Breednet Results

COFFS HARBOUR - Monday, March 23

Race 1 - Coates Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:39.08
Prizemoney: $9,000
1
9/1
T: T G HARDY
R: R SPOKES (54.50)
9/1
4m forgotten hero (AUS) x rhythmic maid (AUS) (kala dancer (GB))
Winning siblings: Knights Maiden,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
4/5F
T: G D YORKE
R: P GRAHAM (58.00)
4/5F
3g rock of cashel (IRE) x semivolante (AUS) (semipalatinsk (USA))
3
2.2
7/2
T: G C KILNER
R: JOSHUA JONES (54.50)
7/2
4g arena (AUS) x misinterpret (AUS) (mister c. (USA))
4
4.2
16/1
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (51.50)
16/1
5g shepherd's field (USA) x alazan (AUS) (trading range (CAN))
5
6.3
16/1
T: P VERRYDT
R: A HYERONIMUS (52.50)
16/1
4g don eduardo (NZ) x orient pearl (AUS) (danehill (USA))
6
6.4
13/2
T: R N GODBOLT
R: M DOLENDO (54.50)
13/2
4m snowland (AUS) x la picasso (AUS) (peintre celebre (USA))
7
7.7
4/1
T: P J O'NEILL
R: D PEISLEY (55.00)
4/1
4m kutta (GB) x elpitha (AUS) (switch in time (IRE))
8
10.2
14/1
T: R J KNIGHT
R: G SNOWDEN (55.00)
14/1
4g centaine (AUS) x palliser belle (NZ) (jetball (AUS))
Race 2 - Coates Mdn Plate (800m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 0:47.17
Prizemoney: $9,000
1
4/1
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (53.00)
4/1
6m mujahid (USA) x halogen lass (AUS) (don't say halo (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
15/1
T: R N GODBOLT
R: M DOLENDO (54.00)
15/1
2f frisco view (USA) x making flight (AUS) (flight bijou (NZ))
3
2.3
7/1
T: G J HOWELLS
R: A HYERONIMUS (54.00)
7/1
4m honours list (IRE) x not visual (AUS) (zeditave (AUS))
8
6.8
20/1
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (55.50)
20/1
3f success express (USA) x comically (AUS) (rory's jester (AUS))
9
8.3
7/1
T: H P BALL
R: M BENNETT (55.50)
7/1
3f acecay (AUS) x cotton bud (AUS) (seattle siesta (USA))
10
8.7
40/1
T: P R GOODENOUGH
R: S TRAECEY (55.50)
40/1
3f durbridge (AUS) x amen's luck (AUS) (amen brother (USA))
11
17.2
20/1
T: J P MCGEE
R: D PEISLEY (55.50)
20/1
3f shrewdy (AUS) x courting (AUS) (tierce (AUS))
Race 3 - Coates Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:18.45
Prizemoney: $9,000
1
KISANI (3)
14/1
T: G D YORKE
R: L CUMBERLAND (55.00)
14/1
4m viscount (AUS) x sunbeam (AUS) (grand lodge (USA))
Winning siblings: Frescoes, Minh Khai,
This nick: 11 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
6
5/1
T: G D YORKE
R: D R COLEMAN (58.00)
5/1
3g iglesia (AUS) x rolling along (AUS) (runyon (IRE))
3
6.4
20/1
T: H P BALL
R: M DOLENDO (55.00)
20/1
3f all chatter (USA) x stella carinae (AUS) (swamp king (USA))
4
12
20/1
T: MS C RODE
R: ALVIN NG (51.50)
20/1
4m strands (AUS) x magic flash (AUS) (prince tatt (AUS))
5
12.8
8/1
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (54.50)
8/1
4m grass wonder (USA) x kiwi rose (NZ) (straight strike (USA))
6
14.4
UNIKIN (4)
8/1
T: MS L SELBY
R: JOSHUA JONES (56.50)
8/1
3g universal prince (AUS) x kinsale (NZ) (heroicity (AUS))
7
15.1
40/1
T: J A JANIAK
R: R SPOKES (54.50)
40/1
3c carnegie (IRE) x riva (USA) (riverman (USA))
8
16
12/1
T: T G HARDY
R: C P FRANKLIN (55.00)
12/1
3f noverre (USA) x egyptian sky (NZ) (straight strike (USA))
9
16.1
12/1
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (51.50)
12/1
10
16.7
4/5F
T: G D YORKE
R: P GRAHAM (58.00)
4/5F
3g rock of cashel (IRE) x secret dancer (AUS) (general nediym (AUS))
11
25.8
50/1
T: F J TANNER
R: G SNOWDEN (54.50)
50/1
5m dodge (AUS) x alminya (AUS) (al khawaaneeg (USA))
Race 4 - Coates Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Dead Time: 1:12.54
Prizemoney: $9,000
1
2/1F
T: G D YORKE
R: P GRAHAM (57.50)
2/1F
4g irish royal (IRE) x shining circle (AUS) (shining finish (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
SHREWJI (12)
4/1
T: P A SMITH
R: JOSHUA JONES (54.00)
4/1
4m shrewdy (AUS) x white fuji (AUS) (fuji kiseki (JPN))
3
0.8
10/1
T: A STAPLEFORD
R: S TRAECEY (54.00)
10/1
3f brahms (USA) x balciano miss (AUS) (balciano (NZ))
4
1.2
9/1
T: G L WOODWARD
R: M DOLENDO (54.00)
9/1
4m zariz (AUS) x luskin silver (AUS) (luskin star (AUS))
5
1.8
20/1
T: J A JANIAK
R: C P FRANKLIN (54.00)
20/1
4m skalato (AUS) x arkabah (AUS) (rassendyll (USA))
6
4.9
TERROR (3)
11/2
T: G D YORKE
R: Y FUJIMOTO (57.50)
11/2
5g desert prince (IRE) x restless dream (AUS) (rory's jester (AUS))
7
6.2
10/1
T: G D YORKE
R: D R COLEMAN (54.50)
10/1
4g filante (NZ) x odds and ends (AUS) (snippets (AUS))
8
7.2
16/1
T: P C RICHARDSON
R: A HYERONIMUS (57.00)
16/1
5g arena (AUS) x october miss (AUS) (octagonal (NZ))
9
7.4
40/1
T: J D SHELTON
R: ALVIN NG (50.00)
40/1
10
14.1
20/1
T: T G HARDY
R: HENRY WONG (50.00)
20/1
3f fantastic light (USA) x irish stylet (AUS) (curravilla (IRE))
11
22
15/4
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (56.00)
15/4
5g al akbar (NZ) x talinga belle (AUS) (catrail (USA))
Race 5 - Victorian Bushfire Appeal (C2) (1900m)
Class: Class 2 Track: Dead Time: 2:01.39
Prizemoney: $10,000
1
13/8F
T: B D BELLAMY
R: JOSHUA JONES (58.00)
13/8F
Winning siblings: Whisper Bay,
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.3
16/1
T: M J DOUGHERTY
R: MS E KEHOE (52.50)
16/1
5g clang (AUS) x cheriejane (AUS) (special kingdom (AUS))
3
2.5
30/1
T: B D BELLAMY
R: HENRY WONG (50.50)
30/1
4
3.2
6/1
T: MS B CHEERS
R: A HYERONIMUS (52.50)
6/1
4g marechal (AUS) x surgery (AUS) (scenic (IRE))
5
4.1
7/2
T: G D YORKE
R: L CUMBERLAND (56.00)
7/2
5g loup sauvage (USA) x olympia (AUS) (scenic (IRE))
6
4.4
3/1
T: L J CLAPHAM
R: B LOOKER (56.00)
3/1
3g canny lad (AUS) x critical miss (AUS) (desert prince (IRE))
7
6.1
9/1
T: G L WOODWARD
R: S SHIRAHAMA (53.50)
9/1
5g encosta de lago (AUS) x kashya (NZ) (tierce (AUS))
8
8
20/1
T: MS B CHEERS
R: P ROMEO (50.50)
20/1
3g e dubai (USA) x taakura (AUS) (carry the crown (CAN))
9
9
30/1
T: S P CRAMERI
R: ALVIN NG (50.50)
30/1
8g sky chase (NZ) x testing the water (AUS) (bletchingly (AUS))
10
13
12/1
T: B D BELLAMY
R: J RILEY (54.00)
12/1
4g king cugat (USA) x twiggy (AUS) (barathea (IRE))
Race 6 - Coates Hcp (1000m)
Class: Open Track: Dead Time: 0:58.91
Prizemoney: $10,000
1
11/2
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (54.00)
11/2
5g za-im (GB) x pardalarosa (AUS) (wonder dancer (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
6/4F
T: G D YORKE
R: S G TREWEEK (64.00)
6/4F
5g nuclear freeze (USA) x gentle air (AUS) (fossicker (AUS))
3
1.5
20/1
T: B R SWAN
R: ALVIN NG (50.00)
20/1
6m bianconi (USA) x meccano (AUS) (toy pindarri (NZ))
4
2.8
7/1
T: B D BELLAMY
R: A HYERONIMUS (53.50)
7/1
6g hayil (USA) x beating the odds (AUS) (grand chaudiere (CAN))
5
4.4
9/2
T: G L WOODWARD
R: M DOLENDO (55.50)
9/2
6g beautiful crown (USA) x poids paix (AUS) (brief truce (USA))
6
6.2
6/1
T: T J BARTLEY
R: M BENNETT (54.00)
6/1
5m shovhog (AUS) x roswell (NZ) (jetball (AUS))
7
6.6
3/1
T: W J GAVENLOCK
R: P GRAHAM (56.50)
3/1
5m catbird (AUS) x la bird (AUS) (bluebird (USA))
8
6.8
20/1
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (51.00)
20/1
6m frisco view (USA) x love of ruby (AUS) (st. jude (AUS))
Race 7 - Coates Hcp (62) (1400m)
Class: Restricted 62 Track: Dead Time: 1:24.83
Prizemoney: $10,000
1
40/1
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (54.00)
40/1
5g eire (NZ) x hatta's party (AUS) (hatta's mill (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/2
T: G D YORKE
R: P GRAHAM (56.50)
11/2
5m zeditave (AUS) x pleasant mariah (USA) (storm cat (USA))
3
4.5
9/4F
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (55.00)
9/4F
4m catbird (AUS) x satinet (AUS) (barathea (IRE))
4
6.6
8/1
T: T G HARDY
R: HENRY WONG (51.50)
8/1
5m dodge (AUS) x royal persepoly (AUS) (persepolis (FR))
5
7.2
12/1
T: G J HOWELLS
R: B LOOKER (57.50)
12/1
6g over (AUS) x intimism (AUS) (christmas tree (AUS))
6
7.4
12/1
T: G D YORKE
R: D R COLEMAN (57.50)
12/1
6g secret savings (USA) x tilly foster (NZ) (vice regal (NZ))
7
8.2
12/1
T: B J DODSON
R: A HYERONIMUS (52.00)
12/1
6m legal opinion (AUS) x jeminion (AUS) (pantomime prince (AUS))
8
8.3
6/1
T: G D YORKE
R: Y FUJIMOTO (58.50)
6/1
6g gilded time (USA) x pimpala gold (AUS) (aurealis (AUS))
9
9.8
6/1
T: G L WOODWARD
R: M DOLENDO (56.50)
6/1
6m perugino (USA) x unified (NZ) (vice regal (NZ))
10
13.1
9/2
T: P J QUINN
R: M HANNEYBEL (56.50)
9/2
11
13.6
7/1
T: B J DODSON
R: M BENNETT (55.50)
7/1
12
18.2
20/1
T: P J QUINN
R: MS K CROSS (50.00)
20/1
4g frisco view (USA) x lady minerva (AUS) (luskin star (AUS))
* Nick figures are for Australasia.