Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, April 18
Singapore
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore
Saturday, March 20
Singapore

SINGAPORE - Friday, February 14

Race 1 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:12.93 (36.16)
Prizemoney: $30,000
1
16/1F
T: D Meagher
R: T Rehaizat (57)
16/1F
6g magic albert (AUS) x bella cassani (AUS) (testa rossa (AUS))
Winning siblings: Bella Giulietta, Che Bella Vita,
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
30/1
T: Zl Mok
R: R Maia (59)
30/1
10g flying pegasus (AUS) x enterprising lady (AUS) (key business (AUS))
3
2.8
66/1
T: R Le Grange
R: T Krisna (53.5)
66/1
5g hussonet (USA) x exalted dream (AUS) (blevic (AUS))
4
3.3
50/1
T: H W Tan
R: J P Van Der Merwe (56)
50/1
4g zoustar (AUS) x rosebrook (AUS) (danzero (AUS))
5
4.3
66/1
T: M W Walker
R: C K Ng (53)
66/1
6g alamosa (NZ) x danewhisper (AUS) (danehill (USA))
6
4.6
100/1
T: K Y Young
R: D Moor (56)
100/1
4g so secret (AUS) x raring to roar (AUS) (lion cavern (USA))
7
6.1
40/1
T: J Ong
R: S Noh (57)
40/1
4g the factor (USA) x super cub (USA) (old trieste (USA))
8
6.2
20/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57)
20/1
3g burgundy (NZ) x lottery (NZ) (carnegie (IRE))
Race 2 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.14 (35.86)
Prizemoney: $75,000
1
14/1F
T: M Clements
R: L P Beuzelin (53.5)
14/1F
3g shanghai bobby (USA) x amazing littlelady (USA) (unbridled's song (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
20/1
T: S Gray
R: J Powell (57)
20/1
3g mossman (AUS) x command more (AUS) (more than ready (USA))
3
3.8
20/1
T: D Koh
R: R Maia (55.5)
20/1
3f ferlax (NZ) x flame of lanka (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
8.1
150/1
T: M Clements
R: W H Kok (55)
150/1
5
9.9
200/1
T: J Tan
R: C S Chin (54)
200/1
3g spirit of boom (AUS) x fasuka (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
10.2
100/1
T: L Dragon
R: J See (56)
100/1
3g uncle mo (USA) x fantasising (AUS) (redoute's choice (AUS))
7
10.7
Capone (1)
40/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
40/1
3g iffraaj (GB) x nikey davone (NZ) (bertolini (USA))
8
10.8
200/1
T: H W Tan
R: T H Koh (56)
200/1
9
12.1
400/1
T: L Khoo
R: D Moor (57)
400/1
3g el roca (AUS) x gwen's rules (NZ) (faltaat (USA))
10
12.9
Kakadu (8)
200/1
T: D Meagher
R: T Rehaizat (56)
200/1
3g eurozone (AUS) x think amore (AUS) (fastnet rock (AUS))
11
16.4
100/1
T: T Fitzsimmons
R: Marc R Lerner (57)
100/1
3c written tycoon (AUS) x wantonly (AUS) (al maher (AUS))
Race 3 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:12.06 (35.97)
Prizemoney: $50,000
1
30/1
T: R Le Grange
R: R Maia (51)
30/1
3g suggestive boy (ARG) x heda (ARG) (freud (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
20/1F
T: K Y Young
R: Marc R Lerner (58.5)
20/1F
3
0.2
25/1
T: D Meagher
R: C S Chin (54.5)
25/1
4
0.4
100/1
T: L Khoo
R: J See (51.5)
100/1
5
2.9
50/1
T: K S Tan
R: M Rodd (55.5)
50/1
6g canford cliffs (IRE) x crevasse (AUS) (snowland (AUS))
6
3.4
100/1
T: M W Walker
R: C K Ng (49)
100/1
7
3.5
40/1
T: S Gray
R: J P Van Der Merwe (52)
40/1
4g epaulette (AUS) x god love it (AUS) (st. covet (AUS))
8
5
100/1
T: Zl Mok
R: I Saifudin (53.5)
100/1
3g proisir (AUS) x there's no doubt (NZ) (pompeii court (USA))
9
6.3
60/1
T: S Baertschiger
R: N Zyrul (49.5)
60/1
10
7.6
400/1
T: J Ong
R: D Moor (51)
400/1
4g shaft (AUS) x touch of heart (AUS) (mukaddamah (USA))
11
8.6
40/1
T: D L Freedman
R: W H Kok (57)
40/1
4g street boss (USA) x raven protector (AUS) (hector protector (USA))
Race 4 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.58 (36.19)
Prizemoney: $75,000
1
7/1F
T: Ms D Logan
R: V Duric (57)
7/1F
3g kuroshio (AUS) x loma diamonds (AUS) (artie schiller (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
30/1
T: M Clements
R: L P Beuzelin (57)
30/1
3g so you think (NZ) x cassini contest (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
2
80/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
80/1
3g rubick (AUS) x andromeda (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
9.5
100/1
T: J Peters
R: J Powell (57)
100/1
5
10
200/1
T: J Ong
R: J See (56)
200/1
6
10.5
500/1
T: J Lim
R: R Maia (53.5)
500/1
3c secret circle (USA) x four daughters (USA) (consolidator (USA))
7
11.3
100/1
T: T Fitzsimmons
R: Marc R Lerner (57)
100/1
3g adelaide (IRE) x twin town (GB) (halling (USA))
8
11.8
30/1
T: K S Tan
R: D Moor (57)
30/1
3g atlante (AUS) x la madelina (USA) (giant's causeway (USA))
9
12.3
500/1
T: J Tan
R: I Saifudin (57)
500/1
3g all too hard (AUS) x nessie (AUS) (redoute's choice (AUS))
10
13.8
400/1
T: L Khoo
R: T Rehaizat (57)
400/1
3g pins (AUS) x stella bella (NZ) (savabeel (AUS))
11
16.6
500/1
T: D Meagher
R: C S Chin (52.5)
500/1
3f niagara (AUS) x hurricane fashion (AUS) (hurricane sky (AUS))
Race 5 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:13.83 (36.85)
Prizemoney: $30,000
1
100/1
T: L Khoo
R: A B Collett (55)
100/1
6g darci brahma (NZ) x christmas eve (AUS) (more than ready (USA))
Winning siblings: Baby Cakes, Yuleanne,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.3
40/1
T: J Peters
R: D Moor (55)
40/1
4g manhattan rain (AUS) x valour (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
0.5
100/1
T: H Takaoka
R: T Krisna (50)
100/1
4g excelebration (IRE) x better life (AUS) (smarty jones (USA))
4
0.6
16/1
T: M W Walker
R: V Duric (56)
16/1
4g o'reilly (NZ) x best command (AUS) (court command (AUS))
5
1.4
300/1
T: C T Kuah
R: F Yusoff (49.5)
300/1
6
2.4
80/1
T: D Kok
R: M Ewe (57)
80/1
7
3.2
30/1
T: J Ong
R: N Zyrul (56)
30/1
6g postponed (USA) x ready and able (AUS) (more than ready (USA))
8
4.7
12/1F
T: Zl Mok
R: R Maia (53)
12/1F
6g guillotine (NZ) x treasured choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
4.9
500/1
T: C T Kuah
R: M Nizar (50)
500/1
5g istan (USA) x lovers spat (USA) (yankee gentleman (USA))
10
5.2
150/1
T: J Tan
R: I Saifudin (54)
150/1
4g per incanto (USA) x barrelfiftyone (NZ) (savabeel (AUS))
11
11.7
300/1
T: J Lim
R: T H Koh (49.5)
300/1
5g dalghar (FR) x blossoming (NZ) (perfectly ready (AUS))
Race 6 - Hcp (C4) (1600m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:36.48 (36.81)
Prizemoney: $50,000
1
50/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (55)
50/1
Winning siblings: Apollo Rock, Hidden Treasure,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
25/1
T: M Clements
R: L P Beuzelin (52.5)
25/1
3g dissident (AUS) x hennessy rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
0.6
60/1
T: R Le Grange
R: J P Van Der Merwe (52.5)
60/1
4g helmet (AUS) x heat of the fire (AUS) (strategic (AUS))
4
0.8
11/1F
T: D L Freedman
R: W H Kok (57)
11/1F
5g kodiac (GB) x mimiteh (USA) (maria's mon (USA))
5
0.9
30/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57)
30/1
6g high chaparral (IRE) x kurylenko (AUS) (exceed and excel (AUS))
6
1.9
200/1
T: S Gray
R: R Maia (55.5)
200/1
7g pins (AUS) x o'really (NZ) (centaine (AUS))
7
4.9
150/1
T: D L Freedman
R: R Iskandar (48)
150/1
5g medaglia d'oro (USA) x sicile (FR) (anabaa (USA))
8
5.1
100/1
T: J Ong
R: D Moor (52)
100/1
5m iffraaj (GB) x always happy (USA) (aldebaran (USA))
9
7.1
200/1
T: M W Walker
R: A B Collett (56)
200/1
5g helmet (AUS) x heat of the fire (AUS) (strategic (AUS))
10
7.6
60/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (57.5)
60/1
6g screen hero (JPN) x on my mind (JPN) (timber country (USA))
11
8.9
300/1
T: L Khoo
R: C S Chin (51)
300/1
6g sebring (AUS) x brandy cocktail (AUS) (hennessy (USA))
Race 7 - Hcp (C5) (1600m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:40.16 (38.61)
Prizemoney: $30,000
1
100/1
T: H W Tan
R: M Zaki (55)
100/1
4g toronado (IRE) x fugnina (GB) (hurricane run (IRE))
Winning siblings: Caribbean Gold,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4.5
50/1
T: M W Walker
R: V Duric (55)
50/1
3
5
15/1F
T: R Le Grange
R: M Rodd (58.5)
15/1F
3g orpen (USA) x codiciable (ARG) (parade marshal (USA))
4
5.8
25/1
T: M W Walker
R: W H Kok (56)
25/1
6g fastnet rock (AUS) x gypsy dancer (NZ) (dance floor (USA))
5
8.6
66/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (53)
66/1
6g champions gallery (GB) x ceol na sraide (IRE) (king's theatre (IRE))
6
9.9
100/1
T: Zl Mok
R: R Iskandar (48)
100/1
6g helmet (AUS) x tricolore (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
12.4
30/1
T: Ms D Logan
R: R Maia (52.5)
30/1
8
15.7
300/1
T: L Khoo
R: A B Collett (51.5)
300/1
6g pins (AUS) x la belle epoque (NZ) (montjeu (IRE))
9
15.9
100/1
T: S Gray
R: L P Beuzelin (57)
100/1
10
16.7
200/1
T: H W Tan
R: I Saifudin (50.5)
200/1
11
18.7
40/1
T: D L Freedman
R: J Powell (56)
40/1
4g love conquers all (AUS) x shakeva (AUS) (waterford road (AUS))
12
20
200/1
T: L Khoo
R: T H Koh (49.5)
200/1
5g alamosa (NZ) x classical (NZ) (stravinsky (USA))
Race 8 - Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Synthetic Time: 1:11.33 (35.53)
Prizemoney: $70,000
1
20/1F
T: D Koh
R: L P Beuzelin (54)
20/1F
4g el hermano (NZ) x triona (NZ) (traditionally (USA))
Winning siblings: Alitron, Multi, The Key's Within,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
30/1
T: D L Freedman
R: R Iskandar (51)
30/1
5g commands (AUS) x milliyet (NZ) (zabeel (NZ))
3
0.7
80/1
T: M W Walker
R: J P Van Der Merwe (56.5)
80/1
5g street cry (IRE) x haut ton (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
3.7
Hugo (8)
20/1
T: S Gray
R: J Powell (55)
20/1
5
5
Dutrow (9)
300/1
T: S Baertschiger
R: M Nizar (51.5)
300/1
6g beautiful crown (USA) x jay dee coup (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
5.8
Baffert (10)
60/1
T: C I Brown
R: V Duric (54)
60/1
6g exceed and excel (AUS) x canyonville (NZ) (black minnaloushe (USA))
7
6
100/1
T: H W Tan
R: A B Collett (56)
100/1
4h unencumbered (AUS) x sadler's wish (AUS) (not a single doubt (AUS))
8
6.5
40/1
T: J Saimee
R: M Rodd (55.5)
40/1
5g all american (AUS) x celadon (NZ) (danehill (USA))
9
6.6
66/1
T: S Burridge
R: W H Kok (53)
66/1
7g snitzel (AUS) x layette (AUS) (thunder gulch (USA))
10
10.9
200/1
T: H W Tan
R: I Saifudin (59)
200/1
6g mossman (AUS) x lillabiddy (AUS) (nediym (IRE))
11
20.4
400/1
T: H W Tan
R: T H Koh (55)
400/1
5h magnus (AUS) x penny opera (NZ) (danasinga (AUS))
12
22.9
50/1
T: Ms D Logan
R: R Maia (56.5)
50/1
4g burgundy (NZ) x meranti (AUS) (woodman (USA))
Race 9 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:12.00 (35.52)
Prizemoney: $50,000
1
60/1
T: D L Freedman
R: J P Van Der Merwe (54)
60/1
4g smart missile (AUS) x county mayo (USA) (grand slam (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
100/1
T: M Clements
R: A B Collett (51.5)
100/1
3g toronado (IRE) x passion cheval (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
3.6
20/1
T: J Tan
R: Marc R Lerner (58.5)
20/1
5g pierro (AUS) x in the future (AUS) (redoute's choice (AUS))
2017 MM Gold Coast Yearling Sale
$180,000
Vendor: Element Hill Innisplain Qld
Buyer: Star Thoroughbreds/Chris Waller Racing
4
3.9
20/1F
T: J Ong
R: V Duric (59)
20/1F
5g perfectly ready (AUS) x catalma (AUS) (old deuteronomy (USA))
5
4.1
66/1
T: D Kok
R: R Maia (56.5)
66/1
7g hat trick (JPN) x tell it as it is (USA) (chester house (USA))
6
4.6
100/1
T: C T Kuah
R: M Nizar (50)
100/1
6g alamosa (NZ) x paint me a dream (USA) (deputy minister (CAN))
7
5.1
300/1
T: D Meagher
R: C S Chin (51)
300/1
7g exceedingly good (AUS) x kakama (NZ) (pentire (GB))
8
5.4
Lizaz (9)
66/1
T: S Gray
R: F Yusoff (49.5)
66/1
8g alamosa (NZ) x graphite (NZ) (bigstone (IRE))
9
6.4
40/1
T: S Burridge
R: W H Kok (56.5)
40/1
10
6.6
150/1
T: D Koh
R: T Rehaizat (55)
150/1
4g redoute's choice (AUS) x magic briar (NZ) (thorn park (AUS))
11
6.8
60/1
T: Zl Mok
R: R Iskandar (48)
60/1
4g spirit of boom (AUS) x taittinger (NZ) (al akbar (AUS))
12
11.1
400/1
T: H W Tan
R: T H Koh (49.5)
400/1
6g sepoy (AUS) x midnight fantasy (AUS) (commands (AUS))
* Nick figures are for Australasia.