Breednet Results

MUSWELLBROOK - Sunday, October 30

Race 1 - Greg Cribb Memorial Red Crown (900m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:52.24 (33.20)
Prizemoney: $22,000
1
4/13F
T: G A Ryan
R: Mitchell Bell (56)
4/13F
2c snitzel (AUS) x maid for me (AUS) (belong to me (USA))
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
5.5
14/1
T: Ms J Clement
R: Ms R Murray (54)
14/1
2f trusting (AUS) x star over kansas (AUS) (starcraft (NZ))
3
6.3
15/2
T: Allan Kehoe
R: P King (54)
15/2
2f may'haab (AUS) x perfect sailing (AUS) (polish navy (USA))
4
6.5
8/1
T: Ms R Dunn
R: A Bullock (56)
8/1
Race 2 - Trusting @ Turangga Farm Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.76 (33.71)
Prizemoney: $20,000
1
5/4F
T: Paul Messara
R: Mitchell Bell (55)
5/4F
3f redoute's choice (AUS) x forest native (USA) (forest wildcat (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
11/2
T: Greg Bennett
R: Ms R Murray (57)
11/2
3
2.3
9/4
T: G A Ryan
R: Thomas Huet (55)
9/4
3f gio ponti (USA) x rubirose (AUS) (rubiton (AUS))
4
2.7
7/1
T: B A Partelle
R: S Guymer (55)
7/1
3f foxwedge (AUS) x claystone (AUS) (zabeel (NZ))
5
4.2
30/1
T: L K Roberts
R: A Cavallo (57)
30/1
3g time thief (AUS) x cool awesome (AUS) (just awesome (AUS))
6
4.8
9/1
T: A J Denham
R: P King (55)
9/1
3f street cry (IRE) x ilze (NZ) (lord ballina (AUS))
7
6.7
30/1
T: Ms A Rossiter
R: Rachel King (55)
30/1
3f cheval de troy (NZ) x holly molly (AUS) (not a single doubt (AUS))
8
8.2
80/1
T: M A Milton
R: Jackson Murphy (55)
80/1
3g magic albert (AUS) x flitter bye (AUS) (exceed and excel (AUS))
Race 3 - Tab.Com.Au Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.61 (33.81)
Prizemoney: $20,000
1
4/5F
T: Paul Messara
R: Mitchell Bell (55)
4/5F
This nick: 9 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
5
15/1
T: Mark Schmetzer
R: S Guymer (55)
15/1
3f hinchinbrook (AUS) x quipster (AUS) (snippets (AUS))
3
7
7/2
T: K A Lees
R: A Gibbons (55)
7/2
3f smart missile (AUS) x imanun (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
7.9
8/1
T: Grant Allard
R: Thomas Huet (57)
8/1
5
8.3
16/1
T: B A Partelle
R: G Buckley (55)
16/1
3f walking or dancing (NZ) x saldiym (AUS) (general nediym (AUS))
6
8.4
40/1
T: Jeremy Smith
R: Ms A Threadwell (57)
40/1
3g eavesdropper (USA) x wee zephyr (AUS) (beautiful crown (USA))
7
9.7
20/1
T: S J Hodge
R: P King (55)
20/1
8
10.1
Zanjan (13)
60/1
T: Ms J Bowen
R: T J Green (55)
60/1
3f zoffany (IRE) x chic gal (AUS) (galileo (IRE))
9
14.3
Mansab (3)
30/1
T: R E Ollerton
R: A Layt (57)
30/1
3g rothesay (AUS) x octastic (AUS) (octagonal (NZ))
10
15.7
8/1
T: J G Litt
R: Ms N Burrells (55.5)
8/1
3g redoute's show (AUS) x italian beauty (AUS) (elusive quality (USA))
Race 4 - Cook Street Punters Mdn Hcp (1500m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:30.85 (36.22)
Prizemoney: $20,000
1
13/2
T: Mark Schmetzer
R: S Guymer (60)
13/2
6g niello (AUS) x tycoon emma (NZ) (last tycoon (IRE))
Winning siblings: Ina De Lemma,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details1 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.3
7/2
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (58)
7/2
4m oratorio (IRE) x grande attack (AUS) (show a heart (AUS))
3
1.6
5/2F
T: Mitch Newman
R: Thomas Huet (60)
5/2F
4m oratorio (IRE) x coeur d'or (AUS) (show a heart (AUS))
4
1.8
13/2
T: Paul Messara
R: Mitchell Bell (57.5)
13/2
4m flying spur (AUS) x glamour stock (JPN) (sunday silence (USA))
5
2.2
80/1
T: L Seib
R: Rachel King (57.5)
80/1
5m nicconi (AUS) x yippity (AUS) (delago brom (AUS))
6
2.3
20/1
T: Ms K Buchanan
R: P King (58.5)
20/1
7
2.7
11/1
T: Mark Schmetzer
R: Ms R Murray (58)
11/1
4m duporth (AUS) x maktima (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
8
2.9
5/1
T: S I Singleton
R: Y Ichikawa (59.5)
5/1
3f more than ready (USA) x rock of fortune (AUS) (fastnet rock (AUS))
9
5.3
25/1
T: P H Bloomfield
R: R Thompson (57.5)
25/1
4h bernardini (USA) x parabellum (AUS) (diatribe (AUS))
10
8.1
16/1
T: Tanya Randell
R: A Bullock (58.5)
16/1
5g strada (AUS) x bel geddes (AUS) (show a heart (AUS))
11
14.3
16/1
T: P M Perry
R: J Victoire (57.5)
16/1
3g foxwedge (AUS) x tellora (AUS) (elusive quality (USA))
12
17
100/1
T: P M Perry
R: C Dwyer (58)
100/1
3g high chaparral (IRE) x pomeranz (NZ) (danasinga (AUS))
300
16/1
T: Ms J Shapter
R: C G O'Brien (59)
16/1
4g casino prince (AUS) x dyna myta (AUS) (keltrice (AUS))
Race 5 - Shorty Cribb Mem. Aberdeen Cup (1450m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:25.80
Prizemoney: $23,000
1
11/1
T: S G Morton
R: G Buckley (54)
11/1
6g youthful legs (USA) x luskette (AUS) (luskin star (AUS))
Winning siblings: Star Of Dubai, Star Of Tickets,
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2F
T: Grant Allard
R: Mitchell Bell (59.5)
5/2F
6g mossman (AUS) x jaes jeune (AUS) (jeune (GB))
3
2.5
11/4
T: Cameron Crockett
R: Thomas Huet (57)
11/4
9g arena (AUS) x are you ready (AUS) (strategic (AUS))
4
2.7
9/2
T: S J Gleeson
R: Ms L G Henry (57.5)
9/2
6g beautiful crown (USA) x kapvadar (NZ) (kaapstad (NZ))
5
4
6/1
T: W J Farrow
R: Rachel King (54.5)
6/1
8m dubai destination (USA) x amulette (GB) (mark of esteem (IRE))
6
6.2
6/1
T: Greg Bennett
R: Ms M Weir (62.5)
6/1
7g reset (AUS) x more laurels (AUS) (more than ready (USA))
7
10.2
16/1
T: Mark Schmetzer
R: S Guymer (54)
16/1
6m niello (AUS) x yawn (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 6 - Pumps And Pipeline Services-C3 (1500m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:29.97 (35.12)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: Ms M Moses
R: Vad Bolozhinskyi (55.5)
9/2
4m congrats (USA) x cambiata (FR) (alzao (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/2
T: Craig Bermingham
R: P King (55)
11/2
6g exceed and excel (AUS) x chandelier (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
0.4
9/2
T: Stephen Schofield
R: C G O'Brien (56.5)
9/2
4g stratum (AUS) x princess ruhie (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
4
2
7/2
T: B A Partelle
R: G Buckley (54.5)
7/2
6g ready's image (USA) x la fleur (AUS) (flying spur (AUS))
5
2.3
5/2F
T: Mark De Montfort
R: Ms R Murray (58.5)
5/2F
6g oratorio (IRE) x ready made family (AUS) (more than ready (USA))
6
4
12/1
T: Mark Hatch
R: Thomas Huet (58.5)
12/1
6g street cry (IRE) x little chloe (AUS) (danehill (USA))
7
6.6
16/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (59)
16/1
8
9.3
Shuttle (12)
30/1
T: R E Ollerton
R: A Layt (54)
30/1
Race 7 - Saunders Motor Group (Bm53) (1280m)
Class: Benchmark 53 Track: Good(3) Time: 1:16.07 (36.00)
Prizemoney: $20,000
1
15/4
T: J M Austin
R: Rachel King (58.5)
15/4
5m hussonet (USA) x samantha's charm (AUS) (redoute's choice (AUS))
This nick: 25 runners; 21 winners; 4 SW. Details
2
0.2
6/1
T: T J Bartley
R: Ms R Murray (57)
6/1
3f foxwedge (AUS) x muzareta (AUS) (fasliyev (USA))
3
1
9/2
T: B A Partelle
R: A Bullock (58.5)
9/2
4
1.7
Culpo (4)
20/1
T: Greg Bennett
R: G Buckley (58.5)
20/1
4m strada (AUS) x formermissuniverse (AUS) (carnegie (IRE))
5
1.9
7/2F
T: A J Denham
R: R Thompson (60)
7/2F
4m not a single doubt (AUS) x cabinda (AUS) (timber country (USA))
6
3.2
25/1
T: Jeremy Smith
R: Ms A Threadwell (56)
25/1
7g king cugat (USA) x crack up (AUS) (dr fong (USA))
7
3.7
4/1
T: B A Partelle
R: A Layt (58.5)
4/1
7g mossman (AUS) x canny song (AUS) (canny lad (AUS))
8
4.4
14/1
T: P M Perry
R: J Victoire (59.5)
14/1
5g wanted (AUS) x celtic reign (AUS) (woodman (USA))
9
5.7
50/1
T: M J Dwyer
R: C Dwyer (57.5)
50/1
9g e dubai (USA) x royal dawn (AUS) (archregent (CAN))
10
7.9
60/1
T: Jim Gleeson
R: Ms L G Henry (54)
60/1
Race 8 - Muswellbrook Coal Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 0:58.09 (34.89)
Prizemoney: $20,000
1
14/1
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (54)
14/1
6m real saga (AUS) x laravissante (NZ) (o'reilly (NZ))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/2
T: Ms S Grills
R: G Buckley (54)
11/2
3f nicconi (AUS) x pie 'n the sky (AUS) (zeditave (AUS))
3
1.1
5/1
T: P M Perry
R: J Victoire (58.5)
5/1
5m lonhro (AUS) x napa sky (NZ) (stravinsky (USA))
4
2.1
9/4
T: A Stapleford
R: C G O'Brien (59.5)
9/4
3g starcraft (NZ) x flowerchild (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
3.5
50/1
T: Mark Hatch
R: Thomas Huet (57)
50/1
4g wanted (AUS) x savanna la mar (NZ) (stravinsky (USA))
6
4.9
66/1
T: P R Atkins
R: Ms A Threadwell (56)
66/1
4g snippetson (AUS) x double d'amour (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
5
20/1
T: M A Milton
R: Jackson Murphy (52)
20/1
5m choisir (AUS) x above perfection (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
6.2
30/1
T: Ms G Williams
R: A Chau (56)
30/1
5m bon hoffa (AUS) x fantagonal (AUS) (octagonal (NZ))
9
7.2
9/1
T: Andrew Robinson
R: P King (54)
9/1
10
7.9
14/1
T: G A O'Brien
R: A Cavallo (59)
14/1
4m big brown (USA) x living hell (AUS) (danehill (USA))
11
8.2
6/4F
T: Greg Bennett
R: Ms R Murray (54.5)
6/4F
3f poet's voice (GB) x seven stars (AUS) (king's best (USA))
* Nick figures are for Australasia.