Breednet Results

KILMORE - Monday, December 12

Race 1 - Bet365 Mdn Plate (1612m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:40.18
Prizemoney: $20,000
1
15/1
T: Chris Diplock
R: M Carson (56.5)
15/1
5m street hero (USA) x uma sumac (AUS) (umatilla (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
15/2
T: D K Weir
R: H Coffey (57)
15/2
3g illustrious blue (GB) x filly elliot (AUS) (blackfriars (AUS))
3
0.9
9/4
T: G Eurell
R: Thomas Sadler (56.5)
9/4
4m teofilo (IRE) x i'm a showoff (AUS) (thunder gulch (USA))
4
1.8
20/1
T: Rita Burnett
R: Dean Holland (58.5)
20/1
5g u s ranger (USA) x lizirum (AUS) (ihtiram (IRE))
5
2.5
9/10F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: A Mallyon (55)
9/10F
3f magnus (AUS) x flowerdrum (USA) (mister baileys (GB))
6
4.3
15/1
T: Paul Rocke
R: W Egan (56.5)
15/1
6m bachelor duke (USA) x figeac (NZ) (zabeel (NZ))
7
5.6
100/1
T: D P Dwyer
R: D Gauci (58.5)
100/1
4g keeper (AUS) x blanche amelia (NZ) (grosvenor (NZ))
8
5.7
150/1
T: D L Boal
R: Rose Pearson (53.5)
150/1
9
7.7
100/1
T: Bryan Maher
R: Tahlia Hope (56.5)
100/1
4g king of prussia (AUS) x barravore miss (AUS) (nijinsky's way (USA))
Race 2 - Watergardens Town Centre Mdn (1112m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:05.90
Prizemoney: $20,000
1
11/1
T: Andrew Noblet
R: Thomas Sadler (58.5)
11/1
4g all american (AUS) x debra's joy (AUS) (danehill (USA))
Winning siblings: Battery Park, Glenstal Abbey, Husslehoff,
This nick: 17 runners; 11 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/5F
T: R W Smerdon
R: N Callow (57)
4/5F
3g congrats (USA) x kalamata (AUS) (desert prince (IRE))
3
1.4
10/1
T: A J Vasil
R: A Mallyon (55)
10/1
3f krupt (AUS) x morethanapenny (AUS) (more than ready (USA))
4
1.5
9/1
T: Luke Oliver
R: Regan Bayliss (56.5)
9/1
5
1.8
14/1
T: Luke Oliver
R: L Currie (57)
14/1
3g toorak toff (AUS) x skewiff (AUS) (mookta (AUS))
6
4.1
12/1
T: D K Weir
R: H Coffey (56.5)
12/1
4m beneteau (AUS) x matter of habit (AUS) (kaaptive edition (NZ))
7
4.2
20/1
T: D J Laws
R: J Noonan (56.5)
20/1
4m bel esprit (AUS) x tiffany's best (AUS) (soviet lad (USA))
8
6.4
20/1
T: Michael Trotter
R: John Robertson (58.5)
20/1
5g wicked style (USA) x tarantella (AUS) (palace music (USA))
9
8.4
15/2
T: J E and C Ledger
R: Patrick Moloney (58.5)
15/2
4g equiano (FR) x peacock sally (USA) (marquetry (USA))
Race 3 - Jet Roofing Mdn Plate (1112m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:05.28
Prizemoney: $20,000
1
9/4F
T: M G Price
R: J Noonan (56)
9/4F
3f domesday (AUS) x das machen (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Barking Spider, Wild Charlotte,
This nick: 15 runners; 9 winners; 1 SW. Details
2
0.8
11/2
T: M Sell
R: C Nicoll (56)
11/2
3f moshe (AUS) x robella (AUS) (rory's jester (AUS))
3
2.6
30/1
T: Nick Ryan
R: L Currie (58)
30/1
3g o'reilly (NZ) x royal isolt (AUS) (royal academy (USA))
4
3.2
Ajuda (13)
7/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Regan Bayliss (56)
7/2
3f astronomer royal (USA) x lady lisbon (AUS) (favorite trick (USA))
5
3.3
13/2
T: D K Weir
R: H Coffey (58)
13/2
3c strategic (AUS) x what a beauty (AUS) (octagonal (NZ))
6
4.1
Alakay (1)
7/1
T: Andrew Payne
R: Ms Michelle Payne (58)
7/1
7
5.8
15/1
T: J P Salanitri
R: Dean Holland (58)
15/1
8
7.1
Solgaze (11)
16/1
T: P A Banks
R: Liam Riordan (54)
16/1
3f statue of liberty (USA) x inanna (AUS) (intergaze (AUS))
9
8.1
50/1
T: Chris Calthorpe
R: J Lyon (58)
50/1
3c ice point (ARG) x lode runner (AUS) (dash for cash (AUS))
10
9.3
20/1
T: Emma Steel
R: Jordan Childs (58)
20/1
3g new approach (IRE) x paramount (AUS) (monashee mountain (USA))
11
13.8
50/1
T: Ms H Powell
R: Ms J Payne (56)
50/1
3f sharkbite (AUS) x visibility (AUS) (clear choice (USA))
Race 4 - Buds And Branches Mdn Plate (1462m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:30.58
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: R K Challis
R: Jordan Childs (58)
7/2
4m road to rock (AUS) x me me go (AUS) (end sweep (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
10/9F
T: Todd Balfour
R: Chris Caserta (54.5)
10/9F
3f golden snake (USA) x gold patriot (AUS) (made of gold (USA))
3
0.5
40/1
T: Billy Stockdale
R: D Gauci (58)
40/1
4
0.7
10/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Callan Murray (56.5)
10/1
3f bel esprit (AUS) x zumbarina (AUS) (zabeel (NZ))
5
1.9
60/1
T: G W Egan
R: J Noonan (58)
60/1
4m magic albert (AUS) x pure star (AUS) (starcraft (NZ))
6
3.2
11/1
T: Niall Phillips
R: Thomas Sadler (56.5)
11/1
3f moshe (AUS) x loti's delight (AUS) (flying spur (AUS))
7
3.7
8/1
T: D K Weir
R: H Coffey (58)
8/1
4m amadeus wolf (GB) x favourite one (AUS) (dangerous (AUS))
8
4.9
O'Fame (3)
6/1
T: B G Purcell
R: J Lyon (58)
6/1
5m o'lonhro (AUS) x fame forever (AUS) (quest for fame (GB))
9
7.9
100/1
T: Frank Conlan
R: Lee Smith (58)
100/1
Race 5 - Georgina & Co. (Bm58) (1462m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:29.32
Prizemoney: $16,000
1
Lovani (2)
9/10F
T: R W Smerdon
R: Chris Caserta (58)
9/10F
3f lonhro (AUS) x carribean sunset (IRE) (danehill dancer (IRE))
Winning siblings: Holbien,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.8
13/4
T: Archie Alexander
R: Jordan Childs (59.5)
13/4
3f street boss (USA) x silent eyes (GB) (montjeu (IRE))
3
8.8
9/1
T: E W Ewert
R: Jack Martin (58.5)
9/1
4m duporth (AUS) x vicereine (GB) (zamindar (USA))
4
10.7
7/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Ms G Cartwright (57.5)
7/2
3f northern meteor (AUS) x basra (AUS) (desert king (IRE))
Race 6 - Wilson Medic (Bm64) (1212m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:11.73
Prizemoney: $20,000
1
2/1F
T: V L Malady
R: Beau Mertens (59)
2/1F
6g war pass (USA) x tarlaquena (NZ) (don eduardo (NZ))
Winning siblings: Dart Street, Kabayan, Red Brick Fighter,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
16/1
T: Paul Rocke
R: Jordan Grob (54.5)
16/1
5m excites (AUS) x special package (AUS) (secret savings (USA))
3
3.3
2/1F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Regan Bayliss (57.5)
2/1F
3g sebring (AUS) x barangaroo (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
3.5
16/1
T: Ms M Cunningham
R: Anthony Boyd (59)
16/1
5g haradasun (AUS) x klairefontein (AUS) (johannesburg (USA))
5
3.6
7/2
T: Adam O'Neill
R: Jack Martin (56.5)
7/2
5g not a single doubt (AUS) x eleebana (AUS) (lake coniston (IRE))
6
4
9/1
T: P Gorman
R: Tahlia Hope (56)
9/1
7
4.2
20/1
T: B J Goodwin
R: Ben Thompson (58.5)
20/1
10g masterofceremonies (AUS) x spectres (AUS) (quest for fame (GB))
Race 7 - Tac (Bm58) (1112m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:04.68
Prizemoney: $16,000
1
15/1
T: Bryan Maher
R: D Gauci (57.5)
15/1
6g churchill downs (AUS) x heatalon (AUS) (falvelon (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
16/1
T: Paul Rocke
R: W Egan (60.5)
16/1
4g excellent art (GB) x sacred model (AUS) (canonise (AUS))
3
0.5
16/1
T: Mark Stephenson
R: Jack Hill (59.5)
16/1
4
1.2
5/2
T: Nick Ryan
R: Jack Martin (60)
5/2
5g foreplay (AUS) x paris sweep (AUS) (end sweep (USA))
5
1.4
25/1
T: N J Dyer
R: Dean Holland (56.5)
25/1
5m bel esprit (AUS) x oregon seal (NZ) (oregon (USA))
6
1.5
9/4F
T: V L Malady
R: Anthony Boyd (57)
9/4F
5m shinzig (AUS) x nordica (AUS) (western symphony (USA))
7
1.7
7/1
T: Todd Balfour
R: Chris Caserta (56)
7/1
6m golden snake (USA) x brindabella (AUS) (bellotto (USA))
8
5.5
15/2
T: G Philpot
R: P T Holmes (58.5)
15/2
6g alert (ARG) x jeune vitesse (AUS) (jeune (GB))
9
7
20/1
T: J E and C Ledger
R: Ben Thompson (60.5)
20/1
4g domesday (AUS) x nevermore (USA) (unbridled (USA))
10
10.2
20/1
T: Ms A Macpherson
R: J Noonan (57)
20/1
5g choisir (AUS) x raewyn (AUS) (royal academy (USA))
11
15.2
Bayfury (11)
40/1
T: Ms P Reeve
R: Tahlia Hope (52.5)
40/1
6g sunday knight (AUS) x furia (AUS) (thunder gulch (USA))
Race 8 - Barlens (Bm58) (1912m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:58.78
Prizemoney: $16,000
1
3/1
T: Archie Alexander
R: Jordan Childs (59.5)
3/1
Winning siblings: Fromista, Pyrrolic,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
2/1F
T: J Leek Jnr
R: N Callow (60)
2/1F
6g pentire (GB) x flying venture (AUS) (flight bijou (NZ))
3
4.1
11/1
T: Ms E Haworth
R: Ben Thompson (56.5)
11/1
5m commands (AUS) x in the limelight (IRE) (sadler's wells (USA))
4
7
30/1
T: Sean Mott
R: Jack Hill (58.5)
30/1
4m onemorenomore (AUS) x pavlova (AUS) (singspiel (IRE))
5
9.2
14/1
T: D J Laws
R: J Noonan (57)
14/1
6m manner hill (AUS) x tassie cat (AUS) (hold that tiger (USA))
6
10
25/1
T: Ms A Blackburn
R: Dean Holland (56)
25/1
9g umatilla (NZ) x american graffiti (AUS) (keltrice (AUS))
7
10.2
10/1
T: Erin Maher
R: Regan Bayliss (57.5)
10/1
5g testa rossa (AUS) x tina's debut (AUS) (gold carat (USA))
8
11.9
11/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Ms G Cartwright (57)
11/2
4m star witness (AUS) x spurtacular lass (AUS) (flying spur (AUS))
9
13.9
100/1
T: Stephen Field
R: Chris Caserta (52)
100/1
6g testafiable (AUS) x palixandre (AUS) (pine circle (USA))
10
23.9
15/1
T: D K Weir
R: H Coffey (57.5)
15/1
3g real saga (AUS) x de lago bloom (AUS) (encosta de lago (AUS))
11
24.4
20/1
T: M A Bell
R: Ms J Da Rose (57.5)
20/1
* Nick figures are for Australasia.