walking Or Dancing (NZ) x Dantains Quest (Quest For Fame (GB))
8
4.5
40/1
T: John Thompson
R: B McDougall (57)
40/1
2g Tavistock (NZ) x Spring Venture (NZ) (Encosta De Lago )
9
4.7
3/1
T: Jean Dubois
R: Jean Van Overmeire (55)
3/1
2g Eurozone x Rocking (Fastnet Rock )
10
6.5
11/1
T: M C Conners
R: Ms J Taylor (56.5)
11/1
2g Harbour Watch (IRE) x Morosi (Grass Wonder (USA))
Race 4 - Casanova Oysters & Seafood Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:04.92 (34.90)
Prizemoney: $30,000
1
4/6F
T: Ms K Waugh
R: Jean Van Overmeire (54)
4/6F
2g Darci Brahma (NZ) x Pride And Passion (Encosta De Lago )
Winning siblings: Hard Merchandize, Telecom Puma,
2
0.8
4/1
T: K A Lees
R: Tim Clark (54)
4/1
3
2.1
6/1
T: Ms K Buchanan
R: B Avdulla (56)
6/1
3f Excites x Grand Cooler (Grandera (IRE))
4
2.7
8/1
T: J Louizos
R: Jenny Duggan (53)
8/1
3f Mint Lane (USA) x Fantastic Dream (Fantastic Light (USA))
5
3.6
8/1
T: Irene Cowell
R: A E Denby (54)
8/1
6
6.7
100/1
T: Lindsey Kennedy
R: Ms J Taylor (54)
100/1
3g Delago Deluxe x Forestress (Woodman (USA))
7
14.2
200/1
T: Stephen Schofield
R: G Buckley (54)
200/1
4m Dream Ballad x Desert Sapphire (Desert King (IRE))
Race 5 - Kernick Law Hcp (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:38.61 (35.49)
Prizemoney: $30,000
1
Vihari (8)
6/1
T: P M Perry
R: J Ford (54)
6/1
3f Smart Missile x Venetian Lady (USA) (Woodman (USA))
2
0.8
13/2
T: G W Moore
R: A Adkins (57)
13/2
3g Hinchinbrook x Pipkin (Gallo Di Ferro (USA))
3
1.2
7/2
T: Allan Kehoe
R: Jean Van Overmeire (55)
7/2
3g Sebring x Ofcourseican (Mossman )
4
1.9
9/2
T: G Portelli
R: Tim Clark (59)
9/2
3g Sebring x I Love Rubies (Rubiton )
5
5.3
5/4F
T: John Thompson
R: B Avdulla (59.5)
5/4F
3g Reliable Man (GB) x Cross Rate (IRE) (Green Tune (USA))
6
7.2
Mr Mile (10)
60/1
T: Stephen Schofield
R: G Buckley (54)
60/1
7
8.9
Bayamo (9)
20/1
T: R J Quinton
R: Rachel Hunt (52)
20/1
4m Commands x Squalls (Fusaichi Pegasus (USA))
Race 6 - Go Electrical Hcp (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Soft(6) Time: 1:03.83 (34.01)
Prizemoney: $30,000
1
6/4F
T: David Pfieffer
R: C W Brown (59)
6/4F
Winning siblings: Bombard, Gold Best,
2
1.8
7/2
T: M, W and J Hawkes
R: K Jennings (57)
7/2
3f Snitzel x Grenada Road (Encosta De Lago )
3
2.8
3/1
T: Ryan Balfour
R: T Angland (57)
3/1
3f Hinchinbrook x Kiss 'n Chase (Red Ransom (USA))
4
3.1
16/1
T: Stephen Theodore
R: C Reith (58)
16/1
3g Sepoy x Personification (Redoute's Choice )
5
3.3
25/1
T: Bjorn Baker
R: Jean Van Overmeire (55)
25/1
4m Denman x Viennetta (NZ) (Pins )
6
4.4
Florid (3)
6/1
T: James Cummings
R: B Avdulla (58.5)
6/1
3g Commands x Calle Flora (USA) (Street Sense (USA))
7
6.1
Jayaqua (11)
50/1
T: Matthew Smith
R: A Adkins (54)
50/1
4m Myboycharlie (IRE) x Maji Maji (General Nediym )
8
6.7
30/1
T: S Thomas
R: J Penza (54)
30/1
4m Love Conquers All x Lekhani (IRE) (Imperial Ballet (IRE))
9
14.6
200/1
T: G D Neale
R: A Layt (54)
200/1
8g Clang x Rustic Bub (Rustic Amber (IRE))
10
15.6
150/1
T: Stephen Schofield
R: G Buckley (54)
150/1
6g Barbajuan (IRE) x Bay Thunder (Bigstone (IRE))
Race 7 - Kids Charity Cup (Bm66) (1350m)
Class: Benchmark 66 Track: Soft(5) Time: 1:21.18 (35.68)
Prizemoney: $30,000
1
15/2
T: Joseph Pride
R: Jean Van Overmeire (60)
15/2
2
0.4
12/1
T: C E Conners
R: T Angland (60)
12/1
5g Starcraft (NZ) x Dorf Command (Commands )
3
0.6
3/1F
T: P M Perry
R: Tim Clark (60.5)
3/1F
3g Nicconi x Space Odyssey (Stratum )
4
0.8
11/2
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (59.5)
11/2
6g Murtajill x Miss Hathaway (Spectrum (IRE))
5
1.9
11/1
T: G A Ryan
R: R Dolan (56)
11/1
3g Bernardini (USA) x Dan Baroness (Statue Of Liberty (USA))
6
2.3
12/1
T: J A O'Shea
R: Brock Ryan (58)
12/1
4g Charge Forward x Silently (Anabaa (USA))
7
2.6
12/1
T: G W Moore
R: A Adkins (57.5)
12/1
8
3.3
6/1
T: Ms K Waugh
R: Rachel Hunt (61.5)
6/1
4g Uncle Mo (USA) x No Comment (Danzero )
9
5.0
15/4
T: G Waterhouse and A Bott
R: B Avdulla (59.5)
15/4
10
6.6
Courtly (12)
150/1
T: Stephen Schofield
R: S Lisnyy (54)
150/1
Race 8 - Xmas In July Sat 14th (Bm65) (1350m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(5) Time: 1:21.57 (35.07)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: G A Ryan
R: Jean Van Overmeire (59)
7/2
4m Star Witness x Glenrae Girl (Testa Rossa )
2
0.1
10/1
T: K A Lees
R: C Reith (59)
10/1
4m Snitzel x Ready Miss (More Than Ready (USA))
3
0.3
6/1
T: John Thompson
R: P Scorse (58)
6/1
4m Encosta De Lago x Tabasco Kitten (Redoute's Choice )
4
0.4
6/1
T: K A Lees
R: B Avdulla (61)
6/1
3f Written Tycoon x Street Darling (Street Cry (IRE))
5
0.5
5/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (61.5)
5/4F
3f Fastnet Rock x Flying Object (Peintre Celebre (USA))
6
1.7
30/1
T: M C Conners
R: Ms J Taylor (57.5)
30/1
7
3.3
12/1
T: Ms K Buchanan
R: S Lisnyy (59.5)
12/1
8
3.5
30/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (57.5)
30/1
5m Dreamscape x Megie Moo (Pauillac )
9
7.9
100/1
T: S J Hodge
R: Jenny Duggan (52.5)
100/1
6m Dane Shadow x Rocking (Fastnet Rock )