Breednet Results

ALBURY - Friday, March 23

Race 1 - Wilson Transformer Mdn Plate (1175m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:09.88 (35.28)
Prizemoney: $30,000
1
20/1
T: C D Widdison
R: N Souquet (59)
20/1
4g Speed 'n' Power (NZ) x Madamesta (Estambul (ARG))
Winning siblings: Bullpit, She Will Rise, She's Got Speed,
2
0.5
20/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Lachlan King (56.5)
20/1
3f Sebring x Earthsea (FR) (Machiavellian (USA))
3
0.8
Napoli (7)
5/2
T: Tash Burleigh
R: J Ford (58.5)
5/2
3g Snitzel x City Of Song (Bel Esprit )
4
1.6
11/1
T: K A Davison
R: B Murphy (56.5)
11/1
3f Toorak Toff x Mariners Joy (Dehere (USA))
5
3.0
66/1
T: P Widdup
R: M A Cahill (58.5)
66/1
3g Hillman x Shadow Striker (Century City (IRE))
6
3.4
12/1
T: D J O'Prey
R: Ms G Cartwright (55)
12/1
3f Strategic x Lady Nikolay (Stravinsky (USA))
7
4.3
5/4F
T: N J Olive
R: J Penza (58.5)
5/4F
3g Commands x Chosen Dove (Choisir )
8
5.1
30/1
T: Andrew Dale
R: J Duffy (59)
30/1
4g Scandal Keeper (USA) x Baleen Lass (Is It True (USA))
9
5.2
150/1
T: C J Davis
R: N Callow (59)
150/1
4g Nicconi x Lady Briony (Bubble Gum Fellow (JPN))
10
5.3
20/1
T: J E and C Ledger
R: D Yendall (57)
20/1
4m King Of Prussia x No Blushing (Dolphin Street (FR))
11
5.4
25/1
T: Mitchell Beer
R: Ms N Beriman (57)
25/1
12
7.1
16/1
T: C Heywood
R: Nick Heywood (58.5)
16/1
3g Foxwedge x Mo Cuishle (Galileo (IRE))
13
8.9
150/1
T: T G Sutherland
R: J Grisedale (57)
150/1
4m Dream Ahead (USA) x Bidden (Commands )
14
12.2
100/1
T: Rick Freyer
R: J Baldock (58.5)
100/1
3g Sebring x Cinnamon Bells (Catbird )
Race 2 - Lucrf Super Flat Knacker Hcp (900m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 0:51.86 (33.84)
Prizemoney: $50,000
1
7/2
T: G G Kirkup
R: M A Cahill (61)
7/2
8m Ad Valorem (USA) x Sierra Vista (General Nediym )
Winning siblings: Alone With You, Foxtrot Mo,
2
1.3
2/1F
T: N J Olive
R: J Penza (57.5)
2/1F
4g Foxwedge x Angel Of Avalon (Tale Of The Cat (USA))
3
1.4
Airino (10)
11/2
T: Trudi Christie
R: Ms N Beriman (54)
11/2
4m Canford Cliffs (IRE) x Starspect (Spectrum (IRE))
4
1.5
10/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: J Duffy (63.5)
10/1
6g Speed 'n' Power (NZ) x Madamesta (Estambul (ARG))
5
1.6
13/2
T: S A McIntosh
R: D Yendall (54)
13/2
6
3.9
9/2
T: B F Cavanough
R: R Bensley (59.5)
9/2
7g Danerich x Formline (Keltrice )
7
5.8
30/1
T: P A Sweeney
R: J Ford (54)
30/1
5g Bon Hoffa x Sliding Fast (Mighty Avalanche )
8
6.2
66/1
T: Peter Williams
R: Ms K Nisbet (54)
66/1
6g Dubleo (USA) x Wild Irish Girl (Nuclear Freeze (USA))
9
7.7
150/1
T: R W Green
R: Josh Richards (51)
150/1
8g Lonhro x Lady Of Choice (Redoute's Choice )
Race 3 - Lexus Of Wodonga Hcp (C3) (1500m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:29.31 (36.47)
Prizemoney: $30,000
1
8/1
T: B F Cavanough
R: R Bensley (55)
8/1
7g Murtajill x Inferreo (Sir Laurence (NZ))
2
0.1
9/2
T: Brent Stanley
R: N Callow (59)
9/2
5g Exceed And Excel x Roses 'n' Wine (CAN) (Broken Vow (USA))
3
3.4
15/4
T: Mitchell Beer
R: Ms N Beriman (56)
15/4
4g Magnus x Montamigo (Kenny's Best Pal )
4
4.4
150/1
T: Ms W Church
R: Declan Bates (54)
150/1
7m Lion Heart (USA) x Tucklan Sky (Hurricane Sky )
5
4.6
2/1F
T: K Dryden and S Collings
R: M A Cahill (57)
2/1F
3g Casino Prince x Barcelona Girl (Noverre (USA))
6
5.1
9/1
T: E and L Longmire
R: J Ford (54)
9/1
5m Reset x Tarantou (Danehill (USA))
7
5.2
9/1
T: Andrew Dale
R: J Duffy (56)
9/1
8
5.7
150/1
T: P F Maher
R: J Baldock (54)
150/1
6g Not A Single Doubt x Nice And Easy (Twig Moss (FR))
9
5.8
30/1
T: Garry Worsnop
R: Ms K Nisbet (57)
30/1
4g Nothin' Leica Dane x Sunique (Dolphin Street (FR))
10
5.9
15/1
T: J E and C Ledger
R: D Yendall (54)
15/1
4m Snitzel x Truly Kissed (Carnegie (IRE))
11
6.0
150/1
T: C J Davis
R: Jessica Eaton (52.5)
150/1
5m Artie Schiller (USA) x Rubijay (NZ) (Private Call (USA))
12
6.7
100/1
T: B A Charry
R: W Egan (54)
100/1
5g Reset x Rich Ruby Red (Rubiton )
13
9.5
100/1
T: R R Weston
R: Ms A Masters (55.5)
100/1
4g Authorized (IRE) x Never Let Go (Beautiful Crown (USA))
14
14.3
200/1
T: Sylvia Thompson
R: Ms G Cartwright (52.5)
200/1
4m Ready's Image (USA) x Lujacool (Mujahid (USA))
15
17.8
20/1
T: G J Colvin
R: Josh Richards (55)
20/1
4g Dane Shadow x Catrille (Catrail (USA))
Race 4 - Adrian Ledger Memorial (Bm65) (2400m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(3) Time: 2:29.76 (36.31)
Prizemoney: $40,000
1
5/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Ms N Beriman (60)
5/1
4m Host (CHI) x Young Doctor (Jeune (GB))
2
3.3
15/2
T: D J O'Prey
R: Lachlan King (59)
15/2
3
4.1
5/1
T: S S Cunningham
R: Harry Grace (60)
5/1
7g Naturalism (NZ) x Golden Flight (Danehill Dancer (IRE))
4
4.2
7/2F
T: J E and C Ledger
R: D Yendall (54)
7/2F
4m Al Samer x Lively Colours (NZ) (Montjeu (IRE))
5
4.4
5/1
T: Robert Kingston
R: Jessica Eaton (52.5)
5/1
10g Shirocco (GER) x Salonblue (IRE) (Bluebird (USA))
6
4.9
10/1
T: D S Archard
R: Ms G Cartwright (60.5)
10/1
6g Turffontein x Test Zone (Langfuhr (CAN))
7
6.6
8/1
T: Jody Thompson
R: N Callow (56.5)
8/1
6g Golden Snake (USA) x Regal Cavern (Lion Cavern (USA))
8
6.8
13/2
T: G M Duryea
R: M A Cahill (56.5)
13/2
5g Purrealist x Unveiled (Encosta De Lago )
9
10.5
40/1
T: T G Sutherland
R: J Grisedale (56.5)
40/1
4g Bon Hoffa x Running Time (Rubiton )
Race 5 - Baxters Concrete City Hcp (1175m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:08.83 (34.98)
Prizemoney: $50,000
1
9/1
T: C D Widdison
R: Ms N Beriman (54)
9/1
Winning siblings: Fully Maxed, Husslin Humph,
2
0.5
13/2
T: S Spackman
R: Rachel King (54)
13/2
4m O'Lonhro x Yes Vaigly (Rock Of Gibraltar (IRE))
3
1.3
80/1
T: Matthew Dale
R: J Baldock (55.5)
80/1
5g Zariz x Ruby Rosewyn (Zeditave )
4
1.4
100/1
T: C D Widdison
R: Ms K Nisbet (54)
100/1
5m Purrealist x Newstar Lass (Royal Academy (USA))
5
2.0
20/1
T: K A Davison
R: B Murphy (55)
20/1
6
2.1
25/1
T: B J Dodson
R: W Egan (54.5)
25/1
6m Floral Pegasus x Inahury (NZ) (The Commander (NZ))
7
2.6
5/2F
T: N J Olive
R: J Penza (56.5)
5/2F
5g Sebring x Secrets Sleeping (NZ) (Viking Ruler )
8
2.9
50/1
T: C Heywood
R: Nick Heywood (59)
50/1
7g Hemingway (IRE) x La Turba (Groucho )
9
3.0
7/2
T: P F Maher
R: N Callow (58)
7/2
5g King Of Prussia x Chapick (Picnicker )
10
3.8
20/1
T: Peter Smith
R: Ms A Bryan (52)
20/1
6g Redente x Double Voodoo (Voodoo Rhythm (USA))
11
4.1
20/1
T: G P Vella
R: R Bensley (54)
20/1
5m Excites x Shannon Bank (Bluebird (USA))
12
4.8
9/2
T: Sylvia Thompson
R: D Yendall (54)
9/2
4m Ready's Image (USA) x Ivorella (King Ivor )
13
5.3
20/1
T: N F Gardner
R: M A Cahill (54.5)
20/1
7g Bianconi (USA) x La Ventana (Danehill Dancer (IRE))
14
6.1
100/1
T: Jodie Bohr
R: J Ford (54)
100/1
5g Written Tycoon x Mururoa (Desert Sun (GB))
15
6.3
150/1
T: T G Sutherland
R: Lachlan King (55)
150/1
5g Zariz x Lionette (Lion Cavern (USA))
Race 6 - Commercial Clb Albury Gold Cup (2000m) LR
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:59.74 (36.71)
Prizemoney: $180,000
1
13/2
T: C D Widdison
R: Ms N Beriman (54)
13/2
4g Mint Lane (USA) x Aseelah (Falbrav (IRE))
2
3.5
7/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: N Callow (62)
7/1
5g Sebring x Demanding (Octagonal (NZ))
3
3.7
9/4F
T: Archie Alexander
R: D Yendall (54)
9/4F
4m Artie Schiller (USA) x Sadiya (Encosta De Lago )
4
5.6
3/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: J Duffy (54)
3/1
5g Sir Percy (GB) x Ledahead (NZ) (Jugalug (NZ))
5
6.7
16/1
T: C D Widdison
R: W Egan (54)
16/1
4g Street Boss (USA) x Spur Reef (IRE) (Flying Spur )
6
7.0
Brazen (6)
30/1
T: B F Cavanough
R: R Bensley (54)
30/1
5g Hinchinbrook x Sirenese (Belong To Me (USA))
7
7.5
30/1
T: Brent Stanley
R: J Penza (54)
30/1
4g Savabeel x Jack's Girl (NZ) (Shovhog )
8
9.2
100/1
T: D J Heywood
R: J Baldock (54)
100/1
5g Excellent Art (GB) x Marie De Guise (Loup Sauvage (USA))
9
10.3
12/1
T: W A Baker
R: J Ford (54)
12/1
6g Dane Shadow x Reiby Rose (Testa Rossa )
10
10.7
40/1
T: D J McCarthy
R: Ms K Nisbet (54)
40/1
4g Fastnet Rock x Sevruga (Encosta De Lago )
11
10.8
200/1
T: T G Sutherland
R: J Grisedale (54)
200/1
5g Haradasun x Miang (Exceed And Excel )
12
11.0
200/1
T: N E Loy
R: Josh Richards (54)
200/1
4g Commands x Late Watch (Night Shift (USA))
13
11.7
10/1
T: Garry Worsnop
R: M A Cahill (54)
10/1
3g Nothin' Leica Dane x Blameless (NZ) (No Excuse Needed (GB))
14
12.4
200/1
T: Shayne Cahill
R: P Scorse (54)
200/1
5g Krupt x Ebony Fair (Kenfair (NZ))
15
14.8
25/1
T: Archie Alexander
R: Declan Bates (54)
25/1
8g Zed (NZ) x Liberal (NZ) (Generous (IRE))
16
18.3
80/1
T: C D Widdison
R: Rachel King (54)
80/1
4g O'Reilly (NZ) x Ziya (IRE) (Lion Cavern (USA))
Race 7 - Jayco Albury Guineas (Bm70) (1400m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:23.33 (35.39)
Prizemoney: $80,000
1
9/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (58)
9/4F
3g Snitzel x Angel Girl (Rory's Jester )
Winning siblings: Baby Boomer, Southern Lord, Spiritosa,
2
1.0
10/1
T: N J Olive
R: J Penza (54.5)
10/1
3f I Am Invincible x Cashkalani (Ashkalani (IRE))
3
3.0
15/2
T: Tash Burleigh
R: J Ford (57.5)
15/2
3g Real Saga x Ten Eighty (NZ) (Volksraad (GB))
4
3.6
25/1
T: N E Loy
R: Josh Richards (51)
25/1
5
3.7
11/1
T: J M Cleary
R: M A Cahill (61)
11/1
3g Zariz x Gee Trump (Last Tycoon (IRE))
6
4.0
9/2
T: R T Carr
R: J Duffy (59)
9/2
7
4.3
13/2
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (56.5)
13/2
3f Star Witness x Santa Aurelia (Canny Lad )
8
4.7
8/1
T: G A Osborne
R: N Callow (57.5)
8/1
3f Danerich x Cross Town (Ne Coupez Pas (USA))
9
7.7
16/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Nick Heywood (56)
16/1
3g Pendragon (NZ) x Stormy Sac (Anabaa (USA))
10
7.9
Kaimu (8)
40/1
T: Brent Stanley
R: Lachlan King (55.5)
40/1
3f Medaglia D'Oro (USA) x Kaimana (USA) (Tale Of The Cat (USA))
11
8.0
100/1
T: K A Davison
R: Carly Frater-Hill (54)
100/1
3g Purrealist x Overture (Northern Drake )
12
8.6
25/1
T: D J O'Prey
R: R Bensley (54)
25/1
3g Money Or The Gun x Marcheska (Nediym (IRE))
Race 8 - Visitnsw.Com Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 0:57.98 (34.62)
Prizemoney: $30,000
1
7/4F
T: B F Cavanough
R: R Bensley (59.5)
7/4F
3g Duporth x Sin Sin Sin (Fantastic Light (USA))
Winning siblings: Dee Nine Elle, Yes Yes Yes,
2
0.8
15/4
T: A Fitzgerald
R: Ms G Cartwright (54.5)
15/4
5m Written Tycoon x Nishani (Military Plume (NZ))
3
1.6
8/1
T: G A Osborne
R: N Souquet (57)
8/1
3g Turffontein x Southern Tip (Rock Of Gibraltar (IRE))
4
1.7
8/1
T: J E and C Ledger
R: W Egan (57.5)
8/1
5g Shinzig x Smooth Shot (Keltrice )
5
2.0
11/1
T: C D Widdison
R: Ms N Beriman (55)
11/1
4g Oratorio (IRE) x Erona (Keltrice )
6
2.9
12/1
T: R T Stubbs
R: M A Cahill (56.5)
12/1
6g Keep The Faith x Court Swinging (Rory's Jester )
7
3.3
80/1
T: R P Wellington
R: J Penza (54)
80/1
4m Shrapnel x Dangerous Impact (Dangerous )
8
5.5
40/1
T: P F Maher
R: J Baldock (54)
40/1
3g Strategic Maneuver x Leaping Tiger (Hold That Tiger (USA))
9
8.0
5/1
T: Andrew Dale
R: J Duffy (55.5)
5/1
4g Anacheeva x Mai Be Invincible (Invincible Spirit (IRE))
10
9.9
50/1
T: Ms N McGaffin
R: Josh Richards (51)
50/1
6m Publishing x Marcheska (Nediym (IRE))
11
14.1
200/1
T: Louisa Dove
R: Ms J Taylor (54)
200/1
6m Redente x Do It For Me (NZ) (Viking Ruler )
12
27.1
60/1
T: P A Sweeney
R: Lachlan King (54.5)
60/1
6g Hard Spun (USA) x Suraya (Brief Truce (USA))