Breednet Results

TUNCURRY - Friday, September 8

Race 1 - Schweppes Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.08
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: R R Milligan
R: G Buckley (58.5)
7/2
3g eavesdropper (USA) x another bid (AUS) (al jaasi (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.8
Tootz (11)
9/2
T: Benjamin Smith
R: B Spriggs (57)
9/2
3f zizou (AUS) x rock and roll (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
4
Rubel (9)
13/8F
T: Angela Davies
R: P King (57)
13/8F
4
7.4
20/1
T: K J Lantry
R: M McGuren (59)
20/1
3g congrats (USA) x disco dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
9.4
8/1
T: R N Godbolt
R: M Paget (55)
8/1
6
11.4
40/1
T: R N Godbolt
R: Ms B Hodder (57)
40/1
7
12.6
25/1
T: R R Milligan
R: Travis Wolfgram (57)
25/1
3f trusting (AUS) x rink (AUS) (danzero (AUS))
8
12.8
50/1
T: R R Milligan
R: C Dwyer (58)
50/1
9
13.2
50/1
T: P Cheers
R: Jackson Murphy (55.5)
50/1
3f your song (AUS) x pink mogul (NZ) (last tycoon (IRE))
10
16.7
40/1
T: Terry Evans
R: S Lisnyy (57)
40/1
3f dubleo (USA) x sapphire moon (AUS) (tobougg (IRE))
11
23
30/1
T: R P Northam
R: P Graham (59)
30/1
3g denman (AUS) x sunup (AUS) (fantastic light (USA))
Race 2 - Tuncurry Beach Bowling Clb Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:12.80
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: K A Lees
R: A Gibbons (54.5)
9/10F
3f all too hard (AUS) x waveline (USA) (stravinsky (USA))
Winning siblings: Victorella, Wisama,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/4
T: Brad Widdup
R: C Reith (57)
7/4
4m redoute's choice (AUS) x reactive (AUS) (geiger counter (USA))
3
4.8
20/1
T: K A Lees
R: C Dwyer (57)
20/1
4m so you think (NZ) x demerger (AUS) (saithor (USA))
4
5
50/1
T: D I Atkins
R: R Dolan (51.5)
50/1
3f all american (AUS) x ellie boo (AUS) (elvstroem (AUS))
5
5.1
60/1
T: Daniel Phegan
R: S Lisnyy (57)
60/1
6m killy (AUS) x tachini (AUS) (sir laurence (NZ))
6
5.5
80/1
T: Allan Kehoe
R: A Layt (59)
80/1
4g domesday (AUS) x mikli (NZ) (zabeel (NZ))
7
6
40/1
T: P M Perry
R: Rachel King (59)
40/1
4g pluck (USA) x lady min (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
8
6.7
100/1
T: P Cheers
R: Jackson Murphy (57.5)
100/1
4g bon hoffa (AUS) x aphrodisiac (AUS) (zoffany (USA))
9
6.8
50/1
T: Allan Kehoe
R: J Kehoe (59)
50/1
4g may'haab (AUS) x woolwich woman (AUS) (quest for fame (GB))
10
8.1
60/1
T: Terry Evans
R: M Paget (56.5)
60/1
3g all american (AUS) x recurrent (AUS) (redoute's choice (AUS))
11
10.1
16/1
T: R P Northam
R: B Spriggs (57)
16/1
4m hussonet (USA) x paris memory (AUS) (redoute's choice (AUS))
12
10.5
20/1
T: R P Northam
R: P Graham (59)
20/1
4g oratorio (IRE) x maddi jayne (AUS) (sir debonaire (AUS))
Race 3 - Hawkesbury Raceclub/Mtl-Bm53 (1200m)
Class: Benchmark 53 Track: Good(4) Time: 1:12.39
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: D Lane
R: Travis Wolfgram (58)
20/1
6g mosayter (USA) x secret dolphin (AUS) (carnegie (IRE))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
8/1
T: Terry Evans
R: Chelsea Ings (58)
8/1
9g niello (AUS) x doubtful (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
0.8
7/2F
T: Wayne Seelin
R: Kellie Holding (56.5)
7/2F
4
3.4
Kabelo (3)
16/1
T: P M Perry
R: A Cavallo (60)
16/1
4g ready's image (USA) x lightning luse (AUS) (thunder gulch (USA))
5
4.2
5/1
T: J A Sylvester
R: Rachel King (57.5)
5/1
6
4.8
10/1
T: T V Green
R: Jackson Murphy (59.5)
10/1
6g fastnet rock (AUS) x arborea (AUS) (imperial prince (IRE))
7
6.3
16/1
T: Peter D Green
R: G Buckley (57.5)
16/1
5m dane shadow (AUS) x ruby ring (AUS) (rubiton (AUS))
8
7.7
13/2
T: Benjamin Smith
R: Cejay Graham (57.5)
13/2
5m statue of liberty (USA) x love buggy (AUS) (favorite trick (USA))
9
8.4
30/1
T: K J Lantry
R: C Dwyer (60)
30/1
10
8.5
10/1
T: P Cheers
R: M Paget (58.5)
10/1
5g beneteau (AUS) x docherty woods (AUS) (tale of the cat (USA))
11
8.7
12/1
T: R J Haire
R: S Lisnyy (55.5)
12/1
6m dubleo (USA) x princess boudiga (AUS) (celtic swing (GB))
Race 4 - Club Forster Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:26.25
Prizemoney: $20,000
1
7/2F
T: P M Perry
R: M Paget (54.5)
7/2F
3f uncle mo (USA) x red's moxie (AUS) (el moxie (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Spooky (15)
6/1
T: Stephen Schofield
R: Kellie Holding (52)
6/1
4g street cry (IRE) x psyched (AUS) (quest for fame (GB))
3
1
7/2
T: J C Deamer
R: M McGuren (59)
7/2
4g ad valorem (USA) x luminata (NZ) (zabeel (NZ))
4
1.3
Eyota (11)
12/1
T: D Lane
R: Travis Wolfgram (54.5)
12/1
5
3.5
11/1
T: Peter D Green
R: R Brewer (58.5)
11/1
5g casino prince (AUS) x crazy quality (AUS) (elusive quality (USA))
6
4.1
Havazac (16)
100/1
T: Jay Hopkins
R: Shane Arnold (54.5)
100/1
7g saint thomas (AUS) x juba's sister (AUS) (steel blade (AUS))
7
4.4
20/1
T: M P Quinn
R: G Buckley (57)
20/1
3g hinchinbrook (AUS) x huiskes (AUS) (hussonet (USA))
8
5.1
12/1
T: R P Northam
R: Cejay Graham (52.5)
12/1
3f your song (AUS) x caribbean moon (USA) (malibu moon (USA))
9
6.2
30/1
T: Reginald Wilkes
R: A Cavallo (54.5)
30/1
5g lord jim (ARG) x zoff lea (AUS) (shrewdy (AUS))
10
7.2
150/1
T: A D Smith
R: Ms C R Van Der Werf (54.5)
150/1
3f excites (AUS) x tansgirl (AUS) (orientate (USA))
11
8.5
20/1
T: Ms K Buchanan
R: P King (56)
20/1
4g arlington (AUS) x ajawaan (AUS) (aussie rules (USA))
12
12.3
20/1
T: P J Eggleston
R: B Spriggs (55)
20/1
4g master of design (AUS) x sans lee (AUS) (strategic (AUS))
13
12.6
15/2
T: K A Lees
R: A Gibbons (56)
15/2
3g dreamscape (AUS) x zumanity (NZ) (o'reilly (NZ))
14
14.1
20/1
T: R P Northam
R: P Graham (56.5)
20/1
Race 5 - Coasting Home H'wares/Gifts-C1 (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:25.63
Prizemoney: $20,000
1
12/1
T: J Louizos
R: S Lisnyy (56)
12/1
5g econsul (NZ) x royal fling (AUS) (danehill (USA))
Winning siblings: Artuso, Count Royal, Son Of A Fling,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
40/1
T: Ms C Reid
R: L Cumberland (54)
40/1
5g zariz (AUS) x queen's theatre (AUS) (king's theatre (IRE))
3
1
100/1
T: Tess Wilkes
R: A Cavallo (54)
100/1
6g super kid (NZ) x princess karen (AUS) (spinning world (USA))
4
1.1
Dorawin (11)
7/2F
T: Ms J Hardy
R: G Buckley (55)
7/2F
4m danewin (AUS) x hussidora (AUS) (hussonet (USA))
5
1.5
Sepae (2)
7/1
T: P M Perry
R: M Paget (59.5)
7/1
4g sepoy (AUS) x midnight oil (NZ) (keeper (AUS))
6
1.7
10/1
T: K J Lantry
R: Rachel King (55.5)
10/1
5g iffraaj (GB) x centime (NZ) (centaine (AUS))
7
2
6/1
T: J A Sylvester
R: Cejay Graham (53.5)
6/1
4m starcraft (NZ) x lucky in love (AUS) (lucky owners (NZ))
8
2.2
8/1
T: M R Stitt
R: S Thurlow (56)
8/1
3g artie schiller (USA) x osaka sun (AUS) (any given saturday (USA))
9
3.8
30/1
T: Grant Allard
R: P King (54.5)
30/1
5m hussonet (USA) x fruit o' the vine (AUS) (testa rossa (AUS))
10
4.8
11/2
T: R P Northam
R: P Graham (59.5)
11/2
11
5.8
5/1
T: J C Deamer
R: A Gibbons (57.5)
5/1
4g danasinga (AUS) x chichi romero (NZ) (o'reilly (NZ))
12
9.7
100/1
T: Ms A Lee
R: R J Agnew (54)
100/1
8g testa rossa (AUS) x top station (AUS) (palace music (USA))
13
34.8
20/1
T: D Lane
R: Travis Wolfgram (58.5)
20/1
Race 6 - Bellevue Hotel (Bm60) (1500m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:34.00
Prizemoney: $20,000
1
4/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (59)
4/1
5g hinchinbrook (AUS) x laebeel (NZ) (zabeel (NZ))
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.1
20/1
T: R T Dawson
R: M Paget (60)
20/1
8g youthful legs (USA) x grenadier grey (AUS) (military plume (NZ))
3
2.6
10/1
T: Jeremy Smith
R: P King (57.5)
10/1
8g stromberg carlson (AUS) x secretta (AUS) (secret savings (USA))
4
3
15/2
T: R R Milligan
R: G Buckley (58)
15/2
5m recapitalize (AUS) x firefly magic (AUS) (magic albert (AUS))
5
4.5
12/1
T: Terry Evans
R: Chelsea Ings (62)
12/1
7g patapan (USA) x starkella (NZ) (stark south (USA))
6
4.6
12/1
T: P M Perry
R: C Reith (60)
12/1
9g el maggiore (AUS) x golden show (AUS) (made of gold (USA))
7
5.4
12/1
T: Terry Evans
R: A Layt (54)
12/1
7g viking ruler (AUS) x sweet grove (NZ) (grosvenor (NZ))
8
6.7
13/4F
T: Angela Davies
R: Travis Wolfgram (59)
13/4F
5g may'haab (AUS) x paxton street (AUS) (delphinus (AUS))
9
8.6
100/1
T: Tess Wilkes
R: L Cumberland (54)
100/1
6g casino prince (AUS) x bella coureuse (AUS) (beautiful crown (USA))
10
9
11/1
T: B D Bellamy
R: S Traecey (57)
11/1
8m host (CHI) x pure sugar (AUS) (arena (AUS))
11
11.1
9/2
T: B J Dodson
R: M McGuren (60.5)
9/2
5g duporth (AUS) x surfer rosa (AUS) (encosta de lago (AUS))
12
12
66/1
T: M J Dwyer
R: S Thurlow (54)
66/1
10g e dubai (USA) x royal dawn (AUS) (archregent (CAN))
Race 7 - Tuncurry-Forster X X X X Cup (2100m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 2:11.70
Prizemoney: $30,000
1
11/1
T: R T Dawson
R: G Buckley (54)
11/1
7m youthful legs (USA) x evaandeva (AUS) (devaraja (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Douro (10)
9/2
T: Terry Evans
R: A Layt (54)
9/2
6g flying spur (AUS) x morgalicious (NZ) (stravinsky (USA))
3
2.3
9/2
T: K A Lees
R: Ms L Day (61)
9/2
4
2.4
9/1
T: Ms K Buchanan
R: S Lisnyy (54)
9/1
6g authorized (IRE) x lonrose (AUS) (lonhro (AUS))
5
6.5
100/1
T: M R Stitt
R: Jackson Murphy (52.5)
100/1
9g volitant (AUS) x creative chimes (AUS) (chime zam (AUS))
6
7.8
7/2F
T: D Lane
R: Travis Wolfgram (54)
7/2F
9g niello (AUS) x clever desi (AUS) (roi danzig (USA))
7
7.9
25/1
T: Ms J Hardy
R: Cejay Graham (57.5)
25/1
7g halling (USA) x red shareef (GB) (marju (IRE))
8
9.2
8/1
T: John Bannister
R: Kellie Holding (52)
8/1
9
13
Marman (6)
9/2
T: D I Atkins
R: R Dolan (51)
9/2
6g duke of marmalade (IRE) x princess tyla (AUS) (royal academy (USA))
10
15.7
66/1
T: Ms D Lumsden
R: Rachel King (54)
66/1
12g beautiful crown (USA) x sutton miss (AUS) (youthful legs (USA))
11
16.7
60/1
T: S Spackman
R: Ms B Hodder (55.5)
60/1
8g bel danoro (AUS) x limbea (NZ) (zabeel (NZ))
12
25
11/1
T: M R Stitt
R: S Thurlow (54)
11/1
5g power of destiny (AUS) x porizkova (AUS) (canny lad (AUS))
13
28.2
150/1
T: Tess Wilkes
R: A Cavallo (54)
150/1
7g god's own (AUS) x classic dream (AUS) (regal classic (CAN))
14
48.6
100/1
T: Tess Wilkes
R: L Cumberland (54)
100/1
4g not a single doubt (AUS) x gabrieli (AUS) (red ransom (USA))
Race 8 - Les Dunk Memorial (Bm55) (1400m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 1:25.59
Prizemoney: $20,000
1
11/1
T: K A Lees
R: Ms L Day (56.5)
11/1
4m zoffany (IRE) x operetta lass (AUS) (singspiel (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
11/1
T: John McLachlan
R: M McGuren (56)
11/1
3
2.3
12/1
T: P Cheers
R: M Paget (55.5)
12/1
5g hussonet (USA) x blue music (AUS) (bluebird (USA))
5
3.6
Loading (15)
50/1
T: C P Porter
R: P Graham (54)
50/1
10g bite the bullet (USA) x our miss (AUS) (eagle eyed (USA))
6
3.9
20/1
T: S J Hodge
R: S Lisnyy (54.5)
20/1
6m dane shadow (AUS) x rocking (AUS) (fastnet rock (AUS))
7
4.6
14/1
T: Wayne Seelin
R: J Kehoe (56.5)
14/1
5m oratorio (IRE) x fermata (AUS) (commands (AUS))
8
6.4
60/1
T: Terry Evans
R: A Layt (58.5)
60/1
6g mastercraftsman (IRE) x my other woman (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
6.8
30/1
T: J A Sylvester
R: Cejay Graham (53.5)
30/1
6g i am invincible (AUS) x cape croft (NZ) (cape cross (IRE))
10
7.5
Toast (3)
9/2
T: R R Milligan
R: G Buckley (59.5)
9/2
5g purrealist (AUS) x three cheers (AUS) (peintre celebre (USA))
11
7.9
40/1
T: Nicole Hudson
R: Billy Cray (56.5)
40/1
6m hard spun (USA) x moon game (USA) (indian ridge (GB))
12
8
20/1
T: Paul Matts
R: Olivia Pickering (54)
20/1
5m time thief (AUS) x suspend (AUS) (brief truce (USA))
13
11.2
5/1
T: W T Wilkes
R: Chloe Baker (60)
5/1
4g denman (AUS) x real attraction (AUS) (redoute's choice (AUS))
14
11.5
15/1
T: D Lane
R: Travis Wolfgram (59)
15/1
6g bernardini (USA) x pirate rose (AUS) (al hareb (USA))
* Nick figures are for Australasia.