Breednet Results

WODONGA - Monday, August 14

Race 1 - Telstra Albury Wodonga Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:07.26 (36.64)
Prizemoney: $22,000
1
9/4
T: Henry Dwyer
R: Ryan Maloney (56)
9/4
3f stratum (AUS) x rovigo (AUS) (choisir (AUS))
Winning siblings: Stravigo,
This nick: 10 runners; 10 winners; 0 SW. Details
2
2.3
50/1
T: D S Archard
R: C A Robertson (58)
50/1
3g reward for effort (AUS) x samana (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
5.1
As Is (1)
66/1
T: J E and C Ledger
R: Lester Grace (58)
66/1
4
7.5
11/2
T: R E Laing
R: Harry Grace (55)
11/2
3g purrealist (AUS) x selection (NZ) (choisir (AUS))
5
8.7
40/1
T: K A Davison
R: N Souquet (58)
40/1
3g rock 'n' pop (AUS) x high tea (NZ) (high chaparral (IRE))
6
10
100/1
T: T G Sutherland
R: Brooke Sweeney (56)
100/1
3g red arrow (AUS) x take care (USA) (gulch (USA))
7
10.3
100/1
T: S Aldridge
R: Lee Smith (58)
100/1
3g street boss (USA) x orienski (AUS) (gonski (AUS))
8
10.4
9/2
T: A W Noonan
R: Jack Martin (56.5)
9/2
9
17.4
10/9F
T: D K Weir
R: H Coffey (58)
10/9F
3c canford cliffs (IRE) x optimizing (AUS) (exceed and excel (AUS))
Race 2 - Craig Rafferty Electrical Mdn (1590m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:40.08 (40.04)
Prizemoney: $22,000
1
40/1
T: K L Corstens
R: Brooke Sweeney (56.5)
40/1
7g fraar (USA) x she's moving (AUS) (el moxie (USA))
Winning siblings: Miss Movin',
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
14/1
T: R C Robb
R: D Moor (56.5)
14/1
4m snitzel (AUS) x heart ofthe matter (GB) (rainbow quest (USA))
3
3.3
Zo'al (13)
30/1
T: M Sell
R: C A Robertson (56.5)
30/1
5m real saga (AUS) x squawable (AUS) (brave warrior (AUS))
4
3.4
40/1
T: Colin McGillivray
R: B Vale (56.5)
40/1
6m shinzig (AUS) x sophie emma (AUS) (delago brom (AUS))
5
3.8
6/1
T: R W Harrison
R: J Keating (58.5)
6/1
5g haradasun (AUS) x citidevil (NZ) (citidancer (IRE))
6
3.9
11/2
T: C D Widdison
R: N Souquet (56.5)
11/2
4m keep the faith (AUS) x tottenham girl (AUS) (dash for cash (AUS))
7
6.2
100/1
T: Rodney Foster
R: Lee Smith (58.5)
100/1
4g bianconi (USA) x cafe del mar (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
6.3
11/2
T: D K Weir
R: Jack Hill (58.5)
11/2
4g pour moi (IRE) x argante (NZ) (star way (GB))
9
7.5
60/1
T: D B Elliot
R: Harry Grace (53.5)
60/1
6m aussie rules (USA) x little dorrit (IRE) (sadler's wells (USA))
10
8.3
9/2
T: Ms S Lawlor
R: Jack Martin (57)
9/2
5g tickets (AUS) x portview place (AUS) (universal prince (AUS))
11
9.8
11/2
T: Ms L Gaffney
R: J Winks (56.5)
11/2
4m smart missile (AUS) x joyful moments (NZ) (viking ruler (AUS))
12
9.9
40/1
T: Fiona Schneiders
R: Ms S Hunter (56.5)
40/1
6m sharkbite (AUS) x belle of drysdale (AUS) (racer's edge (AUS))
13
11.1
4/1F
T: P F Maher
R: Ryan Maloney (56.5)
4/1F
5m domesday (AUS) x harveynicks (AUS) (lake coniston (IRE))
14
15.6
66/1
T: C J Davis
R: Ms R Prest (54)
66/1
5m artie schiller (USA) x rubijay (NZ) (private call (USA))
Race 3 - Bet365 Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:27.09 (39.16)
Prizemoney: $22,000
1
6/1
T: P F Maher
R: Ryan Maloney (56.5)
6/1
4m domesday (AUS) x harveynicks (AUS) (lake coniston (IRE))
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
3.3
7/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: J Duffy (54.5)
7/2
3f medaglia d'oro (USA) x tennessee love (AUS) (general nediym (AUS))
3
3.8
7/1
T: J E and C Ledger
R: R Beattie (56.5)
7/1
4m al samer (AUS) x lively colours (NZ) (montjeu (IRE))
4
4.2
12/1
T: A Fitzgerald
R: Ms A Masters (58.5)
12/1
4g stryker (AUS) x lassarina (IRE) (sakhee (USA))
5
6
60/1
T: R E Laing
R: Harry Grace (55.5)
60/1
5g pentire (GB) x fabianska (AUS) (danehill (USA))
6
6.5
Galeati (13)
30/1
T: R E Laing
R: Zac Spain (56)
30/1
3c helmet (AUS) x piece of class (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
6.6
15/1
T: C D Widdison
R: N Souquet (58.5)
15/1
5g testafiable (AUS) x asquith (AUS) (rare pearl (FR))
8
10.6
Foxanne (15)
12/1
T: D K Weir
R: H Coffey (56.5)
12/1
4m foxwedge (AUS) x islands high (USA) (high yield (USA))
9
11.1
15/2
T: A Aquilina
R: Ms R Prest (55.5)
15/2
5g shellscrape (AUS) x matilda (AUS) (real quiet (USA))
10
12.3
10/1
T: Bryan Maher
R: J Keating (58.5)
10/1
6g churchill downs (AUS) x chance on me (AUS) (encosta de lago (AUS))
11
17.3
3/1F
T: Nick Ryan
R: J Winks (58.5)
3/1F
4g strada (AUS) x piccolo puledra (AUS) (marwina (AUS))
Race 4 - Naubro (Bm70) (1400m)
Class: Benchmark 70 Track: Heavy(8) Time: 1:26.60 (37.90)
Prizemoney: $20,000
1
9/2
T: Ms E Aalbers
R: Ms L J Meech (56)
9/2
Winning siblings: Rough Company,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
10/9F
T: T G Sutherland
R: Brooke Sweeney (59.5)
10/9F
5g zariz (AUS) x lionette (AUS) (lion cavern (USA))
3
1.9
5/2
T: T G Sutherland
R: Lachlan King (54.5)
5/2
5g haradasun (AUS) x miang (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
3.6
16/1
T: R P Wellington
R: B Vale (54)
16/1
10g elusive city (USA) x kapilas (NZ) (carnegie (IRE))
5
4
12/1
T: Sylvia Thompson
R: Ms G Cartwright (52)
12/1
5m magnus (AUS) x amazing daisy (AUS) (jugah (USA))
6
11
Landau (3)
9/1
T: J E and C Ledger
R: Lester Grace (58.5)
9/1
8g henny hughes (USA) x miss carefree (AUS) (last tycoon (IRE))
Race 5 - Wodonga Prestige (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Heavy(8) Time: 1:13.30 (37.68)
Prizemoney: $18,000
1
15/1
T: P F Maher
R: Brooke Sweeney (59.5)
15/1
7g churchill downs (AUS) x gentle ivy (AUS) (almurtajaz (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/4F
T: S Cooper
R: Ms G Cartwright (61)
6/4F
6g starcraft (NZ) x enchanteress (NZ) (danehill (USA))
3
0.3
5/1
T: Ms B Dunn
R: J Duffy (58.5)
5/1
6m foreplay (AUS) x soo (AUS) (el moxie (USA))
4
2.5
6/1
T: T D Cowan
R: Zac Spain (60.5)
6/1
6g churchill downs (AUS) x miss academic (AUS) (royal academy (USA))
5
5.3
40/1
T: Raymond Steer
R: Ms A Masters (54.5)
40/1
6g via corone (AUS) x little nellie (AUS) (picnicker (AUS))
6
5.5
7/2
T: N E Loy
R: Simon Miller (56.5)
7/2
4g commands (AUS) x late watch (AUS) (night shift (USA))
7
11.5
Hussed (8)
15/2
T: Rhys Archard
R: H Coffey (57.5)
15/2
4m husson (ARG) x cusped (AUS) (orpen (USA))
8
12
20/1
T: J E and C Ledger
R: Lachlan King (58)
20/1
5g domesday (AUS) x grant's moon (USA) (malibu moon (USA))
Race 6 - Boss Better Living Syst (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Heavy(8) Time: 1:14.12 (38.14)
Prizemoney: $18,000
1
9/4F
T: Rhys Archard
R: H Coffey (59)
9/4F
8m magnus (AUS) x queen mary (AUS) (general nediym (AUS))
Winning siblings: Kobe Rocks,
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1
12/1
T: J E and C Ledger
R: Lachlan King (60)
12/1
5g shinzig (AUS) x smooth shot (AUS) (keltrice (AUS))
3
1.2
11/2
T: Paul Rocke
R: Alan Creighton (59.5)
11/2
5g excellent art (GB) x sacred model (AUS) (canonise (AUS))
4
1.3
7/1
T: T G Sutherland
R: B Vale (54)
7/1
4m zariz (AUS) x mystic key (AUS) (fubu (AUS))
5
2
12/1
T: Ms E Haworth
R: R Beattie (60)
12/1
7g marwina (AUS) x labbra zucchero (AUS) (bianconi (USA))
6
2.8
100/1
T: C J Davis
R: Ms G Cartwright (52)
100/1
6g testafiable (AUS) x shartan (AUS) (alberato (AUS))
7
4.3
5/1
T: Ms E Aalbers
R: Ms L J Meech (57.5)
5/1
7g monde bleu (GB) x prairie rose (AUS) (first norman (USA))
8
5
13/2
T: Charmaine Barnes
R: J Duffy (57.5)
13/2
9
7
20/1
T: C D Widdison
R: D Moor (56)
20/1
6m written tycoon (AUS) x magic by gosh (AUS) (magic albert (AUS))
10
7.2
15/1
T: P W Burgun
R: Ms R Prest (56)
15/1
11
11.5
25/1
T: P F Maher
R: Zac Spain (54)
25/1
6g monde bleu (GB) x grand creed (AUS) (grand lodge (USA))
Race 7 - Eskimo Joe Wodonga Cup (Bm58) (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Heavy(8) Time: 1:27.24 (39.02)
Prizemoney: $18,000
1
7/2F
T: C D Widdison
R: Brooke Sweeney (58)
7/2F
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
13/2
T: G A Thornton
R: Ms S Thornton (57)
13/2
3
2.1
15/2
T: Jody Thompson
R: C A Robertson (60)
15/2
7g dangerous (AUS) x tycoon pet (AUS) (last tycoon (IRE))
4
3.3
11/1
T: A W Noonan
R: Jack Martin (56.5)
11/1
5m excellent art (GB) x fairy moon (AUS) (fairy king (USA))
5
3.4
15/1
T: B J Goodwin
R: Harry Grace (58.5)
15/1
11g masterofceremonies (AUS) x spectres (AUS) (quest for fame (GB))
6
3.6
Dakota (5)
11/2
T: G W Egan
R: Lachlan King (58)
11/2
5g redente (AUS) x fearless finesse (NZ) (noble bijou (USA))
7
4.9
50/1
T: C J Davis
R: D Moor (57)
50/1
8
5
8/1
T: D K Weir
R: Jack Hill (58)
8/1
5m shocking (AUS) x utmost caution (AUS) (galileo (IRE))
9
6.7
5/1
T: C J Davis
R: Ms R Prest (56)
5/1
5m redente (AUS) x she's just ace (AUS) (el moxie (USA))
10
7.5
14/1
T: Mark Hatch
R: J Duffy (60)
14/1
4g smart missile (AUS) x kraal (AUS) (viscount (AUS))
11
7.9
30/1
T: Rick Freyer
R: Lester Grace (61.5)
30/1
6g reset (AUS) x theophania (AUS) (scenic (IRE))
12
9.6
50/1
T: Nathan Hobson
R: Ms G Cartwright (52)
50/1
13
10
50/1
T: P W Burgun
R: Ms S Hunter (59)
50/1
7m commands (AUS) x toastofbroadway (USA) (theatrical (IRE))
14
11.3
Nassi (3)
25/1
T: Ms A Macpherson
R: N Souquet (60.5)
25/1
7g danerich (AUS) x nassi angel (NZ) (nassipour (USA))
Race 8 - Discount Grocery W'house-Bm58 (1590m)
Class: Benchmark 58 Track: Heavy(8) Time: 1:40.41 (38.52)
Prizemoney: $18,000
1
25/1
T: Emma Steel
R: Zac Spain (58)
25/1
6g al samer (AUS) x island temptress (NZ) (island morn (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
20/1
T: P G Carey
R: Ms S Thornton (54.5)
20/1
8g danerich (AUS) x southbeach (AUS) (zedrich (AUS))
3
1.8
16/1
T: M Sell
R: C J Parish (56.5)
16/1
4m stryker (AUS) x stagerush (AUS) (giant's causeway (USA))
4
3.5
50/1
T: Bryan Maher
R: Harry Grace (58.5)
50/1
8g librettist (USA) x ultra gold (AUS) (made of gold (USA))
5
4.7
8/1
T: E J Bourke
R: J Keating (58)
8/1
7g kempinsky (AUS) x otama (AUS) (dolphin street (FR))
6
4.8
10/1
T: B J Goodwin
R: Jack Hill (56.5)
10/1
9g estambul (ARG) x euphamistic (NZ) (jetball (AUS))
7
6.1
Liquido (13)
10/1
T: M Sell
R: F Alesci (55)
10/1
5m floral pegasus (AUS) x galatea (AUS) (green line express (USA))
8
6.8
5/2F
T: William Wain
R: Lachlan King (60)
5/2F
5g show a heart (AUS) x regally red (AUS) (court of jewels (NZ))
9
7.6
Kirbaz (9)
12/1
T: Ms G Johnstone
R: H Coffey (57)
12/1
4m moshe (AUS) x hussonet drama (AUS) (hussonet (USA))
10
8
Cipher (6)
30/1
T: Erin Maher
R: Brooke Sweeney (56)
30/1
6g onemorenomore (AUS) x serious speed (AUS) (royal academy (USA))
11
11
Wilston (14)
150/1
T: Sylvia Thompson
R: Lee Smith (55)
150/1
5m artie schiller (USA) x chrystelle (NZ) (don eduardo (NZ))
12
12.7
5/1
T: Ms E Haworth
R: Ms R Prest (54)
5/1
6m commands (AUS) x in the limelight (IRE) (sadler's wells (USA))
13
12.8
Yisa (3)
6/1
T: Paul Grills
R: D Moor (59.5)
6/1
4m elvstroem (AUS) x manhattan treasure (AUS) (portland pirate (AUS))
14
22.8
16/1
T: Robert Kingston
R: Jack Martin (56)
16/1
4m sepoy (AUS) x red rioja (IRE) (king's theatre (IRE))
Race 9 - S Noll @ Caul Cup/Wodonga-Bm64 (2050m)
Class: Benchmark 64 Track: Heavy(8) Time: 2:09.85 (38.92)
Prizemoney: $20,000
1
2/1F
T: G M Duryea
R: Ms R Prest (59.5)
2/1F
7g marwina (AUS) x dawn recital (AUS) (desert sun (GB))
Winning siblings: Dottledo, Nessledo,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
15/2
T: G W Egan
R: Lachlan King (58)
15/2
5g haradasun (AUS) x bedelia (AUS) (peintre celebre (USA))
3
4.8
4/1
T: Stephen Cole
R: Harry Grace (53.5)
4/1
6m pentire (GB) x best offer (AUS) (marscay (AUS))
4
6.2
20/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: N Souquet (58.5)
20/1
9g delago brom (AUS) x stylish bride (USA) (unbridled (USA))
5
6.6
Stynes (8)
13/2
T: Micheal Newton
R: Ms L J Meech (58.5)
13/2
10g lago delight (AUS) x tara's range (AUS) (polish laughter (USA))
6
7.6
4/1
T: T Busuttin and N Young
R: Zac Spain (58.5)
4/1
7
8.9
Pharja (5)
7/1
T: P A Preusker
R: H Coffey (59)
7/1
4g authorized (IRE) x our sharapova (AUS) (fasliyev (USA))
8
20.9
30/1
T: C J Cassar
R: F Alesci (58)
30/1
* Nick figures are for Australasia.