Breednet Results

RANDWICK - Saturday, January 11

Race 1 - Bushfire Appeal 25/1 (Bm74) (1000m)
Class: Benchmark 74 Track: Good(4) Time: 0:56.56 (33.49)
Prizemoney: $125,000
1
10/9F
T: Mark Newnham
R: R Dolan (56)
10/9F
3c snitzel (AUS) x acquired (NZ) (o'reilly (NZ))
Winning siblings: Acqume, Invictus Salute, Sixgun,
This nick: 8 runners; 8 winners; 2 SW. Details
2
0.2
13/4
T: James Cummings
R: C Reith (56.5)
13/4
3f exceed and excel (AUS) x thalia (AUS) (medaglia d'oro (USA))
3
1.5
Omar (4)
11/2
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (57.5)
11/2
4g snitzel (AUS) x ichihara (AUS) (general nediym (AUS))
2019 Inglis Australian Easter Yearling Sale
$2,800,000
Vendor: Corumbene Stud, Dunedoo
Buyer: James Harron Bloodstock Pty Ltd
2021 Inglis August (Early) Online Sale
$75,000
4
3.7
16/1
T: P & P Snowden
R: T Marquand (60)
16/1
5
6.1
80/1
T: Jay Hopkins
R: Brock Ryan (50)
80/1
4m squamosa (AUS) x i'm taken (AUS) (cape cross (IRE))
6
6.7
7/2
T: K A Lees
R: Ms S Clenton (56.5)
7/2
Race 2 - Tab Highway Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:09.78 (35.42)
Prizemoney: $75,000
1
25/1
T: Danielle Seib
R: Ms W Costin (58.5)
25/1
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
13/2
T: T J Robinson
R: Brock Ryan (54)
13/2
5m denman (AUS) x she's number one (AUS) (commands (AUS))
3
1.5
14/1
T: D R Mirfin
R: J Ford (53.5)
14/1
4m trusting (AUS) x maid of antrim (AUS) (high yield (USA))
4
1.9
14/1
T: W T Wilkes
R: A Gibbons (56.5)
14/1
4g epaulette (AUS) x davala (AUS) (dalakhani (IRE))
5
2.9
7/2F
T: W J Gavenlock
R: B Looker (53.5)
7/2F
5m star witness (AUS) x lost weekend (AUS) (canny lad (AUS))
6
3
6/1
T: T J Robinson
R: Chris C Williams (55.5)
6/1
6g medaglia d'oro (USA) x zarock (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
7
3.1
11/1
T: D R Mirfin
R: R Dolan (54)
11/1
8
4.4
10/1
T: S C Jones
R: T Marquand (55.5)
10/1
6g magnus (AUS) x priceless diamond (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
9
4.5
15/2
T: Melanie O'Gorman
R: Ms S Clenton (56)
15/2
10
4.6
20/1
T: John Bateman
R: Billy Owen (58)
20/1
5g choisir (AUS) x street sign (USA) (high yield (USA))
11
5
15/1
T: A F Ryan
R: A Hyeronimus (56)
15/1
5g sepoy (AUS) x our tigress (AUS) (tiger hill (IRE))
12
5.1
10/1
T: Kody Nestor
R: A Cavallo (56.5)
10/1
4g hinchinbrook (AUS) x toulon bay (AUS) (more than ready (USA))
13
7.1
40/1
T: T S Howlett
R: C Reith (55.5)
40/1
5g sepoy (AUS) x belong to many (AUS) (belong to me (USA))
Race 3 - Bisley Workwear (Bm94) (1200m)
Class: Benchmark 94 Track: Good(4) Time: 1:09.10 (33.64)
Prizemoney: $125,000
1
7/2
T: J A O'Shea
R: T Marquand (55.5)
7/2
5g ocean park (NZ) x distinctive lass (AUS) (orientate (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1
15/8F
T: K A Lees
R: A Bullock (57)
15/8F
4g demerit (AUS) x special kiseki (AUS) (special bond (AUS))
3
5.3
Taniko (7)
11/4
T: James Cummings
R: C Reith (55)
11/4
4
5.6
8/1
T: Joseph Pride
R: Chris C Williams (62)
8/1
5
5.8
25/1
T: Jean Dubois
R: R Dolan (57.5)
25/1
5g sebring (AUS) x miss lucille (AUS) (rory's jester (AUS))
6
8.1
11/1
T: G A Ryan
R: J Ford (56.5)
11/1
5g foxwedge (AUS) x dushanbe (AUS) (secret savings (USA))
7
8.5
8/1
T: Clare Cunningham
R: M A Cahill (59.5)
8/1
6g west quest (CAN) x from japan (NZ) (jungle pocket (JPN))
Race 4 - January Cup (2000m) LR
Class: Open Track: Good(4) Time: 2:05.89 (34.34)
Prizemoney: $150,000
1
10/9F
T: J G Sargent
R: K Jennings (59)
10/9F
Winning siblings: Brandenburg, Sindacato,
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.8
4/1
T: G Waterhouse & A Bott
R: A Hyeronimus (56)
4/1
6g snitzel (AUS) x geisha (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
0.9
10/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (54.5)
10/1
7g paco boy (IRE) x birdie (GB) (alhaarth (IRE))
4
2.4
8/1
T: Matthew Smith
R: Ms K O'Hara (53)
8/1
5m pierro (AUS) x aqua d'amore (AUS) (danehill (USA))
5
2.6
11/2
T: Bjorn Baker
R: B Lerena (56.5)
11/2
7g pins (AUS) x luxurious lady (USA) (theatrical (IRE))
6
4.9
12/1
T: Richard Litt
R: R Dolan (53)
12/1
4h war front (USA) x coin broker (IRE) (montjeu (IRE))
7
5
14/1
T: C J Waller
R: O Orr (57.5)
14/1
7g aqlaam (GB) x sharedah (IRE) (pivotal (GB))
Race 5 - Ranvet (Bm78) (1500m)
Class: Benchmark 78 Track: Good(4) Time: 1:28.93 (35.58)
Prizemoney: $125,000
1
15/2
T: Matthew Dale
R: Cejay Graham (51.5)
15/2
7g zariz (AUS) x ruby rosewyn (AUS) (zeditave (AUS))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (56.5)
8/1
6g nicconi (AUS) x tangerine (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
2.1
4/1F
T: P & P Snowden
R: T Marquand (57.5)
4/1F
4g uncle mo (USA) x derelique (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
2.3
Devlann (10)
100/1
T: D S Smith
R: J Ford (53)
100/1
8g frisco view (USA) x excellent ann (AUS) (touch of vanity (AUS))
5
2.7
5/1
T: Ms K Waugh
R: Billy Owen (59)
5/1
5g animal kingdom (USA) x princess pedrille (AUS) (desert prince (IRE))
6
2.8
11/2
T: R & L Price
R: Brock Ryan (54.5)
11/2
5g casino prince (AUS) x cuban girl (AUS) (hemingway (IRE))
7
3
Tunero (6)
7/1
T: C J Waller
R: O Orr (57)
7/1
5g teofilo (IRE) x sweet little lies (AUS) (elusive quality (USA))
8
3.5
20/1
T: Ms G Markwell
R: C Reith (57)
20/1
5g shrapnel (AUS) x belle esteem (AUS) (high regard (AUS))
9
6
20/1
T: Clare Cunningham
R: M A Cahill (56)
20/1
5g savabeel (AUS) x prickle (NZ) (pins (AUS))
10
6.2
4/1F
T: G Waterhouse & A Bott
R: A Hyeronimus (60)
4/1F
5g lonhro (AUS) x trisara (AUS) (dehere (USA))
Race 6 - Tab Venue Mode (Bm70) (1600m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:35.02 (34.82)
Prizemoney: $125,000
1
6/4F
T: J A O'Shea
R: T Marquand (54.5)
6/4F
3f pierro (AUS) x rocha (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 18 runners; 11 winners; 1 SW. Details
2
2.3
13/2
T: R & M Freedman
R: Ms S Clenton (59.5)
13/2
4g rios (NZ) x roma kabeel (NZ) (daggers drawn (USA))
3
3.6
4/1
T: C J Waller
R: O Orr (58)
4/1
3g dissident (AUS) x follonica (AUS) (flying spur (AUS))
4
5.8
12/1
T: David Payne
R: Brock Ryan (50)
12/1
5
6.3
11/2
T: Mark Newnham
R: R Dolan (55.5)
11/2
3g shamus award (AUS) x couredge (AUS) (show a heart (AUS))
6
7.1
60/1
T: Ms S Grills
R: D Mc Lellan (54.5)
60/1
4m dream ballad (AUS) x power shot (AUS) (bite the bullet (USA))
7
7.9
50/1
T: R & L Price
R: Ms K O'Hara (57.5)
50/1
8
8.3
30/1
T: Matthew Dale
R: J Ford (54.5)
30/1
9
9.1
10/1
T: G Portelli
R: Chris C Williams (55)
10/1
4g so you think (NZ) x show me love (AUS) (show a heart (AUS))
10
9.3
14/1
T: G Waterhouse & A Bott
R: A Hyeronimus (58)
14/1
4g americain (USA) x paris tryst (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 7 - Schweppes (Bm78) (1500m)
Class: Benchmark 78 Track: Good(4) Time: 1:29.79 (35.02)
Prizemoney: $125,000
1
Helga (5)
7/4F
T: L J Bridge
R: Chris C Williams (55.5)
7/4F
4m duporth (AUS) x brunnhilde (AUS) (untouchable (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
4/1
T: K A Lees
R: Ms S Clenton (58.5)
4/1
4m i am invincible (AUS) x fuji dancer (AUS) (fuji kiseki (JPN))
3
2.1
3/1
T: G Waterhouse & A Bott
R: A Hyeronimus (58.5)
3/1
4m medaglia d'oro (USA) x fonssagrives (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
2.3
Seles (11)
11/2
T: C J Waller
R: R Dolan (53)
11/2
5
2.4
11/1
T: R & M Freedman
R: C Reith (58)
11/1
6m star witness (AUS) x thanksgiving (NZ) (generous (IRE))
6
2.5
30/1
T: C J Waller
R: Ms K O'Hara (53)
30/1
7
5.5
30/1
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (56.5)
30/1
4m sepoy (AUS) x stella grace (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
6.8
10/1
T: John W Ramsey
R: D Mc Lellan (55.5)
10/1
4m al maher (AUS) x cymaron (AUS) (filante (NZ))
Race 8 - Heineken 3 (Bm88) (1400m)
Class: Benchmark 88 Track: Good(4) Time: 1:22.85 (35.20)
Prizemoney: $125,000
1
2/1
T: James Cummings
R: C Reith (57)
2/1
4g helmet (AUS) x latona (GB) (fantastic light (USA))
Winning siblings: Kusari, Lycia, Paximadia,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1
20/1
T: P & P Snowden
R: T Marquand (55.5)
20/1
6g snitzel (AUS) x patronage (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
1.2
5/1
T: C J Waller
R: Ms K O'Hara (59)
5/1
5m street cry (IRE) x joy of flight (AUS) (flying spur (AUS))
4
2.8
15/1
T: David Payne
R: Brock Ryan (52)
15/1
5
4.3
5/4F
T: P & P Snowden
R: Cejay Graham (50)
5/4F
4g epaulette (AUS) x chula vista (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
5.8
40/1
T: J C Coyle
R: A Hyeronimus (57.5)
40/1
6g testa rossa (AUS) x sassybella (NZ) (viking ruler (AUS))
7
6.2
Strome (1)
9/1
T: G Portelli
R: Ms S Clenton (57)
9/1
5m smart missile (AUS) x lateral (AUS) (stratum (AUS))
Race 9 - Sky Racing Active (Bm78) (1800m)
Class: Benchmark 78 Track: Good(4) Time: 1:49.35 (36.50)
Prizemoney: $125,000
1
10/1
T: C J Waller
R: R Dolan (59.5)
10/1
5g redoute's choice (AUS) x dabista (IRE) (highest honor (FR))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.2
16/1
T: C J Waller
R: O Orr (60.5)
16/1
4g ocean park (NZ) x warm whispers (NZ) (stravinsky (USA))
2019 NZB Karaka Book 1
$180,000
Vendor: Seaton Park Ltd
Buyer: Mr G Hennessy
3
1.7
1/2F
T: G Waterhouse & A Bott
R: A Hyeronimus (58)
1/2F
4
1.9
30/1
T: Bjorn Baker
R: B Lerena (60)
30/1
5g pierro (AUS) x alice's smart (USA) (smart strike (CAN))
5
2.3
11/1
T: Ms K Waugh
R: J Ford (55.5)
11/1
5g sebring (AUS) x dream 'n' believe (AUS) (shamardal (USA))
6
5.1
9/1
T: K A Lees
R: Ms S Clenton (58)
9/1
7
6.1
Joigny (12)
20/1
T: T J Bartley
R: Ms K O'Hara (55)
20/1
4m excelebration (IRE) x delarouze (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
9.1
80/1
T: P M Perry
R: Brooke Stower (55.5)
80/1
5g ilovethiscity (AUS) x medusa (AUS) (stratum (AUS))
9
9.2
30/1
T: Joseph Pride
R: Chris C Williams (55.5)
30/1
7g denman (AUS) x honorjeu (NZ) (montjeu (IRE))
10
12.2
20/1
T: J G Sargent
R: Billy Owen (57)
20/1
5m alamosa (NZ) x tinkerbabu (AUS) (giant's causeway (USA))
11
16.2
100/1
T: R & M Freedman
R: T Marquand (60)
100/1
9g teofilo (IRE) x lady nikolay (AUS) (stravinsky (USA))
* Nick figures are for Australasia.