Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Saturday, March 21

Race 1 - Dunmore Plate (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:55.83 (32.12)
Prizemoney: $35,000
1
9/4
T: R & M Freedman
R: K S Latham (56.5)
9/4
3f snitzel (AUS) x peron (AUS) (husson (ARG))
Winning siblings: Colonel,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
9/4F
T: Bjorn Baker
R: Tom Sherry (53.5)
9/4F
3
2.1
Lesage (6)
5/1
T: James Cummings
R: J Penza (55.5)
5/1
4
2.6
20/1
T: Brad Widdup
R: Mitchell Bell (55.5)
20/1
5
2.7
4/1
T: J C Coyle
R: Ms J Taylor (55.5)
4/1
3f charge forward (AUS) x zedity (AUS) (tayasu tsuyoshi (JPN))
6
3.5
13/2
T: James Cummings
R: G Buckley (58.5)
13/2
3g dawn approach (IRE) x very discreet (AUS) (exceed and excel (AUS))
7
13.3
50/1
T: Bryce Heys
R: B Spriggs (56)
50/1
3g fastnet rock (AUS) x platelet (AUS) (strategic (AUS))
Race 2 - Croom Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.71 (33.87)
Prizemoney: $35,000
1
7/2
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (56.5)
7/2
3f olympic glory (IRE) x easy to read (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Dyslexic, Steyne,
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/2
T: G Portelli
R: Tom Sherry (55)
7/2
3
0.3
Gogol (1)
3/1
T: G Waterhouse & A Bott
R: Ms W Costin (58.5)
3/1
3g i am invincible (AUS) x fatoon (AUS) (snaadee (USA))
4
4.6
7/4F
T: P & P Snowden
R: C Reith (56)
7/4F
2c sebring (AUS) x risk aversion (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
4.7
15/1
T: J C Coyle
R: Ms J Taylor (57)
15/1
4m manhattan rain (AUS) x lundi (AUS) (charge forward (AUS))
6
6.7
Milawa (4)
60/1
T: Ms G Markwell
R: S Pollard (57)
60/1
5m dalakhani (IRE) x choose to dream (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
6.8
20/1
T: C J Waller
R: L Magorrian (56.5)
20/1
3f so you think (NZ) x miss shamardal (AUS) (shamardal (USA))
8
11.1
150/1
T: Mike Cattell
R: Madison Waters (54.5)
150/1
3g bullet train (GB) x lovable (AUS) (fastnet rock (AUS))
Race 3 - Minnamurra Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:24.66 (33.25)
Prizemoney: $35,000
1
11/4
T: James Cummings
R: G Buckley (58.5)
11/4
3g lonhro (AUS) x indiscretions (AUS) (commands (AUS))
Winning siblings: Medaille, Unwise,
This nick: 54 runners; 39 winners; 5 SW. Details
2
0.2
10/1
T: Ms G Markwell
R: Travis Wolfgram (54)
10/1
5g rothesay (AUS) x thunderunder (AUS) (thunder gulch (USA))
3
0.6
40/1
T: R & L Price
R: Brock Ryan (52.5)
40/1
4g americain (USA) x halleys (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
1.4
6/4F
T: Ms K Waugh
R: S Clipperton (55.5)
6/4F
3f smart missile (AUS) x pauline de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
2.2
16/1
T: R & L Price
R: Cejay Graham (52)
16/1
6g authorized (IRE) x zaroyale (NZ) (zabeel (NZ))
6
2.3
15/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (54)
15/1
3f al maher (AUS) x ruby love (AUS) (ad valorem (USA))
7
4.6
13/2
T: P & P Snowden
R: Mitchell Bell (59)
13/2
3g deep field (AUS) x caesar's princess (AUS) (exceed and excel (AUS))
8
5.6
6/1
T: J A O'Shea
R: Cameron Noble (54)
6/1
4m redoute's choice (AUS) x kaatoon (NZ) (kaapstad (NZ))
Race 4 - Shell Cove Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:36.58 (34.18)
Prizemoney: $35,000
1
15/8F
T: Ms G Markwell
R: Tom Sherry (56)
15/8F
3g poet's voice (GB) x she's streetsahead (AUS) (street sense (USA))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
2/1
T: Joseph Pride
R: A Gibbons (56.5)
2/1
3
1
9/2
T: C J Waller
R: L Magorrian (57)
9/2
3f epiphaneia (JPN) x travessia (JPN) (deep impact (JPN))
4
1.4
11/1
T: Ms G Markwell
R: S Pollard (55.5)
11/1
4m dundeel (NZ) x miss pageantry (AUS) (viscount (AUS))
5
5.9
6/1
T: J A Steinmetz
R: J Penza (55.5)
6/1
3g choistar (AUS) x canley cares (AUS) (e dubai (USA))
6
6.2
20/1
T: P & P Snowden
R: Cejay Graham (54)
20/1
3g all american (AUS) x fuller promise (AUS) (flying spur (AUS))
7
8.2
20/1
T: C J Waller
R: C Lever (57)
20/1
3f reliable man (GB) x decking (AUS) (woodman (USA))
8
20.5
100/1
T: R S Englebrecht
R: Deanne Panya (55.5)
100/1
4m all too hard (AUS) x dancescape (AUS) (danehill dancer (IRE))
Race 5 - Flinders Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:09.04 (33.75)
Prizemoney: $35,000
1
5/2
T: Bjorn Baker
R: Mitchell Bell (57)
5/2
3g sebring (AUS) x fastongrass (USA) (forest wildcat (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Duty (3)
13/8F
T: J A O'Shea
R: S Clipperton (57.5)
13/8F
3g fastnet rock (AUS) x risk aversion (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
3.5
15/2
T: James Cummings
R: G Buckley (55.5)
15/2
3f sidestep (AUS) x hosannah (AUS) (octagonal (NZ))
4
4
25/1
T: Bryce Heys
R: B Spriggs (55)
25/1
4m sebring (AUS) x enide (GB) (shamardal (USA))
5
5.5
11/1
T: P & P Snowden
R: A Layt (55)
11/1
3g shooting to win (AUS) x sweet cheeks (AUS) (general nediym (AUS))
6
5.6
40/1
T: R T Leemon
R: Tom Sherry (53.5)
40/1
3f dream ahead (USA) x film star (AUS) (pivotal (GB))
7
6.1
30/1
T: A J Cummings
R: Travis Wolfgram (56)
30/1
3f uncle mo (USA) x party hard (AUS) (fastnet rock (AUS))
8
6.4
20/1
T: James Cummings
R: J Penza (56.5)
20/1
3f medaglia d'oro (USA) x genteel (AUS) (exceed and excel (AUS))
9
8.7
12/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (59)
12/1
3g charge forward (AUS) x river thames (AUS) (fastnet rock (AUS))
10
11.7
8/1
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (57.5)
8/1
4g manhattan rain (AUS) x miss amsterdam (AUS) (good journey (USA))
Race 6 - Jack Grant 18th Birthday-Bm64 (1200m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:09.51 (33.47)
Prizemoney: $35,000
1
Zakat (2)
5/2F
T: James Cummings
R: G Buckley (59)
5/2F
3g lonhro (AUS) x saddaqa (USA) (raven's pass (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
8/1
T: David Pfieffer
R: Mitchell Bell (58.5)
8/1
3
2
5/1
T: T J Robinson
R: J Penza (54.5)
5/1
5m stryker (AUS) x allinfrontofher (AUS) (street cry (IRE))
4
2.4
20/1
T: T & P Vigouroux
R: Tom Sherry (56.5)
20/1
5g zariz (AUS) x scenic review (AUS) (scenic (IRE))
5
3.2
Darleb (4)
5/1
T: K A Lees
R: Ms S Clenton (58.5)
5/1
3c uncle mo (USA) x shamtastic (AUS) (shamardal (USA))
6
3.4
8/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (58.5)
8/1
7g i am invincible (AUS) x superline (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
3.8
15/2
T: Ms G Markwell
R: S Clipperton (60.5)
15/2
4g dalghar (FR) x courtly fashion (NZ) (black minnaloushe (USA))
8
3.9
50/1
T: Ms T Bateup
R: Brock Ryan (52.5)
50/1
6g congrats (USA) x nickynoo's girl (AUS) (stravinsky (USA))
9
4.9
20/1
T: G Backhouse
R: K S Latham (58.5)
20/1
5m rogano (AUS) x betty's belle (AUS) (tale of the cat (USA))
10
5
20/1
T: Brad Widdup
R: J Innes Jnr (56.5)
20/1
4m casino prince (AUS) x not a token woman (AUS) (encosta de lago (AUS))
11
7.3
150/1
T: Ms T Bateup
R: Ms R Freeman-Key (54)
150/1
5m dream ahead (USA) x ruby love (AUS) (ad valorem (USA))
12
9.6
11/1
T: J C Coyle
R: Ms J Taylor (57.5)
11/1
4m mossman (AUS) x semitone (AUS) (dubai destination (USA))
13
10.1
Uh Oh (14)
100/1
T: G L Shaw
R: S Pollard (54)
100/1
Race 7 - Shellharbour (Bm64) (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:35.85 (34.57)
Prizemoney: $35,000
1
9/10F
T: James Cummings
R: G Buckley (58)
9/10F
3f hallowed crown (AUS) x libretto (IRE) (singspiel (IRE))
Winning siblings: Delius, Elusive Song, Metastasio, Transcript,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
2
6/1
T: Ms G Markwell
R: S Clipperton (57.5)
6/1
4m choisir (AUS) x dream machine (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
2019 Inglis Classic Yearling Sale
Vendor: Superhorse Trust, Sydney
Buyer: Passed in - $ 60,000
3
5.3
7/1
T: James Cummings
R: J Penza (56.5)
7/1
3f bernardini (USA) x pleiades (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
5.6
50/1
T: Mark De Montfort
R: Ms R Murray (55.5)
50/1
5g dreamscape (AUS) x anton (AUS) (antonius pius (USA))
5
5.7
Zidane (9)
30/1
T: Lauri Parker
R: Cejay Graham (55.5)
30/1
5g zariz (AUS) x etinceler (AUS) (way of light (USA))
6
6
80/1
T: Ms G Markwell
R: Brock Ryan (59)
80/1
7
6.3
40/1
T: Matthew Dale
R: Tom Sherry (56.5)
40/1
7g postponed (USA) x symphony (AUS) (fastnet rock (AUS))
8
8.1
15/2
T: J A O'Shea
R: Cameron Noble (55)
15/2
3f so you think (NZ) x shania dane (AUS) (danehill (USA))
9
8.9
30/1
T: J C Coyle
R: A Gibbons (57.5)
30/1
5g manhattan rain (AUS) x fabulous cat (JPN) (sunday silence (USA))
10
11.2
20/1
T: Bjorn Baker
R: Mitchell Bell (57)
20/1
5g congrats (USA) x purrpurrlena (AUS) (catbird (AUS))
11
15.5
200/1
T: Mike Cattell
R: Madison Waters (50)
200/1
5g not a single doubt (AUS) x infinito (AUS) (encosta de lago (AUS))
12
15.6
6/1
T: R & M Freedman
R: K S Latham (57.5)
6/1
3f el roca (AUS) x turn on sixpence (AUS) (elusive quality (USA))
Race 8 - Polytrack Prov Qualifier (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Good(4) Time: 1:21.89 (34.70)
Prizemoney: $150,000
1
9/4F
T: Ms G Markwell
R: Travis Wolfgram (54)
9/4F
Winning siblings: Electrified,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
9/2
T: T J Bartley
R: S Clipperton (59)
9/2
4g eurozone (AUS) x all black girl (AUS) (canny lad (AUS))
3
1.1
8/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (55.5)
8/1
3f shamus award (AUS) x shattered heart (NZ) (show a heart (AUS))
4
1.9
11/1
T: K A Lees
R: Ms S Clenton (57.5)
11/1
5
2
15/1
T: Daniel Robinson
R: S Guymer (56)
15/1
4g eurozone (AUS) x that's karma (AUS) (pendragon (NZ))
6
3.3
25/1
T: Mitch Newman
R: Ms W Costin (54)
25/1
3f your song (AUS) x prayer time (AUS) (genuine (JPN))
7
4.1
Musume (16)
25/1
T: Ms L Dean
R: B Spriggs (54)
25/1
4m bullet train (GB) x elkaydee (AUS) (strategic (AUS))
8
5.1
15/1
T: K A Lees
R: Mitchell Bell (57.5)
15/1
5g hard spun (USA) x sexy siren (AUS) (excites (AUS))
9
6.1
Accoy (15)
50/1
T: R & L Price
R: Brock Ryan (54)
50/1
4m unencumbered (AUS) x infinite grace (AUS) (prince of birds (USA))
10
7.1
60/1
T: A Newing
R: Jenny Duggan (57)
60/1
11
7.2
Pioneer (10)
10/1
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (56)
10/1
5g lope de vega (IRE) x winter chalet (AUS) (redoute's choice (AUS))
12
8
40/1
T: D I Atkins
R: C Lever (56)
40/1
13
8.2
150/1
T: R & L Price
R: Cejay Graham (54)
150/1
14
10.5
15/2
T: K A Lees
R: J Penza (54)
15/2
4m frankel (GB) x street secret (USA) (street cry (IRE))
15
11
60/1
T: G McFarlane
R: C Reith (56)
60/1
3g poet's voice (GB) x half pie (AUS) (domesday (AUS))
16
13.3
50/1
T: Ms K Waugh
R: D Mc Lellan (59)
50/1
6g manhattan rain (AUS) x commanding girl (AUS) (fastnet rock (AUS))
* Nick figures are for Australasia.