Breednet Results

SHA TIN - Sunday, June 18

Race 1 - Beijing Clubhouse Griffin (1000m)
Class: Griffin Track: Dead Time: 0:57.19 (23.01)
Prizemoney: $820,000
1
81/36F
T: J J Size
R: Z Purton (57.5)
81/36F
2g denman (AUS) x de chorus (AUS) (unbridled's song (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
5.8
Bingo (6)
12/1
T: J Moore
R: S Clipperton (54.5)
12/1
3
9.1
20/1
T: C W Chang
R: W M Lai (54.5)
20/1
2g high chaparral (IRE) x sutology (NZ) (straussbrook (AUS))
4
9.8
11/1
T: Richard Gibson
R: M F Poon (54)
11/1
3g approve (IRE) x anything (IRE) (rock of gibraltar (IRE))
5
12.5
40/1
T: F C Lor
R: H N Wong (55.5)
40/1
3g kane hekili (JPN) x eureka chan (JPN) (gold allure (JPN))
6
18.5
25/1
T: A Lee
R: M L Yeung (57.5)
25/1
3g sayif (IRE) x ellway queen (USA) (bahri (USA))
Race 2 - Beas River Ctry Club Hcp (C5) (1800m)
Class: Class 5 Track: Dead Time: 1:49.90 (23.35)
Prizemoney: $630,000
1
5/2F
T: P D O'Sullivan
R: Z Purton (59.5)
5/2F
4g o'reilly (NZ) x honolulu (NZ) (savabeel (AUS))
Winning siblings: Rellson, Waimoku Falls,
This nick: 27 runners; 17 winners; 1 SW. Details
2
3.3
30/1
T: C H Yip
R: C Y Ho (56)
30/1
7g cadeaux genereux (GB) x meredith (GB) (medicean (GB))
3
3.6
12/1
T: Y S Tsui
R: Callan Murray (60.5)
12/1
4
4.3
50/1
T: Y S Tsui
R: Alex Lai (53.5)
50/1
8g bachelor duke (USA) x kadesa (NZ) (zabeel (NZ))
5
6
8/1
T: L Ho
R: N Callan (55.5)
8/1
7g sandtrap (USA) x just aggie (NZ) (jahafil (GB))
6
6.5
7/2
T: A S Cruz
R: J Moreira (53.5)
7/2
4g excellent art (GB) x ashlyn (AUS) (baryshnikov (AUS))
7
7
8/1
T: C W Chang
R: K Teetan (53)
8/1
5g acclamation (GB) x aberavon (GB) (cadeaux genereux (GB))
8
7.3
25/1
T: C Fownes
R: U Rispoli (58)
25/1
6g encosta de lago (AUS) x skates (AUS) (danehill (USA))
9
8.3
20/1
T: A Lee
R: M L Yeung (55)
20/1
4g holy roman emperor (IRE) x open book (GB) (mark of esteem (IRE))
10
10
14/1
T: D Cruz
R: K C Leung (55)
14/1
8g savabeel (AUS) x thorena (AUS) (chief's crown (USA))
11
10.1
8/1
T: D Ferraris
R: S Clipperton (58)
8/1
5g zabeel (NZ) x salsa (NZ) (o'reilly (NZ))
12
14.5
50/1
T: P Yiu
R: W M Lai (59)
50/1
6g dutch art (GB) x stravie (IRE) (stravinsky (USA))
13
15.5
11/1
T: K L Man
R: M F Poon (54)
11/1
6g strada (AUS) x eugenie gold (AUS) (bluebird (USA))
14
15.6
40/1
T: A T Millard
R: C Schofield (59)
40/1
5g exceed and excel (AUS) x bella reina (AUS) (bite the bullet (USA))
Race 3 - Levade Hcp (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Dead Time: 1:22.57 (23.61)
Prizemoney: $840,000
1
5/2F
T: C H Yip
R: M F Poon (56)
5/2F
8g o'reilly (NZ) x minnie belt (NZ) (oregon (USA))
Winning siblings: Grand Belt, Justa Belt,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2
12/1
T: J Moore
R: S Clipperton (60)
12/1
3
2.5
5/1
T: C W Chang
R: K Teetan (57)
5/1
4g magic albert (AUS) x free spirited (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
3.3
12/1
T: Richard Gibson
R: Z Purton (60)
12/1
5g pins (AUS) x jeanetta cochrane (IRE) (sadler's wells (USA))
5
4.3
16/1
T: F C Lor
R: Callan Murray (57)
16/1
4g commands (AUS) x terrenora (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
4.5
Wingold (14)
15/1
T: A Lee
R: C Schofield (53)
15/1
5g duporth (AUS) x flying babe (AUS) (flying spur (AUS))
7
6
12/1
T: L Ho
R: U Rispoli (55)
12/1
3g o'reilly (NZ) x holiday in goa (AUS) (stravinsky (USA))
8
6.1
20/1
T: Y S Tsui
R: K C Leung (56.5)
20/1
9
7
20/1
T: P Yiu
R: N Callan (60.5)
20/1
4g o'reilly (NZ) x frockstar (NZ) (pins (AUS))
10
7.8
12/1
T: C S Shum
R: H T Mo (51.5)
12/1
11
8.8
8/1
T: M J Freedman
R: D Whyte (60.5)
8/1
7g clodovil (Ire) x montagne magique (IRE) (king's best (USA))
12
8.9
50/1
T: K W Lui
R: Alex Lai (53.5)
50/1
13
10.3
60/1
T: J J Size
R: B Prebble (57.5)
60/1
3g myboycharlie (IRE) x dangerous dancer (IRE) (danehill dancer (IRE))
14
22
8/1
T: D J Hall
R: J Moreira (57.5)
8/1
3g pentire (GB) x zablonde (NZ) (zabeel (NZ))
Race 4 - Oi Suen Hcp (C4) (1650m)
Class: Class 4 Track: Dead Time: 1:39.74 (23.89)
Prizemoney: $840,000
1
7/4F
T: P D O'Sullivan
R: Z Purton (56)
7/4F
4g i am invincible (AUS) x royal wit (AUS) (royal academy (USA))
Winning siblings: Fiveash, Regents Folly, Windsor,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.5
20/1
T: C W Chang
R: K Teetan (56)
20/1
3
3.5
7/2
T: J J Size
R: J Moreira (53)
7/2
4g champions gallery (GB) x bevagna (AUS) (ombra della sera (AUS))
4
6.3
20/1
T: K L Man
R: Alex Lai (60.5)
20/1
6g thorn park (AUS) x on the board (AUS) (spectrum (IRE))
5
7.3
25/1
T: F C Lor
R: C Schofield (55.5)
25/1
6
7.8
25/1
T: C Fownes
R: B Prebble (58)
25/1
5g thorn park (AUS) x deceit (NZ) (casual lies (USA))
7
9.8
12/1
T: D J Hall
R: N Callan (55.5)
12/1
8
11
12/1
T: J Moore
R: S Clipperton (56)
12/1
4g excellent art (GB) x cheap thrills (GB) (bertolini (USA))
9
11.5
40/1
T: A Lee
R: M L Yeung (53)
40/1
5g cape cross (IRE) x chinese white (IRE) (dalakhani (IRE))
10
12
100/1
T: D Ferraris
R: K C Ng (50.5)
100/1
8g oratorio (IRE) x bluebell wood (IRE) (bluebird (USA))
11
14.5
100/1
T: P Yiu
R: W M Lai (56.5)
100/1
4g notnowcato (GB) x red blossom (GB) (green desert (USA))
12
16.5
10/1
T: D J Hall
R: M F Poon (51)
10/1
4g iffraaj (GB) x she's swan lake (NZ) (green perfume (USA))
13
16.8
100/1
T: C H Yip
R: Callan Murray (54.5)
100/1
4g flying spur (AUS) x vivacious spirit (AUS) (bel esprit (AUS))
14
20
5/1
T: T P Yung
R: U Rispoli (57.5)
5/1
5g keeper (AUS) x sara ann (NZ) (stravinsky (USA))
Race 5 - Sha Tin Clubhouse Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Dead Time: 1:10.31 (23.32)
Prizemoney: $840,000
1
11/4
T: P D O'Sullivan
R: Z Purton (59.5)
11/4
4g husson (ARG) x ourkohinoor (AUS) (king cugat (USA))
Winning siblings: Little Al, Soldier Of War,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/1
T: C W Chang
R: K Teetan (56.5)
7/1
3
1.8
8/1
T: T P Yung
R: K C Leung (53.5)
8/1
3g darci brahma (NZ) x leigh valley (NZ) (bianconi (USA))
4
3.5
9/1
T: J Moore
R: H T Mo (52)
9/1
4g lope de vega (IRE) x dancescape (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
4
10/1
T: Y S Tsui
R: M F Poon (54)
10/1
5g dane shadow (AUS) x cavities (AUS) (lonhro (AUS))
6
4.3
20/1
T: D Ferraris
R: C Schofield (53.5)
20/1
5g commands (AUS) x suzy smart (USA) (smart strike (CAN))
7
5.5
25/1
T: A S Cruz
R: K C Ng (58)
25/1
8
6
7/4F
T: J J Size
R: J Moreira (58.5)
7/4F
3g medaglia d'oro (USA) x idriess (AUS) (anabaa (USA))
9
6.8
14/1
T: C S Shum
R: Callan Murray (55.5)
14/1
6g testa rossa (AUS) x wednesday rocks (NZ) (encosta de lago (AUS))
10
7.3
100/1
T: K L Man
R: Alex Lai (55)
100/1
3g savabeel (AUS) x fire song (NZ) (senor pete (USA))
11
8.3
100/1
T: C H Yip
R: C Y Ho (55)
100/1
3g tavistock (NZ) x amber sea (NZ) (align (AUS))
12
14
Ohana (5)
100/1
T: W Y So
R: W M Lai (57.5)
100/1
4g thewayyouare (USA) x bellona (NZ) (volksraad (GB))
Race 6 - Fortune Room Hcp (C3) (1800m)
Class: Class 3 Track: Dead Time: 1:48.93 (23.51)
Prizemoney: $1,235,000
1
5/2F
T: D J Hall
R: M F Poon (52.5)
5/2F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/1
T: C S Shum
R: Z Purton (60)
9/1
5g war front (USA) x photograph (USA) (unbridled's song (USA))
3
1.9
13/4
T: C S Shum
R: K C Leung (52)
13/4
4g fastnet rock (AUS) x ocean pearl (GB) (galileo (IRE))
4
2.5
15/2
T: F C Lor
R: S Clipperton (60.5)
15/2
6g new approach (IRE) x dynacam (USA) (dynaformer (USA))
5
2.8
13/2
T: D Cruz
R: N Callan (58)
13/2
5g alamosa (NZ) x creil (NZ) (frenchpark (GB))
6
5.3
7/2
T: M J Freedman
R: J Moreira (56)
7/2
7
10.8
60/1
T: A S Cruz
R: U Rispoli (55)
60/1
3g hussonet (USA) x grantsville (GER) (trempolino (USA))
8
12
40/1
T: K W Lui
R: H N Wong (53.5)
40/1
6g castledale (IRE) x elianto (NZ) (desert sun (GB))
9
19.8
9/1
T: D Ferraris
R: B Prebble (57.5)
9/1
Race 7 - Happy Valley Clubhouse Hcp-C3 (1650m)
Class: Class 3 Track: Slow Time: 1:39.35 (24.99)
Prizemoney: $1,235,000
1
5/1
T: P D O'Sullivan
R: K Teetan (56)
5/1
Winning siblings: Dizlago, Lanneret, Lucky Lago, Pinot, Rock Giselle,
This nick: 48 runners; 30 winners; 5 SW. Details
2
3.3
9/2
T: L Ho
R: Alex Lai (53.5)
9/2
7g medaglia d'oro (USA) x with patience (USA) (with approval (CAN))
3
3.8
9/2
T: J Moore
R: D Whyte (59)
9/2
4
5.3
10/1
T: F C Lor
R: M F Poon (56)
10/1
6g choisir (AUS) x apolina (AUS) (rubiton (AUS))
5
8.3
14/1
T: A Lee
R: H N Wong (52.5)
14/1
5g tale of the cat (USA) x creative plan (AUS) (flying spur (AUS))
6
10.3
11/4F
T: J J Size
R: J Moreira (59.5)
11/4F
7
10.5
8/1
T: A T Millard
R: C Schofield (56.5)
8/1
5g zabeel (NZ) x lacada (AUS) (giant's causeway (USA))
8
10.8
7/1
T: C W Chang
R: W M Lai (55)
7/1
9
11.3
100/1
T: Y S Tsui
R: C Y Ho (56.5)
100/1
4h zamindar (USA) x solar pursuit (GB) (galileo (IRE))
9
11.3
100/1
T: C W Chang
R: Callan Murray (57)
100/1
7g coats choice (AUS) x amadi's express (NZ) (success express (USA))
11
11.5
80/1
T: C S Shum
R: H T Mo (50.5)
80/1
4g red arrow (AUS) x song dynasty (AUS) (unbridled's song (USA))
12
16.8
100/1
T: K W Lui
R: K C Ng (53)
100/1
5g holy roman emperor (IRE) x lacandona (USA) (septieme ciel (USA))
Race 8 - The Members Cup (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Dead Time: 1:09.31 (22.61)
Prizemoney: $1,235,000
1
4/7F
T: K W Lui
R: J Moreira (55)
4/7F
Winning siblings: Reward The Maid, Secret Reward,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.3
15/2
T: Y S Tsui
R: K Teetan (53.5)
15/2
4g holy roman emperor (IRE) x sharapova (IRE) (elusive quality (USA))
3
4.3
66/1
T: D J Hall
R: M F Poon (51)
66/1
3g equiano (FR) x miss rimex (IRE) (ezzoud (IRE))
4
5.8
20/1
T: T P Yung
R: K C Leung (54)
20/1
3g choisir (AUS) x uno sayuri (JPN) (scatter the gold (CAN))
5
6.8
9/1
T: K L Man
R: Z Purton (54.5)
9/1
3g snitzel (AUS) x at ease (AUS) (canny lad (AUS))
7
8.5
14/1
T: A S Cruz
R: N Callan (58)
14/1
4g rothesay (AUS) x so in need (AUS) (nediym (IRE))
8
10.3
10/1
T: J J Size
R: U Rispoli (57.5)
10/1
4g fastnet rock (AUS) x ardere (USA) (el prado (IRE))
9
11
100/1
T: C S Shum
R: C Schofield (56)
100/1
3g star witness (AUS) x my central (ITY) (central park (IRE))
10
15.8
100/1
T: W Y So
R: D Whyte (53.5)
100/1
4g snippetson (AUS) x green mirage (AUS) (green desert (USA))
11
30.3
12/1
T: W Y So
R: B Prebble (57)
12/1
5g bel esprit (AUS) x vegas show (AUS) (keltrice (AUS))
Race 9 - Moon Koon Hcp (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Dead Time: 1:34.83 (22.96)
Prizemoney: $1,750,000
1
11/8F
T: C S Shum
R: J Moreira (60.5)
11/8F
4g captain sonador (AUS) x pyramisa's lass (AUS) (not a single doubt (AUS))
Winning siblings: Ambitious Heart, Le Capitaine,
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
2
10/1
T: A S Cruz
R: H T Mo (49)
10/1
4g fastnet rock (AUS) x laetitia (AUS) (woodman (USA))
3
3.8
5/2
T: P D O'Sullivan
R: Z Purton (55)
5/2
5g stratum (AUS) x paolino (NZ) (housebuster (USA))
4
3.9
12/1
T: L Ho
R: K Teetan (52)
12/1
4g per incanto (USA) x irish magic (NZ) (o'reilly (NZ))
5
4.8
9/1
T: A S Cruz
R: M F Poon (48.5)
9/1
4g shocking (AUS) x zaquabeel (NZ) (zabeel (NZ))
6
5
16/1
T: A Lee
R: M L Yeung (54)
16/1
4g sebring (AUS) x morning dews (AUS) (peintre celebre (USA))
7
7.8
14/1
T: J Moore
R: S Clipperton (57)
14/1
8
8.3
30/1
T: C S Shum
R: H N Wong (52)
30/1
9
12.8
11/1
T: J J Size
R: U Rispoli (53.5)
11/1
10
13.8
Rodrico (12)
25/1
T: J Moore
R: C Y Ho (51)
25/1
4g high chaparral (IRE) x truly a beauty (USA) (seeking the gold (USA))
Race 10 - The Racing Club Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Dead Time: 1:09.52 (23.25)
Prizemoney: $1,750,000
1
Shamal (3)
16/1
T: Y S Tsui
R: H T Mo (55)
16/1
5g siyouni (FR) x sagalix (FR) (linamix (FR))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
6/1
T: J J Size
R: J Moreira (60)
6/1
4g starcraft (NZ) x freestyle (AUS) (snippets (AUS))
3
2.3
4/7F
T: D J Hall
R: Z Purton (55.5)
4/7F
4g swiss ace (AUS) x princess carolina (AUS) (more than ready (USA))
4
2.5
10/1
T: W Y So
R: D Whyte (54.5)
10/1
5g denman (AUS) x lady cat (CHI) (sir cat (USA))
5
4.3
40/1
T: A S Cruz
R: B Prebble (56)
40/1
6g show a heart (AUS) x jessepic (AUS) (general nediym (AUS))
6
5.5
16/1
T: T P Yung
R: U Rispoli (57)
16/1
4g commands (AUS) x tampiko (AUS) (lonhro (AUS))
7
5.8
7/1
T: T P Yung
R: M L Yeung (52.5)
7/1
4g all american (AUS) x lodore falls (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
7.3
16/1
T: A T Millard
R: C Schofield (55.5)
16/1
5g time thief (AUS) x stand by your man (AUS) (nuclear freeze (USA))
9
7.5
80/1
T: Y S Tsui
R: H N Wong (53)
80/1
5g reaan (AUS) x grey deceiver (AUS) (commands (AUS))
10
8.8
60/1
T: P Yiu
R: Alex Lai (56)
60/1
6g nayef (USA) x strut (GB) (danehill dancer (IRE))
11
9.8
80/1
T: P D O'Sullivan
R: K C Leung (53)
80/1
3g iffraaj (GB) x miranda miss (NZ) (reset (AUS))
12
10
100/1
T: Y S Tsui
R: K Teetan (55.5)
100/1
3g helmet (AUS) x preserve (AUS) (canny lad (AUS))
* Nick figures are for Australasia.