Breednet Results

WYONG - Friday, July 31

Race 1 - De Bortoli Wines Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:41.06 (35.10)
Prizemoney: $35,000
1
Malfy (1)
2/5F
T: Mark Newnham
R: Tom Sherry (57.5)
2/5F
3f Dundeel (NZ) x Belle Giselle (Redoute's Choice )
Winning siblings: All About The Coin, Cordero, Messene,
2019 Inglis Australian Easter Yearling Sale
$150,000
Vendor: Arrowfield Stud, Scone
Buyer: J & S Harding / Thompson Racing
2
0.5
7/1
T: P M Perry
R: R Dolan (57)
7/1
3
2.0
4/1
T: D D Schmidt
R: J R Collett (57)
4/1
4
6.4
40/1
T: Luke A Thomas
R: Cejay Graham (55)
40/1
3g Time For War x Sonette (Hussonet (USA))
5
7.6
12/1
T: S Farley
R: A Gibbons (57)
12/1
3g Sebring x Sombrero (Don Eduardo (NZ))
6
7.7
30/1
T: D Wagstaff
R: L Magorrian (57)
30/1
4g Ekraar (USA) x Serendipity (NZ) (Honor Grades (USA))
7
9.9
66/1
T: P Cheers
R: J Penza (57)
66/1
5g Trusting x O Ren Ishii (USA) (First Samurai (USA))
Race 2 - Great Northern On Tap Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:22.67 (36.49)
Prizemoney: $35,000
1
13/8F
T: Cameron Crockett
R: J R Collett (59)
13/8F
4m All American x Milanesa (Snitzel )
Winning siblings: Full Throttle, Pandano,
2
2.3
2/1
T: Lauri Parker
R: A Hyeronimus (59)
2/1
4g Snitzel x Seaside Home (USA) (Storm Cat (USA))
3
2.4
30/1
T: P Cheers
R: J Penza (59)
30/1
5g Reward For Effort x Samana (Encosta De Lago )
4
2.5
20/1
T: D Lane
R: Mitchell Bell (59)
20/1
5
4.0
14/1
T: Grant Allard
R: Ms L Day (57)
14/1
5g Time Thief x Lady Octa (Octagonal (NZ))
6
10.5
50/1
T: Ms K Owen
R: Ms R Murray (59)
50/1
4g May'haab x Hot Dancer (Citidancer (IRE))
7
13.1
11/1
T: R N Godbolt
R: J Kehoe (59)
11/1
4m Anacheeva x Rocktruder (Fastnet Rock )
8
17.3
6/1
T: Tess Wilkes
R: Ms K O'Hara (59)
6/1
4g So You Think (NZ) x Romincka (More Than Ready (USA))
9
21.6
12/1
T: Luke A Thomas
R: L Magorrian (59)
12/1
4g Animal Kingdom (USA) x Mira Chavali (General Nediym )
Race 3 - Nsw Jockeys Association Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:22.46 (35.64)
Prizemoney: $35,000
1
8/11F
T: Mark Newnham
R: Tyler Schiller (54)
8/11F
3g Hinchinbrook x Deverra (NZ) (Stravinsky (USA))
Winning siblings: Dougie, Miracles Aplenty,
2
3.5
5/1
T: Richard Litt
R: B Avdulla (57)
5/1
3g Sebring x Angelic Light (Holy Roman Emperor (IRE))
3
3.8
7/2
T: Craig Carmody
R: Ms K O'Hara (55)
7/2
3f Dawn Approach (IRE) x Dame Elisabeth (Elusive Quality (USA))
4
4.5
60/1
T: Tess Wilkes
R: G Schofield (57)
60/1
3g Lucas Cranach (GER) x Lurking Lilli (Charge Forward )
5
6.1
100/1
T: M & D Kearney
R: L Magorrian (55.5)
100/1
5
6.1
20/1
T: D D Schmidt
R: J R Collett (57)
20/1
3g Sebring x Bonaria (Redoute's Choice )
7
7.7
Mesmer (4)
100/1
T: D Wagstaff
R: Ms S Metcalfe (54)
100/1
3g Sepoy x Mesmereyeser (Redoute's Choice )
8
8.0
20/1
T: Mick Attard
R: R Brewer (58)
20/1
9
9.2
20/1
T: Lauri Parker
R: Mitchell Bell (57)
20/1
3g Pentire (GB) x Balbeel (NZ) (Zabeel (NZ))
10
9.5
66/1
T: H A Reeves
R: J Penza (57)
66/1
3g Dream Ahead (USA) x Eimhis (Al Samer )
Race 4 - Coca-Cola Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:04.60 (34.67)
Prizemoney: $35,000
1
5/4
T: P & P Snowden
R: B Avdulla (59)
5/4
3g I Am Invincible x Unassailed (Fastnet Rock )
2
0.8
1/1F
T: John Thompson
R: Rachel King (57)
1/1F
3f Star Witness x Dollhouse (Snitzel )
3
7.6
10/1
T: T J Bartley
R: Mitchell Bell (57)
10/1
4
8.0
25/1
T: Julie Holloway
R: J R Collett (59)
25/1
4g May'haab x Julelinda (NZ) (Lucky Unicorn )
5
8.3
30/1
T: Stephen Schofield
R: Ms M Weir (55)
30/1
6
8.9
Pythia (13)
50/1
T: N Mayfield-Smith
R: J Penza (57)
50/1
4m Not A Single Doubt x Delphi Lodge (Fusaichi Pegasus (USA))
7
9.5
15/1
T: M J Dwyer
R: C G O'Brien (57)
15/1
4m Albrecht x Lady Astor (Viscount )
8
16.0
150/1
T: Nicole Hudson
R: Alena Skerritt (59)
150/1
3g Murtajill x Dee Lilly (Dane Shadow )
9
16.8
Outdare (12)
100/1
T: R A Bailey
R: Ms S Metcalfe (54)
100/1
3f Pluck (USA) x Solista (Bianconi (USA))
Race 5 - Happy 50th Michelle Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Heavy(8) Time: 1:11.37 (35.65)
Prizemoney: $35,000
1
7/2
T: David Pfieffer
R: Mitchell Bell (58.5)
7/2
Winning siblings: Elle Excite, Nodrems, Salary Cap,
2
0.8
13/8F
T: P & P Snowden
R: Rachel King (57)
13/8F
3f Rubick x Beaver Rocks (Fastnet Rock )
3
1.6
16/1
T: M & D Kearney
R: L Magorrian (55.5)
16/1
3g Nicconi x Silk Spun (USA) (Hard Spun (USA))
4
1.8
4/1
T: J C Deamer
R: C Reith (57)
4/1
4m Hinchinbrook x Street Lass (Street Cry (IRE))
5
4.0
15/1
T: G R Nickson
R: K S Latham (59)
15/1
3c War x Emmaagh (Regal Classic (CAN))
6
4.4
100/1
T: Mark Cross
R: Qin Yong (52)
100/1
4m Rebel Raider x Moonlight Sierra (Invincible Spirit (IRE))
7
4.7
20/1
T: P M Farrell
R: Ms L Day (53)
20/1
4g Eurozone x Red's Moxie (El Moxie (USA))
8
4.8
9/2
T: Tanya Randell
R: Tom Sherry (55.5)
9/2
3f Animal Kingdom (USA) x Beyond The End (Belong To Me (USA))
9
24.5
30/1
T: P M Farrell
R: J Penza (55)
30/1
3f Casino Prince x Painted Gold (Magic Albert )
Race 6 - Tab.Com.Au (Bm64) (1350m)
Class: Benchmark 64 Track: Heavy(8) Time: 1:21.59 (37.17)
Prizemoney: $35,000
1
Buzz (1)
11/4
T: Craig Carmody
R: Ms K O'Hara (59.5)
11/4
4g Denman x Siren (More Than Ready (USA))
Winning siblings: Bravissimo,
2
2.8
11/2
T: J G Sargent
R: J Penza (55.5)
11/2
2c Sidestep x Up And Over (Oratorio (IRE))
3
4.3
4/1
T: J C Coyle
R: J R Collett (56.5)
4/1
6g Trusting x Weekend In Paris (Beautiful Crown (USA))
4
4.6
12/1
T: K A Lees
R: B Avdulla (57)
12/1
3f All Too Hard x Lady Primrose (More Than Ready (USA))
5
5.2
16/1
T: J A Sprague
R: Cejay Graham (53)
16/1
5m Stratum x Longlea (Secret Savings (USA))
6
5.3
6/4F
T: J A O'Shea
R: Tom Sherry (57.5)
6/4F
3f Al Maher x Snip Snip (Snippets )
7
5.8
100/1
T: Luke A Thomas
R: Tyler Schiller (52)
100/1
5m Sepoy x Tropicana Girl (Redoute's Choice )
8
11.0
80/1
T: T J Bartley
R: S Lisnyy (56)
80/1
9
23.9
80/1
T: Mick O'Neill
R: Ms R Murray (55)
80/1
8g Za-Im (GB) x Tamarao Miss (Secret Savings (USA))
Race 7 - Jockeys Celebration Day (Bm64) (1100m)
Class: Benchmark 64 Track: Heavy(8) Time: 1:04.73 (34.80)
Prizemoney: $35,000
1
14/1
T: David Pfieffer
R: Mitchell Bell (57.5)
14/1
3g Rubick x Coco De Mer (Lonhro )
2
1.5
9/1
T: M J Dwyer
R: Ms S Metcalfe (52)
9/1
4m Your Song x Ranchy (USA) (Siphon (BRZ))
3
2.0
13/2
T: Stephen Schofield
R: Tyler Schiller (52)
13/2
4m Moshe x Solar (Exceed And Excel )
4
2.1
15/2
T: M C Conners
R: Ms M Weir (60)
15/2
6g Nicconi x Ready To Rumba (Danehill Dancer (IRE))
5
3.7
40/1
T: D Lane
R: Qin Yong (53)
40/1
9g Henny Hughes (USA) x She's A Nightmare (Night Shift (USA))
6
3.8
Titus (11)
5/1
T: P M Perry
R: Tom Sherry (54.5)
5/1
5g Excites x Indrani (Commands )
7
4.8
Tallis (3)
11/2
T: Colt Prosser
R: B Avdulla (60)
11/2
3g Direct Charge x We Got Fun (Danachenka )
8
5.3
11/1
T: Luke A Thomas
R: Cejay Graham (53)
11/1
6g Kaphero x Fine Feelings (Monde Bleu (GB))
9
6.6
9/2F
T: J & G Lee
R: G Schofield (58.5)
9/2F
5g Helmet x Royal Reign (NZ) (Viscount )
10
8.5
7/1
T: M, W & J Hawkes
R: Tommy Berry (55)
7/1
2f Brazen Beau x Pink (Bon Hoffa )
11
9.1
25/1
T: J C Coyle
R: J R Collett (58.5)
25/1
12
11.8
25/1
T: C J Waller
R: L Magorrian (56)
25/1
Race 8 - Wyongs Next R'dayy 30/8 (Bm70) (1600m)
Class: Benchmark 70 Track: Heavy(8) Time: 1:40.30 (34.49)
Prizemoney: $35,000
1
2/1F
T: G Waterhouse & A Bott
R: A Hyeronimus (58.5)
2/1F
Winning siblings: Lord Of The Turf,
2
2.0
5/2
T: K A Lees
R: B Avdulla (58.5)
5/2
3
2.4
15/2
T: P M Perry
R: R Dolan (57.5)
15/2
3g Uncle Mo (USA) x Carcassonne (Testa Rossa )
4
4.1
7/1
T: S Thomas
R: Ms M Weir (55)
7/1
6m Love Conquers All x Lekhani (IRE) (Imperial Ballet (IRE))
5
4.2
Brazen (2)
15/1
T: Ms K Buchanan
R: Cejay Graham (58)
15/1
7g Hinchinbrook x Sirenese (Belong To Me (USA))
6
6.2
5/1
T: D Lane
R: Rachel King (55)
5/1
4g Zoustar x Princess Layla (Fastnet Rock )
7
7.3
15/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (55)
15/1
4g Camelot (GB) x Elle Elle Bee (Oratorio (IRE))
8
8.3
30/1
T: D Lane
R: S Lisnyy (57)
30/1
8g Haradasun x Ionica (Commands )