Breednet Results

CANBERRA - Friday, April 6

Race 1 - Affinity Construction Aust.Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:58.77 (34.44)
Prizemoney: $20,500
1
9/4F
T: N J Olive
R: R Bensley (57)
9/4F
3f duporth (AUS) x feisty rose (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
1.8
Kianga (1)
9/1
T: K Dryden and S Collings
R: Jessie Philpot (57)
9/1
3g wanted (AUS) x thekatcamehome (USA) (sea of secrets (USA))
3
1.9
7/2
T: K Dryden and S Collings
R: M A Cahill (59)
7/2
3g sepoy (AUS) x soul diva (AUS) (grand lodge (USA))
4
2
5/2
T: N J Olive
R: Nick Heywood (58)
5/2
4g lonhro (AUS) x polar success (AUS) (success express (USA))
5
2.8
9/2
T: R Cole
R: Carly Frater-Hill (57.5)
9/2
4m dream ahead (USA) x kissable (AUS) (exceed and excel (AUS))
6
6.6
100/1
T: P J Facoory
R: A Kajiya (53.5)
100/1
5m duke of marmalade (IRE) x folk music (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
6.7
12/1
T: P J Facoory
R: Ms K Nisbet (57)
12/1
5g commands (AUS) x krall (NZ) (deputy governor (USA))
8
11.1
150/1
T: J W Van Duren
R: Ms K Adams (55.5)
150/1
2f bearcat (AUS) x golden rush (NZ) (elnadim (USA))
Race 2 - The Duxton O'Connor (Bm55) (1300m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(5) Time: 1:18.73 (34.60)
Prizemoney: $20,500
1
4/1
T: N J Olive
R: Ms K Nisbet (57)
4/1
4m dylan thomas (IRE) x glove puppet (AUS) (toy pindarri (NZ))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
13/2
T: G P Vella
R: Nick Heywood (57.5)
13/2
4g haradasun (AUS) x sharise (AUS) (danehill (USA))
3
0.7
Trumbo (1)
13/4
T: Mick Miladinovic
R: P Scorse (58.5)
13/4
4g california dane (AUS) x cannshe (AUS) (canny lad (AUS))
4
1.4
Mr Fox (10)
3/1F
T: Ms K Kulic
R: S Guymer (54)
3/1F
10g foxhound (USA) x darwina (AUS) (marwina (AUS))
5
3.7
16/1
T: Ms W Heise
R: A Banks (55)
16/1
6m henny hughes (USA) x kori lane (USA) (saratoga six (USA))
6
4.3
9/2
T: L W Curtis
R: C Reith (60)
9/2
5m casino prince (AUS) x heavenly glow (AUS) (spinning world (USA))
7
9.9
8/1
T: M D Kelley
R: A Kajiya (56.5)
8/1
5m wanted (AUS) x discretionary (AUS) (hurricane sky (AUS))
100
66/1
T: R Cole
R: Carly Frater-Hill (54)
66/1
8m churchill downs (AUS) x little fishes (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 3 - Mane Lodge Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 0:58.54 (34.13)
Prizemoney: $20,500
1
4/1
T: J Rolfe
R: A Kajiya (53.5)
4/1
5m dubleo (USA) x araxa (AUS) (xaar (GB))
Winning siblings: Mr Axeman, Xarmoss,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/4
T: G M Brown
R: Ms J Taylor (58)
9/4
3f all american (AUS) x flying away (AUS) (flying spur (AUS))
3
2.6
5/4F
T: Brad Widdup
R: C Reith (57.5)
5/4F
3f dream ahead (USA) x ghaliah (AUS) (secret savings (USA))
4
6.7
10/1
T: J M Cleary
R: Nick Heywood (57.5)
10/1
4g o'reilly (NZ) x glam slam (NZ) (pins (AUS))
5
10.2
10/1
T: R P Wellington
R: J Penza (58)
10/1
4g california dane (AUS) x public profile (AUS) (prince regent (AUS))
Race 4 - XXXX Gold (Bm68) (1200m)
Class: Benchmark 68 Track: Soft(5) Time: 1:10.19 (34.29)
Prizemoney: $20,500
1
6/1
T: G P Vella
R: P Scorse (57)
6/1
5m excites (AUS) x shannon bank (AUS) (bluebird (USA))
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1
9/4F
T: Joseph Ible
R: Nick Heywood (59)
9/4F
5g pendragon (NZ) x envy (AUS) (hussonet (USA))
3
1.8
20/1
T: Todd Smart
R: B Spriggs (57)
20/1
6g commands (AUS) x song of success (USA) (irish river (FR))
4
3
12/1
T: N J Olive
R: J Penza (57.5)
12/1
5g i am invincible (AUS) x calemore (AUS) (more than ready (USA))
5
3.4
7/2
T: Ms S Murray-Leslie
R: C Reith (56)
7/2
5m street sense (USA) x running jeans (NZ) (volksraad (GB))
6
4.9
20/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (57.5)
20/1
4m pluck (USA) x adequate (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
6
15/1
T: Jamie Stewart
R: S Guymer (54.5)
15/1
5g shellscrape (AUS) x dan baroness (AUS) (statue of liberty (USA))
8
6.1
3/1
T: R Weston and J Nisbet
R: Josh Richards (57.5)
3/1
4g arlington (AUS) x ebony fair (AUS) (kenfair (NZ))
Race 5 - Canberra Centre Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:24.54 (36.35)
Prizemoney: $20,500
1
11/2
T: Joseph Ible
R: Ms J Taylor (58)
11/2
4m star witness (AUS) x bitoflight (NZ) (fantastic light (USA))
Winning siblings: Rationally,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/2
T: K Dryden and S Collings
R: J Penza (56)
9/2
3
2.3
6/1
T: E and L Longmire
R: R Dolan (54)
6/1
4
5.4
10/1
T: Mark De Montfort
R: S Pollard (56.5)
10/1
3g dreamscape (AUS) x anton (AUS) (antonius pius (USA))
5
5.8
8/1
T: E and L Longmire
R: B McDougall (56)
8/1
6
7.6
50/1
T: S B Hill
R: B P Ward (56)
50/1
4g congrats (USA) x dolphicate (AUS) (dolphin street (FR))
7
8.2
15/4F
T: Rob Potter
R: M A Cahill (58)
15/4F
3g anacheeva (AUS) x reine du soir (AUS) (peintre celebre (USA))
8
8.9
15/4F
T: B D Bellamy
R: P Scorse (55)
15/4F
9
11
Pepita (9)
16/1
T: M Petrovic
R: A Banks (56)
16/1
4m star witness (AUS) x super blue (AUS) (montjeu (IRE))
10
14
100/1
T: B W Fraser
R: M Travers (56)
100/1
5m krupt (AUS) x arm and a leg (AUS) (armidale (AUS))
Race 6 - Mercedes-Benz Canberra (Bm60) (1000m)
Class: Benchmark 60 Track: Soft(5) Time: 0:57.99 (33.45)
Prizemoney: $20,500
1
15/8F
T: N J Olive
R: R Bensley (59)
15/8F
Winning siblings: Fairy Shadow,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
5/2
T: K Dryden and S Collings
R: M A Cahill (60.5)
5/2
4g smart missile (AUS) x surfer rosa (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
1.8
5/2
T: R Weston and J Nisbet
R: J Penza (57)
5/2
4g krupt (AUS) x shelly sue (AUS) (marauding (NZ))
4
3.7
12/1
T: S A Stephens
R: S Pollard (59.5)
12/1
6g denman (AUS) x celestial flight (USA) (a. p. jet (USA))
5
6.2
100/1
T: Fred Skerbic
R: Ms K Adams (54)
100/1
10g anabaa (USA) x storm fronts (AUS) (hurricane sky (AUS))
6
7
11/1
T: Mick Miladinovic
R: A Kajiya (56)
11/1
4m zariz (AUS) x canny angel (AUS) (canny lad (AUS))
7
7.1
20/1
T: T and P Vigouroux
R: Ms K Nisbet (56)
20/1
7m enemy of average (AUS) x arisara (AUS) (secret savings (USA))
8
9.6
40/1
T: Glen Thompson
R: P Scorse (60.5)
40/1
Race 7 - Nexis Accountants (Bm55) (2000m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(5) Time: 2:04.61
Prizemoney: $20,500
1
20/1
T: P J Facoory
R: A Kajiya (56)
20/1
5m conatus (AUS) x woodwind (USA) (woodman (USA))
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.8
3/1
T: J F Borham
R: J Penza (57)
3/1
6g adam (AUS) x scarlet rose (AUS) (kingston seattle (USA))
3
1
13/2
T: E and L Longmire
R: R Dolan (58.5)
13/2
5g magic albert (AUS) x pekalan (AUS) (sri pekan (USA))
4
4
Biscuit (10)
20/1
T: Mark De Montfort
R: Ms J Taylor (54.5)
20/1
5g sebring (AUS) x gingerbread (AUS) (kempinsky (AUS))
5
7.3
4/1
T: J G Sargent
R: R Bensley (54.5)
4/1
3g smart missile (AUS) x rose darmore (AUS) (more than ready (USA))
6
7.5
16/1
T: Ms M Rae
R: P Scorse (56.5)
16/1
7m dubleo (USA) x faith (AUS) (don't say halo (USA))
7
9.4
20/1
T: Doug Vickers
R: Josh Richards (52)
20/1
6m king of prussia (AUS) x jean rose (AUS) (special bond (AUS))
8
9.5
11/1
T: John Thompson
R: B Spriggs (56.5)
11/1
3g savabeel (AUS) x on broadway (NZ) (pins (AUS))
9
12.4
Do Dar (13)
80/1
T: Kelly Smith
R: Ms M Kinny (54)
80/1
5g shellscrape (AUS) x ta ta for now (AUS) (hold that tiger (USA))
10
18.3
60/1
T: T J Wilson
R: S Pollard (55.5)
60/1
800
5/2F
T: Todd Smart
R: Nick Heywood (57.5)
5/2F
5g tickets (AUS) x royal mecene (AUS) (al jaasi (AUS))
Race 8 - Tab Federal (Bm60) (1400m)
Class: Benchmark 60 Track: Soft(5) Time: 1:24.19 (35.03)
Prizemoney: $40,000
1
9/2
T: T J McIlrick
R: R Bensley (56.5)
9/2
3f star witness (AUS) x who's there (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Flying Yankee, Who's A Star,
This nick: 24 runners; 13 winners; 0 SW. Details
2
0.5
10/1
T: K Dryden and S Collings
R: M A Cahill (59.5)
10/1
5g denman (AUS) x de prima ballerina (NZ) (stravinsky (USA))
3
1.5
5/2F
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: P Scorse (57.5)
5/2F
5g beneteau (AUS) x naeb (AUS) (red ransom (USA))
4
1.7
12/1
T: E and L Longmire
R: B McDougall (54.5)
12/1
5m reset (AUS) x tarantou (AUS) (danehill (USA))
5
2.3
3/1
T: K Dryden and S Collings
R: S Guymer (58)
3/1
4g helenus (AUS) x in the clover (AUS) (bureaucracy (NZ))
6
2.7
Te Ata (7)
15/2
T: Matthew Dale
R: C Reith (58.5)
15/2
3f i am invincible (AUS) x chickasaw (NZ) (flying spur (AUS))
7
3.1
16/1
T: G P Vella
R: B P Ward (58.5)
16/1
5g bon hoffa (AUS) x willendorf (AUS) (royal academy (USA))
8
4.6
15/1
T: P J Facoory
R: Ms K Nisbet (58.5)
15/1
9
5.5
16/1
T: Andrew Dale
R: Josh Richards (58.5)
16/1
5g bachelor duke (USA) x latin lass (AUS) (canny lad (AUS))
10
7
60/1
T: R Cole
R: Carly Frater-Hill (54.5)
60/1
5g gonski (AUS) x little fishes (AUS) (encosta de lago (AUS))
* Nick figures are for Australasia.