Breednet Results

WYONG - Wednesday, April 24

Race 1 - Www.Tab.Com.Au Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 0:57.28 (33.50)
Prizemoney: $35,000
1
7/4F
T: G Portelli
R: R Dolan (53)
7/4F
4m all too hard (AUS) x fashions afield (AUS) (redoute's choice (AUS))
This nick: 19 runners; 10 winners; 1 SW. Details
2
0.2
5/2
T: K A Lees
R: C W Brown (55.5)
5/2
3f power (GB) x maid of tralee (AUS) (niello (AUS))
3
3.7
8/1
T: Ms L Munce
R: G Buckley (56.5)
8/1
4g benfica (AUS) x little emily (AUS) (sequalo (AUS))
4
4.7
5/1
T: B A Partelle
R: B El-Issa (55.5)
5/1
4m i am invincible (AUS) x danzanta (USA) (king of kings (IRE))
5
5
13/4
T: G A Ryan
R: J Parr (57)
13/4
3g snitzel (AUS) x jesse's girl (AUS) (choisir (AUS))
6
6.5
Banter (7)
25/1
T: T P Croft
R: Ms M Weir (52)
25/1
7
6.7
100/1
T: Jacqueline Greentree
R: Ms R Murray (54)
100/1
7g excellent art (GB) x woona (AUS) (end sweep (USA))
Race 2 - Polytrack Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.36 (34.29)
Prizemoney: $35,000
1
11/4
T: K A Lees
R: C W Brown (57)
11/4
3g power (GB) x highflying (NZ) (entrepreneur (GB))
Winning siblings: Dominic, Media World, Thien Ly,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
11/1
T: P M Perry
R: Reece Jones (54)
11/1
3g snitzel (AUS) x guelder (NZ) (o'reilly (NZ))
3
0.7
11/4
T: J G Sargent
R: J Parr (57)
11/4
3g camelot (GB) x satirical delight (AUS) (dylan thomas (IRE))
4
1.1
9/1
T: Matthew Smith
R: J R Collett (57)
9/1
3g congrats (USA) x piazza del campo (AUS) (general nediym (AUS))
5
1.2
5/2F
T: Mark Newnham
R: S Clipperton (57)
5/2F
3g kuroshio (AUS) x mrs beerman (USA) (squadron leader (USA))
6
3.5
100/1
T: J G Dale
R: G Buckley (55)
100/1
3f bernardini (USA) x miss tizzy (USA) (cee's tizzy (USA))
7
3.8
20/1
T: Luke Hilton
R: K Jennings (57)
20/1
3g all too hard (AUS) x st. kate (AUS) (danehill (USA))
8
4
8/1
T: Allan Kehoe
R: Cejay Graham (52)
8/1
9
7.5
60/1
T: D Lane
R: Jean Van Overmeire (55)
60/1
10
10.2
40/1
T: R E Ollerton
R: Ashley Morgan (55)
40/1
3f ad valorem (USA) x love and fear (AUS) (magic winner (AUS))
Race 3 - Go Electrical Tuggerah Mdn Hcp (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.20 (34.10)
Prizemoney: $35,000
1
9/4F
T: R T Leemon
R: J R Collett (55.5)
9/4F
5m buriton (NZ) x monte ivy (AUS) (noverre (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
3/1
T: Lauri Parker
R: A Hyeronimus (58.5)
3/1
3g snitzel (AUS) x seaside home (USA) (storm cat (USA))
3
0.4
7/2
T: James Cummings
R: S Clipperton (55)
7/2
3f lonhro (AUS) x koala bear (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
1.1
10/1
T: G Portelli
R: R Dolan (53.5)
10/1
2f zoustar (AUS) x hidden jewel (AUS) (hidden dragon (AUS))
5
5.2
30/1
T: Wayne Austin
R: Ms R Murray (55)
30/1
6
5.5
12/1
T: M F Van Gestel
R: Travis Wolfgram (55.5)
12/1
3f dundeel (NZ) x silk ending (USA) (end sweep (USA))
7
10
4/1
T: Ms K Waugh
R: J Parr (56)
4/1
2g show a heart (AUS) x tender truce (AUS) (brief truce (USA))
8
12.7
50/1
T: D J Stone
R: G Buckley (55)
50/1
5g cape blanco (IRE) x wave to lottie (NZ) (crested wave (USA))
Race 4 - Blitz Homes Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:38.08 (35.05)
Prizemoney: $35,000
1
11/8
T: C J Waller
R: J R Collett (58.5)
11/8
3g tavistock (NZ) x keepthechange (NZ) (keeper (AUS))
Winning siblings: Bennies Approval, Keepthesecret,
This nick: 30 runners; 24 winners; 1 SW. Details
2
1.8
5/4F
T: A J Cummings
R: A Hyeronimus (56.5)
5/4F
4m your song (AUS) x royal feeling (AUS) (viscount (AUS))
3
2.3
Guest (2)
11/1
T: J L Jarvis
R: L P Rolls (57.5)
11/1
4g host (CHI) x riverina's girl (AUS) (stratum (AUS))
4
3.3
7/1
T: J G Sargent
R: R Dolan (52.5)
7/1
3g excelebration (IRE) x zhen zhen (AUS) (galileo (IRE))
5
6.4
150/1
T: J G Sargent
R: Ms M Weir (54.5)
150/1
3g camelot (GB) x poste restante (NZ) (postponed (USA))
6
6.5
40/1
T: Brooke Somers
R: Ms R Murray (54)
40/1
4m mastercraftsman (IRE) x top spot (NZ) (high chaparral (IRE))
7
7
10/1
T: Michael Plummer
R: Jean Van Overmeire (56.5)
10/1
8
12.9
150/1
T: S Farley
R: G Buckley (54)
150/1
3f bernardini (USA) x lizawi (AUS) (dubawi (IRE))
Race 5 - Russell May "spider" Mem. Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:21.25 (36.28)
Prizemoney: $35,000
1
5/2
T: Joseph Pride
R: C W Brown (56.5)
5/2
3f epaulette (AUS) x romare (AUS) (marscay (AUS))
Winning siblings: Eramor,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
20/1
T: G L Payne
R: Brooke Stower (58.5)
20/1
3g ferlax (NZ) x sunshine gold (NZ) (zabeel (NZ))
3
4.3
30/1
T: John Thompson
R: S Clipperton (58.5)
30/1
3g bernardini (USA) x carlarossa (AUS) (testa rossa (AUS))
4
5.1
9/10F
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (58.5)
9/10F
3g harbour watch (IRE) x munyate (AUS) (johannesburg (USA))
5
11.9
11/2
T: M C Vella
R: Ms W Costin (57)
11/2
6m ad valorem (USA) x dolphinima (AUS) (dolphin street (FR))
6
12.2
66/1
T: J D Cooper
R: C G O'Brien (57)
66/1
4m honor in war (USA) x miss wamberal (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
7
12.3
8/1
T: J N Englebrecht
R: Reece Jones (54)
8/1
4m tickets (AUS) x shy date (AUS) (dexter (GB))
8
14.2
80/1
T: Michael McLellan
R: Ms L Day (55.5)
80/1
3g walking or dancing (NZ) x repercussions (AUS) (quest for fame (GB))
9
24.4
16/1
T: G A Ryan
R: Travis Wolfgram (56.5)
16/1
3f zoustar (AUS) x dushanbe (AUS) (secret savings (USA))
Race 6 - Twin Lakes Air And Solar-Bm64 (1350m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:21.06 (35.22)
Prizemoney: $35,000
1
9/2
T: J C Deamer
R: Ms S Clenton (57)
9/2
Winning siblings: Sacred Wind, Windsurfer,
This nick: 63 runners; 50 winners; 6 SW. Details
2
0.8
6/4F
T: G Portelli
R: J R Collett (58.5)
6/4F
3g so you think (NZ) x show me love (AUS) (show a heart (AUS))
3
1
11/1
T: Ms G Williams
R: Ms L Day (56)
11/1
5m i am invincible (AUS) x sellout (AUS) (fasliyev (USA))
4
1.3
3/1
T: Ms K Waugh
R: Billy Owen (58.5)
3/1
5g uncle mo (USA) x no comment (AUS) (danzero (AUS))
5
2.6
10/1
T: Ms S McCormack
R: C W Brown (59)
10/1
6m tickets (AUS) x crimson joy (AUS) (red ransom (USA))
6
3.8
14/1
T: R C Robb
R: G Buckley (60)
14/1
5g casino prince (AUS) x ocean bridge (AUS) (dolphin street (FR))
7
5.1
30/1
T: D Lane
R: Jean Van Overmeire (59.5)
30/1
6g al samer (AUS) x larga vista (USA) (seeking the gold (USA))
8
8.5
12/1
T: G W Moore
R: Travis Wolfgram (58)
12/1
3g stratum (AUS) x brightlands star (AUS) (starcraft (NZ))
Race 7 - Event Cinemas Prov. Cup (C4) (1600m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:39.34 (34.20)
Prizemoney: $35,000
1
Surjin (8)
6/1
T: P M Perry
R: R Dolan (54.5)
6/1
Winning siblings: Dreadlock, Flying Rose,
This nick: 36 runners; 28 winners; 2 SW. Details
2
0.1
15/4
T: Ms K Gavenlock
R: G Buckley (58.5)
15/4
4m big brown (USA) x once were wild (AUS) (johannesburg (USA))
3
0.3
11/4F
T: J G Sargent
R: J Parr (61)
11/4F
4m alamosa (NZ) x tinkerbabu (AUS) (giant's causeway (USA))
4
0.4
Evopex (5)
9/2
T: J L Jarvis
R: L P Rolls (58)
9/2
5g northern meteor (AUS) x emotivity (USA) (theatrical (IRE))
5
1.6
7/2
T: M R Mulholland
R: J Pracey-Holmes (59.5)
7/2
5g fastnet rock (AUS) x comical smile (USA) (comic strip (USA))
6
2
20/1
T: N R Ward
R: C G O'Brien (56.5)
20/1
4g haradasun (AUS) x war empress (AUS) (buriton (NZ))
7
2.5
15/2
T: P M Perry
R: J R Collett (58.5)
15/2
8
3.5
25/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (55)
25/1
5m savabeel (AUS) x gretchen (NZ) (bahhare (USA))
Race 8 - Carlton Draught (Bm64) (2100m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 2:12.17 (35.13)
Prizemoney: $35,000
1
10/1
T: J and G Lee
R: A Hyeronimus (56.5)
10/1
3g haradasun (AUS) x alicia markova (NZ) (entrepreneur (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
4/1
T: J G Sargent
R: J Parr (59)
4/1
3g high chaparral (IRE) x gliding (AUS) (flying spur (AUS))
3
1.5
15/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (55.5)
15/1
9m any given saturday (USA) x expozay (AUS) (naturalism (NZ))
4
2.2
9/2
T: Mark De Montfort
R: R Dolan (53)
9/2
6g gonski (AUS) x purple code (AUS) (strategic (AUS))
5
2.3
10/1
T: P M Perry
R: K S Latham (59.5)
10/1
4g all too hard (AUS) x ashley's kitty (USA) (tale of the cat (USA))
6
4.2
14/1
T: A J Cummings
R: Travis Wolfgram (56.5)
14/1
4g pierro (AUS) x hurtle myrtle (AUS) (dane shadow (AUS))
7
5
7/2
T: G R Nickson
R: J R Collett (58)
7/2
3c tapit (USA) x euphrosyne (USA) (harlan's holiday (USA))
8
11.4
3/1F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Billy Owen (56.5)
3/1F
4m high chaparral (IRE) x justa babe (AUS) (flying spur (AUS))
9
15.1
20/1
T: M R Mulholland
R: J Pracey-Holmes (54)
20/1
10
21.3
Le Boss (14)
150/1
T: P McVicar
R: Jean Van Overmeire (54)
150/1
6g street boss (USA) x zachelle (NZ) (zabeel (NZ))
* Nick figures are for Australasia.