Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Saturday, May 13

Race 1 - Team Illawarra Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:57.57 (33.41)
Prizemoney: $30,000
1
9/4
T: J M Austin
R: Brock Ryan (57)
9/4
3g bon hoffa (AUS) x she's blessed (AUS) (coronation day (AUS))
Winning siblings: Linbob,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
2/1F
T: G Backhouse
R: Ms M Kinny (59)
2/1F
3
3.3
25/1
T: J A Steinmetz
R: Ms K Adams (59)
25/1
3g dylan thomas (IRE) x deal or no deal (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
3.5
5/2
T: P and P Snowden
R: Nick Heywood (55)
5/2
2c exceed and excel (AUS) x dazzledar (GB) (zamindar (USA))
5
4.3
11/1
T: T J Robinson
R: J Penza (59)
11/1
3g authorized (IRE) x sol mere (AUS) (royal academy (USA))
6
5.3
15/4
T: J C Coyle
R: C Lever (57)
15/4
7
6.8
40/1
T: G J Colvin
R: Rachel King (53)
40/1
2f congrats (USA) x dominare (AUS) (refuse to bend (IRE))
8
26.6
50/1
T: J and G Lee
R: J Victoire (57)
50/1
3f temple dane (AUS) x zoe anne (AUS) (zeditave (AUS))
Race 2 - Spooks Courage Plate (C1) (2000m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 2:03.65 (35.43)
Prizemoney: $30,000
1
5/2
T: James Cummings
R: J Penza (57.5)
5/2
3g street cry (IRE) x conceal (AUS) (redoute's choice (AUS))
This nick: 34 runners; 31 winners; 5 SW. Details
3
0.5
Kirini (5)
9/1
T: C J Waller
R: G Buckley (55.5)
9/1
3f medaglia d'oro (USA) x admiring (AUS) (street cry (IRE))
4
1.8
30/1
T: Jamie Thomsen
R: Ms K Nisbet (57)
30/1
4m danewin (AUS) x elegy (USA) (diesis (GB))
5
3.3
8/1
T: S A Clarke
R: L Magorrian (55.5)
8/1
3f hinchinbrook (AUS) x equivalence (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
5.3
9/10F
T: C J Waller
R: C Lever (57.5)
9/10F
3g savabeel (AUS) x pingus (AUS) (falbrav (IRE))
7
7.8
6/1
T: B F Cavanough
R: Nick Heywood (55)
6/1
3f o'reilly (NZ) x danex (NZ) (danasinga (AUS))
Race 3 - Jones Dental Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:24.10 (33.88)
Prizemoney: $30,000
1
11/4
T: M P Tubman
R: B El-Issa (57.5)
11/4
4h redoute's choice (AUS) x kishkat (AUS) (spinning world (USA))
This nick: 6 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
0.2
8/1
T: R and L Price
R: Peter Wells (54.5)
8/1
4m street cry (IRE) x russeting (AUS) (commands (AUS))
3
1
5/2
T: M J Dunn
R: C Lever (57.5)
5/2
3f high chaparral (IRE) x single spice (AUS) (not a single doubt (AUS))
4
2
8/1
T: W P Cave
R: G Buckley (54.5)
8/1
3f oratorio (IRE) x girvan (AUS) (gold ace (AUS))
5
2.3
5/4F
T: Darren Beadman
R: J Penza (58)
5/4F
3f exceed and excel (AUS) x swansea (IRE) (singspiel (IRE))
6
2.5
15/2
T: W T Prain
R: Travis Wolfgram (55.5)
15/2
6g valixir (IRE) x october miss (AUS) (octagonal (NZ))
Race 4 - Austbrokers Abs Strata Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:23.78 (35.78)
Prizemoney: $30,000
1
11/4F
T: N J Olive
R: K Jennings (59)
11/4F
3g sebring (AUS) x runzonred (AUS) (red ransom (USA))
Winning siblings: Deel Red, Iseered Iseered,
This nick: 13 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
0.2
11/4F
T: M C Conners
R: Chelsea Macfarlane (54)
11/4F
3f street sense (USA) x masterkova (AUS) (fairy king (USA))
3
2.5
20/1
T: Wayne Austin
R: R Brewer (59)
20/1
5g venice beach (AUS) x nothebanca (AUS) (noverre (USA))
4
4
13/2
T: T R Martin
R: Y Ichikawa (59)
13/2
4g murtajill (AUS) x gen and tonic (AUS) (general nediym (AUS))
5
6
15/4
T: Ms G Markwell
R: J Penza (59)
15/4
6
6.8
12/1
T: R and L Price
R: Peter Wells (57)
12/1
3f zoffany (IRE) x red's moxie (AUS) (el moxie (USA))
7
8.8
6/1
T: Gavin Groth
R: Josh Adams (59)
6/1
8
11.3
15/1
T: M C Conners
R: Rachel King (55.5)
15/1
9
12.1
40/1
T: David Payne
R: Ms C R Van Der Werf (55.5)
40/1
3f sebring (AUS) x princess carnegie (AUS) (carnegie (IRE))
10
12.2
Hayman (3)
6/1
T: L W Curtis
R: Travis Wolfgram (59)
6/1
3g hinchinbrook (AUS) x pekalan (AUS) (sri pekan (USA))
Race 5 - Alltech Payroll Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.75 (34.61)
Prizemoney: $30,000
1
11/2
T: J C Coyle
R: R Brewer (58.5)
11/2
3g magic albert (AUS) x only words (AUS) (end sweep (USA))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1
4/1
T: Bryce Heys
R: L Magorrian (58)
4/1
4g fastnet rock (AUS) x rathlin light (USA) (grand slam (USA))
3
1.2
5/2F
T: Bjorn Baker
R: Brodie Loy (58.5)
5/2F
3g thewayyouare (USA) x dementieva (NZ) (volksraad (GB))
4
3.2
11/2
T: Paul Murray
R: J Grisedale (56)
11/2
3f denman (AUS) x sheen (AUS) (cape cross (IRE))
5
3.6
25/1
T: K J Parker
R: J Penza (55)
25/1
4m octagonal (NZ) x madame meilland (AUS) (commands (AUS))
6
5.1
40/1
T: S B Hill
R: A Layt (59)
40/1
3g congrats (USA) x dolphicate (AUS) (dolphin street (FR))
7
5.3
7/2
T: G A Ryan
R: Travis Wolfgram (56.5)
7/2
2g foxwedge (AUS) x dahleah (AUS) (flying spur (AUS))
8
5.5
8/1
T: P and P Snowden
R: Ms C R Van Der Werf (55)
8/1
9
6
8/1
T: Ms G Markwell
R: Nick Heywood (56)
8/1
3g pluck (USA) x tata ma chance (AUS) (shrewdy (AUS))
Race 6 - Project Dry Hire (Bm60) (1200m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:11.68 (34.78)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: Ms G Markwell
R: Brock Ryan (57.5)
7/2
6g dubai's choice (AUS) x seesaw (AUS) (sea swell (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
25/1
T: Cameron Crockett
R: J Victoire (57)
25/1
3g shaft (AUS) x sherwood gold (AUS) (hurricane sky (AUS))
3
1
3/1
T: J C Coyle
R: C Lever (59)
3/1
4g star witness (AUS) x hairpin (AUS) (octagonal (NZ))
4
1.2
9/4F
T: K J Parker
R: J Penza (59.5)
9/4F
5
2
6/1
T: M P Tubman
R: B El-Issa (59)
6/1
4g sebring (AUS) x chance bye (AUS) (snitzel (AUS))
6
2.8
20/1
T: David Pfieffer
R: A Layt (58)
20/1
7
3.2
4/1
T: G G Hall
R: Rachel King (57.5)
4/1
7g husson (ARG) x dream machine (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
8
3.7
40/1
T: Warren Ganderton
R: J Grisedale (54)
40/1
9
7
25/1
T: R and L Price
R: Peter Wells (54)
25/1
4g canny lad (AUS) x curled (AUS) (lion hunter (AUS))
Race 7 - Escarpade (Bm60) (1200m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:10.32 (34.60)
Prizemoney: $30,000
1
4/1
T: Ms G Markwell
R: Aaron Williams (56)
4/1
4m alert (ARG) x seesaw (AUS) (sea swell (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (57.5)
9/4F
3f smart missile (AUS) x burningwood (USA) (tabasco cat (USA))
3
1.3
7/1
T: Patrick Webster
R: Josh Adams (59.5)
7/1
3f testa rossa (AUS) x sovereign duchess (AUS) (last tycoon (IRE))
4
2.6
3/1
T: G A Ryan
R: Travis Wolfgram (57)
3/1
3f so you think (NZ) x i promise (USA) (hook and ladder (USA))
5
2.7
9/2
T: T R Martin
R: Nick Heywood (56.5)
9/2
3f arlington (AUS) x fasting (AUS) (anabaa (USA))
6
5.2
15/1
T: J C Coyle
R: Peter Wells (54)
15/1
4m murtajill (AUS) x mother's milk (NZ) (savabeel (AUS))
7
6.2
8/1
T: J C Coyle
R: Ms C R Van Der Werf (58.5)
8/1
5m excites (AUS) x the palpitator (AUS) (show a heart (AUS))
8
10.2
20/1
T: Ben Borham
R: J Penza (56)
20/1
4m stryker (AUS) x harpy (AUS) (night shift (USA))
Race 8 - Camp Quality Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:36.58 (34.41)
Prizemoney: $30,000
1
5/1
T: P and P Snowden
R: Nick Heywood (57)
5/1
This nick: 42 runners; 28 winners; 5 SW. Details
2
4.8
5/2F
T: S B Lee
R: J Penza (60)
5/2F
3g street cry (IRE) x disputes (AUS) (manton (AUS))
3
5
14/1
T: Clare Cunningham
R: Josh Adams (57)
14/1
4
5.1
3/1
T: A and E Cummings
R: J Victoire (56)
3/1
3f fastnet rock (AUS) x cryptic miss (AUS) (snippets (AUS))
5
5.6
16/1
T: E V Musgrove
R: C Lever (55.5)
16/1
4g pentire (GB) x posing zero (AUS) (danzero (AUS))
6
5.9
11/1
T: M C Conners
R: Chelsea Macfarlane (52)
11/1
3f tickets (AUS) x queen esprit (AUS) (bel esprit (AUS))
7
6
11/2
T: Jean Dubois
R: Rachel King (56.5)
11/2
8
7.3
30/1
T: K Foord
R: Travis Wolfgram (55.5)
30/1
3g mossman (AUS) x annlea (AUS) (canny lad (AUS))
9
7.5
Tsubame (11)
16/1
T: W P Cave
R: G Buckley (55)
16/1
3g grey swallow (IRE) x papier mache (NZ) (straight strike (USA))
10
7.7
Vindex (4)
20/1
T: Matthew Smith
R: B El-Issa (58)
20/1
3g fastnet rock (AUS) x mithila (AUS) (encosta de lago (AUS))
11
8
12/1
T: C J Waller
R: Brock Ryan (52)
12/1
3f street cry (IRE) x lady capel (AUS) (last tycoon (IRE))
12
10
40/1
T: J A Steinmetz
R: Ms K Adams (54)
40/1
4m paco boy (IRE) x royal tease (NZ) (woodborough (USA))
13
10.1
25/1
T: K J Parker
R: A Layt (55)
25/1
3g dylan thomas (IRE) x blasphemy (AUS) (galileo (IRE))
14
10.9
Gelug (6)
30/1
T: Ms G Markwell
R: Aaron Williams (56)
30/1
3g so you think (NZ) x indalama (AUS) (commands (AUS))
* Nick figures are for Australasia.