Breednet Results

MORUYA - Friday, September 28

Race 1 - Suez Recycling & Recovery Hcp (1425m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:24.99 (34.82)
Prizemoney: $30,000
1
4/1
T: Kurt Goldman
R: Mitchell Bell (57)
4/1
5g bullbars (AUS) x starnet (AUS) (last tycoon (IRE))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
3/1
T: R and L Price
R: Ms W Costin (59)
3/1
7g pendragon (NZ) x budderoo miss (AUS) (forest glow (USA))
3
0.5
5/4F
T: Matthew Dale
R: J Penza (55)
5/4F
6g postponed (USA) x symphony (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
2.3
7/1
T: P F Pengelly
R: B P Ward (56)
7/1
6g onemorenomore (AUS) x daloot (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
2.4
14/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (58)
14/1
6
4.4
9/1
T: B Joseph and P and M Jones
R: Aaron Sweeney (60)
9/1
5g thewayyouare (USA) x zafonique (NZ) (bigstone (IRE))
Race 2 - Priors Bus Service Mdn Hcp (1425m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:25.90 (36.74)
Prizemoney: $30,000
1
9/4F
T: C Hensler
R: Aaron Sweeney (53.5)
9/4F
5g atomic (AUS) x val gardena (AUS) (lacryma cristi (IRE))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
12/1
T: Michael Gatty
R: J Grisedale (58)
12/1
4g starspangledbanner (AUS) x lady's light (USA) (toolighttoquit (USA))
3
2.1
7/1
T: Kurt Goldman
R: Mitchell Bell (56.5)
7/1
4
4.1
20/1
T: J Wehlow
R: J Penza (55)
20/1
4m star witness (AUS) x torchsinger (AUS) (ad valorem (USA))
5
4.3
9/2
T: Thomas Lyttle
R: S Pollard (55)
9/2
5g tickets (AUS) x opera serenade (AUS) (opera prince (AUS))
6
4.5
Pasaga (9)
100/1
T: G W Murray
R: Ms J Taylor (55)
100/1
4g real saga (AUS) x pachanga (NZ) (redoute's choice (AUS))
7
4.6
80/1
T: R and L Price
R: Ms W Costin (55)
80/1
3g poet's voice (GB) x bemuse (AUS) (foreplay (AUS))
8
5.4
7/2
T: B Joseph and P and M Jones
R: Ms K Nisbet (56)
7/2
3g mossman (AUS) x successful lass (AUS) (snitzel (AUS))
9
7.4
150/1
T: A L McRae
R: Simon Miller (55)
150/1
10
7.6
66/1
T: S G Noble
R: R Dolan (53)
66/1
4m casino prince (AUS) x unbridled ambiance (USA) (unbridled time (USA))
11
9.1
150/1
T: Daniel Nickson
R: A Layt (55)
150/1
4g congrats (USA) x alta floresta (AUS) (testa rossa (AUS))
12
9.2
7/2
T: Natalie Jarvis
R: S Guymer (56.5)
7/2
13
16
100/1
T: Tash Burleigh
R: R Bensley (55)
100/1
3f pendragon (NZ) x alle belle be (AUS) (spectrum (IRE))
Race 3 - Bay Bargain Shoes Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.70 (34.80)
Prizemoney: $30,000
1
30/1
T: Tash Burleigh
R: Mitchell Bell (56.5)
30/1
3g pierro (AUS) x dandesha (FR) (dansili (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
Damit (15)
30/1
T: C Karakatsanis
R: A Layt (59)
30/1
4g sebring (AUS) x goldam (AUS) (twining (USA))
3
2.3
8/1
T: Matthew Dunn
R: Nick Heywood (57)
8/1
4m americain (USA) x piety (IRE) (danehill (USA))
4
2.7
30/1
T: Natalie Jarvis
R: Ms J Taylor (57)
30/1
4m swift alliance (AUS) x glorious calling (AUS) (royal academy (USA))
5
2.8
5/1
T: W A Hudd
R: Ms W Costin (57)
5/1
4m denman (AUS) x kabuki kiss (AUS) (johannesburg (USA))
6
3.1
7/1
T: Michael Gatty
R: J Grisedale (59)
7/1
4g all too hard (AUS) x chakvetadze (AUS) (taimazov (ARG))
7
3.3
100/1
T: Greg Stephens
R: M Travers (56.5)
100/1
3g stryker (AUS) x pywacket (AUS) (tale of the cat (USA))
8
3.5
2/1F
T: Joseph Ible
R: J Penza (57)
2/1F
4m dane shadow (AUS) x lucrezia (NZ) (zabeel (NZ))
9
3.8
30/1
T: B Joseph and P and M Jones
R: Billy Owen (59)
30/1
4g krupt (AUS) x so excited (AUS) (beautiful crown (USA))
10
4.1
14/1
T: G W Murray
R: R Brewer (59)
14/1
11
4.2
3/1
T: Aaron Clarke
R: R Bensley (59)
3/1
4g shaft (AUS) x kohinoor crown (AUS) (beautiful crown (USA))
12
6
100/1
T: T J Robinson
R: S Pollard (56.5)
100/1
3c dalakhani (IRE) x jewelled gate (AUS) (hurricane sky (AUS))
13
7.5
66/1
T: A L McRae
R: S Guymer (57)
66/1
4m rebel raider (AUS) x kilikanoon (AUS) (redoute's choice (AUS))
14
10
100/1
T: J Rolfe
R: Aaron Sweeney (55.5)
100/1
4m bearcat (AUS) x shrewd princess (AUS) (shrewdy (AUS))
Race 4 - Choices Flooring Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:10.92 (34.87)
Prizemoney: $30,000
1
12/1
T: G Backhouse
R: S Guymer (56.5)
12/1
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.3
20/1
T: Thomas Lyttle
R: M Travers (55)
20/1
6m congrats (USA) x crystal empire (AUS) (statue of liberty (USA))
3
0.5
12/1
T: T J Robinson
R: S Pollard (57)
12/1
5m mossman (AUS) x bella arena (AUS) (arena (AUS))
4
0.7
11/1
T: Greg Stephens
R: R Dolan (52)
11/1
5g magic albert (AUS) x salinas (AUS) (al maher (AUS))
5
1
9/10F
T: N J Olive
R: Billy Owen (57.5)
9/10F
4m duporth (AUS) x feisty rose (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
1.8
40/1
T: R J Howes
R: J Grisedale (54)
40/1
6g power of destiny (AUS) x play date (AUS) (canny lad (AUS))
7
2.8
4/1
T: K Dryden and S Collings
R: Nick Heywood (57.5)
4/1
6g denman (AUS) x de prima ballerina (NZ) (stravinsky (USA))
8
6.3
80/1
T: Ms L Bundy
R: Ms K Nisbet (54)
80/1
6g haradasun (AUS) x gorgeous dancer (AUS) (grand lodge (USA))
9
7.3
9/1
T: B Joseph and P and M Jones
R: Simon Miller (58)
9/1
4g pendragon (NZ) x stormy sac (AUS) (anabaa (USA))
10
7.8
30/1
T: Natalie Jarvis
R: Ms J Taylor (54)
30/1
4m turffontein (AUS) x georgian queen (AUS) (elvstroem (AUS))
11
12.3
Lessyd (3)
150/1
T: Jayden Minehan
R: B P Ward (57.5)
150/1
Race 5 - Amh Auto Group Hcp (C1) (1425m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:25.47 (35.80)
Prizemoney: $30,000
1
Sonnets (12)
9/2
T: Ms L Bundy
R: Ms J Taylor (54)
9/2
5m poet's voice (GB) x luanda (USA) (mr. prospector (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
6/4F
T: N F Gardner
R: J Penza (56.5)
6/4F
4g zariz (AUS) x bureaucratese (AUS) (bureaucracy (NZ))
3
1.3
9/1
T: B K Cross
R: A Layt (59)
9/1
5g myboycharlie (IRE) x fantakan (AUS) (sri pekan (USA))
4
1.8
Marzena (10)
15/2
T: Matthew Dale
R: Simon Miller (55)
15/2
5m dreamscape (AUS) x moti (NZ) (don eduardo (NZ))
5
2.8
20/1
T: J M Cleary
R: Aaron Sweeney (56.5)
20/1
5g artie schiller (USA) x enrich (USA) (dynaformer (USA))
6
3
25/1
T: Ms D Poidevin-Laine
R: R Dolan (52)
25/1
7
3.2
15/1
T: Jayden Minehan
R: S Pollard (59)
15/1
4g denman (AUS) x incheck (AUS) (strategic (AUS))
8
3.4
40/1
T: Greg Stephens
R: B P Ward (55)
40/1
5g magic albert (AUS) x karalee (AUS) (o'reilly (NZ))
9
4.2
Delude (5)
7/1
T: Tash Burleigh
R: Mitchell Bell (57)
7/1
10
5.2
50/1
T: Ms L Davies
R: Ms W Costin (54)
50/1
6m redente (AUS) x caralombo (AUS) (runyon (IRE))
11
6.5
11/1
T: B Joseph and P and M Jones
R: Ms K Nisbet (55)
11/1
4m all too hard (AUS) x maybe i (AUS) (red ransom (USA))
12
6.6
50/1
T: Michael Gatty
R: J Grisedale (55)
50/1
3g snitzel (AUS) x tripled (AUS) (general nediym (AUS))
13
8.6
150/1
T: Matthew J Stephens
R: M Travers (54)
150/1
6g time thief (AUS) x remember pru (AUS) (bletchingly (AUS))
14
10.9
100/1
T: Milea Woods
R: S Guymer (54)
100/1
5g wanted (AUS) x bergman (AUS) (anabaa (USA))
Race 6 - Climate Control (Bm66) (1200m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(4) Time: 1:11.21 (34.67)
Prizemoney: $30,000
1
10/1
T: D A Williams
R: Nick Heywood (58.5)
10/1
Winning siblings: Caravel, Edea, Outback Pirate,
This nick: 5 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
0.8
7/1
T: R and L Price
R: Ms W Costin (54)
7/1
6m ad valorem (USA) x vo vixen (AUS) (carnegie (IRE))
3
1.1
20/1
T: Natalie Jarvis
R: R Dolan (54.5)
20/1
6g dubleo (USA) x supreme minstrel (AUS) (supremo (USA))
4
1.3
7/4F
T: Tash Burleigh
R: Mitchell Bell (59)
7/4F
4g real saga (AUS) x ten eighty (NZ) (volksraad (GB))
5
1.6
13/2
T: Mark Gee
R: B P Ward (59.5)
13/2
6
2.4
12/1
T: K Dryden and S Collings
R: J Penza (57)
12/1
5g casino prince (AUS) x muppets (AUS) (snippets (AUS))
7
3.4
25/1
T: G Backhouse
R: S Guymer (59)
25/1
4m rogano (AUS) x betty's belle (AUS) (tale of the cat (USA))
8
3.9
11/1
T: Matthew Dale
R: Ms K Nisbet (58)
11/1
9
4
9/2
T: G W Murray
R: J Grisedale (56)
9/2
5m danerich (AUS) x scores (AUS) (hussonet (USA))
10
4.2
12/1
T: B Joseph and P and M Jones
R: Aaron Sweeney (58.5)
12/1
5m hinchinbrook (AUS) x chosen (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 7 - Soldiers Batemans Bay Cup-Bm66 (1650m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(4) Time: 1:43.89 (34.98)
Prizemoney: $30,000
1
15/8F
T: Matthew Dale
R: Ms K Nisbet (56.5)
15/8F
5m smart missile (AUS) x rap tale (USA) (tale of the cat (USA))
Winning siblings: Mystical Beauty, Transact, Whatarap,
This nick: 11 runners; 8 winners; 0 SW. Details
1
16/1
T: Ms T Bateup
R: Ms W Costin (58.5)
16/1
Winning siblings: Aphroditis, Lightning Gail,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
3
0.4
20/1
T: D A Williams
R: Mitchell Bell (55.5)
20/1
6m o'lonhro (AUS) x fair look (AUS) (bianconi (USA))
4
0.5
30/1
T: Michael Gatty
R: J Grisedale (54.5)
30/1
4g sebring (AUS) x limoncelli (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
0.8
Ribs (2)
6/1
T: E and L Longmire
R: R Dolan (58.5)
6/1
6g roadhog (AUS) x mick's chick (AUS) (snitzel (AUS))
6
0.9
16/1
T: B K Cross
R: A Layt (60.5)
16/1
7
1.9
5/2
T: Rob Potter
R: J Penza (54.5)
5/2
5m makfi (GB) x apollo's pride (AUS) (reset (AUS))
8
2.3
25/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (54)
25/1
7m zariz (AUS) x alwyns joy (AUS) (marwina (AUS))
9
2.5
20/1
T: T J Robinson
R: S Pollard (56)
20/1
8g murtajill (AUS) x kurotaka (AUS) (black hawk (GB))
10
2.6
60/1
T: Natalie Jarvis
R: S Guymer (54)
60/1
7m magic albert (AUS) x blue mistral (AUS) (hurricane sky (AUS))
11
2.8
8/1
T: D A Williams
R: B P Ward (56.5)
8/1
5m krupt (AUS) x red zeppelin (AUS) (zedrich (AUS))
12
2.9
20/1
T: Matthew J Stephens
R: M Travers (54)
20/1
7m bryannbo's gift (NZ) x madam's choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 8 - Bay Post Hcp (1010m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 0:58.19 (33.23)
Prizemoney: $30,000
1
3/1
T: J M Cleary
R: Ms J Taylor (58)
3/1
4m i am invincible (AUS) x lucys loot (AUS) (star of the magi (AUS))
Winning siblings: I'm Superman,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/4
T: R and L Price
R: Ms W Costin (55.5)
11/4
6m darci brahma (NZ) x leamington (USA) (pleasant tap (USA))
3
1.7
9/1
T: Kurt Goldman
R: J Penza (54)
9/1
4g pluck (USA) x peggy fusaichi (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
4
1.8
12/1
T: Joseph Ible
R: Simon Miller (54.5)
12/1
5g written tycoon (AUS) x silken spur (AUS) (flying spur (AUS))
5
2
7/4F
T: Angela Davies
R: Billy Owen (56)
7/4F
5m beneteau (AUS) x bellbird hill (AUS) (ashkalani (IRE))
6
3.5
50/1
T: G W Murray
R: J Grisedale (57)
50/1
6m krupt (AUS) x in good faith (AUS) (bureaucracy (NZ))
7
4
Janis (5)
40/1
T: C Hensler
R: S Guymer (56.5)
40/1
7m duporth (AUS) x girls rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
8
7.5
Rhomlo (3)
20/1
T: N J Olive
R: Ms K Nisbet (57)
20/1
7g dylan thomas (IRE) x glove puppet (AUS) (toy pindarri (NZ))
9
8.3
25/1
T: D A Williams
R: Nick Heywood (65)
25/1
7g smart strike (CAN) x only green (IRE) (green desert (USA))
* Nick figures are for Australasia.