Breednet Results

TOOWOOMBA - Saturday, August 5

Race 1 - 3 Time Lucky Leon Wise Hcp-C1 (1300m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:20.03 (37.15)
Prizemoney: $12,000
1
12/1
T: M G Nolan
R: R M Goldsbury (54)
12/1
4g murtajill (AUS) x bopalula (AUS) (brahms (USA))
Winning siblings: Beaut Bopa, Onemore Bopa,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
15/2
T: Ms M Brosnan
R: Joshua Oliver (57)
15/2
3
2.6
12/1
T: R W Stephenson
R: M Schrapel (53)
12/1
5m choisir (AUS) x take manhattan (AUS) (marauding (NZ))
4
3.6
10/1
T: Chris Munce
R: Anthony Allen (55)
10/1
5g publishing (AUS) x dodgette (AUS) (dodge (AUS))
5
4.6
9/2
T: K R Kemp
R: Beau Appo (54)
9/2
5g walking or dancing (NZ) x rocklet (AUS) (easy rocking (AUS))
6
4.8
11/4F
T: Ben Currie
R: N Tomizawa (57.5)
11/4F
7
6.3
13/4
T: R G Lipp
R: Sally Sweeney (57)
13/4
5g drumbeats (AUS) x royal shiraz (AUS) (sequalo (AUS))
8
8.3
66/1
T: K J Jones
R: Nicholas Keal (53)
66/1
4g real saga (AUS) x de lago bloom (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
8.7
11/2
T: D S Smith
R: J Kehoe (55)
11/2
6g frisco view (USA) x excellent ann (AUS) (touch of vanity (AUS))
Race 2 - Jockey Celebration Day Hcp-C3 (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:13.62 (36.20)
Prizemoney: $12,000
1
6/4F
T: T J Sears
R: N Tomizawa (58)
6/4F
5g gonski (AUS) x elite vision (AUS) (our maizcay (AUS))
Winning siblings: Elkalato, The Last Charge, Top Sight,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
16/1
T: Joe Gleeson
R: Anthony Allen (54)
16/1
3
1.9
50/1
T: Patrick Sexton
R: K Yoshida (54)
50/1
8g outback prince (AUS) x i like the music (AUS) (success express (USA))
4
2
8/1
T: Ben Currie
R: R M Goldsbury (55.5)
8/1
5m drumbeats (AUS) x miss argyle (AUS) (iglesia (AUS))
5
2.5
12/1
T: K R Kemp
R: Beau Appo (54)
12/1
4m red dazzler (AUS) x miss bellatori (AUS) (air express (IRE))
6
2.9
5/2
T: G W Schrader
R: Ms C Eaton (54)
5/2
5g congrats (USA) x xaarling (AUS) (xaar (GB))
7
3.7
100/1
T: D S Smith
R: J Kehoe (54)
100/1
5g rothesay (AUS) x cabena (AUS) (general nediym (AUS))
8
7.5
20/1
T: R E Hogan
R: Gemma Steele (54)
20/1
9
9
9/2
T: M G Nolan
R: Sally Sweeney (56)
9/2
Race 3 - Vanderfield (Bm60) (2150m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 2:15.75 (37.63)
Prizemoney: $12,000
1
9/2
T: Ms M Brosnan
R: C Small (57)
9/2
Winning siblings: Celabitofkandi,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
40/1
T: T K Williams
R: Gemma Steele (54)
40/1
3
1.6
11/8F
T: M G Nolan
R: R M Goldsbury (57)
11/8F
4m gallant guru (AUS) x on the make (NZ) (o'reilly (NZ))
4
5.1
7/1
T: Rochelle Smith
R: N Tomizawa (55.5)
7/1
7g ad valorem (USA) x alician (AUS) (lord seymour (IRE))
5
7.9
15/4
T: Ben Currie
R: Joshua Oliver (60)
15/4
6g street cry (IRE) x perfect eight (AUS) (octagonal (NZ))
6
8.9
66/1
T: Lex Fraser
R: K Yoshida (54)
66/1
9g get square (AUS) x augustina (NZ) (stravinsky (USA))
7
9.7
Slalom (9)
12/1
T: Frank Conlan
R: M Schrapel (53)
12/1
7g street cry (IRE) x downhill racer (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
11
30/1
T: B J Squair
R: Beau Appo (55.5)
30/1
4g over (AUS) x miss hunter (AUS) (lion hunter (AUS))
9
11.2
Jeewan (5)
20/1
T: Sally Torrens
R: Ms R Ride (55.5)
20/1
5g more than ready (USA) x el daana (AUS) (redoute's choice (AUS))
10
11.3
30/1
T: Sally Torrens
R: Anthony Allen (54)
30/1
11
16.1
40/1
T: B Robinson
R: Adam Spinks (52)
40/1
6g teofilo (IRE) x dainty habit (AUS) (love a dane (AUS))
Race 4 - Pro-Clear Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:15.09 (37.55)
Prizemoney: $12,000
1
9/1
T: R W Stephenson
R: K Yoshida (57.5)
9/1
4g duporth (AUS) x tunes of glory (NZ) (maroof (USA))
Winning siblings: One Swanstonstreet, Zah Wanted,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
13/4
T: M G Nolan
R: Beau Appo (55.5)
13/4
5m captain sonador (AUS) x domitilla (AUS) (strategic (AUS))
3
1.8
Andrum (11)
12/1
T: Todd Austin
R: N Evans (55)
12/1
4
2.5
9/10F
T: R G Lipp
R: Sally Sweeney (53.5)
9/10F
4m court command (AUS) x star of kristle (AUS) (general nediym (AUS))
5
3
150/1
T: Lex Fraser
R: T Banks (57.5)
150/1
5g henny hughes (USA) x camstaad (NZ) (volksraad (GB))
6
3.2
20/1
T: K R Kemp
R: Joshua Oliver (55.5)
20/1
7
3.4
16/1
T: T K Williams
R: Gemma Steele (57.5)
16/1
4g casino prince (AUS) x belle fleur (JPN) (sunday silence (USA))
8
3.9
16/1
T: Patrick Sexton
R: N Tomizawa (55.5)
16/1
5m show a heart (AUS) x pyramisa (AUS) (marauding (NZ))
9
6.9
30/1
T: Lex Fraser
R: Nicholas Keal (54.5)
30/1
4h clang (AUS) x flower chariot (AUS) (semipalatinsk (USA))
10
8.2
150/1
T: Neil Hocking
R: M F Crawford (55.5)
150/1
4m o'lonhro (AUS) x she's candy (AUS) (falvelon (AUS))
11
10.2
40/1
T: K T Webb
R: Anthony Allen (55)
40/1
3g sidereus (AUS) x princess alina (AUS) (snippets (AUS))
Race 5 - Qld Elect. Solutions Hcp (C2) (1050m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:03.56 (35.93)
Prizemoney: $12,000
1
Lwazi (5)
20/1
T: B Robinson
R: Ms A Badger (54)
20/1
5g lonhro (AUS) x disciplined (AUS) (anabaa (USA))
Winning siblings: Castigate, Drill, Rebukes, Regimen,
This nick: 20 runners; 15 winners; 1 SW. Details
2
0.2
15/4
T: Ben Currie
R: R M Goldsbury (52.5)
15/4
4m captain sonador (AUS) x devil's angel (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
1.2
1/1F
T: T J Sears
R: N Tomizawa (59)
1/1F
4g falvelon (AUS) x caterina (AUS) (danehill (USA))
4
2.2
15/4
T: Marcus Wilson
R: C Small (55)
15/4
7g bernardini (USA) x clarinda (AUS) (sir dapper (AUS))
5
4.2
Catzel (8)
100/1
T: Dale Murray
R: J Missen (54)
100/1
7m snitzel (AUS) x cat flap (AUS) (tale of the cat (USA))
6
4.4
25/1
T: Tanya Parry
R: S Bayliss (54)
25/1
4m denmarket (AUS) x costa complete (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
5.4
10/1
T: R G Coveney
R: Beau Appo (54)
10/1
8
8.2
20/1
T: Bevan Johnson
R: Ms B Derbyshire (54)
20/1
5g magic albert (AUS) x lukita (AUS) (end sweep (USA))
Race 6 - Vale Brian Malt Mdn Hcp (1625m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:43.25 (38.60)
Prizemoney: $12,000
1
6/1
T: B Robinson
R: S Bayliss (55.5)
6/1
4g pendragon (NZ) x authoress (GB) (singspiel (IRE))
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1
30/1
T: Ethan Ensby
R: M Schrapel (56)
30/1
4g street cry (IRE) x quasera (AUS) (flying spur (AUS))
3
1.1
10/1
T: Chris Munce
R: Anthony Allen (56)
10/1
4m more than ready (USA) x vintedge (AUS) (flying spur (AUS))
4
1.6
10/9F
T: Marcus Wilson
R: C Small (55.5)
10/9F
5g dane shadow (AUS) x zanna (NZ) (pentire (GB))
5
1.7
8/1
T: J H Manzelmann
R: Lachlan Dodds (54.5)
8/1
3g real saga (AUS) x classical lass (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
2.5
5/1
T: T J Sears
R: N Tomizawa (56.5)
5/1
3g stryker (AUS) x princess houdini (AUS) (man of illusion (AUS))
7
4.5
9/1
T: N J Petersen
R: Ms A Badger (54)
9/1
5g benicio (AUS) x actress grace (AUS) (dr. grace (NZ))
8
13.5
20/1
T: Patrick Sexton
R: K Yoshida (55)
20/1
5g greenwood lake (USA) x palace party (AUS) (palace music (USA))
9
22.3
100/1
T: Ethan Ensby
R: Ms B Derbyshire (58)
100/1
5g supreme class (AUS) x phi phi's (AUS) (iglesia (AUS))
Race 7 - Neil Mansell Transport (Bm70) (1625m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:41.42 (37.43)
Prizemoney: $12,000
1
11/4
T: M Callaghan
R: Sally Sweeney (54.5)
11/4
8g free flyer (IRE) x jenipen (AUS) (son of gildoran (AUS))
Winning siblings: He Is Loyal,
This nick: 12 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
2.3
1/2F
T: T J Sears
R: M Schrapel (56)
1/2F
4h red dazzler (AUS) x more than sharp (AUS) (more than ready (USA))
3
6.8
25/1
T: B Robinson
R: Ms B Derbyshire (54)
25/1
6m red element (AUS) x monte crystal (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
4
10.6
14/1
T: B Robinson
R: S Bayliss (55)
14/1
5
14.9
Felix (5)
9/1
T: Neil Coy
R: K Yoshida (54)
9/1
* Nick figures are for Australasia.