Breednet Results

Other Meetings ▶
Wednesday, June 23
Happy Valley
Sunday, June 20
Sha Tin
Sunday, June 13
Sha Tin
Wednesday, June 9
Happy Valley
Sunday, June 6
Sha Tin
Wednesday, June 2
Happy Valley
Sunday, May 30
Sha Tin
Wednesday, May 26
Happy Valley
Sunday, May 23
Sha Tin

SHA TIN - Sunday, July 8

Race 1 - Yung Shue O Griffin Race (1200m)
Class: Griffin Track: Good Time: 1:09.57 (23.23)
Prizemoney: $820,000
1
4/1
T: F C Lor
R: J Moreira (58.5)
4/1
3g helmet (AUS) x sunburnt (GB) (haafhd (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
7/1
T: Richard Gibson
R: U Rispoli (58.5)
7/1
3g dutch art (GB) x girl power (IRE) (key of luck (USA))
3
2.6
5/1
T: F C Lor
R: A Sanna (58.5)
5/1
4
2.8
7/1
T: F C Lor
R: Z Purton (54.5)
7/1
2g star witness (AUS) x boldina (AUS) (flying spur (AUS))
5
3
40/1
T: M J Freedman
R: S Clipperton (54.5)
40/1
2g turffontein (AUS) x acid test (AUS) (testa rossa (AUS))
6
4
60/1
T: L Ho
R: M L Yeung (53.5)
60/1
7
5.3
30/1
T: F C Lor
R: K Teetan (58.5)
30/1
3g society rock (IRE) x box of frogs (IRE) (one cool cat (USA))
8
5.8
30/1
T: J Moore
R: B Prebble (58.5)
30/1
3g lord kanaloa (JPN) x thank you ask (JPN) (symboli kris s (USA))
9
6
14/1
T: W Y So
R: H N Wong (57)
14/1
3g havana gold (IRE) x chanter (GB) (lomitas (GB))
10
8.3
40/1
T: J Moore
R: N Callan (58.5)
40/1
3g dandy man (IRE) x nutshell (GB) (dubai destination (USA))
11
8.8
6/4F
T: C S Shum
R: Tommy Berry (57.5)
6/4F
2g savabeel (AUS) x glam slam (NZ) (pins (AUS))
Race 2 - Wong Chuk Wan Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:09.62 (22.75)
Prizemoney: $660,000
1
15/8F
T: W Y So
R: J Moreira (53.5)
15/8F
8g clodovil (IRE) x jouel (FR) (machiavellian (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
20/1
T: C W Chang
R: W M Lai (51.5)
20/1
6g holy roman emperor (IRE) x tralanza (IRE) (traditionally (USA))
3
3.1
8/1
T: K L Man
R: Z Purton (60)
8/1
4g savabeel (AUS) x fire song (NZ) (senor pete (USA))
4
3.3
9/2
T: L Ho
R: M Chadwick (55)
9/2
7g falkirk (NZ) x pink samurai (NZ) (volksraad (GB))
5
4.5
13/2
T: Richard Gibson
R: N Callan (56.5)
13/2
5g iffraaj (GB) x charangas (AUS) (flying spur (AUS))
6
5.3
10/1
T: C Fownes
R: C Y Ho (55.5)
10/1
5g thewayyouare (USA) x striking sneek (NZ) (straight strike (USA))
7
5.5
20/1
T: M J Freedman
R: Tommy Berry (60.5)
20/1
3g lope de vega (IRE) x fairly feline (USA) (mr. greeley (USA))
8
6.5
10/1
T: Y S Tsui
R: A Sanna (59)
10/1
6g bon hoffa (AUS) x rondalla (AUS) (strategic (AUS))
9
7
50/1
T: D Ferraris
R: B Prebble (56)
50/1
4g best choice (AUS) x no selection (AUS) (bianconi (USA))
10
7.1
15/2
T: T P Yung
R: C Schofield (59.5)
15/2
6g i am invincible (AUS) x sweet maggie (AUS) (danehill dancer (IRE))
11
16.3
60/1
T: D Cruz
R: K C Ng (50)
60/1
12
48.8
66/1
T: Y S Tsui
R: H N Wong (57)
66/1
4g tycoon ruler (AUS) x akordat (NZ) (danasinga (AUS))
Race 3 - Wong Ma Tei Hcp (C5) (1400m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:21.93 (23.50)
Prizemoney: $660,000
1
9/4F
T: C H Yip
R: Z Purton (60.5)
9/4F
5g zebedee (GB) x break of dawn (USA) (mt. livermore (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
6/1
T: F C Lor
R: J Moreira (59)
6/1
6g sufficient (NZ) x encantada (NZ) (black tuxedo (JPN))
3
2.5
12/1
T: P Yiu
R: N Callan (58.5)
12/1
6g thorn park (AUS) x courtly fashion (NZ) (black minnaloushe (USA))
4
3
6/1
T: A S Cruz
R: K C Leung (60)
6/1
4g stryker (AUS) x fine stem (AUS) (devaraja (NZ))
5
4
16/1
T: C Fownes
R: C Schofield (58)
16/1
3g high chaparral (IRE) x sutology (NZ) (straussbrook (AUS))
6
4.3
25/1
T: K W Lui
R: C Y Ho (56)
25/1
6g danzero (AUS) x dance hit (NZ) (tights (USA))
7
6
20/1
T: A T Millard
R: C Wong (54.5)
20/1
6g don eduardo (NZ) x just polly (NZ) (o'reilly (NZ))
8
7.5
16/1
T: T P Yung
R: U Rispoli (60.5)
16/1
4g foxwedge (AUS) x dance class (NZ) (bin ajwaad (IRE))
9
9.3
30/1
T: D Cruz
R: H N Wong (50)
30/1
9g lawman (FR) x rye (IRE) (charnwood forest (IRE))
10
11.3
50/1
T: T P Yung
R: S Clipperton (59)
50/1
3g hinchinbrook (AUS) x bronislava (AUS) (galileo (IRE))
11
11.8
50/1
T: K H Ting
R: M F Poon (57.5)
50/1
3g showcasing (GB) x elusive rosie (NZ) (elusive city (USA))
12
11.9
8/1
T: A Lee
R: D Whyte (58)
8/1
13
15.5
6/1
T: Richard Gibson
R: A Sanna (57)
6/1
4g oamaru force (AUS) x curzon dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
14
15.6
66/1
T: L Ho
R: M L Yeung (53.5)
66/1
6g pins (AUS) x lucida (NZ) (o'reilly (NZ))
Race 4 - Hoi Ha Hcp (C2) (2000m)
Class: Class 2 Track: Good Time: 1:59.53 (23.10)
Prizemoney: $1,860,000
1
4/7F
T: F C Lor
R: Z Purton (57)
4/7F
4g archipenko (USA) x here to eternity (USA) (stormy atlantic (USA))
Winning siblings: Time Warp,
This nick: 2 runners; 2 winners; 2 SW. Details
2
2.3
6/1
T: J J Size
R: J Moreira (58)
6/1
4g rajj (IRE) x imitation (GB) (darshaan (GB))
3
2.4
10/1
T: A S Cruz
R: H N Wong (52)
10/1
6g teofilo (IRE) x cromac (ITY) (machiavellian (USA))
4
3
9/1
T: A S Cruz
R: C Y Ho (55)
9/1
5g strategic prince (GB) x eroica (GER) (highest honor (FR))
5
4.5
16/1
T: A T Millard
R: K C Leung (55.5)
16/1
6g fastnet rock (AUS) x kushnarenkovo (GB) (sadler's wells (USA))
6
4.8
15/2
T: A S Cruz
R: Tommy Berry (58.5)
15/2
4g deep impact (JPN) x baahama (IRE) (anabaa (USA))
7
9.3
14/1
T: F C Lor
R: K Teetan (57.5)
14/1
4g smart missile (AUS) x some girls do (NZ) (more than ready (USA))
8
18.5
60/1
T: A S Cruz
R: M F Poon (53)
60/1
7g galileo (IRE) x luas line (IRE) (danehill (USA))
Race 5 - Sham Chung Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:09.67 (21.76)
Prizemoney: $880,000
1
9/4F
T: K W Lui
R: J Moreira (55.5)
9/4F
3g stratum (AUS) x enciamo (AUS) (encounter (AUS))
Winning siblings: Foxy Free, Strassa, Wings,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
8/1
T: F C Lor
R: O Doleuze (55)
8/1
3g ocean park (NZ) x hope so (NZ) (fast 'n' famous (AUS))
3
2.8
8/1
T: C H Yip
R: M F Poon (56)
8/1
4g darci brahma (NZ) x lava lady (AUS) (kenmare (FR))
4
3.8
30/1
T: T P Yung
R: K C Leung (56.5)
30/1
4g red giant (USA) x show exhibit (AUS) (danehill (USA))
5
3.9
11/4
T: P Yiu
R: Tommy Berry (55.5)
11/4
3g swiss ace (AUS) x authentic desire (NZ) (howbaddouwantit (USA))
6
5.3
4/1
T: M J Freedman
R: Z Purton (55.5)
4/1
3g echoes of heaven (AUS) x idea (AUS) (danewin (AUS))
7
5.8
30/1
T: W Y So
R: D Whyte (53.5)
30/1
8
6.8
100/1
T: Y S Tsui
R: H N Wong (54)
100/1
3g mastercraftsman (IRE) x royal ambition (NZ) (royal academy (USA))
9
7
100/1
T: C S Shum
R: M L Yeung (54.5)
100/1
10
7.3
30/1
T: D J Hall
R: S Clipperton (54.5)
30/1
11
8.3
100/1
T: P D O'Sullivan
R: A Sanna (55.5)
100/1
3g reward for effort (AUS) x raewyn (AUS) (royal academy (USA))
300
Khaki (2)
10/1
T: A T Millard
R: C Schofield (57)
10/1
4g commands (AUS) x chameleon (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 6 - Shui Long Wo Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:08.46 (23.42)
Prizemoney: $880,000
1
6/4F
T: P D O'Sullivan
R: Z Purton (60.5)
6/4F
6g dane shadow (AUS) x lady frisco (AUS) (frisco view (USA))
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
6/1
T: J J Size
R: J Moreira (59.5)
6/1
6g exceed and excel (AUS) x silken song (AUS) (unbridled's song (USA))
3
2
8/1
T: J Moore
R: D Whyte (55.5)
8/1
3g star witness (AUS) x high aspirations (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
3
7/2
T: D J Hall
R: M F Poon (57.5)
7/2
4g denman (AUS) x batroun (AUS) (danzero (AUS))
5
5
30/1
T: L Ho
R: H N Wong (54.5)
30/1
6
5.8
12/1
T: P Yiu
R: C Wong (55.5)
12/1
4g sepoy (AUS) x pivotal drive (IRE) (pivotal (GB))
7
7.8
25/1
T: C S Shum
R: M Chadwick (54)
25/1
3g reward for effort (AUS) x coonac (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
7.9
100/1
T: K W Lui
R: K C Ng (50)
100/1
4g battle paint (USA) x limelight (NZ) (deputy governor (USA))
9
8.8
25/1
T: Y S Tsui
R: K C Leung (54.5)
25/1
3g testa rossa (AUS) x mosoru (AUS) (black minnaloushe (USA))
10
12.3
25/1
T: T P Yung
R: M L Yeung (55.5)
25/1
7g domesday (AUS) x nomadic princess (AUS) (langfuhr (CAN))
11
26
11/1
T: D Ferraris
R: A Sanna (56)
11/1
7g trotamondo (CHI) x lady lexus (AUS) (success express (USA))
12
29.3
100/1
T: M J Freedman
R: Tommy Berry (56.5)
100/1
4g nadeem (AUS) x oaky miss (AUS) (rory's jester (AUS))
Race 7 - Tsam Chuk Wan Hcp (C4) (1600m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:34.35 (23.15)
Prizemoney: $880,000
1
10/1
T: C H Yip
R: J Moreira (53.5)
10/1
4g choisir (AUS) x a class act (AUS) (brief truce (USA))
This nick: 7 runners; 5 winners; 0 SW. Details
3
1.7
25/1
T: D J Hall
R: S Clipperton (55.5)
25/1
3
1.7
10/1
T: C Fownes
R: C Wong (54)
10/1
4g helmet (AUS) x without precedent (FR) (polish precedent (USA))
5
2
6/1
T: P Yiu
R: K Teetan (52.5)
6/1
4g exceed and excel (AUS) x nandi (USA) (dynaformer (USA))
6
2.8
11/1
T: K L Man
R: C Y Ho (59.5)
11/1
5g champs elysees (GB) x red boots (IRE) (verglas (IRE))
7
3
5/4F
T: K W Lui
R: Z Purton (60.5)
5/4F
4g tavistock (NZ) x bantry bay (NZ) (viking ruler (AUS))
8
3.5
14/1
T: Y S Tsui
R: A Sanna (60.5)
14/1
6g husson (ARG) x russian belle (NZ) (stravinsky (USA))
9
3.8
30/1
T: D J Hall
R: M F Poon (52)
30/1
10
7.5
8/1
T: L Ho
R: K C Leung (54)
8/1
4g savabeel (AUS) x harinui (NZ) (generous (IRE))
11
11.8
100/1
T: M J Freedman
R: Tommy Berry (56)
100/1
3g niagara (AUS) x divine miss em (NZ) (traditionally (USA))
12
13.3
80/1
T: Richard Gibson
R: M L Yeung (52)
80/1
Race 8 - Lai Chi Chong Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Slow Time: 1:08.38 (22.52)
Prizemoney: $1,310,000
1
15/8F
T: P Yiu
R: K Teetan (58)
15/8F
4g smart missile (AUS) x miss bellezza (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Emanuela,
This nick: 6 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.8
7/1
T: K W Lui
R: C Wong (51.5)
7/1
4g stratum (AUS) x sprung (USA) (grand slam (USA))
3
4.3
8/1
T: K L Man
R: M F Poon (56.5)
8/1
4g tamayuz (GB) x empire rose (ARG) (sunray spirit (USA))
4
5
80/1
T: C Fownes
R: C Y Ho (53.5)
80/1
5
5.3
4/1
T: Y S Tsui
R: H N Wong (52)
4/1
5g alfred nobel (IRE) x matilda grace (NZ) (stravinsky (USA))
6
5.8
6/1
T: F C Lor
R: U Rispoli (56)
6/1
3c bated breath (GB) x oasis jade (GB) (oasis dream (GB))
7
7.3
11/2
T: J J Size
R: J Moreira (58)
11/2
8
7.8
20/1
T: J Moore
R: Z Purton (57)
20/1
4g delegator (GB) x michelle shift (GB) (night shift (USA))
9
13.5
30/1
T: K L Man
R: Tommy Berry (55)
30/1
4g alamosa (NZ) x miss riviera (NZ) (montjeu (IRE))
10
16.5
40/1
T: C S Shum
R: M L Yeung (57.5)
40/1
11
18.8
100/1
T: A T Millard
R: M Chadwick (53.5)
100/1
5g nadeem (AUS) x miss galileo (AUS) (galileo (IRE))
Race 9 - Tai Mong Tsai Hcp (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:22.43 (23.44)
Prizemoney: $880,000
1
16/1
T: A S Cruz
R: Tommy Berry (56.5)
16/1
3g not a single doubt (AUS) x heaven beneath (AUS) (more than ready (USA))
This nick: 31 runners; 24 winners; 5 SW. Details
2
0.3
13/4
T: Y S Tsui
R: C Wong (53.5)
13/4
4g falkirk (NZ) x sorbello (NZ) (golan (IRE))
3
0.6
7/1
T: M J Freedman
R: D Whyte (60.5)
7/1
5g lonhro (AUS) x ballet society (NZ) (stravinsky (USA))
4
1
6/1
T: K W Lui
R: C Y Ho (54)
6/1
4g tavistock (NZ) x la campanella (NZ) (more than ready (USA))
5
2.5
10/1
T: Richard Gibson
R: C Schofield (57.5)
10/1
4g acclamation (GB) x moment juste (GB) (pivotal (GB))
6
2.8
5/2F
T: C W Chang
R: J Moreira (56)
5/2F
3g denman (AUS) x gingerbread (AUS) (kempinsky (AUS))
7
3
12/1
T: C H Yip
R: K Teetan (53.5)
12/1
8
5
14/1
T: C Fownes
R: O Doleuze (57)
14/1
9
6
100/1
T: C S Shum
R: M L Yeung (53)
100/1
3g dreamscape (AUS) x monet's diva (AUS) (naturalism (NZ))
10
6.8
100/1
T: P D O'Sullivan
R: M Chadwick (55.5)
100/1
4g rip van winkle (IRE) x gwyllion (USA) (red ransom (USA))
11
8
9/1
T: D J Hall
R: Z Purton (57)
9/1
3g magic albert (AUS) x fiammarosa (AUS) (danehill (USA))
12
8.3
60/1
T: W Y So
R: W M Lai (57)
60/1
4g savabeel (AUS) x quatro (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
13
9
100/1
T: K L Man
R: A Sanna (56)
100/1
3g dalakhani (IRE) x sobraine (AUS) (favorite trick (USA))
14
9.1
100/1
T: Y S Tsui
R: H N Wong (50)
100/1
Race 10 - Lai Chi Chong Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Slow Time: 1:07.95 (22.93)
Prizemoney: $1,310,000
1
7/4
T: F C Lor
R: Z Purton (57.5)
7/4
3g more than ready (USA) x rock of fortune (AUS) (fastnet rock (AUS))
This nick: 26 runners; 15 winners; 2 SW. Details
2
3.5
13/8F
T: J J Size
R: J Moreira (58)
13/8F
4g shamardal (USA) x adja (IRE) (rock of gibraltar (IRE))
3
6.3
60/1
T: L Ho
R: K C Ng (50.5)
60/1
4g street boss (USA) x whisper her name (AUS) (french deputy (USA))
4
6.4
50/1
T: K L Man
R: S Clipperton (57.5)
50/1
4g pluck (USA) x miguelita (AUS) (danehill (USA))
5
8.3
100/1
T: C W Chang
R: C Y Ho (55)
100/1
5g kyllachy (GB) x gypsy carnival (GB) (trade fair (GB))
6
9
13/2
T: J Moore
R: M F Poon (50.5)
13/2
7g northern meteor (AUS) x tactfully (AUS) (flying spur (AUS))
7
9.5
15/2
T: Y S Tsui
R: K C Leung (56)
15/2
4g stratum (AUS) x placement (NZ) (savabeel (AUS))
8
10.5
100/1
T: K W Lui
R: H N Wong (57.5)
100/1
9
12
12/1
T: T P Yung
R: C Schofield (53.5)
12/1
10
16
16/1
T: W Y So
R: M L Yeung (51)
16/1
4g darci brahma (NZ) x grace and eva (NZ) (stravinsky (USA))
11
16.3
100/1
T: D Ferraris
R: M Chadwick (51.5)
100/1
6g choisir (AUS) x la rumba (NZ) (centaine (AUS))
12
22.8
100/1
T: C H Yip
R: K Teetan (60.5)
100/1
4g lope de vega (IRE) x sahara sky (IRE) (danehill (USA))
Race 11 - Pak Sha O Hcp (C3) (1400m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:21.31 (23.56)
Prizemoney: $1,310,000
1
30/1
T: K W Lui
R: C Y Ho (54)
30/1
6g churchill downs (AUS) x caralowe (AUS) (hennessy (USA))
Winning siblings: Aquanaut, Hezalite, Jansz, Lo Wu, Triple Asset,
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.3
6/1
T: C Fownes
R: D Whyte (60.5)
6/1
4g snitzel (AUS) x covertly (AUS) (metal storm (FR))
3
1.6
11/1
T: K L Man
R: K Teetan (55)
11/1
4
1.8
15/2
T: C W Chang
R: M F Poon (51)
15/2
5g fastnet rock (AUS) x kaimana (USA) (tale of the cat (USA))
5
2
11/2
T: J Moore
R: B Prebble (57.5)
11/2
3c choisir (AUS) x girl hussler (AUS) (hussonet (USA))
6
3
20/1
T: Y S Tsui
R: K C Leung (59.5)
20/1
4g fastnet rock (AUS) x purde (NZ) (bahhare (USA))
7
4.5
8/1
T: A T Millard
R: C Wong (54)
8/1
6g i am invincible (AUS) x fidele (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
4.8
Monica (12)
100/1
T: M J Freedman
R: A Sanna (54.5)
100/1
4g murtajill (AUS) x senorita de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
4.9
30/1
T: J J Size
R: H N Wong (55)
30/1
5g savabeel (AUS) x lucida (NZ) (o'reilly (NZ))
10
6.8
6/1
T: C H Yip
R: Z Purton (56)
6/1
4g dash for cash (AUS) x letter from france (AUS) (exceed and excel (AUS))
11
6.9
13/4F
T: W Y So
R: J Moreira (57)
13/4F
4g nicconi (AUS) x delarouze (AUS) (encosta de lago (AUS))
12
8.8
14/1
T: L Ho
R: O Doleuze (54.5)
14/1
4g commands (AUS) x loch maryanne (AUS) (general nediym (AUS))
13
13.8
25/1
T: D J Hall
R: Tommy Berry (59)
25/1
7g bianconi (USA) x susie mine (AUS) (encosta de lago (AUS))
14
17.5
100/1
T: A S Cruz
R: K C Ng (54.5)
100/1
4g hussonet (USA) x grantsville (GER) (trempolino (USA))
* Nick figures are for Australasia.