Breednet Results

BATHURST - Saturday, November 17

Race 1 - Kings Hotel Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:03.90
Prizemoney: $10,000
1
5/4F
T: R A Freedman
R: G M Ryan (59)
5/4F
4g pentire (GB) x gin city (NZ) (heroicity (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
11/8
T: T and P Vigouroux
R: Qin Yong (54.5)
11/8
5m salade (AUS) x saginaw (AUS) (snippets (AUS))
3
1.6
30/1
T: D R Mirfin
R: Ms E Webster-Hawes (58.5)
30/1
4m hard spun (USA) x krupp diamond (AUS) (starcraft (NZ))
4
2.5
15/2
T: Michael Plummer
R: Katelyn Jenkinson (55)
15/2
4g foxwedge (AUS) x penny banger (AUS) (zedrich (AUS))
5
2.6
12/1
T: Roy L McCabe
R: A Banks (58.5)
12/1
4m dr doute's (AUS) x hanaa (AUS) (more than ready (USA))
7
7.9
30/1
T: G D Lunn
R: J Kehoe (56.5)
30/1
4g stryker (AUS) x casula gal (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
9.8
25/1
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (53.5)
25/1
4m strada (AUS) x warraderry dreamer (AUS) (half hennessy (AUS))
9
12.7
30/1
T: Craig Weeding
R: A G Robinson (58.5)
30/1
4m delago deluxe (AUS) x anissa kahira (NZ) (sir tristram (IRE))
Race 2 - Watermart Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:16.42
Prizemoney: $10,000
1
4/6F
T: R A Freedman
R: G M Ryan (57)
4/6F
4m all american (AUS) x diamond delight (AUS) (break the vault (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
16/1
T: T Gibson
R: Reece Jones (56)
16/1
6g prince arthur (AUS) x belong to ten (AUS) (belong to me (USA))
3
1.7
20/1
T: Natasha Hall-Antonio
R: Qin Yong (55.5)
20/1
3g poet's voice (GB) x vision splendid (AUS) (street sense (USA))
4
2.8
16/1
T: J P Curran
R: M A Cahill (59)
16/1
4g ocean park (NZ) x warm whispers (NZ) (stravinsky (USA))
5
3
12/1
T: Dar Lunn
R: Alena Skerritt (55.5)
12/1
6
6.7
50/1
T: Michael Plummer
R: Katelyn Jenkinson (55.5)
50/1
3g all too hard (AUS) x lady paget (AUS) (testa rossa (AUS))
7
7.1
150/1
T: Leslie Bryant
R: D Pitomac (57)
150/1
5m artie schiller (USA) x raffane (AUS) (danehill (USA))
8
7.9
15/1
T: Justin W Stanley
R: J Kehoe (57)
15/1
6m ad valorem (USA) x pantilla (AUS) (umatilla (NZ))
9
10
Nanga (13)
60/1
T: Ms D Prest
R: M Squires (55.5)
60/1
3f needs further (AUS) x joie de vie (AUS) (savoire vivre (GB))
10
12.8
3/1
T: D R Mirfin
R: Ms E Webster-Hawes (59)
3/1
4g time thief (AUS) x aussie val (AUS) (zeditave (AUS))
11
16.3
150/1
T: Lee Lunn
R: B Griffiths (55.5)
150/1
5m nothin' leica dane (AUS) x tully lea (NZ) (senor pete (USA))
12
16.7
100/1
T: Peter Kirby
R: Ms K Chater (57)
100/1
Race 3 - Kennards Hire Plate (C1) (2000m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 2:03.27
Prizemoney: $10,000
1
15/4
T: G D Lunn
R: M A Cahill (56.5)
15/4
4g big brown (USA) x procession (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Pluck And Lucky,
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
7/2
T: M R Mulholland
R: B Griffiths (57.5)
7/2
5g uncle mo (USA) x aliceinwonderland (GB) (danehill (USA))
3
2.3
11/4F
T: Ms L Van Den Bos
R: G M Ryan (54.5)
11/4F
5m arlington (AUS) x fashion star (AUS) (eagle eyed (USA))
2017 MM National Yearling Sale
$1,000
Vendor: Goodwood Farm Murrurundi NSW
Buyer: George Woodward
4
4.7
4/1
T: Michael Plummer
R: Katelyn Jenkinson (55)
4/1
8m mutawaajid (AUS) x snappy girl (IRE) (caerleon (USA))
5
5
20/1
T: C P Thurston
R: Reece Jones (56)
20/1
6g hard spun (USA) x bella strega (AUS) (bianconi (USA))
6
5.3
20/1
T: Paul Theobald
R: James Rogers (59)
20/1
7
5.7
100/1
T: G C Hook
R: D Pitomac (54.5)
100/1
7m classic endeavor (USA) x silver cord (AUS) (raffle king (AUS))
8
5.9
11/1
T: Dar Lunn
R: Alena Skerritt (57.5)
11/1
6g starcraft (NZ) x nonsensical (AUS) (hussonet (USA))
9
7.5
20/1
T: M J Lunn
R: A G Robinson (59)
20/1
4g tavistock (NZ) x ria's pride (NZ) (savabeel (AUS))
10
11
100/1
T: M J Lunn
R: Ashley Morgan (55)
100/1
11
12
12/1
T: Ms D Prest
R: Ms K Chater (59)
12/1
12
25.5
66/1
T: B W Draper
R: A Banks (54.5)
66/1
5m mosayter (USA) x divine destiny (AUS) (second empire (IRE))
Race 4 - Oak Tree Retirement Village-C1 (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:22.20
Prizemoney: $10,000
1
Stato (12)
20/1
T: B K Cross
R: A Banks (54)
20/1
6g dubleo (USA) x secret quest (AUS) (viscount (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/4F
T: Craig Weeding
R: Qin Yong (58)
11/4F
5g star witness (AUS) x coast city (AUS) (carnegie (IRE))
3
1.2
12/1
T: G C Grimmond
R: B Griffiths (54)
12/1
5m zariz (AUS) x dumbell (AUS) (keltrice (AUS))
4
1.3
150/1
T: Ms D Prest
R: Ms K Chater (54)
150/1
5
1.4
60/1
T: Michael Plummer
R: Katelyn Jenkinson (54.5)
60/1
6g bernardini (USA) x cosmic dust (AUS) (hurricane sky (AUS))
6
1.6
4/1
T: D R Mirfin
R: M A Cahill (58)
4/1
5g kaphero (AUS) x shartan (AUS) (alberato (AUS))
7
2.2
9/1
T: G D Lunn
R: Alena Skerritt (52.5)
9/1
5g smart missile (AUS) x kraal (AUS) (viscount (AUS))
8
3.6
7/1
T: Ms G Williams
R: G M Ryan (56.5)
7/1
6g tickets (AUS) x majestic (AUS) (twig moss (FR))
9
4.3
150/1
T: Ms D Prest
R: D Pitomac (54)
150/1
10
5.4
25/1
T: Roy L McCabe
R: J Kehoe (56.5)
25/1
4m intergaze (AUS) x intermingle (AUS) (rhythm (USA))
11
8
9/2
T: Nick Mitchell
R: Ms E Webster-Hawes (54)
9/2
5g pendragon (NZ) x ravissant (AUS) (falbrav (IRE))
12
8.7
5/1
T: Paul Theobald
R: A G Robinson (56.5)
5/1
4g husson (ARG) x coppereight (AUS) (danewin (AUS))
Race 5 - Bathurst Rsl Club Hcp (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:03.31
Prizemoney: $10,000
1
2/5F
T: D R Mirfin
R: M A Cahill (59)
2/5F
4m nicconi (AUS) x rosie's halo (AUS) (al maher (AUS))
Winning siblings: Alcatran, Superium,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.5
60/1
T: Darren Hyde
R: A G Robinson (54)
60/1
5m husson (ARG) x tennessee red (AUS) (red ransom (USA))
3
2.6
12/1
T: Leslie Bryant
R: B Griffiths (54)
12/1
6m reward for effort (AUS) x meribel (AUS) (centaine (AUS))
4
5.4
11/2
T: Justin W Stanley
R: A Banks (56.5)
11/2
4g magnus (AUS) x prospect street (AUS) (street cry (IRE))
5
5.6
30/1
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (51.5)
30/1
4m olympus (AUS) x kindilan (AUS) (shagny (USA))
6
6.4
16/1
T: R W Howe
R: J Kehoe (54)
16/1
4g all too hard (AUS) x roman treasure (USA) (roman ruler (USA))
7
6.6
25/1
T: R W Howe
R: D Pitomac (54)
25/1
6g northern meteor (AUS) x conquistar (NZ) (danasinga (AUS))
8
8.8
Nino (5)
30/1
T: Peter Pennell
R: Reece Jones (51.5)
30/1
5g hinchinbrook (AUS) x paris who (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
11.8
20/1
T: G R Wright
R: Ms E Webster-Hawes (58)
20/1
10
11.9
25/1
T: Ms G Williams
R: G M Ryan (54)
25/1
Race 6 - Bathurst Toyota (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:10.09
Prizemoney: $10,000
1
8/1
T: Paul Theobald
R: A G Robinson (55)
8/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/2
T: D R Mirfin
R: M A Cahill (55)
5/2
5m nicconi (AUS) x winter chalet (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
0.6
14/1
T: J T McMillan
R: D Pitomac (56.5)
14/1
9g kempinsky (AUS) x red hot go (AUS) (geiger counter (USA))
4
1.1
11/8F
T: Dennis Bush
R: G M Ryan (54.5)
11/8F
7m henny hughes (USA) x sacred hit (AUS) (commands (AUS))
5
2.1
50/1
T: Justin W Stanley
R: A Banks (55.5)
50/1
10g volitant (AUS) x creative chimes (AUS) (chime zam (AUS))
6
2.8
15/1
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (54)
15/1
7g tale of the cat (USA) x kabuki doll (AUS) (desert king (IRE))
7
2.9
Kwanza (9)
60/1
T: C P Thurston
R: Reece Jones (52)
60/1
8g snitzel (AUS) x macedon lady (AUS) (filante (NZ))
8
3.3
14/1
T: M R Mulholland
R: Ashley Morgan (54.5)
14/1
7g not a single doubt (AUS) x royal amarco (AUS) (royal academy (USA))
9
3.5
14/1
T: Craig Weeding
R: B Griffiths (55.5)
14/1
7m i am invincible (AUS) x belves (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
10
5.7
40/1
T: Justin W Stanley
R: J Kehoe (54.5)
40/1
8g golden snake (USA) x jessica said (AUS) (all chatter (USA))
11
13.5
20/1
T: Michael Plummer
R: Katelyn Jenkinson (55.5)
20/1
* Nick figures are for Australasia.