Breednet Results

MORUYA - Monday, January 8

Race 1 - Mr Bold Catering Hcp (C1) (920m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 0:52.40 (33.78)
Prizemoney: $30,000
1
9/1
T: G D Neale
R: A Banks (58.5)
9/1
4g hussonet (USA) x loose caboose (AUS) (success express (USA))
Winning siblings: Wonderful Fighter,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/2
T: Luke Pepper
R: Simon Miller (57.5)
11/2
4m shrapnel (AUS) x erins princess (AUS) (desert prince (IRE))
3
0.9
12/1
T: T J Robinson
R: S Pollard (57)
12/1
4m bernardini (USA) x rosnaree (IRE) (danehill (USA))
4
1
8/1
T: Mark Gee
R: Ms K Nisbet (58)
8/1
4m choisir (AUS) x crash'm (AUS) (shamardal (USA))
5
2.4
6/4F
T: K Dryden and S Collings
R: M A Cahill (59)
6/4F
4m star witness (AUS) x high aspirations (AUS) (exceed and excel (AUS))
6
4.2
4/1
T: R and L Price
R: Brock Ryan (57.5)
4/1
3g mossman (AUS) x curled (AUS) (lion hunter (AUS))
7
5.2
10/1
T: W A Hudd
R: Rachel Hunt (56)
10/1
5m murtajill (AUS) x imawina (AUS) (marwina (AUS))
8
9.2
16/1
T: W A Mathie
R: Chelsea Macfarlane (55.5)
16/1
3g uncle mo (USA) x woona (AUS) (end sweep (USA))
Race 2 - Canberra Women In Racing (C3) (1650m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:41.10 (36.23)
Prizemoney: $30,000
1
9/10F
T: Matthew Dale
R: Ms K Nisbet (57)
9/10F
4m manhattan rain (AUS) x danahere (NZ) (dehere (USA))
Winning siblings: Bang On Target, Saint Patricks Day,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/4
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Rachel Hunt (55)
11/4
5m testa rossa (AUS) x songs (AUS) (fuji kiseki (JPN))
3
3.1
11/1
T: B L Adams
R: Brock Ryan (54)
11/1
6m bernardini (USA) x scot's flyer (AUS) (hennessy (USA))
4
3.2
Sheoak (4)
5/1
T: Aaron Clarke
R: Simon Miller (55.5)
5/1
4m congrats (USA) x casuarina (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
3.3
7/1
T: J M Cleary
R: J Penza (54)
7/1
Race 3 - Whacker's Photos & Framing-C2 (1425m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:25.75 (35.88)
Prizemoney: $30,000
1
6/1
T: Ms L Bundy
R: S Guymer (54)
6/1
4m sebring (AUS) x mistakes (AUS) (grand lodge (USA))
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
13/2
T: W A Mathie
R: M A Cahill (56)
13/2
5g zariz (AUS) x summertown girl (AUS) (keepers (AUS))
3
1.5
15/4
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: P Scorse (54.5)
15/4
4m hinchinbrook (AUS) x chosen (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
1.6
11/8F
T: G W Murray
R: J Penza (58)
11/8F
5g oratorio (IRE) x scorpio spirit (AUS) (mukaddamah (USA))
5
5.6
12/1
T: Todd Smart
R: A Banks (54.5)
12/1
5g tickets (AUS) x royal mecene (AUS) (al jaasi (AUS))
6
5.9
15/4
T: Ms S Murray-Leslie
R: Deanne Panya (56.5)
15/4
3g alert (ARG) x yorked (AUS) (foreplay (AUS))
Race 4 - Rizzler's Return Mdn (1425m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:27.37 (35.17)
Prizemoney: $30,000
1
5/2F
T: K Dryden and S Collings
R: M A Cahill (57.5)
5/2F
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
Sonnets (12)
12/1
T: Ms L Bundy
R: Kristina Rayner (54)
12/1
4m poet's voice (GB) x luanda (USA) (mr. prospector (USA))
3
2.5
10/1
T: N J Olive
R: R Bensley (57)
10/1
4m dream ahead (USA) x line of sight (AUS) (elusive quality (USA))
4
2.6
10/1
T: R and L Price
R: S Pollard (57)
10/1
4m high chaparral (IRE) x high tudor (NZ) (high yield (USA))
5
2.8
11/4
T: Matthew Dale
R: R Hutchings (59)
11/4
4g lonhro (AUS) x mirrasalo (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
2.8
13/2
T: N F Gardner
R: J Penza (55.5)
13/2
3f sebring (AUS) x cutie express (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
4.3
Matrix (9)
4/1
T: D A Williams
R: Deanne Panya (57)
4/1
4m gio ponti (USA) x portrayal (AUS) (flying spur (AUS))
8
4.5
100/1
T: Aaron Clarke
R: Ms K Nisbet (57)
100/1
4m von costa de hero (AUS) x romantic (AUS) (show a heart (AUS))
9
4.7
30/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Simon Miller (55.5)
30/1
3f delago deluxe (AUS) x naeb (AUS) (red ransom (USA))
10
7.7
30/1
T: L T Hodgson
R: Chelsea Macfarlane (59)
30/1
4g krupt (AUS) x ali of dubai (AUS) (dubai destination (USA))
11
9
150/1
T: J W Van Duren
R: S Guymer (59)
150/1
4g shaft (AUS) x bubble or nothing (AUS) (bubble gum fellow (JPN))
12
9.8
100/1
T: C C Pearson
R: J Grisedale (57.5)
100/1
3g smart missile (AUS) x hadavision (USA) (vision and verse (USA))
13
10.8
Totten (5)
100/1
T: Ms S Murray-Leslie
R: A Banks (57.5)
100/1
3g exceed and excel (AUS) x boca chita (AUS) (elusive quality (USA))
Race 5 - Club Dalmeny Country Mdn Hcp (1010m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:59.09 (34.40)
Prizemoney: $40,000
1
9/4
T: D A Williams
R: R Hutchings (59.5)
9/4
5g snitzel (AUS) x lady breakfast (AUS) (breakfast creek (AUS))
Winning siblings: Buddyboney,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
2/1F
T: G Backhouse
R: J Penza (57.5)
2/1F
3
2.3
Seealla (12)
11/2
T: J M Cleary
R: M A Cahill (54)
11/2
3f al aseel (AUS) x arianna soul (AUS) (shamardal (USA))
4
5.3
30/1
T: G P Clarke
R: J Grisedale (54.5)
30/1
5
5.4
9/1
T: Steven Cummins
R: Ms K Nisbet (55)
9/1
5g oratorio (IRE) x remarkable girl (AUS) (snippetson (AUS))
6
5.6
8/1
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (56.5)
8/1
4m song of tara (IRE) x more than special (AUS) (more than ready (USA))
7
6.6
30/1
T: B W Fraser
R: Chelsea Macfarlane (55)
30/1
5m zariz (AUS) x go magpie (AUS) (marwina (AUS))
8
7
20/1
T: Ashlee Grives
R: Deanne Panya (54)
20/1
3g choisir (AUS) x seeyalater (AUS) (general nediym (AUS))
9
7.2
50/1
T: John L Morrison
R: Rachel Hunt (55.5)
50/1
3g congrats (USA) x not a tully (AUS) (danzero (AUS))
10
7.3
40/1
T: Daniel Nickson
R: A Banks (54)
40/1
3f stratum (AUS) x so detached (AUS) (one cool cat (USA))
11
8.6
100/1
T: Aaron Clarke
R: Aaron Sweeney (52)
100/1
5m bon hoffa (AUS) x absolutely you (AUS) (mr. henrysee (USA))
Race 6 - Lynch's Htl Narooma Town Plate (1200m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:10.28 (34.91)
Prizemoney: $30,000
1
20/1
T: Natalie Jarvis
R: S Guymer (54)
20/1
4m casino prince (AUS) x secret thyme (USA) (storm cat (USA))
Winning siblings: Chowne, Secret Vega,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/2F
T: M P Tubman
R: Deanne Panya (59)
7/2F
7g kaphero (AUS) x comedy turn (AUS) (spinning world (USA))
3
1.1
Balius (7)
15/2
T: G D Neale
R: J Penza (54.5)
15/2
5g lonhro (AUS) x miss mycenae (UAE) (mark of esteem (IRE))
4
3.1
7/2
T: R and L Price
R: Brock Ryan (56.5)
7/2
6g pendragon (NZ) x budderoo miss (AUS) (forest glow (USA))
5
3.3
7/2F
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Simon Miller (59)
7/2F
7g more than ready (USA) x fun in flight (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
3.7
12/1
T: W A Hudd
R: Chelsea Macfarlane (55)
12/1
7g excites (AUS) x imawina (AUS) (marwina (AUS))
7
4.1
7/2
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: P Scorse (56)
7/2
5g onemorenomore (AUS) x daloot (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
5.6
12/1
T: K Dryden and S Collings
R: M A Cahill (55.5)
12/1
6m zizou (AUS) x mardi's magic (AUS) (kenny's best pal (AUS))
9
5.8
66/1
T: N E Layt
R: Ms K Nisbet (54)
66/1
6g lucky owners (NZ) x idriess (AUS) (anabaa (USA))
10
10.3
60/1
T: J W Marzol
R: A Banks (54)
60/1
6g street sense (USA) x hinting (AUS) (danzero (AUS))
Race 7 - Club Narooma Cup (1425m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:24.61 (34.99)
Prizemoney: $40,000
1
13/8F
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: P Scorse (54.5)
13/8F
5g alamosa (NZ) x cinder bella (NZ) (victory dance (IRE))
Winning siblings: Sweet Bucks,
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
2.3
30/1
T: R and L Clarke
R: J Penza (54)
30/1
3
3.3
7/1
T: J W Marzol
R: S Guymer (56)
7/1
5g sebring (AUS) x miss lucille (AUS) (rory's jester (AUS))
4
3.5
10/1
T: G D Neale
R: A Banks (57)
10/1
4g al maher (AUS) x capitalism (AUS) (royal academy (USA))
5
3.7
20/1
T: G P Vella
R: R Bensley (55)
20/1
6m all american (AUS) x danetana (AUS) (danehill (USA))
6
4.1
15/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Rachel Hunt (57)
15/1
5m zariz (AUS) x rockton (AUS) (fasliyev (USA))
7
5.1
15/1
T: Matthew J Stephens
R: S Pollard (58)
15/1
6g myboycharlie (IRE) x collodi (AUS) (testa rossa (AUS))
8
6.1
10/1
T: G W Murray
R: J Grisedale (57)
10/1
5g oratorio (IRE) x magical misty (AUS) (magic albert (AUS))
9
6.2
9/2
T: Matthew Dale
R: R Hutchings (58)
9/2
7g not a single doubt (AUS) x royal amarco (AUS) (royal academy (USA))
10
6.5
60/1
T: T J Robinson
R: Ms K Nisbet (54)
60/1
7g murtajill (AUS) x kurotaka (AUS) (black hawk (GB))
11
7.5
40/1
T: Z Garsztka
R: Chelsea Macfarlane (54)
40/1
12
12.3
14/1
T: Aaron Clarke
R: M A Cahill (54)
14/1
5h pendragon (NZ) x black sensation (AUS) (mr. henrysee (USA))
Race 8 - Dalmeny Iga & Liquor (Bm57) (1200m)
Class: Benchmark 57 Track: Good(3) Time: 1:11.24 (35.42)
Prizemoney: $30,000
1
2/1F
T: D A Williams
R: R Hutchings (59.5)
2/1F
4m i am invincible (AUS) x fine cuban (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Leshrac, Three Phase,
This nick: 29 runners; 26 winners; 3 SW. Details
2
1.3
15/2
T: K Dryden and S Collings
R: M A Cahill (57)
15/2
5m oratorio (IRE) x ginger meg (AUS) (canny lad (AUS))
3
1.6
5/1
T: G W Murray
R: J Penza (57)
5/1
3f foxwedge (AUS) x arundel (AUS) (canny lad (AUS))
4
2.1
9/1
T: G P Clarke
R: Simon Miller (57)
9/1
5
4.3
30/1
T: Aaron Clarke
R: Chelsea Macfarlane (54)
30/1
6m alert (ARG) x violetter (NZ) (beau zam (NZ))
6
5.1
Immy (4)
10/1
T: D A Williams
R: Deanne Panya (57.5)
10/1
7
5.2
15/4
T: Steven Cummins
R: Ms K Nisbet (56.5)
15/4
5m canny lad (AUS) x glove puppet (AUS) (toy pindarri (NZ))
8
6
30/1
T: M Dykes
R: J Grisedale (56.5)
30/1
9
6.2
Do Dar (17)
25/1
T: Matthew J Stephens
R: A Banks (55.5)
25/1
5g shellscrape (AUS) x ta ta for now (AUS) (hold that tiger (USA))
10
7
50/1
T: B P Connell
R: Aaron Sweeney (56)
50/1
5m gonski (AUS) x class display (AUS) (with class (CAN))
11
7.2
20/1
T: N J Olive
R: R Bensley (57)
20/1
4m purrealist (AUS) x istimaid (NZ) (istidaad (USA))
12
7.6
15/1
T: Matthew J Stephens
R: S Guymer (56.5)
15/1
6m bryannbo's gift (NZ) x madam's choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
* Nick figures are for Australasia.