Breednet Results

ROCKHAMPTON - Saturday, April 1

Race 1 - On-Site Fleet Maintenance Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:13.15 (35.57)
Prizemoney: $12,000
1
10/1
T: A R Jenkinson
R: D Hayse (58)
10/1
3g red element (AUS) x lionataq (AUS) (lion hunter (AUS))
Winning siblings: Krustallos,
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.2
10/1
T: J S O'Shea
R: Ms N Summers (55.5)
10/1
3g bradbury's luck (AUS) x angel force (AUS) (canadian silver (CAN))
3
0.4
12/1
T: B and D Healey
R: N Thomas (55)
12/1
3f denman (AUS) x la marama (AUS) (luskin star (AUS))
4
1.2
4/7F
T: T Button
R: A Coome (59)
4/7F
5
1.3
20/1
T: Clinton Thompson
R: D J Evans (52.5)
20/1
3f raheeb (AUS) x hey there delilah (AUS) (jet spur (AUS))
6
3.3
9/2
T: G K Taylor
R: R Plumb (56)
9/2
7
3.5
40/1
T: Ryan Ibbotson
R: M Haley (55)
40/1
3f bradbury's luck (AUS) x crown me some (AUS) (beautiful crown (USA))
8
3.6
100/1
T: Ms L Applewaite
R: S Sheargold (54)
100/1
3f toorak toff (AUS) x comedy on the run (AUS) (flying spur (AUS))
9
4.4
40/1
T: A R Jenkinson
R: Leslie Tilley (54)
40/1
3f el nino (USA) x rapid gold (AUS) (run straight run (NZ))
10
7.4
66/1
T: Erin Scott
R: D Simmons (55.5)
66/1
3g sidereus (AUS) x miss floozy (AUS) (hussonet (USA))
11
8.4
100/1
T: Damien Rideout
R: D A Evans (54)
100/1
3f zoffany (IRE) x head north (AUS) (street cry (IRE))
12
30.4
150/1
T: A R Jenkinson
R: Baylee Nothdurft (53)
150/1
3g encosta de spoken (AUS) x evening miss (AUS) (ombra della sera (AUS))
Race 2 - Carrara @riverside T'breds Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:26.45 (36.42)
Prizemoney: $10,000
1
4/7F
T: J E McConachy
R: A Coome (57.5)
4/7F
4g snippetson (AUS) x delta princess (AUS) (foxhound (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.8
9/2
T: R B Bowen
R: S Sheargold (54.5)
9/2
3f smart missile (AUS) x finella (AUS) (viscount (AUS))
3
6.6
10/1
T: R B Bowen
R: Leslie Tilley (57.5)
10/1
5g teranaba (AUS) x splendid tiara (AUS) (beautiful crown (USA))
4
8.6
7/1
T: Tim Cook
R: Zoe White (53.5)
7/1
5
8.9
8/1
T: D W Gardiner
R: R Plumb (56.5)
8/1
3g hidden dragon (AUS) x kismet's kiss (AUS) (bradbury's luck (AUS))
6
11.4
30/1
T: P J Fleming
R: N Thomas (54.5)
30/1
3f murtajill (AUS) x miss information (AUS) (lion hunter (AUS))
7
11.9
25/1
T: J C Pointon
R: D Hayse (55.5)
25/1
5m testa rossa (AUS) x jive (CAN) (dynaformer (USA))
Race 3 - Man Of Illusion @stewart Pk-C4 (1400m)
Class: Class 4 Track: Soft(7) Time: 1:25.08 (35.10)
Prizemoney: $10,000
1
7/2
T: Paul Butterworth
R: R Plumb (59)
7/2
5g jet spur (AUS) x je ne sais pas (AUS) (ne coupez pas (USA))
Winning siblings: Rock De France,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.3
13/4
T: R B Bowen
R: S Sheargold (59)
13/4
3g oratorio (IRE) x miss courtly (AUS) (twining (USA))
3
6.1
16/1
T: Ricky Vale
R: Leslie Tilley (54)
16/1
5g red arrow (AUS) x monte fantastic (NZ) (fantastic light (USA))
4
8.6
3/1F
T: Julieann Lancaster
R: Q Krogh (52)
3/1F
6g casino prince (AUS) x haughty (AUS) (viscount (AUS))
5
11.1
25/1
T: L V Rowe
R: D Simmons (54)
25/1
6
11.6
30/1
T: Ms M Hassam
R: Ms N Summers (53.5)
30/1
4g husson (ARG) x puppet (AUS) (flying spur (AUS))
7
13.4
Doubos (1)
10/1
T: Tim Cook
R: Zoe White (57)
10/1
5m canny lad (AUS) x papeete (GB) (arazi (USA))
8
13.6
5/1
T: A McLaughlin
R: A Coome (58.5)
5/1
5m choisir (AUS) x big birdie (AUS) (exceed and excel (AUS))
9
20.4
11/1
T: David John Hall
R: N Thomas (57)
11/1
6g high chaparral (IRE) x winsome (NZ) (housebuster (USA))
Race 4 - Hemingway @ G&E Sturgiss-Bm65 (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(7) Time: 1:40.06 (35.79)
Prizemoney: $12,000
1
15/2
T: A W Hess
R: G Colless (55)
15/2
6m dracula (AUS) x move over (AUS) (over (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
30/1
T: David Micallef
R: Ms N Summers (54.5)
30/1
6g zariz (AUS) x normandy coast (AUS) (brave salute (AUS))
3
2.3
8/1
T: D W Gardiner
R: D A Evans (57.5)
8/1
6g host (CHI) x four seasons (AUS) (stravinsky (USA))
4
2.6
11/2
T: Tim Cook
R: Zoe White (56.5)
11/2
5g von costa de hero (AUS) x rasana (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
2.8
10/9F
T: G J Clem
R: Q Krogh (57)
10/9F
4g street cry (IRE) x crowned glory (AUS) (danehill (USA))
6
3.8
12/1
T: T Button
R: Leslie Tilley (54.5)
12/1
4g red dazzler (AUS) x nisha (AUS) (semipalatinsk (USA))
7
4.6
12/1
T: Bevan Johnson
R: Ms T Chambers (56)
12/1
5g murphy's blu boy (AUS) x tavistock (AUS) (flying spur (AUS))
8
4.9
100/1
T: James Rundle
R: N Thomas (54)
100/1
3g choistar (AUS) x five straight (AUS) (king of kings (IRE))
9
6.4
7/1
T: Julieann Lancaster
R: Baylee Nothdurft (55)
7/1
6g trotamondo (CHI) x cigarillo (AUS) (palace music (USA))
10
9.2
30/1
T: Mick Attard
R: Corey Bayliss (52)
30/1
Race 5 - Whittington & Jet Spur (Bm65) (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(7) Time: 1:11.89 (34.63)
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: F E Smith
R: A Coome (59)
4/1
5g wonderful world (AUS) x caring (AUS) (show a heart (AUS))
Winning siblings: Bon Courage, Sandy Town,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
9/1
T: Andrew Suli
R: Zoe White (53.5)
9/1
5g teranaba (AUS) x star of athena (AUS) (fantastic light (USA))
3
3.6
20/1
T: L C Anderson
R: Hannah Phillips (58.5)
20/1
8g bel esprit (AUS) x tolago (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
4.1
10/1
T: Christopher Maxfield
R: D Hayse (54)
10/1
7g strategic (AUS) x full of glory (AUS) (marscay (AUS))
5
4.5
7/2F
T: Matt Reardon
R: R Plumb (59)
7/2F
7g show a heart (AUS) x tiny temptress (AUS) (favorite trick (USA))
6
4.6
16/1
T: Ms M Hassam
R: Ms N Summers (57)
16/1
7
4.7
5/1
T: David Reynolds
R: Ms L McCoy (54.5)
5/1
4g publishing (AUS) x kristina (AUS) (sequalo (AUS))
8
4.8
20/1
T: Christopher Maxfield
R: Q Krogh (54.5)
20/1
6m mossman (AUS) x blue stocking (AUS) (royal academy (USA))
9
5.3
Dudoomp (10)
11/2
T: K J Miller
R: D A Evans (54)
11/2
4m hidden dragon (AUS) x rogue trader (AUS) (british banker (CAN))
10
6.1
11/1
T: Bevan Johnson
R: Ms T Chambers (58)
11/1
11
10.4
20/1
T: L C Kiernan
R: N Thomas (54)
20/1
Race 6 - Snitzem @ Charson's Park-Bm60 (1050m)
Class: Benchmark 60 Track: Soft(6) Time: 1:01.51 (34.23)
Prizemoney: $10,000
1
11/1
T: Paul Butterworth
R: R Plumb (59.5)
11/1
6m stratum (AUS) x jest dreamin' (AUS) (rory's jester (AUS))
This nick: 16 runners; 14 winners; 2 SW. Details
2
1.8
13/8F
T: Ms Z Hohn
R: Ashley Butler (62)
13/8F
5g northern meteor (AUS) x jollity (GB) (fantastic light (USA))
3
2.1
Clouds (10)
12/1
T: L C Anderson
R: Hannah Phillips (56)
12/1
5g bradbury's luck (AUS) x sky bid (AUS) (hurricane sky (AUS))
4
2.6
9/1
T: T Button
R: A Coome (61.5)
9/1
4m hinchinbrook (AUS) x devoirs (AUS) (dehere (USA))
5
3.9
60/1
T: David Reynolds
R: Ms L McCoy (56)
60/1
4g kaphero (AUS) x smytzer's magic (AUS) (monde bleu (GB))
6
4.7
20/1
T: Mick Attard
R: L Attard (59)
20/1
5g sharkbite (AUS) x romalpa (AUS) (last tycoon (IRE))
7
5.5
Claragh (12)
6/1
T: Laura Cronan
R: Q Krogh (54.5)
6/1
4m sequalo (AUS) x suiligh (AUS) (piccolo (GB))
8
5.9
50/1
T: Louise Murphy
R: D Hayse (60.5)
50/1
6g snippetson (AUS) x bien aimee (FR) (highest honor (FR))
9
6
12/1
T: Shane Sigvart
R: G Colless (59.5)
12/1
4g conatus (AUS) x my halo broke (AUS) (don't say halo (USA))
10
7.5
80/1
T: David Reynolds
R: Baylee Nothdurft (54)
80/1
4g dash for cash (AUS) x northwood lass (AUS) (dolphin street (FR))
11
7.7
30/1
T: F E Smith
R: S Sheargold (61)
30/1
5g all bar one (AUS) x hydeefleish (AUS) (all chatter (USA))
12
9
20/1
T: T Button
R: Leslie Tilley (55.5)
20/1
5m onemorenomore (AUS) x port of africa (AUS) (cape cross (IRE))
13
9.3
13/2
T: J Wehlow
R: Zoe White (53)
13/2
4m nicconi (AUS) x guanahani (AUS) (exceed and excel (AUS))
14
26.3
40/1
T: J L O'Sing
R: M J Barnham (61.5)
40/1
5g jet spur (AUS) x haunting rhythm (AUS) (mr. henrysee (USA))
Race 7 - Capricornia Yearling C'ship (1300m)
Class: Open Track: Soft(6) Time: 1:18.87 (35.31)
Prizemoney: $30,000
1
9/2
T: Ricky Vale
R: Q Krogh (52.5)
9/2
3g red element (AUS) x extension of life (AUS) (flying spur (AUS))
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.5
15/2
T: P M Burke
R: D A Evans (54.5)
15/2
3g bon hoffa (AUS) x light rose (AUS) (royal academy (USA))
3
1.5
7/4F
T: P J Fleming
R: Zoe White (58.5)
7/4F
3f red element (AUS) x eminent speed (AUS) (elusive quality (USA))
4
3
4/1
T: T Button
R: G Colless (55)
4/1
3g raheeb (AUS) x gotta scoot (AUS) (dantibes (AUS))
5
3.2
11/2
T: Paul Butterworth
R: Leslie Tilley (54)
11/2
6
5
15/2
T: G K Taylor
R: Corey Bayliss (52)
15/2
3f daunting lad (AUS) x irresistibelle (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
5.5
25/1
T: J E McConachy
R: N Thomas (54)
25/1
8
14.3
66/1
T: J C Pointon
R: D Hayse (54)
66/1
3g wicked style (USA) x lionheart (AUS) (lion hunter (AUS))
Race 8 - Capricornia Yearling Classic (1200m)
Class: Open Track: Soft(6) Time: 1:12.75 (35.42)
Prizemoney: $100,000
1
7/1
T: J C Pointon
R: D Hayse (55)
7/1
2f wicked style (USA) x no more crime (AUS) (special dane (AUS))
Winning siblings: Crime Boss, Serious Crime, Wicked Crime,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/10F
T: T Button
R: A Coome (57)
9/10F
2g sidereus (AUS) x special deposit (AUS) (special dane (AUS))
3
0.3
40/1
T: Ben Williams
R: Q Krogh (57)
40/1
2g wicked style (USA) x ultrama (AUS) (kenny's best pal (AUS))
4
0.5
20/1
T: Paul Butterworth
R: R Plumb (57)
20/1
5
3.3
30/1
T: Shane Sigvart
R: S Sheargold (57)
30/1
2g drumbeats (AUS) x explicit vixen (AUS) (general nediym (AUS))
6
3.4
8/1
T: L V Rowe
R: D Simmons (55)
8/1
2f red element (AUS) x kai anna (AUS) (anglia (AUS))
7
6.2
60/1
T: G K Taylor
R: Corey Bayliss (55)
60/1
2f raheeb (AUS) x royal saint (AUS) (bel esprit (AUS))
8
7
9/2
T: L F Birchley
R: G Colless (57)
9/2
2c wicked style (USA) x camphor (AUS) (tsuimai (AUS))
9
8.8
100/1
T: M J Tremble
R: D J Evans (55)
100/1
10
9.6
50/1
T: T Button
R: Ms T Chambers (57)
50/1
11
9.8
16/1
T: J T Wigginton
R: Leslie Tilley (55)
16/1
2f snippetson (AUS) x uptown rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
12
9.9
100/1
T: K E Hansen
R: N Thomas (55)
100/1
2f hemingway (IRE) x maredamah (AUS) (marechal (AUS))
13
10
40/1
T: Andrew Suli
R: Zoe White (57)
40/1
14
24
150/1
T: M and C Dore
R: Ms N Summers (55)
150/1
2f carrara (AUS) x edged in black (AUS) (high reserve (AUS))
Race 9 - Rockhampton Mayor's Plate (C6) (1200m)
Class: Class 6 Track: Soft(6) Time: 1:11.04 (34.58)
Prizemoney: $20,000
1
10/1
T: David Reynolds
R: Ms L McCoy (57.5)
10/1
5g tale of the cat (USA) x secret gift (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 9 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/2
T: K E Hansen
R: Q Krogh (57)
11/2
4g casino prince (AUS) x saldiym (AUS) (general nediym (AUS))
3
1.6
5/1
T: R G Coveney
R: Baylee Nothdurft (54)
5/1
4
1.9
9/1
T: K J Miller
R: Zoe White (54)
9/1
5g all american (AUS) x freestyle (AUS) (snippets (AUS))
5
3.7
Shigzag (10)
3/1F
T: Neil Vagg
R: D A Evans (56)
3/1F
4g shinzig (AUS) x aspiran (AUS) (bagger vance (AUS))
6
3.9
3/1
T: J T Wigginton
R: A Coome (59)
3/1
6g hussonet (USA) x paris plaits (AUS) (flying spur (AUS))
7
4.3
9/1
T: F E Smith
R: G Colless (59)
9/1
6g real saga (AUS) x rejuvenate lass (AUS) (shinko forest (IRE))
8
8.8
30/1
T: Allan A Clark
R: D Simmons (55.5)
30/1
6m ready royal (AUS) x roadie ran (AUS) (waterford road (AUS))
9
10.3
30/1
T: Mick Attard
R: Corey Bayliss (57)
30/1
6g sebring (AUS) x tresor (AUS) (belong to me (USA))
10
11.3
50/1
T: J Wehlow
R: Leslie Tilley (57.5)
50/1
6g excites (AUS) x swiss alps (AUS) (scenic (IRE))
Race 10 - Ulton Group Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Soft(6) Time: 1:11.09 (35.10)
Prizemoney: $12,000
1
5/2F
T: D W Gardiner
R: D A Evans (56)
5/2F
4g citiwyse (AUS) x saintly trist (AUS) (st. covet (AUS))
Winning siblings: Shemardalle,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
4/1
T: Tim Cook
R: G Colless (56.5)
4/1
4m sequalo (AUS) x miss information (AUS) (lion hunter (AUS))
3
4.8
11/1
T: R G Coveney
R: Baylee Nothdurft (53.5)
11/1
3g natural destiny (AUS) x donna (AUS) (canadian silver (CAN))
4
7.3
Munster (12)
60/1
T: L V Rowe
R: D Simmons (55)
60/1
5g freeze (AUS) x muso (AUS) (galileo (IRE))
5
8.6
6/1
T: M and C Dore
R: R Plumb (56)
6/1
4g hidden dragon (AUS) x brilliant thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
6
9.9
13/2
T: J T Wigginton
R: Zoe White (54)
13/2
4g swift alliance (AUS) x golden orient (AUS) (royal academy (USA))
7
10.1
25/1
T: J F Lewis
R: N Thomas (54.5)
25/1
5g onemorenomore (AUS) x diiny (AUS) (flying spur (AUS))
8
10.5
12/1
T: Alan Joseph Jones
R: D Hayse (54)
12/1
5m choisir (AUS) x silk shantung (AUS) (elusive quality (USA))
9
10.7
10/1
T: T Button
R: A Coome (58.5)
10/1
5g pins (AUS) x ugachaka (NZ) (danasinga (AUS))
10
12.5
10/1
T: Ms Z Hohn
R: Ashley Butler (57.5)
10/1
5g churchill downs (AUS) x fantasy gal (USA) (in excessive bull (USA))
11
20.3
50/1
T: Ms L Applewaite
R: M Haley (54)
50/1
* Nick figures are for Australasia.