Breednet Results

TAREE - Monday, December 17

Race 1 - Stacks Law Firm Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:24.44 (36.88)
Prizemoney: $22,000
1
4/13F
T: K A Lees
R: A Gibbons (55.5)
4/13F
3f savabeel (AUS) x cuphill (AUS) (danehill (USA))
Winning siblings: Celeris, In Masquerade,
This nick: 29 runners; 18 winners; 3 SW. Details
2
5.3
Huey (1)
9/1
T: Allan Kehoe
R: J Watkins (59)
9/1
3
8.1
25/1
T: J A Sylvester
R: Cejay Graham (52.5)
25/1
3g iffraaj (GB) x exquisitely (AUS) (snippets (AUS))
4
8.4
6/1
T: Ms J Graham
R: R Thompson (54)
6/1
3f eurozone (AUS) x empire express (AUS) (royal academy (USA))
5
9.1
30/1
T: John Bannister
R: Travis Wolfgram (54)
30/1
4m zoffany (IRE) x bowmiss (AUS) (delago brom (AUS))
6
12.1
Kaldero (15)
150/1
T: G L Andrews
R: Wendy Peel (52)
150/1
5g dixie prospect (USA) x fetching (GB) (zamindar (USA))
7
12.5
66/1
T: J A Sylvester
R: Ms B Hodder (54)
66/1
8
13
100/1
T: L J Tilley
R: Ms M Weir (54)
100/1
6m oratorio (IRE) x queen's revenge (AUS) (kaaptive edition (NZ))
9
15.2
25/1
T: T S Howlett
R: Ashley Morgan (54)
25/1
4g snippetson (AUS) x canny choice (AUS) (god's own (AUS))
10
19.3
30/1
T: R J Davies
R: C Lever (57.5)
30/1
4g ocean park (NZ) x warm whispers (NZ) (stravinsky (USA))
11
20.2
150/1
T: P Cheers
R: Ms L Day (52.5)
150/1
3g eurozone (AUS) x isla kristina (AUS) (personal hope (USA))
12
26.1
80/1
T: G L Andrews
R: P Graham (58)
80/1
5g murtajill (AUS) x miss siam (AUS) (king of kings (IRE))
Race 2 - Stacks Finance Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:39.38 (38.23)
Prizemoney: $22,000
1
3/1
T: J C Deamer
R: C Lever (55.5)
3/1
Winning siblings: Nevagotavote,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
Totten (4)
20/1
T: T V Green
R: Ms B Hodder (59)
20/1
4g exceed and excel (AUS) x boca chita (AUS) (elusive quality (USA))
3
2.8
8/1
T: M R Stitt
R: Cejay Graham (57.5)
8/1
4g helmet (AUS) x herewegoagain (AUS) (hussonet (USA))
4
3.2
20/1
T: Terry Evans
R: G Buckley (57)
20/1
5m spinning world (USA) x cherine (AUS) (brief truce (USA))
5
3.8
16/1
T: W J Gavenlock
R: Ms L Day (54)
16/1
3f reliable man (GB) x rio rose (NZ) (captain rio (GB))
6
4.2
6/1
T: Colt Prosser
R: P Graham (59)
6/1
5g nicconi (AUS) x revidere (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
5.5
6/4F
T: K A Lees
R: R Thompson (57.5)
6/4F
3g real saga (AUS) x cubism (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
6
100/1
T: P Cheers
R: Travis Wolfgram (57)
100/1
4m al maher (AUS) x daguetta (AUS) (fuji kiseki (JPN))
9
7.6
100/1
T: T S Howlett
R: Ashley Morgan (55.5)
100/1
3f epaulette (AUS) x irgunette (AUS) (irgun (USA))
10
8.5
15/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (57)
15/1
4m so you think (NZ) x platinum passion (AUS) (redoute's choice (AUS))
11
41.4
20/1
T: Colin Hughes
R: Wendy Peel (57)
20/1
5g zizou (AUS) x sheza's dream (AUS) (filante (NZ))
Race 3 - Taree Leagues & Sports Clb Mdn (1250m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:14.76 (37.08)
Prizemoney: $22,000
1
11/8F
T: A P Williamson
R: G Buckley (58)
11/8F
4g sepoy (AUS) x gai's choice (AUS) (general nediym (AUS))
Winning siblings: I Like It Easy,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
5.5
5/2
T: K A Lees
R: Ms L Day (56)
5/2
3g epaulette (AUS) x midnight wine (NZ) (black minnaloushe (USA))
3
5.6
15/2
T: Ms K Waugh
R: S Lisnyy (56)
15/2
4m equiano (FR) x devonshire (AUS) (racer's edge (AUS))
4
6.2
80/1
T: L J Tilley
R: Ms R Murray (54)
80/1
6m hinchinbrook (AUS) x bridie belle (NZ) (al akbar (AUS))
5
6.3
15/2
T: C E Ritchie
R: R Thompson (58)
15/2
4g pierro (AUS) x cadazzle (USA) (malibu moon (USA))
6
7.9
20/1
T: J A Sylvester
R: J Kehoe (54)
20/1
3g hinchinbrook (AUS) x roman sandals (AUS) (holy roman emperor (IRE))
7
8.7
20/1
T: Ms K Waugh
R: A Layt (55)
20/1
8
8.8
80/1
T: M J Robinson
R: Jenny Duggan (54)
80/1
3f albrecht (AUS) x abel miss (AUS) (magic albert (AUS))
9
10.6
7/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (54.5)
7/1
3f husson (ARG) x jezangani (AUS) (conatus (AUS))
10
13.8
60/1
T: T S Howlett
R: Ashley Morgan (54.5)
60/1
3f poet's voice (GB) x ioness (AUS) (canny lad (AUS))
Race 4 - Mid Coast Automotive Hcp (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:25.12 (37.54)
Prizemoney: $22,000
1
13/4
T: M P Byers
R: G Buckley (60)
13/4
4g casino prince (AUS) x mondial dame (AUS) (honours list (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
5/4F
T: D I Atkins
R: R Thompson (57.5)
5/4F
3g supreme class (AUS) x auburn streak (AUS) (testa rossa (AUS))
3
3.5
25/1
T: Ms J Graham
R: T Treichel (54)
25/1
5g helmet (AUS) x butterfield (NZ) (fasliyev (USA))
4
4.5
20/1
T: Allan Kehoe
R: J Kehoe (57)
20/1
4m foxwedge (AUS) x mermaid island (IRE) (mujadil (USA))
5
5.1
20/1
T: A Newing
R: S Lisnyy (56.5)
20/1
6
5.2
5/1
T: Ms G Williams
R: Ms L Day (55)
5/1
3g foxwedge (AUS) x sorcha rose (AUS) (stravinsky (USA))
7
5.4
16/1
T: S J Hodge
R: P Graham (56.5)
16/1
4m congrats (USA) x albertical (AUS) (magic albert (AUS))
8
6.1
10/1
T: Ms J Lynch
R: Brooke Stower (58)
10/1
4m dash for cash (AUS) x savanna pride (AUS) (lion hunter (AUS))
9
6.5
30/1
T: M R Stitt
R: Cejay Graham (52.5)
30/1
10
7
25/1
T: W J Gavenlock
R: R Spokes (55)
25/1
4m ocean park (NZ) x fairygem (NZ) (viscount (AUS))
11
9.6
80/1
T: J R Prout
R: A Gibbons (54)
80/1
6g astronomer royal (USA) x mrs dee (AUS) (rocket to mars (AUS))
12
9.7
Luckier (13)
150/1
T: Tom Higgins
R: Ms M Weir (54)
150/1
6m ready's image (USA) x topsinga (NZ) (danasinga (AUS))
Race 5 - De Bortoli Wines (Bm58) (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 1:25.16 (37.43)
Prizemoney: $22,000
1
4/1
T: M P Byers
R: Wendy Peel (57.5)
4/1
6m husson (ARG) x noise maker (AUS) (clang (AUS))
Winning siblings: Cracker Night,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Guided (9)
12/1
T: John Bannister
R: Travis Wolfgram (55.5)
12/1
7g henrythenavigator (USA) x highest accolade (GB) (shirley heights (GB))
3
1
10/1
T: John McLachlan
R: A Gibbons (55)
10/1
8g show a heart (AUS) x thunderunder (AUS) (thunder gulch (USA))
4
1.1
8/1
T: Tom Higgins
R: Ms M Weir (54)
8/1
5
1.4
7/1
T: A J Foran
R: Ms R Murray (56.5)
7/1
6
3.3
25/1
T: K J Lantry
R: R Spokes (56.5)
25/1
4g congrats (USA) x disco dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
4.4
25/1
T: Terry Evans
R: P Graham (59)
25/1
6g annenkov (IRE) x mithali (AUS) (jeune (GB))
8
5.2
2/1F
T: T J Bartley
R: G Buckley (56.5)
2/1F
4m nicconi (AUS) x miss electra (AUS) (zeditave (AUS))
9
5.9
20/1
T: G J Preston
R: Ms L Day (58)
20/1
4g smart missile (AUS) x glendelvine (AUS) (sunday silence (USA))
10
6.1
Laranta (11)
66/1
T: M Boland
R: Ms B Hodder (54)
66/1
5m lonhro (AUS) x aranta (NZ) (tale of the cat (USA))
11
7
Gronky (4)
7/1
T: J A Sylvester
R: Cejay Graham (55)
7/1
5g sebring (AUS) x mate (AUS) (dehere (USA))
Race 6 - XXXX Gold Hcp (1600m)
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:38.59 (38.56)
Prizemoney: $27,000
1
20/1
T: D G Callaughan
R: Ms L Day (53)
20/1
9g home on the grange (AUS) x flaming bullet (AUS) (bite the bullet (USA))
Winning siblings: Draw,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/2
T: T V Green
R: Cejay Graham (52.5)
5/2
5g starcraft (NZ) x merlene de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
0.9
5/4F
T: K A Lees
R: A Gibbons (59)
5/4F
4g helmet (AUS) x more haste (AUS) (brief truce (USA))
4
1.8
7/2
T: S G Morton
R: P Graham (61)
7/2
5g o'reilly (NZ) x fireside (NZ) (thorn park (AUS))
5
3.4
16/1
T: V B Jones
R: G Buckley (54.5)
16/1
7g fast company (IRE) x walk on quest (FR) (rainbow quest (USA))
6
3.5
40/1
T: Tess Wilkes
R: Jenny Duggan (54)
40/1
5g jimmy choux (NZ) x shadow ray (JPN) (groom dancer (USA))
7
3.6
20/1
T: M J Robinson
R: Kirk Matheson (57)
20/1
7g akacheeta (AUS) x carefully (AUS) (dangerous (AUS))
8
5.1
Stanzza (11)
150/1
T: Ms C Reid
R: Alena Skerritt (52.5)
150/1
5m poet's voice (GB) x exceed expectation (AUS) (exceed and excel (AUS))
9
5.4
25/1
T: Tess Wilkes
R: C Lever (59.5)
25/1
8g shamardal (USA) x fallen in love (GB) (galileo (IRE))
10
9.5
150/1
T: V B Jones
R: Wendy Peel (52)
150/1
7g starcraft (NZ) x tell someone (NZ) (o'reilly (NZ))
11
10.4
150/1
T: Colin Hughes
R: Ms B Hodder (54)
150/1
12
14
150/1
T: Tess Wilkes
R: Ms R Murray (54)
150/1
7g super kid (NZ) x princess karen (AUS) (spinning world (USA))
Race 7 - Saxbys Drink Since 1864 Hcp-C2 (1250m)
Class: Class 2 Track: Soft(5) Time: 1:14.78 (37.00)
Prizemoney: $22,000
1
4/7F
T: K A Lees
R: R Thompson (56)
4/7F
3f redoute's choice (AUS) x jellicles (AUS) (tale of the cat (USA))
Winning siblings: Domesticated, Felines,
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1
Haames (2)
9/4
T: Colt Prosser
R: P Graham (59)
9/4
4g eavesdropper (USA) x hamasat (GB) (pivotal (GB))
3
4.3
66/1
T: John Bannister
R: Travis Wolfgram (54)
66/1
6g exceedingly good (AUS) x clever princess (AUS) (forever regal (CAN))
4
5.9
25/1
T: P R Atkins
R: A Gibbons (54.5)
25/1
6g snippetson (AUS) x double d'amour (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
8
30/1
T: R J Davies
R: S Lisnyy (55.5)
30/1
4m tickets (AUS) x pleached (AUS) (mr. henrysee (USA))
6
8.4
20/1
T: K J Miller
R: John Kehoe (54)
20/1
5m bon hoffa (AUS) x dragons forever (AUS) (hidden dragon (AUS))
7
8.5
16/1
T: J A Sprague
R: R Spokes (58.5)
16/1
4g bullbars (AUS) x montwest (NZ) (montjeu (IRE))
8
10.3
60/1
T: Tom Higgins
R: Ms M Weir (54)
60/1
9
10.6
30/1
T: R N Godbolt
R: T Treichel (54)
30/1
4g instinction (AUS) x polythene pam (AUS) (distant music (USA))
10
11.4
60/1
T: Aleacia Bennett
R: Ms R Murray (58)
60/1
5g stryker (AUS) x pienza (AUS) (flying spur (AUS))
11
12.3
30/1
T: R J Davies
R: Ms B Hodder (54)
30/1
4m toorak toff (AUS) x fairessa (AUS) (encosta de lago (AUS))
* Nick figures are for Australasia.