Breednet Results

WARWICK FARM - Wednesday, December 21

Race 1 - Tab Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:37.52 (35.02)
Prizemoney: $40,000
1
9/4F
T: C J Waller
R: B Avdulla (55.5)
9/4F
3f fastnet rock (AUS) x shawnee girl (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Sure Knee,
This nick: 91 runners; 64 winners; 2 SW. Details
2
1.5
6/1
T: C J Waller
R: T Angland (56)
6/1
3f testa rossa (AUS) x dama de noche (AUS) (snippets (AUS))
3
2.8
14/1
T: P and P Snowden
R: B Shinn (59)
14/1
3g roman emperor (NZ) x laylia (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
3
7/2
T: P and P Snowden
R: Tommy Berry (57.5)
7/2
5
3.1
4/1
T: C J Waller
R: J Bowman (58)
4/1
3g al maher (AUS) x power of love (NZ) (bahhare (USA))
6
4.1
11/1
T: J C Coyle
R: A Adkins (53)
11/1
3f nicconi (AUS) x lightning cross (AUS) (cape cross (IRE))
7
4.4
11/1
T: Ms T Bateup
R: J Ford (56)
11/1
3f stryker (AUS) x hudoo (GB) (halling (USA))
8
5.2
14/1
T: A J Cummings
R: G Schofield (55.5)
14/1
3f smart missile (AUS) x terrestria (NZ) (encosta de lago (AUS))
9
6.3
100/1
T: Todd Rawiller
R: M McGillivray (53.5)
100/1
3f nom du jeu (NZ) x double okay (NZ) (towkay (AUS))
10
18.1
60/1
T: M C Conners
R: Deanne Panya (52)
60/1
Race 2 - Hyland Race Colours Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:17.73 (33.40)
Prizemoney: $40,000
1
9/4F
T: Joseph Pride
R: B Avdulla (59)
9/4F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
3/1
T: James Cummings
R: G Schofield (59)
3/1
3g dalghar (FR) x macavelli miss (AUS) (vettori (IRE))
3
2.4
13/4
T: P and P Snowden
R: J Bowman (59)
13/4
3g fastnet rock (AUS) x mimi lebrock (AUS) (show a heart (AUS))
4
4
40/1
T: W T Prain
R: M McGillivray (54)
40/1
3f arena (AUS) x royal tower (AUS) (valixir (IRE))
5
5
6/1
T: John Thompson
R: B Shinn (57)
6/1
3f fastnet rock (AUS) x distinctly (IRE) (sadler's wells (USA))
6
6.8
9/1
T: R J Quinton
R: Tim Clark (57)
9/1
3f more than ready (USA) x lady diva (AUS) (polish navy (USA))
7
7.8
14/1
T: R J Quinton
R: A Adkins (55)
14/1
3f dream ahead (USA) x valda merceda (AUS) (hennessy (USA))
Race 3 - Tab Rewards Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:03.81 (33.77)
Prizemoney: $40,000
1
Ebenos (2)
5/2
T: P and P Snowden
R: J Bowman (57)
5/2
Winning siblings: No Equal,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
11/2
T: G A Ryan
R: B Avdulla (57)
11/2
3
1.5
30/1
T: M, W and J Hawkes
R: C Reith (57)
30/1
3g exceed and excel (AUS) x joleur (AUS) (bite the bullet (USA))
4
2.2
6/1
T: T J Gollan
R: B Shinn (57)
6/1
3g hinchinbrook (AUS) x truly ablaze (AUS) (statue of liberty (USA))
5
2.3
5/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (57)
5/4F
3c fastnet rock (AUS) x wiener (AUS) (more than ready (USA))
6
5.1
25/1
T: Joseph Pride
R: Tommy Berry (55)
25/1
3f bel esprit (AUS) x aterballetto (NZ) (stravinsky (USA))
7
6.2
12/1
T: G R Nickson
R: J Parr (57)
12/1
3g beneteau (AUS) x retract (NZ) (flying spur (AUS))
8
7.2
80/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (55)
80/1
3f poet's voice (GB) x bodega miss (AUS) (canny lad (AUS))
Race 4 - #theraces (Bm72) (1000m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(4) Time: 0:57.03 (33.68)
Prizemoney: $40,000
1
2/1F
T: Bjorn Baker
R: B Avdulla (58)
2/1F
4m stratum (AUS) x moon de french (USA) (malibu moon (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
2/1
T: Angela Davies
R: J Bowman (58.5)
2/1
4m time thief (AUS) x dodged a bullet (AUS) (success express (USA))
3
1.1
10/1
T: A J Denham
R: J Parr (58)
10/1
5g magic albert (AUS) x red feather (AUS) (red ransom (USA))
4
1.2
16/1
T: P M Perry
R: Tommy Berry (59.5)
16/1
4g sebring (AUS) x off the canvas (AUS) (elusive quality (USA))
5
1.3
5/1
T: R P Northam
R: A Adkins (54)
5/1
4g i am invincible (AUS) x momoco (AUS) (rory's jester (AUS))
6
1.4
15/1
T: G W Moore
R: Tim Clark (60.5)
15/1
4g exceed and excel (AUS) x lune rouge (USA) (malibu moon (USA))
7
2.2
Raido (1)
11/1
T: K A Lees
R: B McDougall (58.5)
11/1
5g husson (ARG) x misguiding (AUS) (royal academy (USA))
8
2.8
20/1
T: Jacob Perrett
R: A Chau (59)
20/1
7g dane fever (AUS) x magic myalla (AUS) (zeditave (AUS))
9
4
25/1
T: G P Clarke
R: Nick Heywood (55.5)
25/1
Race 5 - Schweppes (Bm67) (1300m)
Class: Benchmark 67 Track: Good(4) Time: 1:15.89 (34.79)
Prizemoney: $40,000
1
1/1F
T: J A O'Shea
R: J Doyle (58)
1/1F
3c medaglia d'oro (USA) x moravany (AUS) (elusive quality (USA))
Winning siblings: Laussel, Poet's Landing,
This nick: 7 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.5
40/1
T: K J Parker
R: A Adkins (57.5)
40/1
6g dubawi (IRE) x scottish amour (AUS) (whiskey road (USA))
3
0.8
40/1
T: J M Austin
R: Mitchell Bell (59.5)
40/1
4g lonhro (AUS) x sunday adieu (AUS) (fuji kiseki (JPN))
4
1.8
8/1
T: John Thompson
R: J Parr (60)
8/1
4g charge forward (AUS) x remnant (AUS) (danehill (USA))
5
2
Glib (11)
16/1
T: J C Coyle
R: M McGillivray (56)
16/1
4m new approach (IRE) x spiel (NZ) (danzero (AUS))
6
2.8
100/1
T: R and L Price
R: J Ford (55.5)
100/1
7
4.2
10/1
T: James Cummings
R: G Schofield (55.5)
10/1
3f pendragon (NZ) x so sydney (AUS) (dehere (USA))
8
4.4
6/1
T: P and P Snowden
R: B Shinn (58)
6/1
3g street cry (IRE) x amazing tale (USA) (tale of the cat (USA))
9
4.8
12/1
T: C Karakatsanis
R: J Penza (55.5)
12/1
4g written tycoon (AUS) x goldcraft (AUS) (honours list (IRE))
10
4.9
40/1
T: M C Conners
R: T Angland (59)
40/1
4g dreamscape (AUS) x raqas (AUS) (danehill dancer (IRE))
11
6.2
14/1
T: M, W and J Hawkes
R: Tommy Berry (56.5)
14/1
12
6.9
14/1
T: K A Lees
R: B Avdulla (59.5)
14/1
4g magic albert (AUS) x graphite lass (AUS) (unbridled's song (USA))
13
7
60/1
T: J C Coyle
R: A Hyeronimus (59.5)
60/1
Race 6 - Australian Turf Club (Bm67) (1600m)
Class: Benchmark 67 Track: Good(4) Time: 1:36.82 (35.85)
Prizemoney: $40,000
1
11/2
T: Joseph Pride
R: B Avdulla (58.5)
11/2
4m big brown (USA) x quillionaire (NZ) (entrepreneur (GB))
Winning siblings: Boristar, Fast On Aire, Majestic Wings,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
8/1
T: M P Byers
R: T Angland (58)
8/1
6m youthful legs (USA) x evaandeva (AUS) (devaraja (NZ))
3
0.4
12/1
T: M C Conners
R: J Parr (61)
12/1
4m oratorio (IRE) x queen esprit (AUS) (bel esprit (AUS))
4
0.8
7/1
T: R and L Price
R: A Adkins (57.5)
7/1
6m purrealist (AUS) x traverse (AUS) (good journey (USA))
5
1.4
7/1
T: S J Gleeson
R: M McGillivray (53)
7/1
6m danehill dancer (IRE) x drama (IRE) (sadler's wells (USA))
6
1.6
15/4F
T: C J Waller
R: J Bowman (61.5)
15/4F
4m rothesay (AUS) x zalila (NZ) (zabeel (NZ))
7
1.7
9/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Tim Clark (57.5)
9/1
5m northern meteor (AUS) x magsaya (AUS) (danehill dancer (IRE))
8
6.3
11/2
T: J M Cleary
R: Tommy Berry (60)
11/2
4m casino prince (AUS) x thundarosa (AUS) (thunder gulch (USA))
9
7
10/1
T: Matthew Smith
R: B McDougall (54)
10/1
4m big brown (USA) x military blonde (AUS) (general nediym (AUS))
10
8.9
50/1
T: C Lundholm
R: A Banks (54)
50/1
6m immovable option (IRE) x lotza action (AUS) (encosta de lago (AUS))
11
32.8
12/1
T: J A O'Shea
R: J Doyle (58)
12/1
Race 7 - Tab.Com.Au (Bm72) (1600m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(4) Time: 1:36.11 (35.50)
Prizemoney: $40,000
1
7/2
T: M, W and J Hawkes
R: Tommy Berry (58)
7/2
Winning siblings: Duchess Of Windsor,
This nick: 30 runners; 12 winners; 2 SW. Details
2
1.8
12/1
T: M C Conners
R: J Parr (57)
12/1
3
2
8/1
T: Bjorn Baker
R: Nick Heywood (58)
8/1
4
2.1
5/1
T: C J Waller
R: J Bowman (59.5)
5/1
6g street cry (IRE) x latice (IRE) (inchinor (GB))
5
2.2
9/4F
T: James Cummings
R: G Schofield (59)
9/4F
6
2.7
10/1
T: Joseph Pride
R: Tim Clark (61)
10/1
7g foreplay (AUS) x zelady (AUS) (zeditave (AUS))
7
4.6
12/1
T: Lee and Anthony Freedman
R: B Avdulla (57)
12/1
4g beneteau (AUS) x exhibit (AUS) (octagonal (NZ))
8
4.9
30/1
T: G G Hall
R: Mitchell Bell (55)
30/1
7g husson (ARG) x dream machine (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
9
5.5
20/1
T: C J Waller
R: J Doyle (58)
20/1
10
5.6
40/1
T: C J Waller
R: L F Roche (58)
40/1
4h stormy atlantic (USA) x saliyna (FR) (linamix (FR))
11
6.2
11/1
T: James Cummings
R: B Shinn (59)
11/1
5g pendragon (NZ) x zahani (AUS) (zabeel (NZ))
12
6.8
30/1
T: J and G Lee
R: A Hyeronimus (57.5)
30/1
6g canny lad (AUS) x lucky jewel (NZ) (lucky ring (IRE))
* Nick figures are for Australasia.