Breednet Results

BEAUMONT - Saturday, October 1

Race 1 - Joy Global Joysmart Sol. (C1) (2200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 2:17.32 (35.72)
Prizemoney: $30,000
1
8/1
T: Ms K Gavenlock
R: G Buckley (54.5)
8/1
Winning siblings: Dominica, Golden Aro, Luther, Mount Taishan,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
16/1
T: Terry Evans
R: P King (59)
16/1
5g mastercraftsman (IRE) x my other woman (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
3.3
11/8F
T: J G Sargent
R: C Lever (59)
11/8F
4
3.5
5/2
T: James Cummings
R: J Penza (56.5)
5/2
5g high chaparral (IRE) x soelin (NZ) (stravinsky (USA))
5
3.6
5/2
T: Benjamin Smith
R: A Bullock (59)
5/2
5g niello (AUS) x desserts (AUS) (desert prince (IRE))
6
3.7
40/1
T: Ms A Langlar
R: Taylor Marshall (56.5)
40/1
5g thewayyouare (USA) x hecuba (NZ) (danzero (AUS))
7
14.8
20/1
T: Ms W Ings
R: Chelsea Ings (53.5)
20/1
6m stratum (AUS) x modellastic (AUS) (danasinga (AUS))
8
19.3
Jorja (8)
66/1
T: Ms W Ings
R: A Banks (54.5)
66/1
4m lookin at lucky (USA) x showgirl (NZ) (volksraad (GB))
Race 2 - Turfcare Mdn Plate (1150m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:07.17 (34.25)
Prizemoney: $30,000
1
11/8F
T: J A O'Shea
R: J Penza (56.5)
11/8F
Winning siblings: Baltic, Caline, Dwindle, Monogram, Tarquin,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.5
5/1
T: J C Coyle
R: Ms W Costin (57)
5/1
3
5
Ottawa (10)
11/4
T: M J Freedman
R: P King (56.5)
11/4
3c foxwedge (AUS) x marie soleil (USA) (louis quatorze (USA))
4
5.1
7/2
T: M, W and J Hawkes
R: R Thompson (59)
7/2
4g all american (AUS) x synaesthesia (USA) (quiet american (USA))
5
7
30/1
T: P Cheers
R: Eric Cheung (56)
30/1
4g hussonet (USA) x blue music (AUS) (bluebird (USA))
6
10.5
16/1
T: Ms K Buchanan
R: G Buckley (59)
16/1
7
10.6
20/1
T: P J Eggleston
R: Kody Nestor (59)
20/1
7g all bar one (AUS) x sequacy (AUS) (sequalo (AUS))
8
16.4
66/1
T: T and P Vigouroux
R: C Lever (59)
66/1
4g danewin (AUS) x wejdaan (AUS) (dubawi (IRE))
9
22.6
100/1
T: P J Eggleston
R: Shane Arnold (59)
100/1
5g meld (AUS) x strachelle (AUS) (stravinsky (USA))
Race 3 - Mining Family Matters Mdn Hcp (1150m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:06.90 (33.53)
Prizemoney: $30,000
1
Thorin (4)
7/2
T: G Waterhouse and A Bott
R: P King (57.5)
7/2
3c sepoy (AUS) x alberton park (NZ) (thorn park (AUS))
Winning siblings: Acoustix, Be Brilliant, Flying Lover,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
2/1F
T: Mark Newnham
R: Mitchell Bell (58.5)
2/1F
3g i am invincible (AUS) x posting (NZ) (postponed (USA))
3
3.8
Soiree (8)
5/1
T: J A O'Shea
R: J Penza (56)
5/1
3f lonhro (AUS) x key bar nights (AUS) (anabaa (USA))
4
3.9
13/2
T: John W Ramsey
R: Kody Nestor (59)
13/2
3c sepoy (AUS) x ancient song (AUS) (canny lad (AUS))
5
5.1
16/1
T: M J Freedman
R: Taylor Marshall (56.5)
16/1
3g denman (AUS) x dazzle light (AUS) (danzero (AUS))
6
6.8
30/1
T: P M Perry
R: B McDougall (52.5)
30/1
3f i am invincible (AUS) x takali (AUS) (falbrav (IRE))
7
8.2
7/1
T: C J Waller
R: G Buckley (55.5)
7/1
3f foxwedge (AUS) x bruges (NZ) (groom dancer (USA))
8
9.2
20/1
T: G A Ryan
R: Ms W Costin (56)
20/1
3f beneteau (AUS) x empire bay (AUS) (polish navy (USA))
9
9.8
50/1
T: John Higgins
R: A Banks (56)
50/1
3g star witness (AUS) x leximadeleine (AUS) (flying spur (AUS))
10
13.1
Phuket (3)
13/2
T: A J Denham
R: R Thompson (58)
13/2
3g medaglia d'oro (USA) x aziani (AUS) (fasliyev (USA))
Race 4 - Businessbasics Mdn Hcp (1250m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:12.97 (35.08)
Prizemoney: $30,000
1
9/4
T: James Cummings
R: Mitchell Bell (59)
9/4
4g pendragon (NZ) x champagne dance (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Joyous Times, Our Charlotte, Society,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
13/8F
T: Bjorn Baker
R: C Lever (56.5)
13/8F
3f snitzel (AUS) x kirovskaya (AUS) (french deputy (USA))
3
2.8
15/2
T: G Portelli
R: J Penza (55.5)
15/2
3c stratum (AUS) x de lightning ridge (AUS) (tale of the cat (USA))
4
5.8
15/2
T: D I Atkins
R: Ms A Threadwell (55)
15/2
3f dream ahead (USA) x wejdaan (AUS) (dubawi (IRE))
5
6.2
Sepae (11)
4/1
T: P M Perry
R: B McDougall (53)
4/1
3g sepoy (AUS) x midnight oil (NZ) (keeper (AUS))
6
6.3
5/1
T: G A Ryan
R: Travis Wolfgram (59)
5/1
7
10.7
30/1
T: Mitch Newman
R: B El-Issa (55)
30/1
3f lucky owners (NZ) x prayer time (AUS) (genuine (JPN))
8
27.4
60/1
T: B A Partelle
R: James P Innes (53)
60/1
5g octagonal (NZ) x princess obey (AUS) (commands (AUS))
Race 5 - Wonganella Estate Winery Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:19.84 (34.96)
Prizemoney: $30,000
1
11/1
T: R A Bailey
R: A Adkins (57.5)
11/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
3/1
T: P and P Snowden
R: B El-Issa (56.5)
3/1
3
1.4
8/1
T: S I Singleton
R: Y Ichikawa (54.5)
8/1
3f more than ready (USA) x rock of fortune (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
1.6
2/1F
T: James Cummings
R: Mitchell Bell (59)
2/1F
4g roman emperor (NZ) x miss hinze (AUS) (shrewdy (AUS))
5
3.4
7/2
T: G A Ryan
R: James P Innes (57)
7/2
5g mutawaajid (AUS) x oakfield lass (AUS) (kala dancer (GB))
6
3.6
12/1
T: A J Denham
R: R Thompson (56.5)
12/1
7
4.1
50/1
T: J G Sargent
R: G Buckley (57)
50/1
4m thorn park (AUS) x halleys (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
7.7
40/1
T: David Pfieffer
R: Ms W Costin (59)
40/1
4g sebring (AUS) x ovasia (AUS) (iglesia (AUS))
9
10.1
40/1
T: P M Perry
R: A Bullock (56.5)
40/1
10
12.8
9/1
T: J A O'Shea
R: J Penza (54.5)
9/1
3f street cry (IRE) x moon game (USA) (indian ridge (IRE))
11
13.2
80/1
T: T and P Vigouroux
R: C Lever (57)
80/1
4m magic albert (AUS) x dahleah (AUS) (flying spur (AUS))
12
18.1
150/1
T: Mark Spackman
R: Ms M Toms (55)
150/1
6g saint thomas (AUS) x juba's sister (AUS) (steel blade (AUS))
Race 6 - Dailey Family Funerals Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:19.80 (35.76)
Prizemoney: $30,000
1
3/1
T: Matthew Smith
R: P King (54.5)
3/1
This nick: 15 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/1
T: P M Perry
R: Ms R Murray (54.5)
11/1
3f choisir (AUS) x french fantasy (AUS) (french deputy (USA))
3
0.7
9/1
T: G D Hickman
R: R Thompson (59)
9/1
4g i am invincible (AUS) x assumpta (AUS) (northern regent (CAN))
4
1
2/1F
T: G A Ryan
R: Travis Wolfgram (56.5)
2/1F
3g love conquers all (AUS) x whiner (AUS) (street cry (IRE))
5
1.8
11/1
T: C E Ritchie
R: James P Innes (55)
11/1
4m bushranger (IRE) x mrs commands (AUS) (commands (AUS))
6
1.9
11/1
T: James Cummings
R: K Jennings (56.5)
11/1
7
3
13/2
T: J C Coyle
R: Ms W Costin (56.5)
13/2
3c sebring (AUS) x forward love (AUS) (charge forward (AUS))
8
3.3
20/1
T: John Thompson
R: B McDougall (52.5)
20/1
3f hinchinbrook (AUS) x fortunata (AUS) (dr. grace (NZ))
9
3.9
25/1
T: Ms J Shapter
R: B El-Issa (59)
25/1
4g casino prince (AUS) x dyna myta (AUS) (keltrice (AUS))
10
5
20/1
T: C Karakatsanis
R: J Penza (59)
20/1
4g redoute's show (AUS) x bella senora (AUS) (lacryma cristi (IRE))
11
6.9
50/1
T: P R Atkins
R: Ms A Threadwell (54.5)
50/1
3f myboycharlie (IRE) x tillakea (AUS) (umatilla (NZ))
12
8.7
50/1
T: J G Sargent
R: G Buckley (54.5)
50/1
3f darci brahma (NZ) x scarlet tiger (NZ) (savabeel (AUS))
Race 7 - Mine Wealth + Wellbeing (Bm65) (1350m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:18.35 (35.00)
Prizemoney: $30,000
1
7/4F
T: J A O'Shea
R: J Penza (54)
7/4F
3f new approach (IRE) x segolene (AUS) (lonhro (AUS))
Winning siblings: Berrichon, Mitigate, Occitan, Petain, Segalas,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
4.5
16/1
T: Mark De Montfort
R: Ms R Murray (58.5)
16/1
6g oratorio (IRE) x ready made family (AUS) (more than ready (USA))
3
4.9
60/1
T: S I Singleton
R: Ms J Taylor (57.5)
60/1
5m shaft (AUS) x last dollars (AUS) (beautiful crown (USA))
4
5
7/2
T: K A Lees
R: A Bullock (59.5)
7/2
4g northern meteor (AUS) x vera's pride (AUS) (youthful legs (USA))
5
6.6
14/1
T: D I Atkins
R: Ms A Threadwell (60.5)
14/1
6g excites (AUS) x spy lover (AUS) (encounter (AUS))
6
7.4
Faustus (10)
14/1
T: C Karakatsanis
R: Mitchell Bell (57)
14/1
7
8.7
6/1
T: Ken Tynan
R: Ms W Costin (56)
6/1
9g techrico (NZ) x danse pas (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
8.8
10/1
T: P M Perry
R: B McDougall (56.5)
10/1
5m excellent art (GB) x falwood (AUS) (falbrav (IRE))
9
9.7
6/1
T: Leon Davies
R: James P Innes (56.5)
6/1
4m nicconi (AUS) x queen of the east (AUS) (general nediym (AUS))
10
10
25/1
T: R R Milligan
R: A Adkins (55.5)
25/1
11
11.3
16/1
T: Terry Evans
R: B El-Issa (56.5)
16/1
8g niello (AUS) x doubtful (AUS) (redoute's choice (AUS))
12
15.9
50/1
T: R R Milligan
R: G Buckley (54)
50/1
7m al maher (AUS) x indigo girl (AUS) (hennessy (USA))
Race 8 - Joy Global Miners' Cup (Bm65) (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:09.91 (34.77)
Prizemoney: $30,000
1
5/2F
T: Nick Mitchell
R: G Buckley (58)
5/2F
7g snitzel (AUS) x made of diamonds (AUS) (made of gold (USA))
This nick: 7 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
0.2
7/1
T: P M Perry
R: Ms R Murray (60.5)
7/1
5g red element (AUS) x cinerama (AUS) (best western (AUS))
3
1
30/1
T: B A Partelle
R: Taylor Marshall (54)
30/1
6g ready's image (USA) x la fleur (AUS) (flying spur (AUS))
4
1.2
11/1
T: Leon Davies
R: James P Innes (57)
11/1
6m ruwi (GB) x rubydame (AUS) (viscount (AUS))
5
1.6
Coys (3)
15/1
T: M C Conners
R: Ms W Costin (59.5)
15/1
6
2.9
5/1
T: P M Perry
R: B McDougall (58.5)
5/1
4g written tycoon (AUS) x fighting fragrance (AUS) (general nediym (AUS))
7
3
10/1
T: L W Curtis
R: B El-Issa (54)
10/1
3f stryker (AUS) x classic dream (AUS) (regal classic (CAN))
8
3.5
Marman (5)
15/1
T: D I Atkins
R: Ms A Threadwell (59)
15/1
5g duke of marmalade (IRE) x princess tyla (AUS) (royal academy (USA))
9
3.9
14/1
T: B A Partelle
R: J Penza (54)
14/1
7g mossman (AUS) x canny song (AUS) (canny lad (AUS))
10
8.8
3/1
T: A J Denham
R: R Thompson (59.5)
3/1
4g snippetson (AUS) x red feather (AUS) (red ransom (USA))
Race 9 - Mine Wealth + Wellbeing Hcp-C1 (1350m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:18.88 (34.54)
Prizemoney: $30,000
1
Bezel (2)
2/5F
T: J A O'Shea
R: J Penza (58)
2/5F
3c street cry (IRE) x beaded (AUS) (lonhro (AUS))
Winning siblings: Lesage, Resin,
This nick: 15 runners; 13 winners; 2 SW. Details
2
4.3
14/1
T: A J Cummings
R: B El-Issa (57.5)
14/1
5g war pass (USA) x splendid thing (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
4.8
8/1
T: K P Parker
R: James P Innes (52)
8/1
3g rothesay (AUS) x judicious girl (AUS) (res judicata (GB))
4
5.5
12/1
T: K A Lees
R: A Bullock (58)
12/1
4g savabeel (AUS) x classical (NZ) (stravinsky (USA))
5
5.8
9/1
T: B A Partelle
R: B McDougall (52)
9/1
6
5.9
11/1
T: Nick Mitchell
R: G Buckley (59)
11/1
4g street sense (USA) x awtaar (AUS) (secret savings (USA))
7
6.4
15/1
T: P Cheers
R: Eric Cheung (52)
15/1
5g myboycharlie (IRE) x collodi (AUS) (testa rossa (AUS))
8
6.5
20/1
T: Ms J Bowen
R: P King (54)
20/1
4g street sense (USA) x elle (AUS) (general nediym (AUS))
9
9.6
30/1
T: R R Milligan
R: A Adkins (52.5)
30/1
4m intergaze (AUS) x liziborden (AUS) (dangerous (AUS))
10
16.3
100/1
T: Mark Spackman
R: Ms M Toms (53)
100/1
* Nick figures are for Australasia.