Breednet Results

MUSWELLBROOK - Friday, April 20

Race 1 - Widden Stud Mdn Plate (1750m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:47.47 (37.29)
Prizemoney: $20,000
1
9/1
T: A D Smith
R: Josh Adams (56.5)
9/1
3f excites (AUS) x tansgirl (AUS) (orientate (USA))
Winning siblings: Bristling Ocean, Little Miss Tilly,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
12/1
T: D Lane
R: Mitchell Bell (57)
12/1
5m mosayter (USA) x star gold (AUS) (luskin star (AUS))
3
3.8
80/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (56.5)
80/1
3f hinchinbrook (AUS) x sequinella (AUS) (catbird (AUS))
4
4.7
200/1
T: Marilyn Knott
R: C G O'Brien (57)
200/1
7m benicio (AUS) x haulrenee (AUS) (race for pleasure (AUS))
5
5.4
11/1
T: Brett Thompson
R: A Bullock (59)
11/1
4g power of destiny (AUS) x coasters (AUS) (covetous (AUS))
6
5.5
10/1
T: Danielle Seib
R: Rachel Hunt (59)
10/1
5g pendragon (NZ) x blue world (NZ) (dernier empereur (USA))
7
6
Marfaz (10)
13/2
T: P M Perry
R: G M Ryan (56.5)
13/2
8
6.9
10/9F
T: R P Northam
R: R Thompson (59)
10/9F
4g dream ahead (USA) x zenaat (AUS) (danehill (USA))
9
14.2
60/1
T: Ms K Buchanan
R: Travis Wolfgram (56.5)
60/1
10
15.7
5/1
T: Wayne Austin
R: R Brewer (58.5)
5/1
3g sebring (AUS) x tigress lily (AUS) (snitzel (AUS))
11
20
25/1
T: Tanya Parry
R: A Chau (59)
25/1
4g shaft (AUS) x bala (AUS) (war trace (USA))
Race 2 - Miss Finland Hcp (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:57.22 (33.19)
Prizemoney: $25,000
1
3/1
T: K A Lees
R: A Bullock (57)
3/1
2f camelot (GB) x very trying (NZ) (stravinsky (USA))
Winning siblings: Ziavera,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
11/1
T: T P Croft
R: Ms W Costin (57.5)
11/1
2f charge forward (AUS) x luanne (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
3.3
15/4
T: T J Bartley
R: Chris C Williams (55.5)
15/4
2f walking or dancing (NZ) x nakedindaspa (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
5
15/2
T: G W Moore
R: Mitchell Bell (57)
15/2
2f the factor (USA) x more than promised (USA) (more than ready (USA))
5
5.7
20/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (57)
20/1
2f dundeel (NZ) x choice blend (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
6.2
80/1
T: Andrew Robinson
R: Ms R Murray (57)
80/1
2f reward for effort (AUS) x paradise mill (USA) (horse chestnut (SAF))
7
7
30/1
T: Jay Hopkins
R: Jenny Duggan (57)
30/1
2f pluck (USA) x miss tessmocker (AUS) (diatribe (AUS))
8
7.5
5/2F
T: G D Hickman
R: C Lever (57)
5/2F
2f bernardini (USA) x anything but love (AUS) (flying spur (AUS))
9
9.1
50/1
T: A D McHardie
R: Vad Bolozhinskyi (57)
50/1
2f zariz (AUS) x desired gurl (AUS) (covetous (AUS))
10
9.4
20/1
T: Luke A Thomas
R: Travis Wolfgram (58)
20/1
11
12.1
50/1
T: R E Ollerton
R: K S Latham (57)
50/1
2f albrecht (AUS) x big issue (AUS) (clang (AUS))
12
12.4
25/1
T: A D Smith
R: Josh Adams (57)
25/1
2f pluck (USA) x tansgirl (AUS) (orientate (USA))
13
13.5
40/1
T: K A Lees
R: Ms L Day (55)
40/1
Race 3 - Tab.Com.Au Star Kingdom Hcp (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:57.55 (33.36)
Prizemoney: $25,000
1
12/1
T: G W Moore
R: Ms W Costin (55.5)
12/1
2g more than ready (USA) x claws (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Lets Hussle, Mosport, Raceway, Vortex,
This nick: 112 runners; 72 winners; 8 SW. Details
2
1
5/4F
T: P M Perry
R: Ms R Murray (59)
5/4F
2c dream ahead (USA) x jamaican dancer (AUS) (magic albert (AUS))
3
3.5
7/2
T: Matthew Smith
R: G M Ryan (55.5)
7/2
2g denman (AUS) x press the button (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
3.6
40/1
T: K A Lees
R: B El-Issa (55.5)
40/1
2c the factor (USA) x smoothie (AUS) (lacryma cristi (IRE))
5
3.8
30/1
T: W T Wilkes
R: Ms L Day (53.5)
30/1
2g big brown (USA) x miss fascinator (AUS) (fasliyev (USA))
6
4.6
6/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (58)
6/1
2c albrecht (AUS) x fearless babe (AUS) (royal academy (USA))
7
5.2
Safaris (14)
8/1
T: P M Farrell
R: Rachel Hunt (54)
8/1
2g animal kingdom (USA) x strobic (AUS) (red ransom (USA))
8
5.6
100/1
T: R E Ollerton
R: G Buckley (54)
100/1
2g all too hard (AUS) x sheer silk (IRE) (fasliyev (USA))
9
6.1
20/1
T: K A Lees
R: Mitchell Bell (55.5)
20/1
2g myboycharlie (IRE) x miss murphy's law (AUS) (murphy's blu boy (AUS))
10
8.6
50/1
T: P M Perry
R: Josh Adams (55.5)
50/1
2c albrecht (AUS) x friendly conflict (AUS) (kenny's best pal (AUS))
11
10.7
20/1
T: Simon Casey
R: Travis Wolfgram (55.5)
20/1
2g the factor (USA) x cashkalani (AUS) (ashkalani (IRE))
Race 4 - Viatek Mdn Hcp (1280m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:15.91 (35.22)
Prizemoney: $20,000
1
14/1
T: Ms K Buchanan
R: S Lisnyy (59)
14/1
7g primus (AUS) x blue booty (AUS) (personal flag (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
4/1
T: A J Denham
R: Mitchell Bell (57.5)
4/1
3f medaglia d'oro (USA) x aziani (AUS) (fasliyev (USA))
3
1.8
13/4
T: P M Perry
R: Josh Adams (57.5)
13/4
3g fastnet rock (AUS) x chrisalice (GR) (lujain (USA))
4
2.2
Gundy (2)
5/2F
T: W A Hudd
R: G M Ryan (58)
5/2F
3g denman (AUS) x orcym lass (AUS) (canny lad (AUS))
5
3.3
10/1
T: K A Lees
R: A Bullock (57)
10/1
3g star witness (AUS) x rock princess (AUS) (elvstroem (AUS))
6
7.4
66/1
T: Luke Pepper
R: Ms L Day (53)
66/1
3f foxwedge (AUS) x twisted heart (AUS) (distorted humor (USA))
7
7.5
200/1
T: P H Bloomfield
R: A Gibbons (55.5)
200/1
3g power of destiny (AUS) x glass boots (AUS) (beautiful crown (USA))
8
9
150/1
T: L J Mayfield-Smith
R: Vad Bolozhinskyi (56.5)
150/1
3g monaco consul (NZ) x susie jane (AUS) (king of kings (IRE))
9
9.3
11/4
T: B F Cavanough
R: G Buckley (57)
11/4
3g more than ready (USA) x starwish (AUS) (redoute's choice (AUS))
10
18.8
150/1
T: Tim McIntosh
R: Jake Hull (57.5)
150/1
3g star witness (AUS) x hypocrisy (AUS) (redoute's choice (AUS))
11
19
150/1
T: P R Atkins
R: L Cumberland (57.5)
150/1
5g shaft (AUS) x court kissing (AUS) (fuji kiseki (JPN))
Race 5 - Monteath & Powys Hcp (C1) (1280m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:15.65 (34.87)
Prizemoney: $20,000
1
Waruna (6)
7/4F
T: K A Lees
R: A Bullock (56)
7/4F
3f all too hard (AUS) x warpath (AUS) (reset (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Yeoman (3)
12/1
T: Jeremy Smith
R: Josh Adams (58)
12/1
4g fastnet rock (AUS) x mani bhavan (USA) (storm boot (USA))
3
1.4
4/1
T: M P Byers
R: Kellie Holding (53.5)
4/1
5m dubai's choice (AUS) x eyewina (AUS) (marwina (AUS))
4
1.5
15/2
T: Kim Talent
R: Ms L Day (53)
15/2
4g danasinga (AUS) x chichi romero (NZ) (o'reilly (NZ))
5
3.6
20/1
T: Luke A Thomas
R: Ms B Hodder (55.5)
20/1
3g hidden dragon (AUS) x you see a star (AUS) (our maizcay (AUS))
6
4.2
12/1
T: J C Deamer
R: C Lever (58)
12/1
3g testa rossa (AUS) x we'll see (AUS) (more than ready (USA))
7
5.2
7/1
T: Ms K Buchanan
R: J Kehoe (57)
7/1
4m dubleo (USA) x blue booty (AUS) (personal flag (USA))
8
5.9
11/2
T: B F Cavanough
R: B El-Issa (58.5)
11/2
4m sepoy (AUS) x donnica (AUS) (flying spur (AUS))
9
7
11/1
T: Nick Mitchell
R: Travis Wolfgram (54)
11/1
4g pendragon (NZ) x ravissant (AUS) (falbrav (IRE))
10
7.2
100/1
T: D J Munns
R: Jenny Duggan (54)
100/1
5m new approach (IRE) x gran bella (NZ) (rory's jester (AUS))
11
8.3
100/1
T: B P Walker
R: Lexi McPherson (51)
100/1
4m myboycharlie (IRE) x stylish chanel (NZ) (stylish century (AUS))
Race 6 - Horsepower (Bm62) (1280m)
Class: Benchmark 62 Track: Good(3) Time: 1:15.42 (34.24)
Prizemoney: $20,000
1
1/1F
T: Angela Davies
R: Chris C Williams (59.5)
1/1F
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.5
Doosey (2)
12/1
T: Rick Worthington
R: B El-Issa (60)
12/1
6g not a single doubt (AUS) x docherty woods (AUS) (tale of the cat (USA))
3
5.3
10/1
T: B F Cavanough
R: G Buckley (60)
10/1
4
5.5
9/1
T: T E Ollerton
R: G M Ryan (59.5)
9/1
7g anglia (AUS) x lovey amazon (AUS) (snaadee (USA))
5
5.6
9/2
T: T and P Vigouroux
R: Ms M Weir (56.5)
9/2
5g canny lad (AUS) x dezhilla (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
7
Vihari (10)
14/1
T: P M Perry
R: S Lisnyy (55)
14/1
7
7.2
14/1
T: P R Atkins
R: A Gibbons (55.5)
14/1
5g snippetson (AUS) x double d'amour (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
7.8
Immy (11)
25/1
T: L J Tilley
R: R Thompson (54)
25/1
9
8.8
25/1
T: J N Englebrecht
R: Kellie Holding (56)
25/1
5m oratorio (IRE) x grande attack (AUS) (show a heart (AUS))
10
9.4
60/1
T: T P Croft
R: Ms W Costin (56.5)
60/1
6g strada (AUS) x magic kingdom (AUS) (clang (AUS))
11
11.7
30/1
T: R J Davies
R: A Bullock (60)
30/1
6g raheeb (AUS) x kaysean d'sunshine (AUS) (mister c. (USA))
Race 7 - Lone Pine Charge (1000m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:56.69 (32.94)
Prizemoney: $25,000
1
5/4F
T: R S Englebrecht
R: Deanne Panya (54)
5/4F
Winning siblings: My Snip, Rothmoore,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/2
T: Allan Kehoe
R: G M Ryan (56.5)
15/2
3
3.1
Bonita (8)
9/2
T: J C Deamer
R: Ms L Day (52)
9/2
4m dubleo (USA) x our jen (AUS) (youthful legs (USA))
4
3.3
5/1
T: Ms J Bowen
R: Rachel Hunt (57.5)
5/1
5
3.6
20/1
T: Ken Tynan
R: Kellie Holding (52)
20/1
11g marwina (AUS) x danse pas (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
6.2
9/1
T: P M Perry
R: Josh Adams (58.5)
9/1
5g snitzel (AUS) x keela (AUS) (woodman (USA))
7
6.8
30/1
T: Donna Stoddart
R: B El-Issa (54)
30/1
5m floral dynamite (AUS) x sutton manor (AUS) (beautiful crown (USA))
8
7.1
20/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (59)
20/1
7g ready's image (USA) x burford (AUS) (commands (AUS))
9
7.4
66/1
T: P Cleal
R: C G O'Brien (58.5)
66/1
7g dane shadow (AUS) x tayrhiana (AUS) (carnegie (IRE))
10
12.2
30/1
T: Cody Morgan
R: Joshua Oliver (54)
30/1
Race 8 - Godolphin (Bm65) (1500m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 1:29.74 (35.09)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: Benjamin Smith
R: Josh Adams (58)
9/2
Winning siblings: Ship Harbour,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
Surjin (5)
11/4F
T: P M Perry
R: C Lever (59.5)
11/4F
3
1.1
8/1
T: A G Scorse
R: R Thompson (60.5)
8/1
7g nadeem (AUS) x antonicheva (IRE) (sadler's wells (USA))
4
2.5
9/1
T: J C Deamer
R: Ms L Day (58.5)
9/1
5g excellent art (GB) x del amore (AUS) (lion hunter (AUS))
5
2.7
7/1
T: Jason Attard
R: K S Latham (57)
7/1
5m testa rossa (AUS) x mate (AUS) (dehere (USA))
6
3.5
St Luke (11)
15/1
T: Michelle Fleming
R: C G O'Brien (57)
15/1
6g shaft (AUS) x mintage (AUS) (varick (USA))
7
4.7
9/1
T: Ms S Grills
R: G M Ryan (56)
9/1
5g dubleo (USA) x lunalana (AUS) (dexter (GB))
8
6.6
20/1
T: Melanie O'Gorman
R: Joshua Oliver (54.5)
20/1
4m arlington (AUS) x shivering (AUS) (danehill dancer (IRE))
9
6.7
25/1
T: G A O'Brien
R: A Chau (57)
25/1
6g arena (AUS) x glorious lady (AUS) (king's theatre (IRE))
10
8.7
12/1
T: Darryl Roberts
R: Ms M Weir (57.5)
12/1
8g ad valorem (USA) x de laroche (AUS) (quest for fame (GB))
11
9.4
20/1
T: R E Ollerton
R: G Buckley (57.5)
20/1
4g tickets (AUS) x cute and cuddly (AUS) (danehill dancer (IRE))
12
12.9
100/1
T: L K Roberts
R: Deanne Panya (54)
100/1
6g henny hughes (USA) x danielle's delight (AUS) (beautiful crown (USA))
13
13.5
30/1
T: T S Howlett
R: Ms L G Henry (60)
30/1
4g benfica (AUS) x star over kansas (AUS) (starcraft (NZ))
14
14.8
100/1
T: R J Davies
R: Jenny Duggan (56.5)
100/1
6g where's that tiger (USA) x titania (AUS) (jade hunter (USA))
* Nick figures are for Australasia.