Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Saturday, June 3

Race 1 - Itc Corp. Members Race Day Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.30 (33.20)
Prizemoney: $30,000
1
7/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: K S Latham (57)
7/4F
3f foxwedge (AUS) x cinque (AUS) (red ransom (USA))
Winning siblings: Sport Chic,
This nick: 6 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
1.3
8/1
T: G A Ryan
R: Mitchell Bell (55)
8/1
3f beneteau (AUS) x empire bay (AUS) (polish navy (USA))
3
2.8
15/4
T: G R Nickson
R: C Lever (59)
15/4
3g beneteau (AUS) x retract (NZ) (flying spur (AUS))
4
3.1
Bolly (7)
12/1
T: L J Bridge
R: Sam Clarke (54.5)
12/1
3f poet's voice (GB) x flute of bubbly (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
3.2
30/1
T: Natalie Jarvis
R: Ms M Kinny (57)
30/1
3g denman (AUS) x quest for quality (AUS) (elusive quality (USA))
7
5.2
7/1
T: John Higgins
R: P King (59)
7/1
3g arlington (AUS) x my pirouette (AUS) (fasliyev (USA))
8
7.5
25/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (58)
25/1
Race 2 - Kembla Grange Plate (C1) (2400m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 2:31.75 (36.00)
Prizemoney: $30,000
1
8/1
T: K J Parker
R: A Layt (55)
8/1
3g dylan thomas (IRE) x blasphemy (AUS) (galileo (IRE))
Winning siblings: Sworn In,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/2
T: David Payne
R: K S Latham (57.5)
11/2
3g sebring (AUS) x crimson sakura (AUS) (bite the bullet (USA))
3
2
8/1
T: M J Smith
R: Nick Heywood (55.5)
8/1
5m octagonal (NZ) x bellevent (AUS) (special bond (AUS))
4
3.5
4/1
T: G A Ryan
R: C Lever (59)
4/1
5
3.6
5/2F
T: Paul Murray
R: J Penza (57.5)
5/2F
3g so you think (NZ) x passageway (USA) (gold fever (USA))
6
5.9
16/1
T: R and L Price
R: Peter Wells (54)
16/1
3f zoffany (IRE) x red's moxie (AUS) (el moxie (USA))
7
10.2
9/2
T: J M Austin
R: Mitchell Bell (56.5)
9/2
5g teofilo (IRE) x sacred habit (NZ) (sir tristram (IRE))
8
12
14/1
T: Mark De Montfort
R: Ms R Murray (59)
14/1
4g sebring (AUS) x gingerbread (AUS) (kempinsky (AUS))
9
19
14/1
T: J G Sargent
R: G Buckley (54)
14/1
3f alamosa (NZ) x everswindell (NZ) (align (AUS))
Race 3 - One Flush Plumbing Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:11.89 (33.66)
Prizemoney: $30,000
1
15/4
T: Mark Newnham
R: J Victoire (59)
15/4
3g smart missile (AUS) x high heels (AUS) (canny lad (AUS))
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.3
15/8
T: James Cummings
R: J Penza (56.5)
15/8
2g exceed and excel (AUS) x pure joy (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
1.5
60/1
T: Ms G Markwell
R: Aaron Williams (55.5)
60/1
3g moshe (AUS) x bonsai babe (AUS) (viscount (AUS))
4
2.8
10/9F
T: R J Quinton
R: C Lever (59)
10/9F
3g dream ahead (USA) x double crossing (AUS) (giant's causeway (USA))
5
3.1
50/1
T: Peter Robl
R: G Buckley (59)
50/1
3g foxwedge (AUS) x wooden melody (AUS) (woodman (USA))
6
3.2
Zatar (9)
40/1
T: P and P Snowden
R: Nick Heywood (55)
40/1
7
3.7
66/1
T: S B Hill
R: A Layt (59)
66/1
3g congrats (USA) x dolphicate (AUS) (dolphin street (FR))
8
4
12/1
T: R and L Price
R: Peter Wells (56.5)
12/1
2g excelebration (IRE) x canny dancer (AUS) (canny lad (AUS))
9
4.3
30/1
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (59)
30/1
3g pluck (USA) x tata ma chance (AUS) (shrewdy (AUS))
Race 4 - Rts Thoroughbreds Pty Ltd Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:11.53 (33.85)
Prizemoney: $30,000
1
1/2F
T: Brad Widdup
R: J Penza (58)
1/2F
3f poet's voice (GB) x sabkha (USA) (green desert (USA))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/1
T: C J Waller
R: C Lever (58)
6/1
3f o'reilly (NZ) x joy (NZ) (pins (AUS))
3
0.4
16/1
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (58)
16/1
4m written tycoon (AUS) x badger's catch (AUS) (belong to me (USA))
4
1.7
Dixie (9)
12/1
T: G Portelli
R: Ms B Panya (53.5)
12/1
2f foxwedge (AUS) x texarcana (AUS) (more than ready (USA))
5
2
40/1
T: Ms G Markwell
R: P King (58)
40/1
4m snippetson (AUS) x elegant beauty (NZ) (sir tristram (IRE))
6
2.4
8/1
T: L C Anderson
R: Josh Adams (58)
8/1
3f smart missile (AUS) x venture (AUS) (elusive quality (USA))
7
3.2
20/1
T: P and P Snowden
R: A Layt (58)
20/1
8
3.5
15/1
T: N J Olive
R: J Victoire (58)
15/1
9
4.3
100/1
T: G J Colvin
R: J Grisedale (55.5)
100/1
2f congrats (USA) x dominare (AUS) (refuse to bend (IRE))
Race 5 - Markey Saddlery Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:10.11 (33.56)
Prizemoney: $30,000
1
9/1
T: A and E Cummings
R: J Penza (54.5)
9/1
4m casino prince (AUS) x hearts of gold (AUS) (made of gold (USA))
Winning siblings: Diamond Player, Good Prince, Twice Shy,
This nick: 18 runners; 16 winners; 0 SW. Details
2
2
6/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (56.5)
6/1
4m domesday (AUS) x not so square (AUS) (octagonal (NZ))
3
3
12/1
T: Cameron Crockett
R: J Victoire (55)
12/1
3g shaft (AUS) x sherwood gold (AUS) (hurricane sky (AUS))
4
4
13/4
T: A J Edmonds
R: K S Latham (57.5)
13/4
3f street cry (IRE) x deer valley (AUS) (lonhro (AUS))
5
5
13/2
T: L J Bridge
R: Sam Clarke (54.5)
13/2
3f poet's voice (GB) x margherita (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
6.5
10/1
T: M P Tubman
R: G Buckley (56)
10/1
4g sebring (AUS) x chance bye (AUS) (snitzel (AUS))
7
9
5/2F
T: Ms K Waugh
R: Mitchell Bell (56)
5/2F
3f so you think (NZ) x vecchia roma (AUS) (testa rossa (AUS))
8
10.3
11/2
T: Matthew Wood
R: Ms M Kinny (54)
11/2
3f ready's image (USA) x secret haze (AUS) (danehill (USA))
Race 6 - B. Chudleigh Appreciation-Bm65 (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:24.60 (33.45)
Prizemoney: $30,000
1
Gitan (7)
11/2
T: Jean Dubois
R: J Victoire (57)
11/2
3g equiano (FR) x flying spice (AUS) (flying spur (AUS))
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
3
2
11/1
T: R C Robb
R: G Buckley (56)
11/1
4
2.2
30/1
T: Ms A Turner and M Poletti
R: Peter Wells (59.5)
30/1
7g strada (AUS) x novella (AUS) (kaaptive edition (NZ))
5
2.4
2/1F
T: S J Webb
R: Mitchell Bell (58.5)
2/1F
6
2.5
15/2
T: Mitch Newman
R: Josh Adams (58)
15/2
3g pluck (USA) x meritous (AUS) (danehill (USA))
7
4
8/1
T: Ms G Markwell
R: Aaron Williams (55.5)
8/1
4m alert (ARG) x seesaw (AUS) (sea swell (AUS))
8
5
Earth (4)
4/1
T: Brent Albuino
R: C Lever (58.5)
4/1
3g redoute's choice (AUS) x awesome planet (AUS) (giant's causeway (USA))
9
6
100/1
T: D Wagstaff
R: J Grisedale (54.5)
100/1
4g tickets (AUS) x blasphemy (AUS) (galileo (IRE))
10
6.3
20/1
T: G G Hall
R: B Spriggs (55)
20/1
7g husson (ARG) x dream machine (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
Race 7 - Hollymount Bloodstock Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:24.24 (34.86)
Prizemoney: $30,000
1
16/1
T: A and E Cummings
R: B Spriggs (57)
16/1
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.4
6/1
T: Jean Dubois
R: J Victoire (58.5)
6/1
3
2.2
10/1
T: Kenneth Perrin
R: C Lever (56.5)
10/1
3f stryker (AUS) x casula gal (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
2.3
Tsubame (11)
10/1
T: W P Cave
R: G Buckley (55)
10/1
3g grey swallow (IRE) x papier mache (NZ) (straight strike (USA))
5
2.8
4/9F
T: R J Quinton
R: Mitchell Bell (58)
4/9F
6
4.6
40/1
T: T R Martin
R: Brodie Loy (58.5)
40/1
3g snitzel (AUS) x dubai melody (USA) (woodman (USA))
7
6.4
11/1
T: Bevan Johnson
R: J Penza (56.5)
11/1
3f all american (AUS) x icy reception (GB) (groom dancer (USA))
8
6.5
150/1
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (58)
150/1
9
8.3
80/1
T: John Thompson
R: Josh Adams (59)
80/1
3g shocking (AUS) x clipjoint (NZ) (our krona (NZ))
Race 8 - Illawarra Turf Club Hcp (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:37.54 (35.33)
Prizemoney: $30,000
1
25/1
T: R and L Price
R: Peter Wells (54)
25/1
This nick: 16 runners; 10 winners; 1 SW. Details
2
1.3
9/2
T: P and P Snowden
R: Nick Heywood (57.5)
9/2
3g so you think (NZ) x kishkat (AUS) (spinning world (USA))
3
1.5
12/1
T: W P Cave
R: G Buckley (54)
12/1
3f oratorio (IRE) x girvan (AUS) (gold ace (AUS))
4
2.8
11/2
T: Jason Attard
R: K S Latham (55.5)
11/2
4g sebring (AUS) x armanjena (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
5
3.3
6/1
T: C E Conners
R: B Spriggs (56.5)
6/1
4m real saga (AUS) x fantasy gal (USA) (in excessive bull (USA))
6
3.6
8/1
T: S A Clarke
R: C Lever (57)
8/1
3f hinchinbrook (AUS) x equivalence (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
3.9
15/2
T: Ms K Waugh
R: Mitchell Bell (59)
15/2
8
6.9
6/4F
T: Ms G Markwell
R: J Penza (59.5)
6/4F
3g dalghar (FR) x philippa chelsea (NZ) (viscount (AUS))
9
7.1
60/1
T: G G Hall
R: A Layt (54)
60/1
8m hidden dragon (AUS) x annunaki (AUS) (air de france (USA))
* Nick figures are for Australasia.